Jedna noc

• USA The Night Of (viac)
USA, 2016, 8 h 48 min (Minutáž: 57–96 min)

Hudba:

Jeff Russo

Riz Ahmed, John Turturro, Bill Camp, Michael Kenneth Williams, Jeannie Berlin, Payman Maadi, Amara Karan, Poorna Jagannathan, Paul Sparks, Afton Williamson (viac)

Osmidílná minisérie Jedna noc od tvůrců Stevena Zailliana a Richarda Price podrobně zkoumá složité okolnosti fiktivního případu jedné newyorské vraždy. Příběh sleduje studenta Naze Khana, roztomilého podivína, který dostane od basketbalového hráče, jemuž pomáhá s učením, pozvánku na večírek v newyorském Lower East Side. Když jeho odvoz na poslední chvíli krachne, Naz si bez dovolení vezme otcův taxík a vyrazí ze svého domova v queenském Jackson Heights na Manhattan. Když cestou do taxíku nastoupí nádherná mladá žena a požádá ho o svezení, Nazovy plány rázem vezmou za své a rozjíždí se osudová noc. Naz je později obviněn ze zločinu, který podle svých slov nespáchal, a na vlastní kůži zakouší dezorganizaci a manipulaci v právním systému. Tíživá situace, do které se dostal, je ještě umocněná jeho vzhledem a statusem potomka pákistánských přistěhovalců. (HBO Europe)

Pettr450

Po skončení prvního dílu jsem byl zatažen silnou a temnou atmosférou rovnou do dílu druhého, dá se říct, že to je možná i trochu Klišé ale mě to vtáhlo. Po zkoukávání jeden díl za druhým s velice krátkými pauzami napětí a očekávání od finále stoupala a nemohl jsem vydržet s pocitem, že nevím jak to doopravdy je. Roli méně úspěšného, zlé strany-zastupujícího, levného a na jednu stranu proradného právníka na sebe vzal John Turturro který se mi líbil hnedka od prvního filmu díky jeho hlasu, který do této role naprosto padne. Nemůžu si avšak pomoct, ale vidím v něm 85% Saul Goodmena z Breaking Bad/Better Call Saul který má zde také podobné chování a i hlas. Překvapení se mi dostalo, když Riz Ahmed zahrál změnu charakteru a zahrál ji velice přesvědčivě, až i já z něho měl pak strach a začal sem se ptát na tu Jednu noc, jak to vlastně bylo. Člověk by neřekl, co způsobí oholená hlava. Dle mého názoru nejlepší seriál co se týče téma soudní síně a řešení případu. Za napětí a chuť sledovat díl po dílu dávám *****. 1. série - 90% ()

anuki

Ježiši kriste co je to za strašnou babiznu ta žalobkyně??? Skoro jsem se na to kvůli ní nemohl koukat...no strašidlo neuvěřitelný, nemůžu jí vymazat z hlavy, peklo na zemi, mám noční můry, otřesná skřehotalka, z který popelnice jí vytáhli ?? Turturro perfektní ()

Bmarjenka

Veľmi zaujímavý seriál, neokukané tváre a John Turturro a jeho dejová linka ma bavila. Podobný príbeh som tiež ešte nevidel. Temné prostredie a zábery z väzenia sú pekné. Vadilo mi, že sa prípad neriešil až tak ako by sa očakávalo a riešilo sa veľa vecí, ktoré neboli nijak dôležité. Z konca som bol sklamaný, veľmi jednoduché a očakávané, koniec predpovedal 2. Sériu tak uvidíme. Každopádne nam koniec ukázal, že ked je človek raz v kriminále tak to na ňom zanechá následky a nikdy to už nebude také, ako predtým. Jednu hviezdu dávam dole kvôli koncu. ()

Janek14

První díl nabídne dokonale zpracovaný děj s napjatou atmosférou a bezchybně vystavěnými scénami, které šlapou jako hodinky. Od druhého dílu se tempo zpomalí a přichází mistrovsky napsané psychologické drama mezi postavami se skvěle promyšlenými nejednostrannými charaktery. Herci snad nemohou být lepší. Kamera, hudba, střih... vše odvedeno na 120% ()

cendacarovny

Dlouho jsem hledal serial jako tento. zajimavy, napinavy, skvele zpracovaný. Herci pro mě nepříliš znamí zahráli své role skvěle (např. M.K. Williams, Bill Camp..) jediné co mě zkratka mrzí je, že se točí 2 000 dílů nejaké Ordinace nebo Ulice a The Night Of má dílů jenom osm, za týden nemam co delat. ()

BranuliQ

Naozaj vysoká škola scenáristiky, čo sa vlastne od Zailliana aj očakávalo. To akým geniálnym spôsobom do deja zapadli aj na prvý pohľad úplne banality je skrátka neuveriteľné. HBO zas a znova prinieslo špičkový seriál, ktorý konkurenciu doslova drtí na kúsky. Atmosféra je skvelá, oživila spomienky na legendárnu "Sedmičku", John Turturro a Riz Ahmed sú bravúrnymi ťahúňmi a ako som už spomenul, scenár je jednoducho úžasný. Je škoda, že takýchto kvalitných kriminálok v súčasnosti veľa nie je. Tie dnešné by potrebovali skúsenejších scenáristov a kvalitnejší dozor zo strany domovskej stanice, čiže presne to, čím Jedna noc našťastie disponuje. 1.SÉRIA: 90% ()

pauli88

Přijde mi to jako film co jsem viděl tak 4 roky zpátky. Byl to polský film a bohužel nevím název. Jen se upravilo pár detailů, ale základ byl stejný. Když tohle pominu, tak seriál je absolutně nezáživný a to hlavně kvůli dlouhým záběrům nikam a o ničem. Kdyby se vymazaly tak seriál ztěží vyjde na 3 díly a je z toho film. ()

Martina_K

Jak se může během jedné noci změnit život.. Nadstandardní miniserie z vězeňsko - soudního prostředí. Mně naopak pozvolné tempo vyhovovalo a detaily mě vyloženě bavily.. Výborný J. Turturro v roli podceňovaného právníka. Neméně dobrý R. Ahmed a jeho proměna z hodného a tichého chlapce v ostříleného mukla. Velice zajímavé - a mimochodem - parádní znělka! ()

Brain32

Absolutorium. Nevím co víc dodat. Škoda, že tak přehlížený seriál, přitom má v žánru Krimi/Drama svou kvalitou TOP 5 (alespoň u mě) jasnou. ()

Filmer01

Seriál s výborným začiatkom. Prvé 2-3 diely vás rýchlo vtiahnu do deja, lenže potom ako keby pomaličky začínal dochádzať dych (scénar) a kvalita pomaly ale isto ide dole a začína sa to naťahovať. Posledne 2 diely ma už nudili, asi tým, že som nejako podvedome čakal od záveru viac. Asi tak na 70% ()

Mariooo

Týpek narazí nechtěně na pěknou holku a skončí u ní doma. Vyspí se s ní, usne a paf! Ona je mrtvá a on neví čím to je. Čili něco na způsob seriálu Prolhaní, ale tenhle je lepší. Zápletka vynikající a vlastně po celou dobu se seriál nese v celkem dramatickém a strhujícím duchu. Konečné rozuzlení je překvapivé, i na samotném konci to má spád a ten správný drajv. Jeden ze seriálů, ke kterému se rád vrátím. ()

Kata.Hl.

