Antické Grécko, 1 200 rokov pred Kristom: Kráľovná Alkména (Roxanne McKee) sa zúfalo pokúša nájsť spôsob, ako oslobodiť svoj ľud spod krutej a tyranskej nadvlády svojho pomstychtivého manžela, kráľa Amfitryóna (Scott Adkins). Najmocnejší zo všetkých bohov Zeus vypočuje jej prosby a daruje jej syna, ktorý dostane meno Herkules – poloboha, ktorého osudom je jedného dňa Amfitryóna zosadiť z trónu v krajine znovunastoliť mier. No obrovskou fyzickou silou požehnaný princ zatiaľ ani len netuší o svojom božskom pôvode či osude, ktorý mu bol daný do vienka... Prejde pár rokov a medzičasom už dospelý Herkules (Kellan Lutz) sa až po uši zaľúbi do krásnej krétskej princeznej Hébé (Gaia Weiss). Tá je však zasľúbená jeho bratovi Ifiklovi (Liam Garrigan), a tak mladým zaľúbencom neostáva nič iné, ako útek! Ten sa im, žiaľ, nepodarí – a Herkules za trest skončí v exile v brutálnom svete gladiátorov, kde sa má čo obracať, aby vôbec prežil... A práve na tomto Bohmi zabudnutom mieste konečne spozná svoju temer bezhraničnú silu i svoj osud. Odhodlaný pre svoje poslanie aj zomrieť sa vyberie späť do svojho rodiska, aby zvrhol Amfitryóna z trónu, zachránil milovanú Hébé z Ifiklovho područia a stal sa najväčším gréckym hrdinom všetkých čias! (TV Markíza)

zolo23

Herkules je jedna z najväčších mytologických legiend a ešte som nevidel o ňom dobre natočený film. Myslím si, že práve Herkules by si ho zaslúžil. Vtesnať príbeh do 90 minút je predsa len málo a práve tohto som sa obával. Scenár je odfláknutý, postavený na troch základných bodoch na ktorých sa odvíja celý príbeh..úbohé. Renny je doslova babrák. Vizuálnosť filmu je katastrofická, niektoré nepodarené efekty mi trhali oči a Herkules? 20 ročného Herkula hrá 30 ročný nesympatický "tvajlajťák". To castingový "profíci" nevedia ako vyzerajú 20 ročný tínegery? Takéto detaily ma nesmierne serú, ale čo už...Čakal som katastrofu, dostal som "iba" zlý film. P.S. Záverečné titulky trvajú skoro 8 minút!!!.... ()

fiLLthe3DD

Byť je tento snímek skrz naskrz prosycen průměrným CGI, některé scény jsou vyloženě debilní (Herkulův „bleskový" meč - takhle odfláknutý souboj jsem snad ještě neviděl+ten konec s Hébé?!?) a dialogy mnohdy postrádají smysl, docela jsem si to celé užil. Špatné efekty mi nevadí a zde se to tu a tam snaží i o nějakou tu výpravnější scénu, navíc většina soubojů vypadá celkem dobře a snímek docela rychle utíká. Herci navíc tak příšerné výkony nepodávají. 65% ()

kenkaku

I přes přítomnost více než malého množství retardovaných momentů, to zase není taková tragedie jak procenta říkaní (aktuálně 39%). Hraje tam Scott Adkins a toho já můžu. Dále přítomnost toho co nahradil Andy Whitfielda v seriálu Spartakus lehce nahrává ke srovnání. No. Není to tak hravě brutální a krvavé jako Spartakus. Dokonce ani stylové jako 300. Přesto se tam něco z toho dostalo a díky tomu jde o zcela normálně koukatelný film, který pokud nejste militantní fanda mytologie starověkého Řecka celkem v klidu přežijete. Vážně. Klidně se na něj podívám v blízké budoucnosti na TV NOVA zase znovu... ()

marrjaana

Po vizualni strance se mi to hodne libilo. Jasne bylo to umeli vic nez pet lahev. Ale pekny. Asi jak cinska vaza z trznice, vsichni vedej ze je to hroznej kyc, ale to neznamena, ze se vam nemuze libit a ze si ji nekoupite( i kdyz dopredu vite ze skonci na dne sktine). No a navic pro nas holky je tam jeden bonus... spousta vypravovanejch hrudníku( jasne na Spartaka to nema). Dej radsi resit moc nebudem, herecke vykony radeji taky ne- obzvlast kdyz k upirovi, kterej je uz tak dlouho po smrti, ze mu jiz stihlo vsechno svalstvo v obliceji stuhnout pridaji holku co snad nikdy ani v ochotnickym divadle nehrala. Ale zase na druhou stranu souboje maji provedene pěkně, jen s tou krvi nemuseli tolik setrit, vzdyt vic krve je snad i v Disneyho Popelce. Nerikam, ze tam meli dat krve jak ve filmech od Rodrigueze, ale sakra,kdyz vam nekdo vrazy kudlu do ramene tak to MA KRVACET! No proste je to becko jak Brno. Jen je skoda, ze si to tvurci bali pribustit a nezajeli s tou beckovosti vic do extremu a nedokazali ten film alespon trochu odlehcit, hned by se na nej lepe koukala ()

sedm.1

Tvůrci tohoto Herkula se dopustili jedné obrovské chyby, která je prostě musela neodvratně potopit, především tedy co se očekávaného úspěchu týče, a to že natočili regulérní béčko, ale do světa ho vypustili s nálepkou bombastický, popcornový blockbuster, který oslní a nadchne davy, a samozřejmě tím pádem pak i vydělá. To byla ale od tvůrců fakt prvotřídní naivita, v tomto směru neměl film v žádném případě sebemenší šanci uspět, zvlášť když pak i režie byla svěřena sice úspěšnému a ostřílenému, nicméně odvěkému béčkovému veteránovi Renny Harlinu, což vzbuzuje jen další otazník, co je k tomu vlastně vedlo. Mě ovšem film oslovil poměrně dost, ikdyž finančně jsem ho tedy asi nezachránil, ale vážně, já jsem k němu přistoupil právě jako k nenáročnému, poctivému, zábavnému béčku a vytknout mu snad nakonec mohu jen jednu jedinou věc, ale i ta je spjata s chutí tvůrců vydělat v kinech balík, a to že se snažili o co nejnižší, respektive nejpřístupnější rating, takže ačkoliv se tu po většinu času docela nekompromisně a drsně bojuje, krev či byť jen minimální náznak brutality tu nemá ani vteřinový prostor, což v dnešní době, povolné akčním řezničinám, filmu výrazně ublížilo, a jak jsem zmiňoval, jde skutečně o jedinou výtku, která mi ale zároveň nedovolila jít s hodnocením dokonce až na maximum. Natolik jsem byl totiž spokojen. Dějově to sice ve mně evokovalo vzpomínky ať už třeba na Gladiátora či na seriálového Spartaka, ale ikdyž v žádném případě tedy Herkules nedisponuje nějak převratnou, originální, či zajímavou zápletkou, rozhodně nenudí, má spád a v pohodě tak snese standartní měřítko béčkových vod. Co se týče, pro tento typ filmu velmi významného ohledu, tedy vizuálu a efektů s ním spojených, tam je to na hraně, je vidět, že moc velké finance se v tom rozhodně neutápěli, ale ani v tomto směru mě osobně Herkules neurazil, nicméně podle mě jsou právě tyto dva prvky nejpodstatnějším a zároveň rozhodujícím důvodem, proč film neuspěl u masového publika a právě zde si měli oni tvůrci uvědomit, že na plátnech kin prostě jejich verze Herkula neměla vůbec co dělat. Hodně vysoko pak ale určitě musím hodnotit zpracování akce, skvělá choreografie, přehledné souboje, efektní spomalovačky, prostě zde lze jen těžko co vytknout, samozřejmě tedy až na tu absolutní absenci krve, to vážně neberu, ale jinak v tomto směru velmi příjemné překvapení! A herecky jsem byl nakonec také spokojen, na Kellana Lutze jsem si musel tedy docela dlouho zvykat, na začátku mi vůbec neseděl, ale postupem času, když začal být čím dál víc nasranější a zamračenější, se mi začal i líbit a ve finále mohu nakonec konstatovat, že byl fajn. Nicméně, nejvýraznější postavou byl každopádně, a pro mě i očekávaně, božský bojovník Scott Adkins, frajer každým coulem, k němu nemám co dodat, a jen doufám, že se někdy skutečně probojuje do té nejvyšší ligy, rozhodně na to má. Zbytek obsazení pak korespondoval s klasickou béčkovou produkcí, tedy sympatičtí a typologicky správně vybraní jedinci, kteří film důstojně doplnili. Takže, Herkules jako áčkový blockbuster vážně špatný, ovšem jako béčková zábava funguje nadprůměrně dobře, lacinější, naivnější, ale rozhodně chytlavá a nenudící. Já jsem zkrátka spokojen a místní zdrcující kritiku a hodnocení si opravdu zdaleka nezaslouží. () (menej) (viac)

LexBarker odpad!

Tak tohle režíroval kdysi úspěšný Renny Harlin,tvůrce takových pecek,jako S.past 2,nebo Cliffhanger...V tom filmu neuvěříte nikomu nic...od bulharských komparzistů po ty dva odrostlé teenagery,kteří by se možná dobře vyjímali v reklamě na spodní prádlo,ale ne v rolích dvou osudem předurčených milenců.Počítačem stvořený lev je též kapitola sama pro sebe.Harlin,jakoby se chvílemi pokoušel opisovat od Scotta a Snydera,avšak bez viditelného talentu a snahy...Pro mne naprostá ztráta času. ()

skinny

Něco tak stupidního, a zdlouhavě nudného se jen tak nevidí. 1* jen za Kellana Lutze, který není můj favorit, hrát neumí ale dobře se na něj dívalo. JInak akce trapná, romantika stála za prd, efekty stupidní a příběh žádný. ()

DavidS.

Modrá laguna potkává seriálového Spartaka v momentě, kdy všichni charismatičtí a schopní gladiátoři vymřeli...Lutz je hrozitánská tlama... ()

Seti

Parta scénaristickejch amatérů vobšlehla Gladiátora, trochu to pocukrovala řeckou mytologií, nahnala do toho bandu ochotníků z fitka a zasadila to do odpornýho CGI papundeklu. Další z třístovkových pohrobků, který mučí svým obsahovým vykrádáním a nudí svým formálním kopírováním. Jo, tenhle Herkules se vážně nepovedl a The Rockovi velmi usnadnil práci, protože něco horšího už si lze hodně těžko představit. ()

KoRner

Jedna z najstupídnejších zápletok vôbec - kráľovná sa chce zbaviť svojho manžela, kráľa. Vypočuje ju Héra, ktorá v jej záujme ju nechá osemeniť svojím mužom Diom. Čáry máry a o 30 rokov, keď už je po smrti, jej syn, ktorého uznal aj ten jej strašný manžel pôjde vykonať pomstu. Že spoiler? Tí, čo to nečakajú aj tak to nedočítajú až sem. A ešte spomeniem tú krásnu romantiku na začiatku. Žena sa ospravedlňuje princovi, že bohužial mu nemôže dať lepší šperk než je praclík na snúrke. Človek aby ju poľutoval, kým v druhej scéne nezistí, že je to princezná. Ach tá kríza! :-D ()

Lisabellla

Tady máte jednu hvězdičku za to, že jsem se u toho poměrně nasmála. Kdo chce, najde v tom všechno ... Gladiátora, kus Krista, válku Bohů a kdesi cosi ... Ale hlavně ... hlavně se člověk pobaví a to je důležité! ()

iXtr3m3

Ty vole, tak toto bol Twilight 0.1? Ako to všetko začalo? Prológ? Či len výplach mozgu? Preboha Harlin, kde si to ty len klesol. Kde sú časy McCleana? ()

Jane18CZ

S Herkulem tenhle film neměl nic společného. Možná kdyby příběh byl nezávislý a neodkazoval se na něj, udělalo by to lepší dojem. Je vidět, že film měl nízký rozpočet (a jestli neměl, tak tím ještě hůř!!), na hodně scén se nedalo dívat, jak byly nerealistické, ale na druhou stranu se tam našlo několik pěkných akčních bojových scén, které se mi líbily. Film byl fajn odreagovačka, každopádně zůstala bych u daných 35%. ()

Han22

Nezastavitelný pád Rennyho Harlina pokračuje. Kdysi výborný režisér mě zhnusil nejhorším found footage hororem Záhada hory mrtvých a teď se vrhl na Herkula. A špatně je tu úplně všechno. Laciná digitální výprava, otřesné ochotnické výkony, přepálená hudba, debilní dialogy. Kellan Lutz, buzík z Twilightu je suverénně nejhorší hlavní herecký výkon co jsem za hodně dlouhou dobu viděl. Řecká mytologie opět dostala řádně na prdel (Héra která souhlasí se zrodem Herkula). A pak je tu akce, přepálená, nesmyslná, debilní a s milionem zpomalovaček, takže to všechno vypadá jako to nejhorší z 90. let. Ano moje pubertální já si to částečně užívalo, třeba souboj v aréně není špatný, ale většinu času se mi chtělo smát. V souboji dvou Herkulů z roku 2014 tak jednoznačně vítězí ten s Rockem. ()

Ashar

Není dobré, když herec dostane nálepku z nějakého předešlého filmu, jako by byl prašivý. TWILIGHT a basta! Kellan Lutz až tak špatný herec není, musel i na své fyzičce velice zapracovat, aby jako Diův syn obstál v očích náročného diváka. Film byl zajímavě pojat, Herkules dostal od tatínka jednu bleskovku a hned byl z něj superbouchač. Naši nakonec zase vyhráli a já byl spokojený. Hezky se mi usínalo. ()

Hadriel

Tohle ne. Kam se těch $70 milionů podělo?? CGI je chvílemi tak neuvěřitelně špatné, až jsem si myslel že to snad záměr. Například diváci v aréně, lodě, panoramatické pohledy na město, měsíc, ..., tohle u tak drahého filmu prostě nemůže být. Boty s outdoorovou podrážkou hned na začátku. Sportovní boty v "bahenní aréně", královnin knězo-sluha s pochybným přízvukem - blbosti, ale nejde si toho nevšimnout. Herecké výkony spíš nic než moc. A díky ratingu žádná řežba ani sex a podobné lahůdky. Ne že bych se úplně nudil, ale chvílemi jsem byl myšlenkami úplně jinde než u filmu, a to se mi často nestává. Líbila se mi sekvence v jeskyni. Ale jestli to bude mít pokračování, "tak to mi ho teda vyndej". + Liamu McIntyrovi buď takové role antických bojovníků sedí a nebo jsem si moc zvykl ze Spartaca . ()

Tvůrci Avengers chystají Hercula

Tvůrci Avengers chystají Hercula

02.05.2020

Disney oznámil další hraný remake jedné ze svých slavných pohádek. Nejnovějším přídavkem se stane Hercules, kterého do kin pomohou přivést tvůrci Avengers: Endgame Anthony a Joe Russoové. Scénář… (viac)