Antické Grécko, 1 200 rokov pred Kristom: Kráľovná Alkména (Roxanne McKee) sa zúfalo pokúša nájsť spôsob, ako oslobodiť svoj ľud spod krutej a tyranskej nadvlády svojho pomstychtivého manžela, kráľa Amfitryóna (Scott Adkins). Najmocnejší zo všetkých bohov Zeus vypočuje jej prosby a daruje jej syna, ktorý dostane meno Herkules – poloboha, ktorého osudom je jedného dňa Amfitryóna zosadiť z trónu v krajine znovunastoliť mier. No obrovskou fyzickou silou požehnaný princ zatiaľ ani len netuší o svojom božskom pôvode či osude, ktorý mu bol daný do vienka... Prejde pár rokov a medzičasom už dospelý Herkules (Kellan Lutz) sa až po uši zaľúbi do krásnej krétskej princeznej Hébé (Gaia Weiss). Tá je však zasľúbená jeho bratovi Ifiklovi (Liam Garrigan), a tak mladým zaľúbencom neostáva nič iné, ako útek! Ten sa im, žiaľ, nepodarí – a Herkules za trest skončí v exile v brutálnom svete gladiátorov, kde sa má čo obracať, aby vôbec prežil... A práve na tomto Bohmi zabudnutom mieste konečne spozná svoju temer bezhraničnú silu i svoj osud. Odhodlaný pre svoje poslanie aj zomrieť sa vyberie späť do svojho rodiska, aby zvrhol Amfitryóna z trónu, zachránil milovanú Hébé z Ifiklovho područia a stal sa najväčším gréckym hrdinom všetkých čias! (TV Markíza)

Shredder

Ked uz trailer vyzera zle, je jasne, ze samotny film nebude ziadna vyhra. Posobilo to tak, ako keby niekto zveril stabu zlozenemu z cerstvych absolventov VSMU 15 milionov dolarov a pustil ich z retaze. V realite tu mame Hollywoodsky prepadak so 70 milionovym rozpoctom, ktory zarobil cca polovicu z tejto sumy a niet sa comu cudovat. Ak si odmyslime, ze pribeh, herecke vykony atd je vsetko 100% hnoj, este vzdy by sa dalo hovorit o efektoch. Tie su niekde na urovni beckoveho hororu s velkym CGI medvedom spred 15 rokov dozadu. Nemozno sa cudovat, ze to nema hlavu ani patu, ked sa pozriete, ktori ludia patria do scenaristickeho kvarteta. Neviem koho v studiu napadlo, ze dat tomuto projektu zelenu je dobry napad. Jedine, co som si, uzil boli suboje v prvej casti, vcelku guilty pleasure, ktore v druhej polke pokazia nadbytocne efekty (bleskovy bic). Nech uz bude Rockova verzia legendy o Herkulovi akakolvek, horsia nez tato byt nemoze. ()

RAFT odpad!

Herkules: Zrození legendy : tak tenhle film je ta nejhorší kravina ,kterou sem viděl ,reději už nikdy více.herci stály za prd ,trikově to samé ,teda pokud se tomu dá říct triky ,jestli tam teda někde byli.Tohle opravdu ne , už aby byl v kině Hercules s Rockem. za mě 20% ()

Clark_Kent

Tak tenhle Herkules nic extra nepředvedl teda. Kellan Lutz podle mě není zrovna dobrej typ Herkulese, to spíš The Rock což má bejt další Herkul. Uvidíme dalo se to přežit ale jen dalo. ()

windows

Scott Adkins byl asi jediný kdo se tvářil přirozeně. Vše začalo dobře a slibně, kdyby...objevil se Lev a tam to začalo. Katastrofální kostýmy a katastrofální výkony herců. Jo a Herkules s melírem na hlavě byl odporný. Většího čuráka mohli už najít snad jen na pracáku. Prosím už NE dalším spešl efektům...humus. ()

DaveSmith

Pár slušnějších bitek (ale fakt jen pár). Jinak to byl hnus. Při závěrečnejch titulkách jsem byl pěkně znechucenej. Vizuálně se film snážil tvářit rádoby kůůl, ale triky byly nedotažený a o fyzice animátoři asi taky neslyšeli. No a po herecký stránce taky slabota. Tak snad mi Dwejn Skála na podzim zvedne náladu.....................Jo a po 300 má každej druhej režisér pocit, že musí bejt všechny akční sekvence zpomaleně. To je blbost. ()

TommyDiamond

Rychle zapomenout. To je asi první myšlenka, která mě po shlédnutí tohoto film napadla. Nejenže je nový Herkules příběhově úplně mrtvý, ale i jeho provedení odpovídá lepšímu bečku…. I když je tento film fantasy a Herkules syn Diův, tak by bylo dobré, aby se dodržovali alespoň nějaké fyzikální zákony. Protože nechybělo mnoho a měly jsme tu čínský historický film s létajícími bojovníky. Ono také obsazení samotného Herkula krátkovlasým hercem, který zjevem připomíná rusa se zjevnou závislostí na anabolikách je dosti na pováženou. Závěrem bych rád řekl, že tento film zklamal všechny mé očekávání a uděluji mu pouze jednu hvězdu. ()

DaweForeman odpad!

Po prvních pár minutách jsem si řikal super - konečně další potencionální epickej film o antice, jenže to mě rychle přešlo. Vykradení několika filmů, z efektů se mi chtělo brečet, dialogy naprosto k ničemu, výkon herců taktéž a příběh o sobě hrozně slabý a dokonce bych řekl, že i nahodilý. Aneb způsob jak zabít jakýkoliv potencionál. ()

beso74

Chudák Renny Harlin, od roku 1995 ide prevažne od jednej sračky k druhej, dokašľal si život sobášom z Geenou Davis, ktorej nedokázal zabezpečiť ani kariéru filmovej hviezdy a podľa toho, že ho nechala, ani spusta ďalších vecí. Keď sa dostal k Herkulovi, myslel som si že konečne sa zadarí. A výsledok? Nemastný neslaný mix Gladiátora, Spartaka (toho seriálového), Súboj Titanov a 300. Že dej je tu neskutočne slaboduchý, nad tým by sa pri fantasy dalo jedno očko prižmúriť, ale že súboje sú odfláknuté, 3D podpriemerné a ešte horšie, postavy totálne nezaujímavé a nesympatické, to už sa prežuť príliš nedá. Mám dojem, že na asyláckom Hercules Reborn som sa bavil o niečo viac ako na tomto skvoste... ()

estasy

Film o mýtickém svalnatci, který se vyžívá ve zpomalených mega-efektních skocích na své protibojovníky, přičemž se divák modlí, aby alespoň jednoho z jeho soků napadlo šikovně nastrčit oštěp a v klidu počkat až mocný Herkules doletí a sám se nabodne. Ideální filmeček k manuálním domácím pracím nebo k flašce tvrdého alkoholu. Děj je tak nelogický a nesmyslný, že nemá cenu jej pauzovat pokaždé, když jdete na záchod nebo čučet do ledničky v naději, že tam možná vyhrabete něco poživatelného. Naprostou absenci jakékoliv logiky vývoje filmu či postav samotných lze přirovnat k ději Pobřežní hlídky. Zde menší příklad z PH, abyste věděli, o čem mluvím: odcházím do sprchy - Mitch je na luxusní zaoceánské lodi, po pěti minutách přicházím ze sprchy – Mitche honí v divočině medvěd… WTF?!? No ale zpět k Herkulovi se shrnutím „nejdůležitějších“ chvílí celého filmu: 1. Herkulovu matku oplodnil duch svatý; 2. Herkules vlastně neví že je Herkules, nastává klasická chvíle zjištění typu „muj tata jakože není muj tata?“, popírání a přijetí – přitom ale vlastně ani není čeho!; 3. nesmí chybět sličná kost, kterou chce shodou okolností také Herkulův nehezký, slizký nevlastní bratr s jasně rozeznatelným oidipovským komplexem; 4. nejdebilnější pokus o vraždu, díky níž zemřela kupa vojáků, ale hlavní cíl jaksi vyváznul; 5. a sakra, otroctví!!! 6. zápasy v trenýrečkách a bahýnku; 7. opravdu jsem slyšela jméno Humbaba?? :-D 8. s tím otroctvím to asi tak horké nebude, když se může Herkules legálně osvobodit ani ne do tří ouplňků; 9. nějak mi uniklo, jak se tak rychle mohl stát legendárním hrdinou -to jako tím, že porazil Humbabu (ano slyšela jsem dobře :-) ) a odpanil princeznu? 10. a zase zde vyvstává klasické odmítání božského původu až do chvíle, kdy je v průseru; 11. ačkoliv Herkules mrknutím oka přepral 6 namakaných bojovníků, nakonec má problém nakopat zadek dědkovi. Ehm, takže tak… A proč tedy dávám dvě hvězdy? Protože jsem se nakonec nad touto debilitou neskutečně bavila :-) ()

Lavinia

Kulturisté (na brigádě) si předvádějí navzájem své svaly v bitkách s podivným zmrazením vždy v okamžiku vrcholu, patrně soutěží, kdo nejvýše doskočí, a takto se jim výsledky lépe měří. Ne, vážně: Ohraný příběh o hrdinovi, zlém bratrovi a otčímovi, lásce k blonďané huse s trvalou a spoustě bojůvek, než se dokloktáme ke konci. Nevýrazné o ničem, a hrdina vypadá, jako by se každou chvilku měl proměnit v gorilu, nebo se snad už proměnil? Do dvou dnů jsem zapomněla, jak to dopadlo. Nedoporučuji. ()

jadran90

Die, vidíš to? Jestli jo, určitě si říkáš, jestli bys neměl die, jak říkají v Anglicku. Tady je totiž špatně úplně všechno. Příběh neskutečné klišé, takový Gladiátor a Souboj titánů pro rychlostudenty. Skáče se z místa na místo. Nesmyslné dialogy. Triky na úrovni známého seriálu z minulého tisíciletí. Pořád stejná hudba. Slabé obsazení. Lutz je taková kostka svalů, která se tváří pořád stejně a vůbec se na Herkula nehodí. Jsem si dost jistý, že žádný Herkules: Legenda pokračuje, nebude. ()

Scraffy

Efekty sú strašné, čo si budeme rozprávať. Avšak! to určite nestojí za vyhodenie. Vcelku zaujímavý film a niekedy sú tam aj náznaky niečoho dobrého, ale potom sa to opäť vráti do starých koľají. Mohlo to byť lepšie. Verím tomu. ()

Shitonit

Výborná podívaná. Ač tento žánr není úplně můj šálek vaječného koňaku, vcuclo mě to během prvních pár minutek. Sic jsem prospal závěrečnou hitparádu, a tak si Herkula připustím rád jiščo raz! ()

KVBahnhof

Lutz má charisma asi jako zkyslé mléko ("I am Hercules....son of Zuus"), dějová linka vlastně neexistuje a za vizuální stránku filmu by se stydělo i Asylum studio. Filmu se tedy raději vyhněte, pokud si ještě vzpomínáte, že Harlin dokázal natočit slušný film. ()

bezslipov007

Tak uz od prvých minút som zistil, že väčšina peňazí šla pravdepodobne na marketing a nejak neostali peniaze na efekty a vlastne, ani na nič ostatné. Pravdepodobne ani na plat Harlina, inak si neviem predstaviť, žeby takéto niečo natočil. Nevravím, že všetky scény boli zlé, našla sa možno jedna, dve. Ale to je naozaj málo na to, aby sa tento film dal brať vážne. Niekedy je možno treba vidieť aj tie horšie filmy, aby sme mohli ešte viac oceniť tie dobré. Ak ma niečo ešte okrem lacných efektov a ťarbavého deja bavilo, tak to bol určite veľmi "inovatívny" pohľad na grécku mytológiu. ()

boumik

Když kouknu na rozpočet $70 milionů řeknu si kam se to kurva podělo :O :O Žadny kvalitni efekt až na ten ze Star Wars a Nemejskeho lva (ktery stoji uplně za hovno ) tak bych tomu dal odpad. Jenže tenhle film neni o efektech,scenař je slaši to ano ale tento film je natočen ve staršim stylu žadna monstra žadny bozi atd kde by se efekty dali použit! Neserou tam žady minotauri kentaury hydry atd tak na co efekty ! Film stoji na bitkach ktere jsou podařeny a na tom že stoji herec proti herci a ne herec proti digitalně upravene hydře nebo tak . Film má rozhodně svoji kvalitu a podle mě si 36 % nezaslouži a pokut chcete efekty a bajny přišery a td počkej te si na http://avmania.e15.cz/hercules-the-thracian-wars--prvni-trailer-je-tu tam jich bude habaděj za mě 3/5 ()

gicous odpad!

Hrůza.Nejsmutnější na tom všem je, že tvůrce akčních pecek jako Cliffhanger nebo Smrtonosná past 2 dokázal klesnout tak nízko. ()

Fungore

Není to tak špatné. Já se bavil. Jediné co mi ve filmu chybělo, byla krev..to mi přijde jako velká škoda. Budete se bavit, pokud se odpoutáte od předchozích filmů o Herkulovi.. jde totiž o úplně rozdílné filmy. ()

Tvůrci Avengers chystají Hercula

Tvůrci Avengers chystají Hercula

02.05.2020

Disney oznámil další hraný remake jedné ze svých slavných pohádek. Nejnovějším přídavkem se stane Hercules, kterého do kin pomohou přivést tvůrci Avengers: Endgame Anthony a Joe Russoové. Scénář… (viac)