Východiskový bod

• Česko Výchozí bod (viac)

Dr. Ian Gray (Michael Pitt) je mladý molekulárny biológ a vedec, ktorého životnou témou je výskum evolúcie oka. Práca ho celkom pohlcuje až do okamihu, keď sa na večierku stretne s krásnym tajomným dievčaťom Sofi a požiada ju, aby si mohol vyfotografovať jej nádherné oči. Oproti vedecky racionálnemu a profesionálne skeptickému Ianovi je Sofi divokým a nespútaným stvorením a tieto protiklady ich vzájomne priťahujú. Ich vzťah je intenzívny a pre Iana aj nečakane vášnivý, ale je krátky a skončí sa tragicky. Po drsnej životnej rane sa Ian ešte viac ponorí do svojej práce. O niekoľko rokov neskôr urobí spolu s kolegyňou Karen nečakaný objav, ktorý spochybní jeho neotrasiteľnú vieru vo vedu a zmení jeho skepticizmus voči mystickým a spirituálnym silám. Potvrdiť či vyvrátiť novú teóriu, ktorá by postavila na hlavu všetko, v čo ľudstvo doposiaľ verilo, môže iba cesta na druhý koniec sveta. Ian sa rozhodne riskovať svoju vedeckú reputáciu i vlastnú racionalitu a vydá sa na šialenú misiu, ktorá má len mizivú nádej na úspech. (TV JOJ)

L.o.ll.a

Po shlédnutí fimu vás opět přepadnou emoce všeho druhu, nezapomenutelný film-stejně tak, jako Jiná země, opět téma láska , až na dno morku kostí, výborný výběr herců,( jen proměnu Popelky v těhotnou krásku jsem nepobrala), emoce z toho filmu na mě dopadají stále- a to jsem ho viděla před týdnem. Už se těším na další film, tenhle režisér mi fakt sednul. ()

pekos

Každý dobrý film je pohladením duše. Tento príbeh, jednoduchý ale priamočiary, so skvelými scénami a bez veľkých nákladov, zanechá v divákovi nezmazateľnú stopu, ktorá v ňom rezonuje ešte dlho po skončení filmu. Zaujímavý a citlivý príbeh, zakončený tým najlepším spôsobom, aký mohol autor zvoliť. Skvelé a jedinečné. ()

pornohavo

Krása, emócie, smútok a láska, všetko je možné aj keď je to nemožné Sofi. Film na hlbšie zamyslenie sa nad reinkarnáciou. Dáva najavo jemne a nenásilne svoje myšlienky a posolstvo. Oplatí sa vidieť :) ()

Bruce0659

Prvá tretina filmu sa tvárila ako tuctový romantický film o mladom páre, no potom sa začali diať veľmi divné veci, dej bol mysterióznejší a oveľa pútavejší. V záverečnej tretine už všetko začalo dávať zmysel, dej bol bohatý na emócie a priznám sa, že som bol príjemne prekvapený. Scenár filmu je veľmi zaujímavý, netradičný a priniesol na obrazovky konečne niečo nové. 80% ()

Ganka

"Každý den mě opouštíš, abys mučil červy?" Vagani jsou prostě zlo! A kdyby ta borka nedělala krávu, mohla by ještě žit. Prachsprostá citová vydíračka. ()

Pettr450

No já nevím, nepřijde mi to jako něco extra úžasného. Je to hezké, místy napínavé a citlivé a chytře-vypadající ale na víc jak na 3 hvězdy to u mě nemá. 70% ()

m62

Od začiatku ma vtiahla zvláštna snivá atmosféra s náznakom veľkého tajomstva, ale ku koncu to celé skončilo tak neslano-nemastno s otrepaným motívom reinkarnácie. ()

shivaki

Skromný, nenápadný film, který pod romantickou dějovou linkou skrývá tolik dalších rovin, přesahů do filosofie, náboženství a vědy, to vše servírované s neuvěřitelným emocionálním nábojem, že Interstellar je proti tomu komixovej strip na předposlední straně Dikobrazu. Cathill se dokázal ubránit tendenci polopatické doslovnosti a právě kouzlo nedořečenosti, která nechává spousty otázek jen tak poletovat kolem, je jednou z nejsilnějších stránek filmu. Což v době, kdy v Ačkové produkci je divák při sebemenším náznaku komplikovanější myšlenky, pravděpodobně kvůli mentální kapacitě "většinového publika", polopaticky veden co si má myslet a jak se má cítit, působí jako zjevení. Pokud se vám líbil Perfect Sense, u tohodle budete mlaskat dvakrát tolik. :) ()

