Čtvrtá hvězda vypráví příběh mladého Štěpána (Václav Neužil), který získal místo jako druhý noční recepční v tříhvězdičkovém hotelu Meteor na periferii Prahy. Štěpána zajímá Pavlínka (Martha Issová), která zde pracuje jako denní recepční. Pavlínku ovšem nezajímá Štěpán, ale agresivní hotelový údržbář David (David Novotný), který se snaží uniknout vyčerpávajícímu erotickému zájmu své nadřízené, hotelové manažerky Terezy (Lenka Krobotová). Ta se kromě Davida snaží i o ziskání čtvrté hvězdy, jež by zvýšila prestiž a úroveň hotelu. Její snahy ovšem naráží na sobectví, pohodlnost, lenost a zištnost podřízených. Vysněná čtvrtá hvězda ze všech zaměstnanců hotelu zajímá nejméně bývalého manžela Terezy a ředitele hotelu Teodora (Martin Myšička). Jeho jediným zájmem je zdokonalit se v hraní čínské hry mahjong. Terezino úsilí maří osobní zájmy i dalších podřízených: ambiciózní a záludný kuchař Smutný (Jaroslav Plesl) dychtí po místu šéfkuchaře, melancholický šéfkuchař Tichý (Miroslav Krobot) bojuje s trvalými následky po úrazu, denní recepční František (Ivan Trojan) kšeftuje s podsvětím a paktuje se s nebezpečným zločincem Majorem (Pavel Šimčík), hotelová prostitutka Libuška (Klára Melíšková) trénuje oddíl mladších dorostenců lakrosu, hotelový taxikář Jindra (Marek Taclík) je asi gay se silným mateřským pudem a barmanka Jiřina (Simona Babčáková) má manko. (Česká televize)

Pblashshs

Na solidní dobu se humor, co nesjíždí z pásu vytratil z hlavního proudu řeky český legrace. A je tu, zpět a vypadá to dobře. Jelikož je Trojan můj Top český herec, tak jsem to bral skoro jako povinnost. Něčím mi to připomíná starý dobrý flákoty jako Samotáře, Jedna ruka netleská a Příběhy obyčejného šílenství. Domů, domů do Dejvic. ()

LH97

Kdo by to byl čekal, že jsem pokaždé netrpělivě čekal na nový díl. Ono to bylo vtipné a nebylo to trapné. Nutno podotknout, že to nebylo zásluhou jen Ivana Trojana. Každý zvládl svou práci perfektně a efektně. Zbývá říct jen jediné- chtělo by to pokračování. ()

janka007

Já tedy nevím, co je na tom dobrého? Příběh nuda, celkem je to trapné - více či méně, vtipy skoro žádný, výborní herci téměř nehrají, za mě zklamání, prostě nic. ()

CentriFUGA

I přes velké očekávání, vcelku slušnou plejádu herců, kde hlavním tahákem byl samozřejmě Ondřej Trojan, který měl hezkou roli veksláka z 90. let, který se z této doby stále nevymanil mě tento seriál svým prvním dílem velmi nadchnul a pobavil. S každým dalším dílem mi ale úroveň seriálu připadala horší a horší a skončilo to až tím, že poslední dva díly jsem sledoval stylem - něco v TV běží, když to neuvidím, tak budu také živ. Tento seriál bylo asi levné vyplnění vysílacího času, kde na místo toho mohl běžet Horst Fuchs se svým V-kráječem a přínos by byl stejný - pobavil bych se také a časem to stejně přepnul. Při prvním dílu jsem dával 5***** ale nyní slabší 2** ()

Widlicka4

Objektivně by to asi bylo spíš na čtyři hvězdy, ale dám plný počet za odvahu. Plusy: sehraný ansámbl Dejvického divadla, smysluplná hlavní dějová linie, do níž jsou relativně smysluplně naroubovány jednotlivé dílčí epizody, dobrá typologie postav a s ní ladící výběr herců, na české televizní poměry netradiční žánr a téma (jestli od toho někdo očekával sitkom a pak tomu dává jednu hvězdičku, protože mu to přijde jako nepovedený sitkom, pak je trochu mimo, protože bez ohledu na to, jestli to tak někdo nazývá, tak to sitkom spíš není než je), odpovídající stopáž. Mínusy: ne všechny epizody jsou úplně nosné, zatímco třeba skotští fanoušci do seriálu skvěle zapadnou, tak radioaktivní host nebo nezletilý syn čínských majitelů zase až tako nosné nebyly, i využití motivu zločince a jeho dvojčete se mi úplně nezdálo. Celkově ale ze seriálu mám velmi pozitivní dojem a snad to naznačuje lepší časy České televize. ()

j27

Na čtvrtou hvězdu to opravdu není. Opravdu nechápu tak kladně hodnocení, když se jedná o (přinejlepším) průměr. Obsazení sice poměrně silné, ale nefunguje to jak by mělo. V každém díle jeden či dva úsměvné momenty a konec. Pointa všech dílů šablonovitá a nevtipná a trio nejsilnějších osobností (Krobot, Trojan, Novotný) seriál nezachrání....naopak plácají se v tom stejně jako zbytek. Samozřejmě se nejedná o naprostý odpad, to v žádném případě, ale předchozím počinem si tvůrci nasadili laťku příliš vysoko, takže i moje očekávání bylo vysoké. Škoda. ()

Von Kempelen

Na komediální seriál z český provenience netradiční občas až absurdní humor. Mimořádná zábava i přesto, že v posledních dílech kapku docházel dech tvůrcům i hercům. ()

stuj

Příjemná záležitost, člověk se občas i zasmál. A i když nešlo o žádný intelektuální humor, tak to přesto nevypadalo trapně. Což se u českých "haha" seriálů moc často nestává. Zejména díky tomu dávám 4 hvězdičky a ne jen tři, které by možná byly spravedlivější. Herci to dobře uhráli. Zejména Trojan a Issová. ()

RenataD

Seriálu odpustím konec. Hodně jsem se nasmála. Po dlouhé době zdařilý komediální seriál. Nejlepší herec Miroslav Krobot. Škoda, že nehraje více. ()

Rossonere

První díl mě nijak neuchvátil. Říkal jsem si no nic, dám tomu ještě šanci. No a Ivan Trojan díl od dílu čím dál lepší. Díl kdy Ivan točil porno mě naprosto dostal do kolen. Celkový výsledek jsou 4 hvězdy. ()

Ehrmantraut

Hodnotím s přihlédnutím k podobným pokusům v našich luzích a hájích. Prostě mi srovnání naskakuje, nemůžu si pomoci. V rámci ČT a dalších tuzemských stanic jde o velmi dobrý sitcom. Opravdu jsem se místy upřímně zasmál, což se mi u domácí produkce podobného typu moc nestává. Trapných okamžiků je méně než jsem čekal, což byla asi moje největší obava. Pomohlo vyvážené herecké obsazení, hvězdám zdatně sekundovaly méně známé tváře. Zajímalo by mě, jak by se vyvíjela případná další pokračování. Potenciál na další díly Čtvrtá hvězda rozhodně má ()

Péča

Mám rád všechno, co točí Prušinovský s Krobotem. Seriál je hodně srovnávan s Okresním přeborem a ani se nedivím - režie, herci, humor apod.. Několik dílů bylo vtipně slabších ale překousnout se to dalo. Trojan s Šimčíkem nejvíce exceloval znakovou řečí u toho se zasměje určitě každej. Novotnej, Krobot, Plesl, Myšička a pár dalších seriál drželo nad hladinou. Issovou nemůžu, tak nějak vystát, ale po pár dílech sem jí přišel na chuť. Babčáková a Neužil, takový nemastný/neslaný. Jinak Krobotová mě celkem srala, že na ní bylo vidět fanatický přehrávání (zlatej Vetchej s Luňákem!), asi se snažila napodobit Vetchýho. Celkově seriál do sebe zapadal a děj se taky vyvíjel normálně, žádná slátanina, nejvíc ho držel nad vodou Ivan Trojan - což je vidět. Seriál peckovej na český poměry. Obazení při pár lidech nic moc, ale tisíc lidí, tisíc. Držím palce režisérům při natáčení dalšího projektu, ať to není žádná sračka jako ordinace a ulice. ()

Lykos

Hodnocení si nechám, až to dokoukám, což nevím, kdy bude, protože mě to vážně nebaví. Což je škoda, naoko se zdá, že je všechno dobře: herci jsou výborný, atmosféra dobrá, umístění skvělé a přesto, něco drhne. Vážně jsem se těšila, ale asi je něco špatně, když se člověk poprvé ojediněle zasměje uprostřed třetího dílu a pak zase na dlouho nic. Zatím jediný dobrý díl bylo porno. Mám za sebou osm dílů a zatím mě to nechytlo. No ještě uvidíme. ()

NellieLovett

Ha, tak toto se české televizi opravdu povedlo. Když pominu, že miluji herce z dejvického divadla, tak jsem se opravdu bavila. V hotelu pracuji a musím potvrdit, že se to všechno opravdu děje. Skvělý scénář, režie. ()

Major776

Dobrý seriál. Nastavená zrcadla krásně odrážejí "naši" společnost a humor je česko-skvělý. ALE! závěry jsou těžké a ani Čtvrtou Hvězdu tato bolest neminula a trápení tvůrců čpí z posledního dílu jako pepř z polěvky. Bohužel to zamrzí a tak celkový dojem z tohoto seriálu tak nějak totálně vyšumí do nikam :-( A tak u mě čtvrtou hvězdu Čtvrtá Hvězda ztrácí... ()

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz