Detektív z Hongkongu

• Česko Detektiv z Hongkongu (viac)

Detektív Bennie Chan (Jackie Chan) z Hongkongu sa už vyše desať rokov snaží dolapiť neslávne známeho zločineckého bossa Victora Wonga (Winston Chao). Keď sa Bennieho mladá neter Samantha (Fan Bingbingová) zapletie s Wongovým zločineckým syndikátom, Bennie musí vypátrať jediného muža, ktorý mu môže pomôcť, uvraveného Američna a hazardného hráča Connora Wattsa (Johnny Knoxville). Bennie preteká s časom, aby priviedol Connora späť do Hongkongu. Z nesúrodej dvojice sa nakoniec stanú spojenci, ktorí prežívajú šialené a nebezpečné dobrodružstvá od zasnežených mongolských hôr až po vetrom ošľahané duny púšte Gobi. (TV JOJ)

bobstock

Střeštěná, akční road-movie nepřekvapí čínským kýčem. Překvapí Jackie Chanem, který překročil hranici šedesátky a stále ještě ve formě, alespoň pro méně náročné. Sekundant Johnny sice kdovíjak nehraje, ale můžou s ním zase občas praštit o někoho nebo o něco. Vše je prosmraděno nucenou čínskou propagandou se strategií přiblížit se západnímu divákovi. Je to okaté, ale já se smiluji. 60% ()

rotel odpad!

Možno keby som mal 10, alebo 12 rokov tak by som dal aj 1*. Pozerať tento skvost, to je čistý masochizmus. Ospravedlňujem sa všetkým, ktorým sa to páčilo, a ešte dodám - vydržal som asi 15 minút. ()

arcticsky

Pokud se týká exteriérů perfektní film. Souboje vesměs velice zábavné - ten s matrjoškou excelentní! Knoxville a Chan vytvořili dobře k sobě padnoucí dvojku kumpánů. Bavil jsem se...jeden z lepších filmů s Jackie Chanem. ()

warrenur

Zrejme nostalgia za, pre Jackie-ho typickymi, Bozskymi relikviami a starsimi zalezitostami. Minimalne stylom humoru, road-tripu a charaktermi. Toto mi vsak na strunu vtipu a zabavy nebrnkalo. Obcasne Knowvillove hlasky stali za to, avsak ostatne vsuvky, napr. mongolske "tradicie", uz boli moc na oko. Slabota. Aj pre mna, ako Jackieho skalneho, sa na film uz dost tazko pozeralo. ()

Matli

Ach jo. Knoxvilleovi to prostě nevěřím, ikdyž se moc snaží, měl by radši zůstat u dělání ze sebe magora. A Jackie se mu jen snaží vyrovnat, ale proč? Ani už nevím o čem to bylo, jen že spolu cestovali přes půl světa, halelůja. Po litru vína pod kůží je to fajn pokoukání. 37% ()

MickeyStuma

Jackie Chan je zpět a i ve svých 62. letech stále v plné formě. O to víc to udivuje, neboť už před lety chtěl s akčními rolemi skončit. Dějově se v podstatě jedná o dobrodružné road movie, kde cestuje čínský policista, který má za úkol dovést do Hong Kongu amerického gamblera. Použita je stará známá šablona, kdy policajt je vážný s určitou zodpovědností, zato člověk kterého vede je až neuvěřitelně živý a hlavně ukecaný. Jackiemu tu sekunduje Johnny Knoxville. Ano, to je ten z ´Jackass´. Takže je jasné, kdo se nejvíce stará o zábavu, i když se Jackie také nenechává zahanbit. Svůj humor během soubojů ani zde nevynechal. Celkově to však už přeci jen není ono co dříve. Příběh je značně jednoduchý, průměrně zábavný, dostatečně akční a příjemně odsýpá. Je to film ve stylu 90. let a tak značně rychlé a přeefektované scény tu nejsou. Během natáčení akčních scén se však tvůrci opět nevyhnuli použití lan, což je v mnoha případech vidět. Jiné to už prostě nebude. Film tedy svou atmosférou připomene staré dobré snímky tohoto druhu. Vyloženě pecka z toho nebude, ale za zvážení rozhodně stojí. ()

