Everest v réžii Baltasara Kormákura rekapituluje jednu z najtragickejších expedícii, pri ktorej majestátny masív poslal svojim vyzývateľom mrazivé varovanie. Píše sa polovica deväťdesiatych rokov a Himaláje sa stávajú obľúbenou turistickou destináciou. Na osemtisícovku už nešplhajú len skúsení horolezci, ale aj dobrodruhovia z celého sveta. Horskí vodcovia Rob Hall (Jason Clarke) a Scott Fisher (Jake Gyllenhaal) napriek tomu nič nepodceňujú a do svojej expedície berú iba ľudí, ktorí majú niečo za sebou. Všetci sú skvele pripravení a vybavení, splneniu snov klientov by nemalo nič brániť. Stačí však malá odchýlka v pláne, náhla zmena počasia a kľúčovú otázku ,,Podarí sa nám horu zdolať?" vystrieda otázka omnoho zásadnejšia. ,,Dokážeme prežiť?" (Barracuda Movie)

Titi14

Z příběhu vlastně vyplývá, že si jitrnice s balíkem peněz může zakoupit zážitek v podobě vysokohorské turistiky/horolezectví za asistence zkušených průvodců. Čím více je investor nezkušený a fyzicky nezdatný, tím více kvůli němu riskuje asistenční tým. Tomu se to stane osudné právě v tomto příběhu. To je na tom všem z mého pohledu nejsmutnější. Holt trend dnešní doby, zde máš bundu North face, odlehčený batoh, elektroniku a neboj, hlídáme tě. Současně mi začíná připadat identické vykreslení příběhu založených na skutečné události z dílen US, a trochu mě i přestává bavit (srovnání sfilmy z vojenského prostředí z Afganistanu, atp.). Vřele doporučuji porovnat s filmem Nordwand, který je dle mého názoru mnohonásobně kvalitnější. ** za pěkné záběry. ()

NSN odpad!

Průser. Seznamka, trvající přes hodinu! nezafungovala, vyžívá se v ukecanosti, přelidněnosti a tudíž nepřehlednosti, což šíleně otravuje a odrazuje. Samotný scény z vejšlapů jsou tak vzácný! a trapný, nikomu nefandím a je mi jedno, jak kdo a kde skončí. A nerozpláčou mě ani ty prej dojemný telefonáty a tyhle podobný falešně ztvárněný křeče, který to maj asi zachránit. Nezachránily. Ještě víc se nestačím divit, jak se tahle zprasenost může opěvovat a s radostí to dávám najevo. ()

JaryKury

Brutalne syrove, emotivni, napinave a hodne lidske. Nejakou dobu budu mit pohledy hory s tely co tam lezi dodnes v pameti. Skoda, ze takovychto filmu je malo. O to vic toto lahodne dilo leze zebrickem hodne vysoko. Reziser nas skoro fyzicky vzal na velice tezky vystup, ktery jak pro koho dopadne dobre. Zadny hrdina, ktery by byl cool za kazde situace. Skoro az vrcholkovych 87%, min si ani nezaslouzi. ()

BaseDallas

Googel mi raz vyhodil fotky horolezcov, ktorý to nezvládli a ich telá tam dodnes ležia. O niektorích z tých nešťastníkov, je aj tento film. Silný zážitok, ktorý pretrváva. ()

avalonek

Ošklivá pravda,když se pár blbců(který si myslí,že jsou nepřekonatelní),rozhodne vylézt na Everest.Samozřejmně se tam spoustu věcí posere a dopadne to blbě.Nechápu,že se někdo rozhodne dělat takový šílenosti.Ale jinak byl film natočen pěkně,z těch bouří a lavin a všeho mi byla zima.No a skončilo to pěkně blbě a ty chudáci tam leží pěkně zakonzervovaný dodnes.. ()

Dubansky

Mrkněte na Alive (Přežít), a jste v realitě. Zde to bylo pouze hollywoodsky neuvěřitelně zasněžené (v okolí přitom stále svítilo slunce), hodně těžko uvěřitelné a móc umělé. U mne zkrátka zklamání. ()

Shorty4

Úchvatné záběry, ale některé scény za mě až příliš nasaturované. Jake Gyllenhaal mě jako vždy bavil. Bohužel jsem už po pár minutách věděl kdo se z výpravy už nevrátí a takové věci by měly být skryty i pozorným divákům. Každopádně skvělé drama z prostředí zasněžené střechy světa s nádechem autentických příběhů a pravdivých událostí. ()

kubixix

Byl jsem spokojen. Bylo to trochu přehrávané drama, které ale nenudilo. Celkově hodnotím velmi pozitivně, i když některé věci mi přijdou velmi nepochopitelné. Ty ale přičítám pokusu držet se autenticity. Mám pocit, že na celém filmu bylo něco zvláštní. Možná ta atmosféra nebo pokus vyburcovat diváka k slzám nad cizím neštěstím. Buď se to u mě nepovedlo nebo pak nevím. Je zde patrné hvězdné obsazení, které v příbězích se skutečným základem moc nemusím. ()

