Zatiaľ čo záchranár Kang Ji-gu (Jang Hyuk), vysiac na lane, vyťahuje doktorku Kim (Soo Ae) zo šachty, do ktorej vletela svojím autom, na opačnom konci Bundangu, zaľudneného predmestia Soulu s takmer pol miliónom obyvateľov, otvára skorumpovaný policajt kontajner s utečencami. Po otvorení ho čaká hrôza a smrad z rozkladajúcich sa tiel nelegálnych prisťahovalcov, z ktorých len jeden akoby zázrakom prežil. Smrtiaca epidémia sa začína bleskurýchle šíriť... (sochoking)

Immortal17

Vážně nerozumím tomu, jak někdo může dát tomuhle filmu odpad? Parádní scénář, srdceryvné scény, jedna, při které jsem dokonce ani nedokázala zadržet slzy, a především příběh, který by, pokud by se to opravdu někdy stalo, mohl stát realistickým. Jižní Korea opět dokázala, že jsou mistři katastrofických filmů jak jsme se již mohli přesvědčit v "Haeundae", "Deranged" nebo "Tawo". Já jsem nadšená, vytáhlo mě to z křesla. ()

Pump odpad!

Tak tohle je přesně ten typ filmu, který je pro mě absolutně nestravitelný. Dovedu si představit, že to co se na "plátně" odehrává může asiaty bavit i když je to obtížně pochopitelné. Myslím si však, že taková koncepce akčního dramatu je pro Evropana nezvyklého na takové nesmyslně poskládané emoce úplně špatně. ()

bizz_mjc

Melodrama, thriller, nákaza. A stejně jako v případě Deranged, parádní filmová práce, ale zas ta "amerikanizace" (souboj mocenských sil, armáda, hrdina, dítě, láska). Možná to řeším až přespříliš, ale vystavování osobních/rodinných 'tyátrů' filmům v dramatických a vyhrocených částech prostě škodí a mám pocit, že tamější tvůrci tímhle směrem půjdou i nadále, což bude možná mít za následek srovnávání s některými holywoodskými snímky (Smrtící epidemie a Den nezávislosti se vyloženě nabízí), ale pokud udrží laťku, asi to nikomu vadit nebude, protože vedle těchto vždy budeme moci sáhnout po netradičních kusech jako Gokseong nebo jejich gansterkách. ()

DavidS.

Gambi přináší několik fatálních odhalení - nejvyšším velitelem jihokorejských ozbrojených sil je nějaký americký agent Snyder s naslouchátkem, nikdo na Korejském poloostrově se nenaučil spořádeně smrkat a kýchat a jedinou akceptovatelnou postavou, která se nechová jako debil, je malá holčička...Katastrofický žánr Korejcům příliš nejde, což ukázal i nedávný Tawo...Okouzlení jihokorejskou kinematografií je prostě už několik let pryč... ()

warrenur

Kym sa film dostane k svojej ustrednej teme, nieco to potrva. Tato cast bola pre mna dost otravna, pretoze bola znacne ukecana az uvrestana a patri k zanru "prepalenej" azijskej komedie, ktoru nemusim. Ako sa nakaza zacne prejavovat, dej zvaznie a na scenu pride "charizmaticky" a ludsky korejsky prezident a nejaky ten spupny politik, chrabry zachranca a dalsie typicke postavy, zvacsa plne patosu. Co sa tyka hereckeho obsadenia a samotneho prejavu, zivot do tohoto gulasu vnasa prave ukecane a ugrimasovane dievcatko, ktore v zavere predvedie epicku srdceryvnu a znacne citovo vydieracsku pozu, kedy zarazi rozbehnutu vojensku i politicku masineriu na jednej strane a choru, survival masu na strane druhej (nic za tym nehladat, kto poznate azisjku kinematografiu aspon povrchne, hned budete vediet, o com hovorim.). Nuz a posledna tretina je poriadny survival a gulas vsetkeho mozneho, kedy dojde k moralnemu odsudeniu zleho americkeho predstavitela, vyzdvihnu sa pozitivne ludske vlastnosti, ktore mimo ineho samozrejme stelesnuje i korejsky manekinsky prezident. Keby sa z filmu vytesnili smiesne postavicky, patos, cele to bolo ponate vo vaznejsom duchu a stavalo by sa na hustnucej atmosfere a panike, mohol film dosiahnut mozno i kvalit obdobneho Contagion. Takto je to prakticky len kolaz vsetkeho mozneho klise, znasobeneho x-krat. Od Sung-su Kima som videl tri mimoriadne kvalitne snimky, ktore davam do pozornosti. Avsak tento pocin je jednoznacne krokom do prazdna. Verim, ze ten dalsi bude jeho navratom ku kvalite. ()

Whitebeard

Překvapivě dobrý. Ke konci filmu je teda člověk celkem odrovnanej z toho šílenýho žvatlání, ale ten film má spád, odsejpá a nemá kupodivu moc hluhých míst. Skoro by se dalo říct, pochvalme Korejce, protože filmů s vymlácením středně velkýho města virem chřipajzny je jako šafránu a já mam tuhle tématiku prostě rád :) ()

jarah

Tento, aktuálne dosť tématický film som si pozrela hlavne kvôli môjmu obľúbenému Jang Hyukovi. Jeho výkon ma nesklamal, aj keď pri sledovaní najnovšieho seriálu "Tell mi what you see" musím uznať, že za posledných sedem rokov ušiel opäť veľký kus cesty. Charakter ľudí, "obyčajných" aj tých, ktorí majú moc, sa vždy odhalí v extrémnych situáciách. My sami netušíme, ktorá stránka našej ľudskej povahy by u nás v podobnej situácii prevládla. Nie je to dokonalé, ale chválim tento počin aj s jeho vyhrotenými scénami, podfarbenými nenápadným, ale zato pôsobivým soundtrackom. Počet náhod bol trocha prehnaný, ale nech! Keby som chcela reálne situácie, pustila by som si dokumentárny film. Kórejci znova presvedčili, že kvety rozkvitnú aj na ostnatom drôte. Lepšia štvorka, lebo ešte bolo čo doťahovať. ()

Krysap

Tak celou dobu jsem si říkala, že to vidím tak na 4 hvězdy, ale poslední půlhodina mě totálně naštvala. Nějak nejsem schopná pochopit, co mají Jihokorejci za brutální komplex z amíků. Jasně, já taky nejsem velkej fanda USA, ale tu jihokorejskou módu navážení se do Američanů už fakt nemusim. A přitom zrovna Jižní Korea by si měla uvědomit, že nebýt USA, tak by rozhodně ROKA nebyla jedna z nejlepších armád na světě. A co vlastně blbnu, nebýt USA, tak by dneska hudebním žebříčkům v J.K. vévodil Čong-Un style. Nikdo nechce, aby Jihokorejci líbali Amíkům prdele až do skonání světa, ale čeho je moc, toho je příliš. Na druhou stranu jsem ráda, že tentokrát to asi nechtěně dopadlo relativně dobře - Američan byl totiž zrovna ten, ketrej celý to krizový řízení zvládl jednoznačně nejlíp. Kdyby bylo po vůli jihokorejskýho prezidenta, tak by tisíce nakažených rozšířily nákazu zřejmě do celýho světa. No.. opravdu velká škoda, že docela nadějnej film takhle podělali. Jo závěrečná "akce" s holčičkou stojící proti namířeným zbraním, to jsem taky nemusela vidět.. Škoda, fakt škoda. Doporčuju k vidění pouze cca první hodinu a půl. ()

Najt

Moc od plného hodnocení nechybělo. Další výborný film z jihokorejské produkce. Film nesoucí se v duchu filmu Nákaza s emocemi akci příběhem a svižným pádem. Tady moc není o čem. Super..... Ja nevím já to možná časem změním snad i na těch 5* :D ()

Solverino

Jedna hvězda za efekty (je vidět rozpočet), ale jinak je to slabé, slabé a zase slabé. Nudná a ukecaná asijská romance na pozadí epidemie ptačí chřipky. Škoda. Mělo to potenciál.... :( ()

MaxForValue

Prvá hodina je výborná. Seong-su Kimovi sa darí pracovať s napätím, umne ho divákom dávkuje aj za pomoci sympatických postáv, ktoré sa správajú umerne k tomu, v akej sú situácii. Druhá hodina je však prehliadkou najvšemožnejších klišé, ktoré úroveň Gamgi dávajú nadol. Ale i tak sa mi páčilo, ako sa Kimovi podarilo v mikrosvete (Kang a Kim) i makrosvete (celý Bundang) vierohodne stvárniť následky pandémie so všadeprítomným chaosom a silnou ľudskou túžbou prežiť potvrdzujúcou darwinovské teórie. Za to všetko priemerné 3*. ()

Sennhie

Tak tohle bylo děravý jako cedník. Dobře technicky zpracované, herecké výkony neurazily, ale po příběhové stránce jsem měl sto chutí skočit do zdi. ()

elanista1

Keby som velmi chcel, vedel by som tomu vycitat neprimerany patos a zbytocne tlacenie na divakove najprimitivnejsie pudy, ale nechcem. Najlepsi herec je tu to male roztomile dievcatko, prave prostrednictvom ktoreho nas tvorcovia citovo vydieraju, ale uplne som sa tomu oddal. Sudiac podla kritickych komentarov, som jeden z minima komu sa posledna polhodina nezdala trapna. ()

jack_scott

Zajimavý námět s náznakem zajímavého provedení, totálně zkurveného korejskou soap romantickou sračkou. 40% - za těch pár světlých chvilek. ()

rodier

Nebejt poslednich 30 minut, tak 7/10.. tech poslednich 30 min z toho udelali neskutecnou nerealistickou romantickou sracky s happyendem.. ()

Mukade

typicky kórejsky roztomilé scénky s malými deťmi, medzi mužmi-ženami, atď atď :) .Milé milé milé (: .To nikto iný tak nenatočí..................druhá stránka filmu - akcia - tiež výborná aj keď záver už bol prehnaný, pre mňa ()

pato15

Za mě by tento film dostal, kdyby to šlo klidně i hvězd 10. Konečně film, kde jsou těmi zlými američané, kteří prej chtějí chránit všechny země světa (spíše jen tu svou). Sice by filmu víc slušelo mít kratší délkum ale promíjím to tvůrcům .... opravdu se tento děj dostal do mé topky v oblasti filmů řešící virovou nákazu lidstva. Převelice ráda tento film každému doporučím a nerozumím zdejšímu tak nízkému hodnocení. ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech