Bohovia sa museli zblázniť

• Česko Bohové musí být šílení (viac)

V púšti Kalahari žije kmeň „ľudí z buše“ v tichej harmónii s nehostinnou prírodou. Civilizácie sem doposiaľ nevstúpila a prelietajúce lietadlá sú považované za podivných vrčiacich bohov. Jedného dňa vyhodí pilot práve tu prázdnu fľašu od Coca Coly. Ľudia z buše sa pokúšajú oslavovať tohoto posla bohov, ale miesto očakávaného dobra prináša fľaša do kľudného života len nesvári a rozkol. A tak je Xi, ktorý ju objavil, vyslaný kmeňom na koniec sveta, aby tam nešťastný predmet bohom vrátil. Xi sa na svojej dobrodružnej ceste stretne s novinárkou Kate, mikrobiológom Andrewom, ale aj s čiernymi teroristami. Tento film bol divákmi na celom svete prijatý ako majstrovská komédia, s nápaditými gagmi, ktorú si nemožno nechať ujsť. (TV Markíza)

Tom_17

Na dnešní dobu už asi tento film nebude nikdy tak oblíbený, ale já si pamatuji, že jsem ho jako malý měl moc rád. Moc rád dám čtyři hvězdy, protože vím, že kdysi si to tento film zasloužil, ale raději se k němu již nevrátím a uchovám si jen vzpomínku na to, že to je velice milý a neotřelý film, u kterého se dalo krásně odpočinout a zasmát se - 4 **** ()

rime

Genialni, je opravdu smutny cist komentare, ktere rikaji, ze je to prvoplanovity material pro zapadni civilazici. Zda se, nekteri jsou uz davno ztraceni. ()

Chlo0opek

Sympatičtí hlavní hrdinové, neotřelý příběh, krásná africká příroda a dobrý humor - prostě není, co tomuto filmíku vytknout;). ()

Nataniel73

Toto je tak milý film, že menej ako štyri hviezdy dať nemôžem. Už len za toho večne usmiateho a podareného Xi Xaa, nemotorného a trapasy so ženami priťahujúceho mikro biológa, ktorý zbiera zvierací trus a v neposlednom rade za to večne pokazené a do šrotu patriace auto s príznačným menom Antikrist. Dejovo duchaplné, komické a čaro Afriky ukazujúce dielo patrí myslím do zlatého fondu dobrodružných komédií. Už len tá práca so zvieratami, či domorodcami musela byť nesmierne ťažká a vyšlo z toho veľmi svieže dielo, ktoré sa ani časom neokuká a vždy dokáže spoľahlivo zabaviť. Pekná hudba už len dotvára príjemný zážitok. Dvojka sa však vydarila ešte o čosi lepšie. 80% ()

soukyd33

Je to dobrý film s vtipným příběhem. A i když je tam občas přestřelka, nic se nebojte. Akce je tam více než dost, a stále se něco děje. 😀 Doporučuji. Hvězdiček 4 ()

Bogrant

Jeden z najbizarnejších filmových počinov nielen africkej, ale snáď aj celosvetovej tvorby, založený na čudesnom, no o to viac smiešnom nápade s fľaškou Coca-Coly. K tomu dokonalý neherec Nixau, tona zábavy, Afrika, zrýchľovačky, jedno (ne)funkčné auto, strelení exoti a skrytý odkaz, že civilizácia zrejme nemusí byť tým najvhodnejším miestom pre život. ()

Kekik

Dokonalá, skvělá komedie. Společně s druhým dílem je řadím k TOPkám. S bratrem jsme se něco nadívali a nasmáli. Klidně jsme se dívali každý den. Jó tenkrát na WHS, to byly časy. Zlaté časy. ()

NikiVai

XiXao mě dokáže vždy pobavit a Andrew s Kate rozesmát. A to já nejsem divák, co by se u komedií smál nahlas. Z toho vyplývá, že jednou za čas vidět tento film mi udělá radost a den je hned příjemnější. ()

+sfinx+

Úžasné, obzvlášť mě dostalo úvodních 10 minut, ve kterých vypravěč srovná náš život plný stresu, uspěchanosti a stereotypu s životem prostého kmene Křováků, který ani nezná výrazy pro naše nejtěžší zločiny. V jednu chvíli se tak Křovák vyrovnává s rozšiřováním civilizace na jeho území v podobě flašky a přitom """civilizovaní""" (toto slovo si ve vztahu k lidem zaslouží více než jedny uvozovky) lidé se mlátí v boji o moc - tak kouzelné a rychlé zpracování převratu jsem neviděl :) a i další bitvy, které jsou také velmi humorně laděné mi zůstanou v paměti napořád - obzvlášť dva maníci hrající karty v dešti kulek a marně se snažící o vystřelení z bazuky se mi zaryli do paměti velmi hlubokou stopou ()

Vindemiatrix

Průměrná komedie s množstvím gagů, někdy vtipných, jindy otravných. Přitažlivou ji činí hlavně exotický hrdina Xi a reálie africké přírody, které ovšem autoři patřičně zidealizovali a vyšperkovali výmysly alá nosorožec zadupávající oheň. ()

billcarson

Tak trochu jiná zábava. Proč jiná, protože se dneska už něco takového nevidí. Opravdu výborná rodinná komedie co nenudí ani po letech a jízda křováka v džípu je neskutečná. ()

JARDAHONDA

Africké dobrodružství nabízí - jednoduchý přimočarý děj, vtipné - komické situace, nenáročný scénář a pohodovou atmosféru. Film je naprosto přirozený a zábavný. Závěr = 85% ()

Profík

Mix dobrodružné komedie a klasické grotesky a romantické komedie a bůhvíčeho ještě, přesto to vše dává dohromady skvělou zábavu, která mě rozhodně neomrzí. 95%. ()