Antické Grécko, 1 200 rokov pred Kristom: Kráľovná Alkména (Roxanne McKee) sa zúfalo pokúša nájsť spôsob, ako oslobodiť svoj ľud spod krutej a tyranskej nadvlády svojho pomstychtivého manžela, kráľa Amfitryóna (Scott Adkins). Najmocnejší zo všetkých bohov Zeus vypočuje jej prosby a daruje jej syna, ktorý dostane meno Herkules – poloboha, ktorého osudom je jedného dňa Amfitryóna zosadiť z trónu v krajine znovunastoliť mier. No obrovskou fyzickou silou požehnaný princ zatiaľ ani len netuší o svojom božskom pôvode či osude, ktorý mu bol daný do vienka... Prejde pár rokov a medzičasom už dospelý Herkules (Kellan Lutz) sa až po uši zaľúbi do krásnej krétskej princeznej Hébé (Gaia Weiss). Tá je však zasľúbená jeho bratovi Ifiklovi (Liam Garrigan), a tak mladým zaľúbencom neostáva nič iné, ako útek! Ten sa im, žiaľ, nepodarí – a Herkules za trest skončí v exile v brutálnom svete gladiátorov, kde sa má čo obracať, aby vôbec prežil... A práve na tomto Bohmi zabudnutom mieste konečne spozná svoju temer bezhraničnú silu i svoj osud. Odhodlaný pre svoje poslanie aj zomrieť sa vyberie späť do svojho rodiska, aby zvrhol Amfitryóna z trónu, zachránil milovanú Hébé z Ifiklovho područia a stal sa najväčším gréckym hrdinom všetkých čias! (TV Markíza)

Vimrak158

Někdy jsou chvíle, roky, etapy, kdy na film s určitou tématikou, zde řecká mytologie, čekáte jak na smilování. Jste rádi za každé nové informace, kdy by daný film měl vyjít, a prostě doufáte, že se brzy objeví alespoň nějaká ukázka. Pusto- prázdno. A někdy je rok, kdy se sejde tolik filmu se stejnou tématikou, že vám z toho jde hlava kolem a ve výsledku si toho ani nevážíte. Rok 2014 je přesně tímto rokem. Začali jsme novou 300, která neskutečně zklamala a nepředvedla nic, co bychom po prvním díle neznali, pokračovali jsme novým Herkulem v hlavní roli s Kellanem Lutzem a dále budeme pokračovat opět se stejnojmenným hrdinou tentokrát v roli s ,, Rockem“. Já se budu věnovat prvnímu zmiňovanému Herkulovi. Příběh se snaží stavět na základech, které tohoto bájného hrdinu charakterizují, ale tvůrci se vydali úplně jiným směrem, než možná měli. Místo bájných úkolů zde servírují divákovi z prstu vycucanou válečnou cestu do Egypta, místo mýtických monster, zde jako záporáka dávají naprosto trapného Scotta Adkinse a i když přece jenom na jedno ,,monstrum“ dojde, jedná se o naprosto směšnou scénu s katastrofálními CGI efekty. Kellan Lutz podává zcela průměrný výkon, nedá se říci, že by se na roli nehodil, ba naopak, ale v porovnání s Dwayne Johnsnem, který si obleče Herkulovo roucho už za pár měsíců, bude jistě vždy ten druhý. Jít na to do kina, dal bych ještě o stupeň méně. Tento první pokus nevyšel, počkejme si do července na ten druhý, snad to bude stát za to. ()

maniacxl odpad!

Dovolte,abych poblahopřál dalšímu dementnímu člověku, který nepochybně napsal scénář, když dostal migrénu a čirou náhodou začal mlátit hlavou do klávesnice naneštěstí zapnutého počítače. Načež přišel režisér a producent, zatleskali a udělali z toho propadák tohoto,předchozího i příštího roku. Najali projistotu toho nejhoršího herce, který se jim zrovna připletl do cesty a nechali ho pobíhat po do očí bijícím, špatně naanimovaném prostředí s ještě otřesnějšími replikami a efekty, které někdo udělal podobným způsobem jako scénář. Zpomalené záběry podbarvené takovou hudbou, že bych šel nejradši poslouchat Rákosníčka, byly tak otravné a často i blbě udělané, že jsem měl chuť vyskočit z okna do kaktusů,co mám před domem v zahrádce.Tak tomu teda říkám "Zrození legendy".Nebudu to přehánět,dám jen ODPAD. ()

Dangerman

Dvě hvězdy za relativně kvalitní akci, ale jen s odřenýma ušima, když se jen kouknu na obal a vidím zase ten prasečí ksicht, asi si šroubovákem vypíchnu obě oči. Celý příběh je navíc strašné klišé, zabalené ještě tak úděsně a toporně - 50% ()

kadles

Blivajz na entou. Nesympatickej hlavní xicht (hrdina), bojové scény ze Spartaka nebo k smíchu viz. digitální bitka s kameny na řetězech. Nejlepší bojová scéna je ta v prologu a boj v jeskyni tzn. po 30 min vypnout. SPOILER - Ten konec jsem nepochopil, ona mu umírá v náručí a pak střih a maj haranta? wtf ()

Domas88 odpad!

Tady se někde stala chyba ne? Chyba v Matrixu? Asi jo a velka... Jejda Scotte cos tam delal :((( hrat v takovem............................. jejda... Nedivejte se prosim, já tu chybu už udělal za vás... ()

a0001

Nič som nečakal, ani som sa ničoho nedočkal. Divný príbeh, čo by až tak nevadilo ak by nebol taký deravý a prezieravo hlúpy. Navyše výber hercov malo určite vo správe Bravo Girl. Presladené divadlo, ktoré malo skutočný potencionál, ako každý mytolócký príbeh. Žiaľ... Pozeratelné, však nič viac. 15% ()

Crytic odpad!

Po prvních deseti minutách jsem si myslel, že to bude další propadák, ale s postupem filmu mi začínalo docházet, že to není propadák ale úplná sračka. Scénáristicky, režisérsky, herecky i vizuelně naprosto nezvádnutá katastrofa! Veškteré rádoby epesní bitvy jsem místy překlikal, protože když při každém (ale opravud KAŽDÉM!) úderu zpomalí čas, je to po chvilce neuvěřitelně nudné - a navíc (určitě kvůli přístupnosti) tam snad za celkou dobu necákne ani jednou krev. Jediný jakš takš slušný herecký výkon podal Scott Adkins v roli krále - toho zahrál jako solidního záporáka. Pan Lutz jako vždy naprosto nulový a Nemejský lev velikosti středního psa? Vážně? Jdite do pr... ()

blondboss

Veľmi často bývam dosť benevolentný pri hodnotení filmov, ale tu sa to proste nedá. Aj keď vzhľadom na hodnotenie sa dá povedať, že som dosť benevolentný aj v tomto prípade. Akože za takýto rozpočet spraviť takýto film? To dokáže asi iba Harlin. Veď toto malo šľapať ako hodinky a pritom je to iba nechutné vysoko rozpočtové béčko, ktoré má otrasné efekty a ktoré sa chvíľu tvári ako 300, chvíľu ako Gladiátor, chvíľu ako Umučenie Krista a neviem čo ešte. Totálna zlátanina, ktorá podľa mňa s príbehom Herkula mala len pramálo spoločného. A Kellan Lutz ako Herkules - čistá trefa mimo terč, a o poriadne veľa kilometrov. Jedna hviezdička za zopár dobrých scén a druhá za snahu aspoň ako-tak priblížiť zrod Herkula. Ale v podstate tá druhá hviezdička je naozaj z milosti. Slabých 30 % ()

Don Maty

Som hlúpy. Stiahol som to bez toho aby som si pozrel čo to je za film. Človek by ospravedlnil, že polovicu z metráže filmu tvoria spomalené zábery, ktoré sú úplne bezvýznamné. A ospravedlnil by som aj to, že sa o deji nedá ani hovoriť. Lacné efekty? Budiž, veď to nebol megalomanský film. Ale prepáčte, to že frajerského Herkula hrá steroidový ľudoop, tak to teda nikomu neodpustím...2* ()

lobo87

Celkom zábavné béčko. Keď si ale uvedomím, aký to malo rozpočet a ambície, myslím si, že išlo o jednu z najhorších investícií posledných rokov. Toto sa určite dalo natočiť aj za menej, a kvalitnejšie. Harlin je totálne mimo formy a amaterizmus z niektorých záberov (a hereckých výkonov) doslova kričí. Bohužiaľ, tento film sa ani trošku nechytá na súčasnú seriálovú produkciu. Napríklad taký Spartacus ho určite roztrhá v zuboch... 45% ()

Veskoslav odpad!

Pokud chcete umřít, jde to i snáz než trpět 99 minut u americké sračky, která naprosto poplivala cokoliv, co by jenom trochu mohlo připomínat tohoto bájného hrdinu. Ukázka jak moc a jak blbě umí Američané nakládat s bájemi a pověstmi. Dokázali to u Tróje, zde to jenom potvrdili. Spíše tak trochu hodně ubližuji Tróje, protože oproti této srágoře je to luxusní film. Jak říkám, pokud chcete trpět 99 minut, vyzkoušejte třeba waterboarding nebo nevím elektrické šoky, ale rozhodně ne tento film. ()

route60 odpad!

Kdysi dávno tomu bylo kdy jistý mladý režisér natáčel filmy na které se dalo a dá dívat i dnes ale to co tento Finský panáček natáčí v posledních létech je jen k pláči och Harline dělej něco se sebou, k filmu jako takovému lze napsat jen to že hromada soubojů a keců nedělá film zábavným. ()

blazma

Hrůza v jednom roce vyšli dva filmy o Herkulesovi tento a potom více veřejností přijatý s Dwaynem Johnsonem. Nic méně ani jeden u mě neuspěl a tento byl ještě o chlup horší. Zejména kvůli ještě méně zajímavému obsazení, které mi tady prostě vůbec nesedělo. Herkules není jenom o tom mít co nejvíc svalové hmoty, ta postava by měla vypadat, že toho umí daleko víc než jenom uvařit vodu na čaj. Bohužel ne, nic tady nefunguje. ()

hufnagel

Spoločnosť Millenium to skúša už druhý krát.Minulý rok im to vyšlo "Olympus has Fallen" vyšiel skôr ako Emmerichov "White House Dawn" a celkom slušne zarobil.Tento rok si mysleli,že nahlodajú trácku legendu,ktorú točí Dwayne Johnson,ale chyba lávky,lebo to dali Rennymu Harlinovi a ten to pekne pohnojil.Aj na béčko slabé a neoriginálne. ()

lilekbig

No tak tu máme další film ala Já, Frankenstein nebo Sherlock Holemes. Tedy kromě Sherlocka který byl lepší než ten původní od Doyla tak jako Frankestein a Hercules to stojí za prd, ale jako americký akčňák je to skvělí za mě 80%. ()

Tvůrci Avengers chystají Hercula

Tvůrci Avengers chystají Hercula

02.05.2020

Disney oznámil další hraný remake jedné ze svých slavných pohádek. Nejnovějším přídavkem se stane Hercules, kterého do kin pomohou přivést tvůrci Avengers: Endgame Anthony a Joe Russoové. Scénář… (viac)