Bohovia sa museli zblázniť II

• Česko Bohové musejí být šílení 2 (viac)
Južná Afrika / Botswana / USA, 1989, 98 min

V  púšti  Kalahari  sa   opäť  dejú  čudné  veci. Pokojný  život  a  kolobeh   prírody  je  narušený  vpádom  pašerákov  slonoviny,  stratenou  a  blúdiacou  americkou  advokátkou,  jej  sprievodcom a  tiež   dvoma vojakmi, ktorí  si  tu  usporiadali súkromnú  vojnu. V príbehu láskavej komédie sú však  nakoniec  všetci  privedení na  správnu  cestu za  pomoci  domorodého  hrdinu Xixa, ktorého pátranie  po  stratených  deťoch sa končí  záverečným  šťastným  objatím. (TV Markíza)

Spock

Druhý díl potrhlé komedie nám přináší další propletený děj. Nemůžu si pomoct, ale dvojka se mi líbila ještě o něco více než jednička. Právnička a zoolog, kteří ztroskotají se svým letadlem neznámo kde, dva pytláci, děti od Xi a v neposlední řadě dva zdatní bojovníci za svobodu, každý ovšem za svoji stranu. Umně namíchaný lektvar zábavy pro celou rodinu, který pobaví zaručeně všechny. Je dost těžké vybrat nejlepší moment, ale přikláním se pro tentokrát k akci „Jak získat pštrosí vejce snadno a rychle“. :-) ()

Ravi

Dvojka se mi líbila ještě víc, než díl první. Má silnější příběh, občas hraje na vážnější notu, ale vtip přitom neztratil ani trochu. 95% = 5/5 ()

Kosmik 1

Pokračování skoro stejně dobré jako první díl. Zábava taktéž stále na dost vysoké úrovni, stejně jako příběh. První dva díly se nikdy neokoukají, ikdyž běží skoro pořád v TV. 80% ()

Autogram

Zmena ústredného páru oproti prvému dielu ma trochu rozladila, ale nakoniec im to sadlo, možno aj preto, že po väčšinu času boli rozdelení a hľadali sa. Krovácke deti sú milé, stretávajú ich nemilé udalosti, pri ktorých by normálne malo diváka mraziť, ale takto v groteske sa len zasmejeme. Nechýbajú znovu prírodopisné poučenia, aké sú zákonitosti púšte, ako sa správať pri stretnutí so šelmami, takže hyenu už oblafnúť viem. Často je vo filme zmätok, v deji, aj v logike, ale celkovo len o hviezdu slabšie oproti predchodcovi. ()

Čtec

Výborná crazy komedie z netradičního prostředí, které s sebou přináší spoustu neotřelých gagů. Motiv hledání dětí je zase velice dojemný. A Lena Farugia? Její reflexy v krizových situacích jsou neodolatelné. Škoda, že nehrála ve více filmech. ()

lskala

Druhé a poslední pokračování Bohů, které ještě má kvalitu a o zábavu v něm není nouze. N!Xau na vrcholu své kariéry ... :-) 75% - 4**** ()

Zagros

Tenhle film jsem poprvé viděl s tátou v kině jako malé dítě a dodnes si vzpomínám, jak mě smíchy bolelo břicho. Po letech jsem jej viděl ještě několikrát a kupodivu ani v dospělosti to nebylo jiné a já se smál pořád hodně. Netuším, jak se to tvůrcům povedlo, ale dokázali do filmu dostat úžasnou atmosféru, která mě nepřestává uchvacovat a bavit. Přes jednoduchý příběh, svoji naivitu a neznámé herce patří k jedněm z mých nejoblíbenějších. Pamatuji si jej téměř dokonale a kdykoli si jej rád znovu připomenu. Mimochodem jsem jej viděl dříve než první díl a myslím si, že je i o kousek lepší než jednička. ()

Shakeus

Spousta nových nápadů , gagů a situací + ohromě sexy herečka. Ani o chlup horší než první díl, vlastně se mi jako malému oba filmy pletly. Dvojku jsem viděl včera, a kam se hrabou dnešní rádoby komedie, které používají ke vtipu buďto trapnost a nebo šok/překvapení z vulgarismů. ()

Earl10

Ještě o třídu lepší než první díl. Když budu chtít vidět film u kterého nemusím přemýšlet a jen tak si odpočinout, tak tohle je ta nejlepší volba. Krásně natočené, skvěle vybraní herci, úžasné prostředí. Strašně milej a pohodovej film. Opravdu co scéna, to perla. Navíc náš oblíbenec Xixao má konečně dostatek prostoru, který si zaslouží. Režisér Jamie Uys natočil jeden z nepříjemnějších filmů. Určitě palec nahoru. [100%] ()