Snakefinger

Prostě na Everest se špacíruje jako kdybych šel do kina nebo do bordelu. Prostě, klidně běžte nahoru já vás v pohodě doženu nebo si ten vrchol dám z plezíru ještě jednou a pak se nahoře pod koněm uvidíme. Proč ne. To bylo fakt trapné. Nepochybuji, že to tak fakt bylo ale dějově to bylo hodně slabé a jedna a půl akčních scén, při kterých znuděný divák zpozorní z toho pro mě kasovní trhák neudělaly. ()

semo99

ta hora ma svoje vlastne pravidla....a kazdy, kto sa vyda na vrchol musi pocitat s najhorsim... Neskutocny koncert napatia bez vyslovene trhakovych scen a zapasu ludskej vole, niekde vyhraneho, inde naopak... skratka skvele! ()

marttul

Za mě rozhodně vynikající filmový zážitek, umocněn tím, že jsem film měla možnost shlédnout v kině. Připadala jsem si jako součást expedice. Everest ve mně zanechal velmi hlubokou stopu ještě pěkných pár dní po návštěvě kina. Rozhodně doporučuji všem vysokohorským snílkům. I když, jak to tak ve velehorách bývá, můžete dojít rychlému procitnutí... ()

WikingVik

Robéé, Jasukóó …. Robéé, Jasukóó …. všude okolo vichřice a hromada sněhu. Tak se asi dá shrnout nejvíce dramatický okamžik tohoto díla. Chápu, že se o tom, jak pár horolezců umrzne někde v horách nedá natočit nějaké překvapující drama, ale podle toho to také vypadá a ani záběry majestátných hor absenci většího příběhu nenahradí. Samozřejmě proti gustu žádný dišputát, ale já bych více ocenil dobře natočený hraný dokument, který by také více nastínil, proč tam ti lidé zůstali. Za mě dvě hvězdy, tedy 40%. ()

Raziel811

Lidé si chtějí stále něco dokazovat a tato zabejčenost a umanutost je pak stojí život. Takto by se dal shrnout celý film. Není to o odvaze a hrdinství. Film se dá také vyložit jako tragédie hlupáků, kteří si mysleli, že Everest je turistický ráj. ()

Timonthy

Dobré jsou bonusy Závod na vrchol: Z natáčení filmu Everest a Snaha o autenticitu: Skutečný příběh. To doplňuje onen filmový příběh. Trochu jsem nerozuměl tomu, proč je natočen vrcholek ve výšce 8 km, když helikoptéra má problém už ve výšce 4, ale to je jedno. K závěru jsem držel palce tomu napůl zmrzlému hrdinovi. ()

Margay

Nejsem si úplně jistá, jak hodnotit vzhledem k autenticitě příběhu. Událost je to mrazivá a smutná ale... nějak mi bylo smutněji při čtení na wikipedii. Úvodní seznámení s lidmi (moc se nedá mluvit o postavách) jakso nevyšlo, zapamatovala jsem si jen Roba, protože byl vedoucí, a Yasuko, protože to byla jediná ženská. A Douga, ovšem ne podle jména. Z toho si jako z pošťáka dělali srandu déle, než bylo nutné, ale alespoň nějak utkvěl v paměti. O zbytku výpravy nevím nic, dokonce ani to, kolik jich vlastně v kterém týmu bylo. Což je ve filmu na památku právě těch obětí dost blbé. Povedla se snad jen jedna věc, kromě úžasných záběrů na Everest a Nepál. Jak už někdo říkal, snímek je netradičně neakční, což mnohem lépe odpovídá skutečnosti. Na druhou stranu ale vůbec nevyniknou problémy s řídkým vzduchem (ani zmínka kromě viditelného nošení masek) a dokonce ani s únavou samotnou (že byli na cestě 24 hodin se dozvíte jen z časových údajů v jednotlivých scénách). O dalších potížích jako plicní embolii ani nemluvě. Takže jen zůstávám u: umřelo jich osm. Ok... ale sakra proč?! PS pro uživatele CSFD: když nesnášíte lidi, co dělají zdánlivě zbytečně ohrožující věci, proč sakra koukáte na film o (dnes druhé) největší katastrodě při výšlapech na Everest? ()

zeromen

Film je sem tam napínavý, slušně a poctivě natočený, pěkné záběry hor a více než slušné obsazení. Jinak lidi co takhle hazardují a riskují, jsou jedním slovem MAGOŘI. Toto fakt nikdy nepochopím ale dívat se na tyto magory se mi líbí. :-) //viděno na DVD: 61% ()

Startuje zimní přehlídka Best Film Fest

Startuje zimní přehlídka Best Film Fest

10.12.2015

Pražská kina Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádájí od 10. do 16. prosince tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů druhé poloviny roku 2015 za jednotné… (viac)

Tom Hardy versus Luke Evans: Souboj o Everest

Tom Hardy versus Luke Evans: Souboj o Everest

29.12.2013

Dalo by se říct, že Bard Lučištník z aktuálně kralující Šmakovy dračí pouště bude soupeřem Banea či nového Šíleného Maxe. Stane se tak v historickém dramatu The Summit, který podle románu Jeffreyho… (viac)