BOURQUE

Klasický „J.CH.“ film, ktorý však teraz je bez väčšej fantázii. V podstate každý jeho element je akoby prevzatý z predchádzajúcich podobných filmov. Herecké duo J. Chan a J. Knoxville dáva len priemerný výkon, J. Knoxville nebol najlepšou voľbou na túto rolu. Veľká gratulácia však patrí. J. Chan, ktorý ešte aj v takom veku dokáže fantastické akrobatické kúsky (a mimochodom, vôbec by som nepovedal, že už vstúpil do vekovej kategórii „VI“). Osobné hodnotenie: 62% (**) ()

Rathalos

No podla mna to bola skvela komedia,Jackie Chan a Johnny Knoxville bola velmi dobra volba ako dvojica do tohto filmu,akcia bola tiez super,aj napriek tomu,ze uz tato dvojka nie je najmladsia ma veeelmi pobavili...:-) ()

Kingjiri

Harlinova režie v akčních scénách byla jenom průměrná, což bylo pro mě největší zklamání. Dalšim kamenem úrazu se stal scénář, ve kterym se sice objevilo pár dobrejch vtípků (Adele, velikost podprsenky), nicméně často byl až příliš crazy, infantilní a šablonovitej. A třeba různý folklorní tradice mi přišly do příběhu nepřirozeně zakomponovaný (Bennie Chan je vždycky nezapomněl vysvětlit). Renny Harlin už má sice svý nejlepší léta za sebou, ale od jeho spolupráce s Jackie Chanem jsem čekal přece jenom víc než "reklamu" na čínskou kulturu a přírodu, dvě silnější hvězdy. ()

Torgal

Jackie Chan sa na staré kolená pokúsil nadviazať na svoje úspešné buddy komédie, ale toto dobre nedopadlo. Jednak čas nezastavíš a jeho tunajšie kúsky sú len tieňom toho, čo dokázal v minulosti (ale scénka s matrioškami sa vydarila), ale hlavne Johny Knoxville je ako jeho parťák zúfalý. Celý film navyše vyzerá ako by bol na objednávku vlády so zadaním čo najlepšie spropagovať čínsky folklór a krajinu (pri mongoloch spievajúcich Adele mi padla sánka). 4+/10 ()

Acrobat odpad!

Pád Harlina na samotné dno vlastnej existencie, kde trápny a vložený humor v príbehu s nudným dejom a vycucaným twistom pôsobí pri toporných výkonoch oboch protagonistov pripomína skôr nepodarený cestopis ako plnohodnotný film. Výstavbu deja tohto typu treba zvládnuť a Renny to odfajčil tak ako aj Číňania jemu. Žalostné kreácie unaveného boja ktorý mal byť jediným vodítkom zlyhal a ostatné počítačové efekty v tupom príbehu su čerešničkou na pomyslenej skazenej torte. (videné 21.1.2019, JOJ archív) ()

Likan7

Téměř nekoukatelná nudná blbost. Pokud máte dvojici Chan - Knoxville, komediální potenciál tu máte obrovský. Renny Harlin se na to ale vykašlal a místo toho si dal za úkol zjistit kolik toho vydržím. Nezasmál jsem se ani jednou, vtipný to není ani v náznaku a celý to je pocitově šíleně dlouhý a utahaný. Dělalo mi obrovskou práci to dokoukat. ()

mimozakon

Jackie už je moc starý na podobné výstrelky. Je to pašák za všetko čo dokázal, ale vek dostihne každého. To, na čom som sa zabával v jeho skvelých rokoch teraz už je strnulé, zostrihané a nemotorné. ()

misar3

Slušné výkony Jackieho Chana (pořád na to má) jsou zcela upozaděny mizernými efekty, béčkovým scénářem a vtípky z dob, kdy Humor hledal svůj smysl života mezi lidmi. ()

Stifler jako další ukecaný kámoš Jackieho Chana

Stifler jako další ukecaný kámoš Jackieho Chana

24.10.2013

Neříkal Jackie Chan něco o tom, že končí s akčními filmy? Každopádně to dlouho neplatilo. Už v lednu začne natáčet akční dobrodružnou komedii Skiptrace, ve které se určitě nevyhne pokusům o… (viac)