Kevi1

Takýto film bez ladu a skladu som už dlho nezažila. Neviem, k čomu bola prvá polovica zobrazujúci ľúbostný vzťah, keď všetko podstatné sa dalo zhrnúť do desiatich minút, mňa to proste strašne nudilo. Akože, ono samotný námet nebol zlý, mohol z toho byť krásny "filozofický" film, kebyže sa tam nesnažili povedať niekoľko myšlienok naraz. Scéna so slepým tvorom, keď sa Sofi pýta, ako si teda človek môže byť istý, že Boh neexistuje len preto, že ho nevidí, keď ten tvor tiež nevidí svetlo, ale my vieme, že existuje, môže zasiahnúť mnohé ateistické povahy (mnou osobne takéto otrepané myšlienky už prejdu dosť bez povšimnutia, ale budiš). Keby pri týchto myšlienkach film skončil a nepretiahol sa do nejakého divného sci-fi príbehu, s trápnym koncom, hodnotenie by bolo vyššie. Pre mňa osobne je to proste smiešne vyznievajúci príbeh, pri ktorom som sa väčšinu času príšerne nudila. ()

d-nao

Šľapka, ktorá dá skoro každému a panic, ktorý sa urobí pri každej výnimočnej dúhovke (iris lat.). Jedna * za porno, ináč naivná vec. Skutočne to tu má 78%??? ()

Bbulli042

Výborný film. Hodný na súčasnú modernú SF love story bez zbytočných kecov :) Ozaj, SPOILER ALERT!!!: - Ten Hitler a Elvis na konci titulkov :) ()

Hynais

Dokoukal jsme film a zdál se mi být chvílemi zdlouhavý a zbytečně popisný... dal jsem tři hvězdičky i přes bezesporný okamžitý citový zážitek. Ráno jsem se probudil a stále jsem ho měl v hlavě, protože mi večer před usnutím nedal spát, jak jsem přemýšlel nad řadou věcí - to se stane málokdy, takže měním na čtyři :-) ()

Jirkacek

Snímek Výchozí bod jsem jako milovník Sci-Fi nemohl vynechat a také mne velmi zaujal netradiční námět. Nejdůležitějším faktorem zde byla totiž oční duhovka, kterou stejně jako otisk prstu máme každý člověk jedinečným a neopakovatelným znakem. Oko bylo také to první, co se na obrazovce naší TV objevilo a pak následovalo 50 minut nezáživného představování jednotlivých osob a jejich rolí. Seznámili jsme se tedy s doktorem Ianem Grayem ztvárněný Michaelem Pittem, který celý život v laboratoři zkoumal vývoj oka a jeho možnosti obnovy či vyšlechtění. Během jednoho večírku se setkal s tajemnou dívkou v masce, ze které se vyklubala Sofi alias Astrid Berges-Frisbey. Když z večírku zmizela poté co si Ian vyfotil její oči, začalo jeho pátrání po její identitě a to mne docela bavilo. Pasáž to byla až detektivní, zajímavá a pro mladého doktora dopadla pozitivně. Sofi se stala jeho milenkou, ale pohled na její nahé tělo mne nechával chladným, moc se mi totiž nelíbila. Naopak pěkná byla Ianova nová asistentka Karen, kterou si zahrála Brit Marling. Sympatická žena byla dokonce tím, kdo objevil klíč k možnostem obnovy oka, ale k tomu vedla ještě dlouhá cesta. Vzápětí totiž došlo k tragické události, která všem třem zmíněným a nejdůležitějším postavám ve filmu změnila život. Střih a přenesli jsme se do doby o 7 let později, kdy byl Ian ženatý s Karen a čekali spolu dítě. Doktor se stal populárním díky objevu své nynější ženy a zdálo se, že oba povedou klidný život a že budou pokračovat ve výzkumech. Jenže došlo k nečekané události, která už podruhé změnila všem třem životy, ano čtete dobře všem třem a tím třetím nemyslím jejich několikaměsíční dítě, ale Sofi....Přiznávám, že v určitých pasážích byl film hodně zajímavý, hltal jsem každé slovo, snažil se pořád dávat pozor, aby mi neunikla nějaký detail, odhalující hlubší smysl celého děje. Leč většinu času nebyl snímek nějak akční nebo snad i zábavný, což bych od něj ani nečekal. A výsledek celého pátraní doktora Iana ? Vlastně ani nevím, jestli jsem vše úplně pochopil a nedá se tedy říci, že by úmysl autorů padl u mne na úrodnou půdu. Nemohu jim však upřít originální námět a poctivý úmysl dát divákovi nekonzumní příběh do našich filmových talířů. A proto ode mne přes určité nedostatky Výchozí bod získal tři výchozí hvězdičky ***. ()

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

30.12.2014

49. MFF Karlovy Vary rozdal filmové ceny

49. MFF Karlovy Vary rozdal filmové ceny

13.07.2014

Slavnostní ceremoniál zakončil filmový festival a poroty v čele s Luisem Miñarrem udělily ceny nejlepším ze soutěžních filmů. Křišťálový glóbus pro nejlepší film si odnesl George Ovashvili za… (viac)