Je to hodně povedené ale něco tomu chybí.Chybí tomu zvrat, to že divák úplně přehodnotí co si doteď myslel.. Za mě 4 ****, protože na Killing to nemá ;) ()

KcarlosK

Zajímavý pohled na zločin a jeho následky, dopad na postavy a na dost nefungující policejní a soudní systém. Velmi chytře vybrusleno z toho, kdo je vlastně vrah. ()

nomak

Boze, jak takova sracka muze mit takove hodnoceni, jedine, cemu se da verit je homelessacky pravnik s ekzemem, jinak je to totalne mimo realitu. Jako ta ciganska pravnicka, která dřela celý život, aby to dotáhla na právničku, si pak do kundy strká crack, kvůli nějaké smažce to jako vazne ? 😁😁😁😁😁 dlouho jsem se takhle nenasmal, skoda, ze zacatku se zdalo, ze zapletka bude zajimava a bude se na co divat. Jo a taky jsem usnul skoro u každého dílu, ale ono se nic nestalo, protože nebylo o co přijít :-D zlatý Most!!! ()

lahvi

Bacha SPOILER..i když se budu snažit nebýt moc konkrétní. Míchaj se tam časy..asi proto, že bez toho by to až tak zajímavý ani nebylo. Je to celkem detailní, jinak by to na 6 dílů jinak taky nebylo. Poslední dva díly jste už celkem napjatí, jak se to rozuzlí...a na muj vkus se to až tak nerozuzlilo. A zas a znovu se podivuju nad americkym soudnim procesem. To jako začne soud, když vyšetřování je tak nedotažené? Kde se vůbec nevyšetřují osoby s motivem? Neuvěřitelný. I ten sudej počet porotců. ()

stuj

První díl velice dobrý a s dobrou atmosférou. Ty další ale atmošku trochu ztratily. Škoda. A výsledný dojem?: "Hm, jakej seriál si pustím teď?" Takže nakonec jenom tři hvězdičky (i když silné), protože první díl nasliboval mnohem větší zážitek. ()

barny120

Hmm neviem, nebolo to pre mňa to pravé orechové. Čakal som viac. Veľmi sa mi páčila premena hlavného hrdinu z bojazlivého chlapca na gangstra. Vďaka tomu a vďaka faktom z jeho minulosti som myslel, že to naozaj spravil. A skončilo sa to pre mňa veľkým sklamaním - hlavná zápletka nebola vyriešená. Bolo to len naznačené, no nedotiahnuté. Zamyslel som sa čo vlastne bolo potom pointou tohto diela, zrejme nešlo ani tak o vyriešenie prípadu, ale skôr o život a premena Naziho vo väzení. A toto ma až tak nenadchlo. Preto dávam slabé 3*. ()

Debreno

Už len rozsahy jednotlivých pochvalných komentárov na ČSFD dokazujú, o aky kvalitný a hlavne emócie burcujúci snímok ide. Nebudem sa po nich opakovať, hoci by som chcel. Dve veci: Málokedy sa podarí taký uveriteľný vývoj postáv, a za druhé: J. Torrturo vystrihol neskutočne sympatický charakter. Áno, bol výborne napísaný, ale to ešte nie je záruka, že mu to zožerete. Ja som mu to zožral, a už len kvôli nemu sa to oplatí pozerať. ()

Zemřel herec Michael K. Williams

Zemřel herec Michael K. Williams

07.09.2021

Noir Film Festival slaví 5. narozeniny

Noir Film Festival slaví 5. narozeniny

16.08.2017

Cynismus Humphreyho Bogarta, šarm Roberta Mitchuma, křehkost Lizabeth Scott, rafinovanost Alfreda Hitchcocka, temné příběhy z Mexika, napínavé filmové jízdy noirovými vlaky a standard v podobě… (viac)

Tvůrce Breaking Bad plánuje buddy-detektivku

Tvůrce Breaking Bad plánuje buddy-detektivku

29.09.2013

Perníkový táta nadobro končí a Vince Gilligan (foto), kterému svět vděčí za tento brilantní seriál, už pracuje na novém námětu. Lépe řečeno, na staronovém. Původně totiž napsal zápletku pro Battle… (viac)