Bohovia sa museli zblázniť

• Česko Bohové musí být šílení (viac)

V púšti Kalahari žije kmeň „ľudí z buše“ v tichej harmónii s nehostinnou prírodou. Civilizácie sem doposiaľ nevstúpila a prelietajúce lietadlá sú považované za podivných vrčiacich bohov. Jedného dňa vyhodí pilot práve tu prázdnu fľašu od Coca Coly. Ľudia z buše sa pokúšajú oslavovať tohoto posla bohov, ale miesto očakávaného dobra prináša fľaša do kľudného života len nesvári a rozkol. A tak je Xi, ktorý ju objavil, vyslaný kmeňom na koniec sveta, aby tam nešťastný predmet bohom vrátil. Xi sa na svojej dobrodružnej ceste stretne s novinárkou Kate, mikrobiológom Andrewom, ale aj s čiernymi teroristami. Tento film bol divákmi na celom svete prijatý ako majstrovská komédia, s nápaditými gagmi, ktorú si nemožno nechať ujsť. (TV Markíza)

gizi

Krásné, legrační, zábavné, skvělé... Nádherná ukázka, kam se civilizace řítí a jak krásné je žít v souladu s přírodou. I přes své stáří stále velmi aktuální. A dá se na to dívat opakovaně. 90%. ()

P@\/EL

Povedená komedie, která nás zavádí až do Afriky. Film nabídne plno divoké zvěře, krásnou exotickou přírodu a její obyvatele křováky, kterým někdy jejich bezstarostný život závidím. Záběry z pouště Kalahari a savany jsou díky své autentičnosti naprosto nádherné. Dále se ve filmu dočkáme několika humorných situací, zajímavou zápletku s flaškou od Coca Coly a pár zajímavosti z říše zvířat. Průměrný děj je pak až to vedlejší, co nás na filmu nadchne. A mimochodem křovák Xixo byl docela sympaťák. ()

Olafa

Postavy se často pohybují jako v němé grotesce a vlastně celý film je taková groteska. Srdcovka, na kterou se ráda podívám při kařdé repríze. ()

komando20

Tak toto je ozaj jeden neobyčajny film, ktory ma bavil celý čas, ked uvidte flašu Coca Coly tak ju neberiete nijako vážne no ked padne priamo do osady krovákov tak je z toho super film na ktorom sa da dobre nasmiať a všeličo sa z neho naučiť, ozaj užasne africke predstavenie ()

robbez

Křováci jsou prostě úžasní. Skromní, přirození, žijí v souladu s přírodou, starají se o sebe navzájem, berou si jen to co potřebují. Není to trochu moc idealizované? Film je ale každopádně vtipný a originální. Jeden by nevěřil, k čemu všemu se dá v odlišném civilizačním prostředí využít láhev od Coca-Coly. ()

tommicek

Pokud se dobře pamatuji, tak to bylo poprvé, kdy jsem v kině brečel smíchy ... Výborná komedie. P.S. - podruhé jsem v kině brečel smíchy u druhého dílu :-) ()

tulen

Ajajaj, tohle je film, který příjemně pobaví a rozesměje znova a znova. I když jsem ho viděl už 10x, zase jsem brečel smíchy :-) ()

ssarka

Xi Xaa,jeho malé roztomilé děti i to jejich klapání,když mluví jsem měla ráda už jako dítě a ani teď se to nezměnilo...zábavná svěží komedie,která ani po letech nic na své originalitě neztratila.. ()

Dharmma

Skvělá myšlenka na satiru dnešní uspěchané společnosti, ale upřímně bych se zasmál a pobavil více i na vlastním pohřbu. ()

fruitixx

Geniální pohledy jednoduchosti a složité zbytečnosti a povrchnosti s romantikou a dramatičností. První díl je největší pecka ze všech. ()