Umenie pretekať v daždi

• Česko Umění tančit v dešti (viac)

Príbeh osudových zvratov v živote jednej rodiny z pohľadu psa Enza, ktorý je rozprávačom a dáva príbehu nový nádych. Vďaka jeho nadpriemernej inteligencii a filozofickej, no zároveň živočíšnej povahe sa emocionálne chvíle stávajú ešte intenzívnejšími a tie veselé získavajú hravú ľahkosť. Ambiciózny automobilový pretekár Denny Swift (Milo Ventimiglia) si zaobstará psa a pomenuje ho Enzo podľa zakladateľa legendárnej značky Ferrari. Odvtedy sú nerozluční, pretože osud chcel, aby Enzo zdieľal vášeň pre automobilové preteky so svojím pánom. Na dôležitých pretekoch je vždy s ním a povzbudzuje ho. Prvá veľká zmena nastane, keď Denny stretne učiteľku Evu (Amanda Seyfriedová) a zamiluje sa do nej. Enzo z toho spočiatku nie je vôbec nadšený, ale keď zazvonia svadobné zvony a narodí sa dieťa, naučí sa milovať prírastok do rodiny. Po spoločných radostiach a vzostupe však nasleduje tvrdý úder osudu. Enzo sa snaží podporiť svojich blízkych v tomto ťažkom období tak, ako najlepšie vie. Podarí sa zachrániť spoločnú budúcnosť, alebo sa malá rodina pre nečakané problémy rozpadne? (TV JOJ)

marek1972

Oddychovka - zvieratá potešia v každom filme. Ak nehľadáte vo filmoch diskusie o diskrétnej matematike, Higgsovom bozóne, tak máte zábavku pre celú rodinu na dve hodiny( skoro) ()

Radovan.Long

Dojemné, zajímavé a neobvyklé sladění několika žánrů! Jeden moment jsem měl pocit, že jsem našel onen svatý grál v oblasti filmu. Doporučujeme skouknout a nejen že plakala moje tehdejší přítelkyně, ale dokonce i mě ta slza ukápla. ()

Metastazina

Že je v poslední době filmů s psími hrdiny přehršel.....no a? Filmů se zombíky je také až po kokot a stejně na ně všichni čumí. Tohle je strašná citová ždímačka s poměrně jednoduchým a předvídatelným dějem, ale přesto neskutečně příjemná. Mám prostě slabost pro tyhle filmy cílené na lidi, kteří nemají psy jako pouhopouhé hlídače objektů. Občas mě tam znervózňovala ta moudrost a inteligence, se kterou psí vypravěč Enzo hovořil. Prapodivně rozuměl autům a lidskému utrpení a to více než lecjaký člověk. Ale vzhledem k tomu, že po celou dobu filmu leželi moji psí parťáci vedle mě a mluvili stejným způsobem, nemůžu to mít tvůrcům za zlé. Mi chiamo Enzo. ()