Bohovia sa museli zblázniť II

• Česko Bohové musejí být šílení 2 (viac)
Južná Afrika / Botswana / USA, 1989, 98 min

V  púšti  Kalahari  sa   opäť  dejú  čudné  veci. Pokojný  život  a  kolobeh   prírody  je  narušený  vpádom  pašerákov  slonoviny,  stratenou  a  blúdiacou  americkou  advokátkou,  jej  sprievodcom a  tiež   dvoma vojakmi, ktorí  si  tu  usporiadali súkromnú  vojnu. V príbehu láskavej komédie sú však  nakoniec  všetci  privedení na  správnu  cestu za  pomoci  domorodého  hrdinu Xixa, ktorého pátranie  po  stratených  deťoch sa končí  záverečným  šťastným  objatím. (TV Markíza)

Snooper

Co se škádlívá, to se rádo mívá. Zde to platí jak pro dvojici inženýrů, tak pro dva chlapíky ve službách vlasti. Vzhledem k tomu, že velice rád navštěvuji ZOO, budu si "tríček" ze scény s hyenou do budoucna pamatovat. Pro jistotu... ()

Merenre

Xi Xao je opět na scéně, ale už to není taková pecka jako poprvé. V prvním díle to táhl zejména hlavní hrdina se svým "ajajajajaj". Přesto je to pořád dobré. ()

zigy

Bohové už se tentokrát zdaleka tak nevytáhli jako na první pokus. Nová dvojice hrdinů už není tak vtipná, hlavně chybí chlapík, co pořád říká ajajajaj.....naštěstí to zachraňuje jezevec zarputile zakousnutý do nohy a nádherné dojemné setkání Xixaa a jeho dětí v závěru.....Sakra, proč tam vlastně byl ten Kubánec dělající revoluci? ()

Kkahunaa

Druhý díl známé série o kalhárské rodině křováka Xi (opět N!ixau). Tentokrát se však na cestu vydávají hned tři členové rodiny. A každý svou cestu zvládá po svém. Již ne tak originální, ale stale humorně koncipovaný příběh, nás nejen provede nádhernou a zárověň dravou přírodou Afriky, ale dá nám opět nahlédnout pod pokličku rodinného štěstí bez jakéhokoliv materiálna, které obklopuje “civilizovaného” člověka. ()

PTuranyi

Od pokračovania príbehu krováka XiXao som veľa neočakával. Nakoniec po kratšom rozjazde sa z toho vykľula milá komédia, v ktorej sa XiXao nevydáva zneškodniť fľašu Coca-coly, ale vydáva sa hľadať svoje dve stratené deti. Jeho cesta sa skríži s miestnym dobrovoľným strážcom parku s právničkou z New Yorku, s dvoma vojakmi a dvoma pytliakmi. Ich osudy sa stretnú, čo vyprodukuje sériu vtipných scénok naplnených milým až naivným humorom plným ľudskosti. 70% ()

Olafa

Je to skoro neuvěřitelné, ale tenhle film mě bavil jako pětileté děcko a i o patnáct let později. Pro každého je v něm něco a já se něj vždycky ráda znovu podívám. ()

P@\/EL

Vynikající komedie, která je podle mého malinko lepší než první film. Opět zaujme nádherná exotická příroda jižní Afriky a plno divokých zvířat. Osobně jsem si nejvíc oblíbil tvrdohlavého Medojeda. Velkým plusem filmu jsou dvě dějové linie a to je putování ztracených křováckých děcek a hledání civilaze zoologa a právničky. Děj je více než zajímavě propletený, je plný výborného humoru a povedených dialogů. ()

robbez

Není to ani lepší, ani horší než jednička, přestože je tu všeho ještě víc: africký cestopis a přírodopis, politika, válka, ztřeštěné a absurdní scénky, ale nějak to kupodivu všechno dohromady funguje. ()

Chlo0opek

Stále zábavné, a to navzdory i jisté groteskovitosti, fajn je příběh i právničky a zoologa, zkrátka je i v tomto filmu na co se dívat. ()

soukyd33

Důkaz, že kabelky žen jsou opravdu nebezpečnou zbraní. Příjemný děj, který nenudí. K tomu jedná velmi odvážná žena, a spouta šílených situací. 😀 Hláška: Já tě sebou nechci, jako zajatec stojíš úplně za hovno. 😀 TOP. Doporučuji. Hvězdiček 4 ()

Nataniel73

Druhé pokračovanie je síce o čosi menej vtipné v porovnaní s prvotným filmom, zato je však dobrodružnejšie a aj dojemnejšie. Hľadanie zatúlaných detí, ktoré natrafia na pašerákov a paralelne sa odvíjajúci príbeh stroskotaného lietadla uprostred Kalahari, v ktorom si k sebe hľadajú cestu vyštudovaný zoológ a právnička. O komické situácie nie je núdza, rovnako tak o množstvo divokých afrických zvierat. Klasika, ktorá sa dá pozerať aj opakovane. "Čemu se tak blbě směje? To je hyena. Ta se směje blbě."...."To je samec. A hlídá vejce. Skuste ho nějak zabavit. A jak se baví pštrosí samec?" 80% ()