70. roky 19. storočia. Medzi novými osadníkmi Divokého západu čaká dánsky prisťahovalec Jon Jensen (Mads Mikkelsen) už dlhé roky na to, aby mohol priviesť do Spojených štátov svoju rodinu. Keď sa mu to konečne podarí, krátko po príchode sa jeho žena aj syn stanú obeťami hrozného zločinu. Jon zo žiaľu a zúfalstva páchateľov prenasleduje a zabije, čo sa nezaobíde bez ostrej reakcie okolia. Bratom jedného zo zabitých vrahov je totiž bezcitný plukovník Henry Delarue (Jeffrey Dean Morgan), ktorý terorizuje mestečko Black Creek a nezastaví sa pred ničím, len aby pomstil svojho súrodenca. Bez pomoci komunity, ktorá ho opustila a zavrhla, sa Jon mení z mierumilovného farmára na neohrozeného bojovníka, ktorý sa musí postaviť zločineckej presile sám, aby našiel pokoj v duši a možno aj zachránil obyvateľov mesta. (TV JOJ)

bearmeedek

Tenkrát v Dánsku. Trochu jiná Amerika. Ponurý severský thriller na Divokém západě. Moje vlastní hesla, která mě napadla ihned po shlédnutí filmu. To by mělo stačit k motivaci těch, kteří se k filmu ještě nedostali a neuvažovali o něm. Působivý úvod, ve kterém to přehnali s podříznutím malého kluka, ale asi by v následujícím ději taťkovi překážel... Potom chvilka času na přeorientování se z očekáváného amerického westernu na severskou kovbojku. Další už fungovalo bezchybně. Scenérie americké západu podané chladným a temným způsobem byly dost nezvyklé a o to působivější. Líbilo se mi právě to, že příběh měl jednoduchý a téměř předvídatelný děj, ale právě to specifické a neokoukané ztvárnění mělo silný úder. Zbytečné slinty, odbočky nebo snad "charaktery" postav by byly brzdou této chladné jízdy. Dvě hlavní postavy (On a Ona) se dostatečně vyjadřovaly ksichtem. Postava šerifa-kazatele nebyla nijak výrazná, ale stojí za povšimnutí jeho chování vyplývající z jeho zdvojené funkce. Chyběla už jen pedofilie. Film jsem si plně užil a to od filmu očekávám. ()

Acrobat

...a ako dopadol vlastne dánsky výlet na Západ? Suché hrdlo, ťaživý žalúdok, skúmanie minimalizmu v nehostinných dobách, redefinícia mesačného svitu. Spoľahlivosť streľby, veľa činov, klesajúce počty, možná cesta odpustenia. Takto sa to robí a takto to je dobre. I vnímal skutočnosť, že telo je v truhle. Chlapec si zvolil aj bez toho, že dostane garancie prežitia. Bez vznešených predslovov chumelý sa dym stúpajúci nad polia nejakého oleja, čo kazí vodu. Dáni neberú, ale dávajú...(videné 20.09.2015,BDrip) ()

deLaFere

Tenhle film nemohl utáhnout ani jindy vynikající Mads Mikkelsen. Tři hvězdy jsou asi zasloužené, ale celkové hodnocení 75 procent je naprosto nerealistické a trochu vypovídá o náročnosti diváků. Scénář je extrémně primitivní, až se divím, že na to Mikkelsen kývnul. Snaha o vykreslení postav nula, napětí nula (jak by tam nějaké mohlo být, když je jasné od začátku, jak to dopadne), poutavost děje nula, herecké výkony prakticky nula, nebylo co hrát. Jednou se na to ještě dalo podívat, ale atmosféra klasických westernů tam absolutně chyběla. Když si vzpomenu na Bronsonovu foukací harmoniku, běhá mi mráz po zádech, tady vůbec nic. Naprosto obyčejný, v podstatě bezduchý, film se solidními lokacemi a kamerou. ()

