70. roky 19. storočia. Medzi novými osadníkmi Divokého západu čaká dánsky prisťahovalec Jon Jensen (Mads Mikkelsen) už dlhé roky na to, aby mohol priviesť do Spojených štátov svoju rodinu. Keď sa mu to konečne podarí, krátko po príchode sa jeho žena aj syn stanú obeťami hrozného zločinu. Jon zo žiaľu a zúfalstva páchateľov prenasleduje a zabije, čo sa nezaobíde bez ostrej reakcie okolia. Bratom jedného zo zabitých vrahov je totiž bezcitný plukovník Henry Delarue (Jeffrey Dean Morgan), ktorý terorizuje mestečko Black Creek a nezastaví sa pred ničím, len aby pomstil svojho súrodenca. Bez pomoci komunity, ktorá ho opustila a zavrhla, sa Jon mení z mierumilovného farmára na neohrozeného bojovníka, ktorý sa musí postaviť zločineckej presile sám, aby našiel pokoj v duši a možno aj zachránil obyvateľov mesta. (TV JOJ)

Morholt

Tak už jsou tu časy, kdy Dánové učí Američany natáčet westerny. Na obyvyklý příběh o pomstě jen naroubovali severskou syrovost a přímočarost a herce, kteří nemohli být vybráni lépe, poslali střílet do toho nejwesternovatějšího prostředí, jaké si dokážete představit. A fungovalo to výborně. Proč nikoho ještě nenapadlo poslat Mikkelsena na Divoký západ, to mi hlava nebere. Tak doufám, že na podobnou záležitost zase nebudeme čekat Bůh ví jak dlouho. 80% ()

Lacike

Uvod je famozny, ale akonahle sa na scene objavi hlavny zaporak, tak som bol konstantne nasraty tym, ze toho namachrovaneho debila nikto nezabije a radsej sa dedincania nechaju zabijat skoro s usmevom na xichte. Dalsim sklamanim je nevyrazna hudba. Western bez poriadnej hudby nie je western. A Eva Green v ulohe sexualne masiny uz zacina byt otravna. Takze pachut z toho celeho vo mne zahnala az zaverecna zrucne natocena prestrelka a ako vzdy famozny Mikkelsen. Ale viackrat to uz nechcem vidiet. 6/10. ()

ScarPoul

Hovorí sa tu o čistokrvnej žánrovke.. čo Salvation bohužiaľ nie je. Hoci má jednoduchú zápletku a využíva pekné scenérie takmer v každom zábere, film postráda napätie lebo nevie či má ísť smerom k divákovi, alebo ku kritikom. To značí pôsobí v mnohých scénach artovo(ale artový nie je), využíva atributy populárneho spaghetti westernu, ale chýba mu ľahkosť, nadhľad a vyhrotenejšie scény. V zásade nie som zastáncom toho aby sme o hrdinovi potrebovali niečo vedieť, ale v rámci príbehu je dôležité vytvoriť si aspoň vzťahy medzi postavami a tie tu žalostne nefungujú - najviac je to vidieť v postave Evy Green, alebo Jonathana Prycea. V zásade neurazí, ale ani nenadchne. Poteší azda len Windingova hudba pripomínajúca tóny z populárnej westernovej pc rezanice Call of Juarez. Mikkelsen zase raz bezchybný. Ale inak priemer ako hrom. A na to že sa na scenári podieľal Anders Thomas Jensen je film až trestuhodne bez nápadov. ()

mirekem

Tohle neni žádná podělaná "májovka". ;-) Parádní western s mým oblíbencem Madsem Mikkelsenem a Ericem Cantonou v roli Korsičana! Scénář: A. T. Jensen. ()

Terva

Píše se rok 1871. Jsme v Americe. Je to smutný příběh a je velmi umně natočený. Ponurá hudba a krásná práce kameramana. Některé šedé odstíny jsou až skoro strašidelné. CITÁT - Chci vědět, kdo bratra zabil.............. Příběh se záhy rozjede a je to masakr. V Božím království se tomu říká: Zub za zub. I když tady bych to tvrzení trochu přehnal a řekl bych: Zub za celou čelist a dost možná ještě víc. CITÁT - Smrt toho muže je na vás........... ()

Dale

Pekný vizuál s veľmi chabučkým príbehom. Vlastne je to takých sedem statočných, akurát, že miesto siedmych je len jeden + 16-ročný pomocník. ()

Pink.Panther

Eva němá a oblečená, Dánský eurowestern natočený v jižní Africe, měl tuto postavu pojmout inverzně. A vylepšit příběh - Salvation se opravdu nesnaží vyniknout originalitou své premisy, příliš respektuje daný žánr na úkor invence a nostalgicky vzhlíží k Italským Spaghetti westernům. Zarámováno v solidním vizuálu. ()

Padme_Anakin

Málomluvný western přesně dle mého gusta, přímočará drsná jízda, slunce žhne a do písku se vpíjí krev.. Herecké obsazení mě velice potěšilo, Mads Mikkelsen, jemuž vzali vše, na čem mu záleželo, tedy nemá co ztratit a jde do toho po hlavě. Eva Green tentokrát úplně beze slov, ovšem v těch jejích krásných očích se dá číst (místy čirá nenávist). Jeffrey Dean Morgan překvapil, zápornou roli ztvárnil parádním způsobem, uvěřila jsem.. ()

PauloZ

Stýská se Vám po westernech jako takových a Eastwoodových starých kusů jste nabaženi? Potom s tímto kusem neváhejte ani vteřinu. Salvation je tichý, nemilosrdný, atmosféricky ponuře hutný a skvěle obsazený! Příběhově potom oprašuje klasické témata pomsty a jde mu to náramně. Mads Mikkelsen je ve své roli skvělý, vlastně všechny role včetně Evy Green jsou paráda. Pro mě velké potěšení. 4,5*. ()

Astaroth12

Začiatok je silno emotívny a musí chytiť za srdce každého, kto rozmýšľa aspoň trocha rodinne. Hnev je ľudská vlastnosť, ale ktorá po čase pominie, ale pomsta nie, ta vás drží, myslite na ňu ráno, na obed aj večer. Ale pomsta plodí len ďalšiu pomstu, to je fakt. Je to pomsta, ktorá vás posúva ďalej, aj keď v reálnom živote to takto je len zriedkakedy, u filmových hrdinov to ale neplatí. A tak aj v tomto prípade sa pomsta postará o nejednu krutosť a ľudský strach tu je tiež. A strach ľudí vie pomste pomôcť, ale aj ublížiť. Príbeh je jednoduchý, ale nabitý emóciami a aj dramatickými momentami. Je tu viacero prestreliek a vie aj čo to je krutosť. Som spokojný. ()

ledzepfan

Někde mezi 3 a 4, spíše s balancem na tu 3.. V rámci přímočaré, šablonovité, žánrové střílečky je to fajn. Motivace jsou jasné, charaktery dobře zahrané, znouzectnostoidní digi výtvarná stylizace kamery kupodivu funguje a vypadá zajímavě... Prostě hezká jednohubka. ()

maddy

Typicky americký žáner v dánskom prevedení? Mohlo to dopadnúť akokoľvek, no Dáni sa s tým popasovali slušne, aj keď nijako zvlášť výnimočne. Levring sa nepustil do žiadnych experimentov, ale natočil taký oldschool revenge western, ktorý si ctí pravidlá žánru, ale zároveň do neho v dnešnej dobe neprináša nič špeciálne. Príbehovo je to totiž priveľmi priamočiary, dá sa povedať až béčkový príbeh (cesta hlavnej postavy za pomstou), akurát zabalený do štýlového vizuálu. Film má nekompromisný štart, špinu a surovosť prostredia je cítiť na každom kroku, ale s pribúdajúcimi minútami, a hlavne ku konci mu už mierne dochádza dych. Mads Mikkelsen v hlavne úlohe svojou charizmou síce tiahne aj slabšie momenty (aj keď vedľajšie postavy sú zväčša absolútne zbytočné, viď Eva Green, ktorá tu je vyslovene do počtu) a bez neho by Salvation nebol ani polovičný, akurát tomu chýba akékoľvek ozvláštnenie alebo režijný nápad. Namiesto toho začne režisér v závere do filmu miešať odpudivé a úplne zbytočné scénky s očividným CGI prostredím a aj záverečné zúčtovanie sa odbije viac menej rutinne s pár výstrelmi spoza steny, bez akokoľvek nápaditejšej akcie. Nič sa tu vyslovene nepokazilo a vďaka kratšej stopáži film aj pomerne rýchlo utečie, akurát je to len taká príjemná oldschoolová jednohubka, pri ktorej som mal však pocit, že z nej šlo vyťažiť omnoho viac. Mikkelsen v hlavnej úlohe a surové prostredie sľubovali na začiatku viac ako vo výsledku Salvation ponúkol. Ako taký thriller vo westernovom prostredí neškodné, akurát na CSFD momentálne dosť nadhodnotené. CELKOVO: 3* (6/10) ()

NinonL

Mads Mikkelsen vynikající, ale nijak zvlášť mě tento dánský western nenadchl. Začalo to velmi dobře, postupem času mi pomyslné hvězdy hodnocení ubývaly a s podivnou rolí Evy Green gradovaly až do finální trojky (šla bych klidně i níž). Druhá polovina filmu je sešup dolů jak Niagarské vodopády. ()

agentmiky

Velice kvalitní western film,kterých už v dnešní době moc nenatáčí.Je pravda,že hlavní příběhová linie je hodně jednoduše vymyšlená a ničím nevyniká,ale to ani moc nemusí.V hlavní roli mě velmi kladně překvapil Mads Mikkelsen,kterého bych si v takové roli před zhlédnutím filmu nedokázal představit.Poté musím také upozornit na roli Erica Cantony,který je spíše než herec známým francouzským fotbalistou a v tomto filmu měl přesně pasující přezdívku,a to "Kostaričan".Hlavní padouch v podání Jeffreyho Deana Morgana byl nemilosrdný,ale brilantně pasoval.Hodnocení:80% ()

SaNcHeZ_cz

Atmosférou může The Salvation konkurovat klasikám žánru, zpracováním se naopak příjemně vymezuje. Škoda však příliš zbytečných chyb v jinak podmanivé vizuální stránce, stejně jako zbytečně zkratkovitých narativních kliček a přílišném lpění na stereotypech. I tak se ovšem jedná o zajímavý počin, který by minimálně fanouškům westernu neměl rozhodně uniknout. [60%] ()

kolda1990

Western v dánské režii. Panečku, jak tenhle žánr nemusím, tak toto bylo zase dílo, které mě nesmírně bavilo. Ne tak předvídatelné, jako klasické americké westernovky a celkově jejich filmy. No a nemůžu si pomoct, Mads je prostě Mads. A Evička nemusela ani promluvit a přesto byla úžasná. ()

Ellmariachi

Znáte ty filmy, kde se vám snaží namluvit,že se nacházíte v městečku na divokém západě, kde vládne bezpráví, široko daleko není pomoc, lidi trpí a světlo na konci hlavně je v nedohlednu? Já teď znám i film, kde jsem se chvílemi cítil snad až klaustrofobicky. Kdy jsem litoval občany zapadákova a kdy jsem si říkal: ty vole, divokej a smutnej západ. Mads opět exceluje. Tentokrát v roli bývalého vojáka, který postupně přijde o vše a jediné co zůstane je chuť po pomstě. Ta když přijde, je skvěle natočená a hlavně celá působí tak, že hlavní hrdina může kdykoliv schytat kulku do zad. Další chválu dostane Eva Green, pro někoho už trošku otravná pro mě prostě baba jako sviňa. Navíc stavět ji v tomhle filmu do pozice jen ozdoby je nesmysl. Hraje tu doslova beze slov a hraje výborně. Záporák taky dobrý. Koment jsem začal psát s tím, že dám 4. Nakonec nevidím důvod nedat v rámci žánru 90 procent a plný počet. ()

ArsenalEagle

Nic nového nepřinášející, přesto velmi kvalitní revenge western, ze kterého je hodně cítit dánský rukopis, myšlena tím hlavně syrová surovost. Film je sice dost přímočarý a možná by si zasloužil hlubší myšlenku a víc minut, protože necelá hodina a půl uteče opravdu rychle, ale Mads je zas a opět vynikající a spolu s JDM z nich stříká charisma do všech směrů. Malinký problém jsem měl se šerify, protože takhle nesympatické a podělané "muže zákona", jsem ve filmu asi ještě neviděl. Snad jen Herod z Rychlejší než smrt, jenže to byl alespoň borec s rychlou pravačkou a správnej záporák, šašci odtud byli pouze neschopní. Víc evropských westernů! Podobně jako Brimstone, tak i Spása je velmi dobrý film. ()

Riddick77

Nic než průměr. Současná tvůrčí impotence v rámci westernového žánru rozhodně nedělá z přímočarého počinu Kristiana Levringa nadstandardní či pamětihodnou záležitost, neboť jsem si docela jist, že bez charismatického Madse Mikkelsena by po The Salvation neštěkl ani pes. Zde extrémně nadhodnocené. 5/10! ()

GodComplex

Po delsi dobe vylozene kvalitni western, ktery ma vsechno co potrebuje, pekne natoceny vizual, atmosfera, herci, westernova nekompromisni syrovost i scenaristicky je to solidni, jen to jde az prilis rychle k veci, na jednu stranu je dobre, ze to ma podobne efektivni drive, ale chybi tomu vetsi hloubka, na prostoru necele hodiny a pul se proste neda rozehrat dostatecne epicka jizda, ktera by mohla konkurovat kralum western zanru. 8/10 ()

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona