Zamysleli ste sa niekedy nad tým , prečo vlastne tí žltí a neskutočne roztomilí Mimoni dobrovoľne slúžili Gruovi, zloduchovi s veľkým Z? Odpoveď prináša animovaná komédia Mimoni, ktorá z nich konečne a predovšetkým úplne zaslúžene robí hlavné postavy ich filmu. Odpoveď na vyššie uvedenú otázku nájdete hneď v úvode, ktorý mapuje historický vývoj Mimoňov. Predstavte si, že títo dobráci od kosti, vidia najväčší zmysel v tom, že slúžia najväčšiemu darebákovi široko ďaleko. Kedykoľvek o svojho pána prišli, častokrát aj vlastnou zásluhou, hneď si hľadali nového. A takto to išlo storočia, od Tyranosaura Rexa, cez Drakula a cisára Napoleona až do okamihu, kedy žiadneho nového nadriadeného nemohli nájsť a upadli do hlbokej depresie. Tú zvýraznila aj skutočnosť, že v tom období žili v zemi večného snehu a ľadu. Našťastie sa našli traja hrdinovia- hrdý Kevin, hladný Stuart a mierne vystresovaný Bob. Tí vyrazili do sveta, aby všetkým svojim mimoňským kamarátom vrátili zmysel života. Šťastena ich zaviedla až do Ameriky, na floridský festival zločincov všetkých druhov, ktorého sa mala zúčastniť aj absolútna kráľovná svetového zločinu, Scarlett Zbesilá. ,, Tá a žiadna iná!" povedali si Kevin, Stuart a Bob a okamžite zahoreli túžbou začať pre Scarlett pracovať. Sympatie rozhodne neboli obojstranné, ale aj napriek tomu sa Scarlett rozhodla vyskúšať ich schopnosti. Čo tak ukradnúť britské korunovačné klenoty? A tak sa Kevin Stuart a Bob vydávajú do Anglicka, pričom netušia, že v najbližších dňoch nie je v stávke len to, čo bude Alžbeta nosiť na hlave, ale takisto samotná existencia ich živočíšneho druhu. (Barracuda Movie)

hansel97

Myslím, že na standalone film Mimoni prostě němají, sranda tam byla, jako dítě bych to žral, ale animáky jsem rozhodně viděl lepší. Jenže tohle je jen pitomá sranda furt dokola, není tam žádný hlubší smysl, jen kravina za kravinou, který se i já samozřejmě občas zasměju. Ale čumět 90 minut na tu jejich žvatlaninu, který není rozumět mě nějak extra nebavilo. Třeba Ovečka Shaun byla mnohem lepší, i když tam nepadlo ani slovo. ()

ARI50

Jsou to nejšílenější žluťásci kteří svojí mluvou a svými nápady rozesmějí každého skvělé bombové animák je dokonalý. ()

becki_tu

V první řadě mě překvapil fakt, že v kinosále měli naprostou převahu starší teenageři a dospělí. Mimoni se sice tváří jako film pro děti, ale velké množství skečů a popkulturních odkazů v podstatě nemají šanci pochopit. O to víc se ale můžeme nesměle bavit my dospělí a pokud překousneme průměrnou hlavní příběhovou linku, na kterou je však dobře naroubováno velké množství nápaditých a vtipných scének, budeme ocházet z kina spokojeni. Jsem rád, že Mimoni dostali vlastní film, ale zároveň je nutno přiznat, že místy si tvůrci museli pomáhat méně záživnou vatou, aby naplnili devadesátiminutovou stopáž. Závěrečná návaznost na předchozí padoušské filmy potěšila. ()

Coleator

Ve druhém Despicable Me mi trochu vadilo, že přibylo šťastné rodinky na úkor humoru a proto jsem nápad tvůrců přijít pouze s Miniony vřele přivítal... Evoluce minionů je výborná, jednotliví padouši v průběhu času ještě lepší - to ostatně zná většina z trailerů... Celkově jsou scénky z traileru na výjimky tím nejlepším, co ve filmu uvidíte... Jakmile dojde trailerový materiál, film chvílemi přešlapuje na místě a stejně jako většina animáků bojuje s velkolepým finále, které ale poměrně důstojně zvládne... Film si mimo jiné skvěle utahuje z různých národů (musím hlavně vypíchnout přistání na Měsíci), což sice ocení spíše starší diváci, ale i díky tomu jsou Minions opravdu filmem pro celou rodinu... Zpracování Londýna je na jedničku, soundtrack je dokonalý... Celkově po první projekci dávám zatím čtyři velké žluté banány, ale nevylučuji, že s dalším zhlédnutím třeba v originálním zněním zvednu hodnocení na pět... Do plného hodnocení filmu zase tolik nechybělo... A neodcházejte dokud neskončí celé závěrečné titulky! ()

Handle

Trochu to působí jako patlanina všeho, co tvůrce zrovna napadlo, nicméně zábavné to bylo. Škoda, že to nemělo buď lepší příběh nebo alespoň o 10 - 15 minut kratší stopáž. Mimoni díky tomu mají hluchá místa, naštěstí však umí i velmi pobavit. U mě je to mezi 3 - 4*. ()

Grran

Opravdu mě to zklamalo, mohli z toho udělat pecku, bohužel mimoni jen tak proplouvají dějem a spousta nudných dialogů brzdí jakýkoliv pokus o vtipnou akci.. Možná jsem toho čekal moc, možná jsem z toho byl moc nadšenej, taky je to možná tím, že už nejsem malé dítě sem tam, ale opravdové zklamíní... ()

ScarPoul

Jedny z najznámejších postavičiek sa vďaka Universal pictures presúvajú z pozície vedľajších postáv do hlavného vedenia a výsledok je aspoň pre mňa taký nemastný neslaný. Mimoňov mám rád a sú to postavičky, ktoré krásne vypĺňajú dejovú líniu Ja zloducha. V samostatnom filme, ale nedokážu kvôli nesúrodej dejovej línií udržať pokope viac ako pár vtipov. Niektoré z nich( finálne gitarové sólo) hraničia z dokonalosťou. Väčšina je len odkazom, alebo referenciou na niečo známe a kultové - ako napríklad prechod beatlsákov cez Abbey Road. Inak ale pomerne jednoduché a bez výraznejších zaujímavých momentov, alebo presahov. Na zabitie nudného poobedia je to omnoho lepšie ako rôzne iné fláky typu Ice age atď., ale postráda to čaro niečoho čo by skutočne mohlo potešiť aj viac krát za sebou. Ale inak naozaj neurazí. ()

GeusX

Výborná animace a šprýmovatě vtipní Mimoni. Příběhově to taková pecka není, ale pobaví. Přimhouřím mimoňské oko a dám 4*. 75% (viděl jsem: 1x cz DVD) ()

MoiJe

Pri vacsine forkov som si hovorila, ze je to usmevne, ale nemozem povedat, ze malokedy som sa skutocne usmiala. Chvalim absenciu zazivacich vtipkov (prdenia a horsie), vacsinou si vystacili s padanim. I na 91 minut chvilami hluche miesta. Nic hrozne, nic super. ()

Chermy

Nikdy jsem si nemyslel, že mají Mimoni potenciál utáhnout celý film. Jsou roztomilí, jako přicmrndávači mají svoje kouzlo - ale někdo by musel napsat dobrý příběh, aby to fungovalo celý film! To se nestalo.... takže je to strašně utahaná a nezábavná nuda. ()

corpsy

Ak ste priaznivci týchto žltých, nevednoodkiaľprišlých, jazykovo (ne)zdatných umelcov, v tomto prípade asi spadnete kruto na svoje bananááás. Tí mladší sa pravdepodobne urehotajú na záchod, tí skôr narodení ku baru. Je škoda, že to najlepšie si tvorcovia nechávajú na záver, aby ukázali, že predsa len v nich drieme talent, pričom sa ich ostatné schopnosti strácajú počas celého filmu. Škoda, sklamanie, nuda. ()

liquido26

Skvělá mimoní jízda napříč historií s delším zastavením v 60. letech, kde uvidíte například britskou královnu zamlada nebo nohy Beatles přecházejících zebru v Abbey Road a uslyšíte skvělou muziku (The Doors, The Rolling Stones, The Who, The Kinks ...). Dostal jsem od toho přesně to, co jsem čekal, tedy dobrou zábavu ve 3D. Jenom mě trochu štvalo, že ve filmu chyběly (nebo byly pozměněny) některé scény z trailerů. ()

Peterssen

Velikou radost mi udělal soundtrack - třeba začnou děti zas poslouchat opravdovou muziku :) Kdo viděl trailer(y), tak už zná 80% vtipných momentů. Jsem rád, že jsme na Mimoně šli v neděli odpoledne, ten film je laděný přesně na tuto část týdne - nemusíte u něj přemýšlet, přijemně si odpočinete, párkrát se pousmějete a asi třikrát se i zasmějete nahlas. Kdo má ty žlutý pošuky rád, bude se mu film líbit, ale nikoho asi nenadchne. ()

DEXTER099

Tak od jednoho z nejvýdělečnějších filmu roku,bych čekal jinou zábavu pro děti než partu žlutých mumlajících panďuáku.Jako rodič ,který na to nechá koukat pětiletého kluka,který pak po nich bude žvatlat,se mi to opravdu moc nezdá.Film je tak pro dvouleté děti.No celkově za mě 45% a dvě hvězdy. ()

Tryskomyš

Na to, že je to taková mánie, mimoni všude od triček až po hračkářství. Tak na to je ten příběh teda hodně slabý. Mně se to teda nelíbí. ()

schizmo

Přímo miluju, když se filmovým tvůrcům podaří přijít s něčím novým. U kreslených filmů je to pole působnosti nekonečně velké, ale poslední dobou jsem měl pocit, že mi v animáčích něco chybí. Mimoňové posouvají laťku absurdního kresleného humoru zase o kousek dál, sázejíc právě na jejich mimózu. To, co bylo jen naznačeno v sérii Já, padouch, to tady došlo v obří až netušené rozměry. Humor je to laskavý, ale plný překvapení a momentů, které mě osobně několikrát nahlas rozesmály. Škoda, že žádní takový mimoni neexistují, s němi by byl život o poznání veselejší :D. ()

hous.enka

Po úvodních 15 minutách mohl film skončit a byla bych spokojená. Rozvléct kraťas na devadesát minut s jedinou normálně hovořící postavou, je marnost nad marnost. Ano, mimoni jsou veselá kopa plná báječných nápadů a podivností, ale v téhle formě to zkrátka nefunguje. A teda nefungoval ani Londýn, královna Alžběta nebo ten Scarletin poskok. ()

Mazlíčky čeká pokračování

Mazlíčky čeká pokračování

03.08.2016

Asi vám neuniklo, že se velké hollywoodské projekty točí kolem slavných značek. Jen málokdy se rozjíždí zbrusu nová série, takže potěší, když si něco najde diváckou podporu. Co zcela originálním… (viac)

Chystá se pátý Shrek

Chystá se pátý Shrek

16.06.2016

Když se v roce 2001 objevil zelený zlobr Shrek, byla z toho malá kreslená revoluce. V DreamWorks Animation do něj totiž nacpali popkulturní odkazy a vtipy, u kterých se místo dětí bavili hlavně… (viac)

Startuje zimní přehlídka Best Film Fest

Startuje zimní přehlídka Best Film Fest

10.12.2015

Pražská kina Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádájí od 10. do 16. prosince tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů druhé poloviny roku 2015 za jednotné… (viac)

Universal překonal dvoumiliardový rekord

Universal překonal dvoumiliardový rekord

17.08.2015

Utržit na americké půdě 2 miliardy dolarů za rok se hollywoodskému studiu podaří jen výjimečně. Nejrychleji se na tuhle metu vyškrábali Warneři, kteří ji v roce 2009 zdolali 25. prosince, teď ale… (viac)