Zamysleli ste sa niekedy nad tým , prečo vlastne tí žltí a neskutočne roztomilí Mimoni dobrovoľne slúžili Gruovi, zloduchovi s veľkým Z? Odpoveď prináša animovaná komédia Mimoni, ktorá z nich konečne a predovšetkým úplne zaslúžene robí hlavné postavy ich filmu. Odpoveď na vyššie uvedenú otázku nájdete hneď v úvode, ktorý mapuje historický vývoj Mimoňov. Predstavte si, že títo dobráci od kosti, vidia najväčší zmysel v tom, že slúžia najväčšiemu darebákovi široko ďaleko. Kedykoľvek o svojho pána prišli, častokrát aj vlastnou zásluhou, hneď si hľadali nového. A takto to išlo storočia, od Tyranosaura Rexa, cez Drakula a cisára Napoleona až do okamihu, kedy žiadneho nového nadriadeného nemohli nájsť a upadli do hlbokej depresie. Tú zvýraznila aj skutočnosť, že v tom období žili v zemi večného snehu a ľadu. Našťastie sa našli traja hrdinovia- hrdý Kevin, hladný Stuart a mierne vystresovaný Bob. Tí vyrazili do sveta, aby všetkým svojim mimoňským kamarátom vrátili zmysel života. Šťastena ich zaviedla až do Ameriky, na floridský festival zločincov všetkých druhov, ktorého sa mala zúčastniť aj absolútna kráľovná svetového zločinu, Scarlett Zbesilá. ,, Tá a žiadna iná!" povedali si Kevin, Stuart a Bob a okamžite zahoreli túžbou začať pre Scarlett pracovať. Sympatie rozhodne neboli obojstranné, ale aj napriek tomu sa Scarlett rozhodla vyskúšať ich schopnosti. Čo tak ukradnúť britské korunovačné klenoty? A tak sa Kevin Stuart a Bob vydávajú do Anglicka, pričom netušia, že v najbližších dňoch nie je v stávke len to, čo bude Alžbeta nosiť na hlave, ale takisto samotná existencia ich živočíšneho druhu. (Barracuda Movie)

VojinRyan

Moje obľúbené žlté tictaci v samostatnom filme. Práve oni boli to, čo sme najviac milovali na filmoch Despicable Me. A konečne sa dočkali filmu. Na začiatku ma najviac potešila koláž ich narodenia od prvej bunky až po konce známych velikánov ako Napoleon, Drákula pod. Toto všetko bolo už v traileroch, a tak ma trochu mrzí, že všetko najlepšie je hneď na začiatku a už videné zo spomínaného traileru. Potom je film trošku brzdený práve tým, že nemajú čo robiť. Je škoda, že film sa zameral len na tri postavy z celého žltého mora. A jeden padouch s hlasom Sandry Bullock. Vždy som žral ten ich jazyk a očakával som lepšiu zábavu. 65% - 3*. ()

maddy

Nie, tak toto teda vážne nie! Uznávam, že Mimoni môžu baviť ako krátke dvoj/troj-minútové grotesky proti ktorým nič nemám, aj napriek tomu, že ani jeden z Despicable Me animákov ma nezaujal, no rozhodne nemajú na to baviť v celovečernom filme, ktorý je len a len o nich. Je to akoby sa niekto pokúšal natočiť animák s veveričkou z Doby Ľadovej. Ako krátky skeč v nejakom súvislom deji to je príjemné osvieženie, no pozerať iba na toto po celých deväťdesiat minút jednoducho ani zďaleka nestačí. Celá hodina a pol so žltými postavičkami ktoré nezrozumiteľne mrmlú je tak postavená na tom, že neustále padajú, prdia, mlátia sa alebo niečo podobné. Jasne, deťom do šiestich rokov sa to s najväčšou pravdepodobnosťou páčiť bude, ale vieme, že tým stačí málo, takže pokiaľ Mimoň spadne je to pre nich ukrutná zábava. Je to farebné, Mimoni idiotsky žvania, stále niekam lezú, no bohužiaľ si neviem predstaviť ktorého dospelého môže tento infantilný humor baviť celú hodinu a pol. Staršiemu divákovi totiž Mimoni nemajú absolútne čo ponúknuť. Pár slušných nápadov tu síce je, ale tie si film odbije v úvodnej desaťminútovke a zvyšok je ukrutná otrava. Keď som sa pozrel na hodinky v domnienke, že ubehla už hodina a zistil, že film trvá ledva pätnásť minút mal som chuť si to vyslovene hodiť. V konkurencii do detailu prepracovaných animákov ktoré dokážu baviť tých najmenších, no zároveň ponúknuť plnohodnotný zážitok aj dospelým ako je napríklad tohtoročný Inside Out (ktorý som by the way videl tesne pred Minions, takže tá kvalitatívna priepasť bola o to väčšia) nie je na infantilných, primitívne jednoduchých Minons skutočne čo chváliť. Body v hodnotení skutočne len zato, že ako film pre deti to fungovať môže, no pre kohoľkovek staršieho ako šesť rokov tu skutočne nič nie je. CELKOVO: 2* (4/10) ()

agentmiky

Už od filmu Já,padouch jsem si v koutku duše myslel,že udělají film s těmi malými žlutými potvůrkami.Tak teď jsem se dočkal.Sice už nejsem malé dítě,ale i tak jsem se chvilkami parádně bavil.Film je prošpikován vtipnými hláškami i samotnými scénami.Když k tomu připočtu setsakra brilantní vizuální stránku,tak dostávám výborný animovaný film.Také se mi líbilo,že film dali do 60.let 20.století,neboť to byla určitě správná volba.Docela bych si uměl představit,že někdy natočí i dvojku.Nevadilo by mi to.Hodnocení:80% ()

SaNcHeZ_cz

Tohle teda úplně ne. Na jedné straně chápu marketingový důvod za tím, udělat sólovku pravděpodobně nejvýznamnějších vedlejších postav v sérii Já padouch, zvláštěpak, když se z nich stal takový globální fenomén (ostatně podobně jazyk komolící a inteligenci podrývající stvoření jsou tu v různě obdobě co pár let), na druhé straně ovšem nehodlám právě proto tolerovat takhle odfláknutý animák. Zatímco mi totiž tihle žlutí mimoni v originální sérii nevadili, tady se situace úplně obrací. Nezajímavá hodinka a půl naplněná společensky relevantním humorem na úkor jakéhokoliv byť jen průměrného příběhu, laciné gagy a finále, které až na moment Stevea Carella nemá moc co nabídnout. Ubohé, hloupé a nesmírně otravné zatímco kvalitativně s těží průměrné. Ale holt proti gustu... ()

MartinezZ

2,5* ~~~ Je vidno to, co se čekalo, tedy krátké skeče žlutých gumových vajec s ručičkama, nožičkama, vočičkama a žvatláním jsou fajn v těch několika vteřinách, ale celý film na tom tvůrci postavit nemohou. A tak musí přidat zase nějakou lidskou postavu (ve vedlejší roli) a vymyslet kolem toho příběh. Není to špatné, jen tak nějak klasicky už viděné a žije se tu JEN z toho blbnutí žlutých vajíček. A jakmile se to začne honit, ztrácí to něco ze své "poezie" blbnutí. Ne, že by to nebyly nápady na skeče, ale to máte jak s Kameňáky - ze vtipů prostě film nenatočíš. ~ Nejdůležitější ale je, že je to jedno, protože děcka z toho budou vždycky na větvi a ten příběh je tam tak vlastně dost navíc :) ()

Vxxx

Mám těch žlutých potvor plné zuby, ale uznat se musí, že taková tragédie to není. Dost pomáhá humor mířený na dospělé a roztomilost těch příšerek. Rozhodně po mě ale nechtějte, abych si pamatovala jejich jména! Jak mám rozpoznat Boba od .... Steva? Kevina? Roztomilé, uchechtané, nicméně stupidní a úchylné. 3* ()

Ellmariachi

Řeknu to asi takhle. Jsou roztomilí, jsou směšní a baví. Jenže... Jenže to kluci žlutí nezvládnou hodinu a půl. Kór když toho bylo tolik v traileru. Upřímně jsem ani žádný zázrak nečekal. Chtěl jsem se jen pobavit a zasmát blbině. Což se i povedlo. Jenže asi po 50ti minutách jsem se podíval, kdy je konec. To stejné jsem opakoval ještě 2x. Takže i když to není zlý, tak v celkovém kontextu jsem se místy šíleně nudil. Což u takovéhle taškařice je prostě problém. 60 procent. ()

Laxik

Do kina jsem na to šel s partou stejně starých (lehce přes 20 let) kamarádů a doufal jsem, že ve mně eskapády roztomilých žlutých tamponů probudí tu příslovečnou čtrnáctiletou holku ukrytou za vrstvami sádla, pivních usazenin a nekonečného cynismu. A proč taky ne, Já, padouch mě baví a pokud máte na své straně mimoně, nemůže nikdy jít o úplný provar. To nejhorší, co pak může hrozit, je lenost tvůrců. A lenost přišla. Až na pár povedených popkulturních fórků pro nás odrostlejší se Kevin, Stuart a Bob vydali na svoji rozvláčnou cestu víc pro prachy, než pro lásku k filmu a dětskému divákovi. Filmem se dokonce ani obstojně neprohatlamatlatili, protože ta jejich (opět - líně provedená) infantilní variace španělštiny se ve větším množství hrozně rychle přejí. Chválím aspoň rockový soundtrack, královnu Bětku jakožto jediný zábavný lidský charakter a muzikálovou scénku parodující Formanovy Vlasy. Co říct na závěr? V kině plném dětí sice sem tam zabodovaly prdy a pády, ale více méně mi přišlo, že jsem se nejvíc smál já, a to těm několika popkulturním odkazům, které nikdo jiný nepochopil. Hlavně že prodej triček, plakátů a banánů půjde prudce vzhůru... ()

filmsim

Žlutí ňoumové pro mě v sérii Já, padouch patřili mezi ty slabší články, spíš mě otravovali svou blbostí než, že by bavili, ale pro mé veliké překvapení ve svém samotném filmu baví a to hodně. Čekal jsem pouhopouhé ždímání již zajeté značky, ale i když je film zaměřený na ty nejmenší návštěvníky kin, tak se tu najde spousta popkulturních narážek, které pobaví pouze jejich odrostlejší doprovod. Právě zasazení děje do sedmdesátých let je tou správnou trefou do černého. Místo klasického animáku, tak sledujeme nádherně animované retro (mnohem propracovanější než v předešlých filmech) se spoustou nápadů. Příběh je tu v té nejjednodušší formě a je vlastně úplně jedno, co se děje, protože film nejlépe funguje jako slet víceméně vtipných scének, které pobaví každého, ale i přes to nastaly chvíle, kdy jsem se cítil trapně, protože to co se na plátně občas dělo bylo až příliš debilní. Dalším kladným bodem je zajisté písničkový hudební doprovod, který je kvůli ději správně retro, neslýšíme v podstatě nic jiného než staré kousky od tvůrců jako jsou The Turtles, The Who nebo The Kinks . Jedná se tak o mnohem příjemnější zážitek než jsem očekával, i když se samozřejmě budou nejlépe bavit ti nejmenší a kvůli jednoduchosti děje a přílišné stupidity nemůžu hodnotit víš jak 6.5/10. ()

Pierre

Nechápu jak jsem mohl být na první shlédnutí s Mimoněma spokojený. Napodruhé zkouknotí musím uznat, že je to opravdu místy hodně nudné a samotní Mimoňové začnou být po chvilce nehorázně protivní (i když ani zdaleka tolik, jako ta supr čupr záporná postava která na mě vůbec nepůsobí jako záporná. Spíš jako zcvoklá blbka..) V Já padouch byli Mimoňové dokonalí, ale šlo tam především o hlavního padoucha Grua bez kterého nemají ti žlutí pidižvíci žádný smysl. Navíc tenhle film je dvoum Padouchům atmostférou hodně vzdálený. Mrzí mě to, ale já prostě víc jak 2 dát nemohu. ()

Bordoshut

2/10 – Neutuchající trend žlutých žvatlajících fazolí si vyžebral další animovaný film. Proč? Převážně ze tří důvodů. 1) Aby se kasičky naplnily. 2) Aby se kasičky naplnily. 3) Aby se kasičky naplnily? Bingo! Ale taky aby se děti měly kde zabavit, když zrovna maminka pracuje. No, upřímně nevím, jestli je snesitelnější poslouchat 5 minut kvílet své mimino, anebo tento film. Jak totiž můžete dle názvu prozíravě odhadnout a ušetřit si tak devadesátiminutový bolehlav, dvě třetiny audia tvoří výhradně neartikulované skřeky, pazvuky a kňouravá cizojazyčná zvolání, kterým stejně nebudete rozumět. Za scénář patří Brianu Lynchovi velké uznání, jistě se na něm chudák vypotil. Je to vizionář, na kterého jednou budeme se slzou v oku vzpomínat jako na prvního osvíceného filmaře, který poukázal na do očí bijící zbytečnost verbálních dialogů ve filmu a nahradil je neverbální komunikací, která je daleko stravitelnější pro moderního diváka. Nechci předbíhat, ale nebál bych se tento scénář dopředu nominovat na Nobelovu cenu za literaturu. Funfikce: Šel takhle jeden nejmenovaný Brájen do putiky a tam viděl ženu. Byla to Kim Clijsters, jeho budoucí manželka, ale to onoho večera samozřejmě ještě nikdo nevěděl. "Uga buga!" oslovil ji. Okouzlena jeho šarmem, Kim se div na místě nepodlomily nohy. "Agata kakata!" Snaha o nezávaznou konverzaci se zvrtla téměř u první slabiky. Dalších řečí nebylo třeba. Nač nějaké průtahy? Brájen už si ji odnášel domů. "Hacha kafrá!" křičela ona. "Kasa lata vola foka koka!" křičel barman. "Vole kokote!" křičel její manžel. Inu, toho večera každý něco křičel, ale nikdo moc nevěděl co, takže na tom vlastně ani tak nějak nezáleželo. A co bylo doma? Jsem rád, že se ptáte. "Uwu!" řekla Kim. A bylo po bitvě. Měla ho v hrsti. Verdikt: "Tolik klišé a plochých postav už jsem hodně dlouho neviděl pohromadě. Hodně, hodně dlouho." ()

numi

Naprosto nevyužitý potenciál! Vtipy i děj jsou zasazeny až do příliš dospělé roviny, ale převážná většina gagů je určena pro dětské diváky, takže se spíše než bavit budete po celou dobu rozpačitě usmívat. Stejně jako vaše ratolesti. ()

Alementina

3,5* nejlepsi bylo ukulele nakonci :) Moc to tlačí na pilu, co se humoru tyče. //19.11.2022 ja si vubec nepamatovala, ze jsem to videla, vlastne tam neni zadny vyrazny vtip a ani zaletka. Vata na vyplneni sobotniho ofpoledne, kdyz je venku hnusne. ()

kaylin

Po traileru jsem čekal, že to bude skutečně pořádný nášup, ale bohužel jsem se přesvědčil akorát o tom, že trailery mnohdy prozradí příliš. V tomhle případě se v upoutávce objevily snad všechny nejlepší scény. Tohle je prostě problém filmového průmyslu. On mě film bavil, ale prostě to není nic výjimečného. Ne, když to nejlepší vidíte ještě před samotným promítáním jako reklamní šot. ()

KiritoSenpai

Já myslím že ikdyž je tento film stvořen hlavně pro děti, že se opravdu pobaví každá věková kategorie. Co dodat, je to cool a je to žluté ^^ ()

gogos

Od Mimoňů jsem čekal naprosto infantilní podívanou s imbecilním příběhem a ještě imbecilnějším scénářem, kde budou hrát prim prdy a pády žlutých bandasek. Zásadní vtípky jako úvody či hydrant byly vyzrazeny už v trailerech, a tak jsem čekal, že se budu takřka hodinu a půl nudit. Naštěstí to tak nedopadlo. Příběh je sice o ničem, záporák těžce podprůměrný a většina gagů je cílená vyloženě pro děti, nicméně snímku nechybí neustálá akce, slušné tempo, hodně zdařilý soundtrack a taky celá řádka zajímavých odkazů a vtípků, a to nejn popkulturních, které jsou naopak přímo cíleny pro dospělce. U ledově chladných britů srkajících čaj či natáčení přistání na měsíci jsem se hodně nasmál. Autoři se také nebáli navézt až do takřka sexuálních odkazů a místy jsem se až divil, komu je ten film vlastně určen. A tím pádem se dostávám k jádru pudla - v Mimoních si najde vesměs každý toho svého, ať už dítě, adolescent či rodič. Mimoni nejsou tak inteligentní a zajímaví jako původní filmy Já, padouch, nicméně jim to i tak poměrně obstojně šlape a těch necelých 90 minut se dá uplně v klidu vydržet a místy se i lehce pousmát. Slabší 3* ()

Rakosnicek77

Jak už jsem napsal ve svém deníčku, před otevřením hodnocení, jsou pro mne Mimoni opravdu zklamáním a moje velké očekávání nenaplnili ani náhodou. Jak už tady zaznělo, tak to nejvtipnější je vidět už v traileru a po zbytek filmu člověk jen sedí, občas se pousměje, ještě míň zasměje a aspoň u mne to tak bylo, ani jednou se nestalo, abych řval smíchy. Další velká bublina splaskla a já si odškrtnu další letošní zklamání. Promo a reklama ale do kin naženou jistě davy, jelikož to vše se vydařilo na jedničku a i když nechci tvrdit, že animák nestojí za návštěvu, tak alespoň já jsem letos viděl animáky rozhodně vydařenější! Kult Mimoňů tak pro mne bude atraktivnější už jen v krátkometrážních formátech. Ty moje 4 hvězdy, jsou opravdu udělené se skřípěním zubů a zavřenýma očima! 70% ()

Kaluž

Je to žluté a místy je to docela zábavné. Dětem to neuškodí a dospělé to nezabije. Co je to? Celovečerák s mimoněma aneb ryze ždímací prequel k povedenému padouchovi. Děti pukaly ve švech, pro nás odrostlejší je ovšem podstatné, že tříminutový trailer na novou pixarovku celou tuhle banánovou taškařici strčil s přehledem do kapsy. Takže za měsíc nashle. [Jonáš v kině / 3] ()

Mazlíčky čeká pokračování

Mazlíčky čeká pokračování

03.08.2016

Asi vám neuniklo, že se velké hollywoodské projekty točí kolem slavných značek. Jen málokdy se rozjíždí zbrusu nová série, takže potěší, když si něco najde diváckou podporu. Co zcela originálním… (viac)

Chystá se pátý Shrek

Chystá se pátý Shrek

16.06.2016

Když se v roce 2001 objevil zelený zlobr Shrek, byla z toho malá kreslená revoluce. V DreamWorks Animation do něj totiž nacpali popkulturní odkazy a vtipy, u kterých se místo dětí bavili hlavně… (viac)

Startuje zimní přehlídka Best Film Fest

Startuje zimní přehlídka Best Film Fest

10.12.2015

Pražská kina Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádájí od 10. do 16. prosince tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů druhé poloviny roku 2015 za jednotné… (viac)

Universal překonal dvoumiliardový rekord

Universal překonal dvoumiliardový rekord

17.08.2015

Utržit na americké půdě 2 miliardy dolarů za rok se hollywoodskému studiu podaří jen výjimečně. Nejrychleji se na tuhle metu vyškrábali Warneři, kteří ji v roce 2009 zdolali 25. prosince, teď ale… (viac)