E lan

Na to, že namám rád westerny velmi zdařilá záležitost. Neskutečná kamera, slušné klasicky chladné severské herecké výkony a drsný scénář, který upoutá diváka k obrazovce. Pro vyznavače žánru určitě vyšší hodnocení... ()

ER

Klasický příběh pomsty s řadou vytříbených scén a výbornými hereckými postavami. Jen je trochu na škodu,že nejen zabijácké scény jsou natočeny chladnoktevně,ale chladnokrevný je v podstatě celý film, dokonce ani "Evička" nepronese slovo,aby vyzněl její zamračený pohled. A aby tu nebylo moc emocí,jen ty zabijícké,tak i lidé v osadě se chovají jak tupé stádo,nejednoznačná role šerifa to nezachraňuje,pozůstalý vnuk po zastřelené babičce jakbysmet (byť scéna, kdy je zastřelen patří k těm skvostným). Takže zůstává jen syrovost drsných chlapáků, kteří mají rádi zabíjení (zdůraznění, že jsou vojáci) a scény, které se na tento fakt soustředí. ()

rublik05

Trochu mě překvapuje zdejší relativně kladné hodnocení. Z mého pohledu se jedná o obyčejný akční westernový snímek, kterému dominuje zejména výkon hlavní postavy v podání Mads Mikkelsena, kterému role nasraného pistolníka velmi sedla. Ovšem jednoduchá dějová linka a pokulhávající scénář z něj dělají silně průměrný akční snímek bez nějakého zvratu nebo překvapení. Drsnější scény a ani ty dojemnější na mě nějak extra nezapůsobily, film působil dost neuceleným dojmem. Celkové vyobrazení toho slavného "Divokého západu" mi přišlo trochu zvláštní. Hlavní padouch sice absolutně bezpáteřný a bez soucitu, přesto jsem to herci moc nevěřil. Film tak nezachraňuje ani dobrý výkon hlavní postavy ani celkem surové a krvavé scény. 4/10. ()

Hashirama

Nezkroceným západem inspirovaný evropský výcuc na téma “jak si průměrný desetiletý evropský chlapec představuje drsný revenge western” v uměle vyhlazené a načančané divadelní inscenaci superošoupané revenge zápletky, ve které se promenádují ty nejnudnější žánrové archetypy v čele s ukrutně megazlým milovníkem semiše Džefrym Sakrblé a jako vždy totálně charismatickým elegánem Mikkymausem, jenž ovládne scénu pokaždé, když se dostane do záběru...když si představím, že místo tohohle mohl natočit další Hon, jímá mě rozhořčení. ()

Lenart

Skromný, ale veľmi pekne vyskladaný klasický western so zaujímavo (aj keď minimalisticky) vykreslenými postavami. Mikkelsenova charizma ako vždy neskutočná.         80 % ()

brigante

Zklamání. Děj je tak strohý, že přesto že je film dost krátký i tak jsem se přistih, že koukám na hodinky. Mohlo to být o hodinu kratší a bylo by to fajn Nebýt Mikkelsena a Green, bylo by to vážně o ničem. J.D.Morgan na pořádného uber-záporáka nemá, bohužel. Potěšil jen jeden slavný čutálista ve vedlejší roli ( dokonce řekne jednu větu :-o ). Psychologie postav nulová. Nic o nich nevíme a těžko jim tedy můžeme fandit nebo je nenávidět. Škoda. Jinak, natočeno je to celkem pěkně a zručně, rejža to má evidentně v ruce. Tak snad příště ještě pořádnej scénář. ()

TSZ

Dánský western byl pro mě zajímavý asi jako třeba bulharský lední hokej. Avšak nechat si ujít takovou hereckou sestavu, to mě zlomilo a je to dobře, protože The Salvation má všechno, co má snímek tohoto žánru mít. Velké překvapení a i díky rozumné stopáži jsou to hodně silné čtyři body. ()

Gertruda.W

Western jak má být. Ovšem takový inteligentnější, než je obvyklé, řekla bych. Nejpůsobivější je síla psychologie postav. Opravdu to všechno s nimi prožijete – radost ze shledání a plánů nové budoucnosti, beznaděj a konečnost ztráty, nevyhnutelnost odplaty, vztek nad nespravedlností a připosraností většiny a na dně pak malou trošku naděje a spásy, která je dána jen jedincům vyvoleným, těm co si to opravdu zaslouží. Scénář výborný, herci výborní, k technickému zpracování některých scén bych měla jisté výhrady, ale vzhledem k ostatnímu odpouštím. Dánům opět patří můj neskonalý obdiv. ()

J.e.r.e.c

Drsná westernová jednohubka. S poctivým, větrem ošlehaným ksichtem a sympatická snahou nejít stokrát prošlapanými cestičkami. Jenže, žánrový dvorek je vykolíkovaný příliš zřetelně, a veškeré drobné úkroky stranou nemohou zakrýt, že jde jen o další variaci na x vystřílených nábojů v městečku y, ve které se ničeho opravdu překvapivého nedočkáte. Což by snad ani nevadilo, pokud by se celý film nesl v duchu dostavníkového prologu, u kterého jsem napětím zadržoval dech a držel prst na spoušti. Pohříchu, dál už nic podobně intenzivního nehrozí. Syrový styl vyprávění i herci se brzo okoukají a ve finále moji pozornost upoutal spíš digitální oheň, než toužebně očekávaná konfrontace. Mads si zasloužil víc. 71 % ()

BUBO26

Oslavujete tu priamočiarosť deja, ale to hlavne mi vadilo. Prečo sa točia filmy, ktoré už boli natočené tisíc krát? Absolútne žiadna invencia, postavy bez duše (a nezachránia ich ani slávni herci), slabá atmosféra, mizerné nazvučenie a hlavne, všadeprítomné a málouveriteľné CGI tomu lámu väz. Mikkelsen je fajn, drsný výraz bez emócií tu pasuje, taktiež Morgan. Naproti tomu Eva Green mi prišla totálne nevyužitá. Chladná, bez výrazu a reči stratila väčšinu svojho kúzla. Ale chválim stopáž; ak by to bolo dlhšie, nedopozeral by som to. ()

3mates33

Krutý film, plný drsných a tichých mužov (a ženy). Neuveriteľne, až reálne, nespravodlivý. Moc sa nekecá, viacej sa koná. Mads, bude to znieť ako klišé, ale rola ako vyšitá pre chladného zabijaka zo severu. Ostatný zabijaci v tomto chladnokrvnom westerne sa tiež zhostili skvelo svojej role, ale MM top. ()

satanjel

Amíci majú toľko westernov, čo stoja za trus (česť výnimkám) a Dánom stačí natočiť jeden a hneď trefa do čierneho. Páni z halivúdu by si tento film mali určite pozrieť, aby sa naučili, ako poriadny western, nemetrosexuální klaďasi a záporní záporáci majú vypadať. Madsa konečne vidím v nejakom akčáku a sedelo mu to parádne. Mám rád tiché postavy. ()

HarqAlAda

Dánsky koprodukčný western s Mikkelsenom? No nekúp to! Žánrovka že Leone by od špagiet presedlal na smorrebrod raz-dva. Príbeh jednoduchý, zrozumiteľný a zbytočne nemotajúci dej, ktorý dáva možnosť vychutnať si prašný vietor povievajúci Madsovými spotenými kaderami spoza ktorých vrhá blesky-hromy svojím drsným pohľadom na všetko odhodlaného pomstiteľa. No a Eva Green ukázala, že nepotrebuje práve hovoriť aby niečo vyjadrila. Paráda. Nemám čo dodať, tento western jednoducho treba vidieť. ()

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona