Čtvrtá hvězda vypráví příběh mladého Štěpána (Václav Neužil), který získal místo jako druhý noční recepční v tříhvězdičkovém hotelu Meteor na periferii Prahy. Štěpána zajímá Pavlínka (Martha Issová), která zde pracuje jako denní recepční. Pavlínku ovšem nezajímá Štěpán, ale agresivní hotelový údržbář David (David Novotný), který se snaží uniknout vyčerpávajícímu erotickému zájmu své nadřízené, hotelové manažerky Terezy (Lenka Krobotová). Ta se kromě Davida snaží i o ziskání čtvrté hvězdy, jež by zvýšila prestiž a úroveň hotelu. Její snahy ovšem naráží na sobectví, pohodlnost, lenost a zištnost podřízených. Vysněná čtvrtá hvězda ze všech zaměstnanců hotelu zajímá nejméně bývalého manžela Terezy a ředitele hotelu Teodora (Martin Myšička). Jeho jediným zájmem je zdokonalit se v hraní čínské hry mahjong. Terezino úsilí maří osobní zájmy i dalších podřízených: ambiciózní a záludný kuchař Smutný (Jaroslav Plesl) dychtí po místu šéfkuchaře, melancholický šéfkuchař Tichý (Miroslav Krobot) bojuje s trvalými následky po úrazu, denní recepční František (Ivan Trojan) kšeftuje s podsvětím a paktuje se s nebezpečným zločincem Majorem (Pavel Šimčík), hotelová prostitutka Libuška (Klára Melíšková) trénuje oddíl mladších dorostenců lakrosu, hotelový taxikář Jindra (Marek Taclík) je asi gay se silným mateřským pudem a barmanka Jiřina (Simona Babčáková) má manko. (Česká televize)

teckax

Čtvrtá hvězda je nejlepší seriál jaký kdy spatřil světlo světa v českých vodách... A to i přestože je mezi scénáristy jméno megawocase Kolečka (dala bych ruku do ohně za to, že vařil Krobotovi s Prušinovským kafe, případně balil jointy...). Jednotlivé kreatury pohybující se okolo hotýlku Meteor jsou vyšperkované do poslední maličkosti - nedokážu žádnou z nich vypíchnout, co charakter, to pecka..., skvělý jednoduchý humor, špičkové herecké výkony (jo,jo, partička kolem Dejvického divadla si drží svoji NADúroveň) a hlavně příjemná stopáž, necelá půlhodinka je akorát na zabití času před spaním. Kdybych mohla jednomu seriálu dát 6*, je to tento. ()

hrafnain

Ušmudlaný špinavý čtyry hvězdy. Ale kvůli klínovýmu řemenu, mahjongu, a vůbec kvůli celkovýmu vypravěčskýmu oblouku s řadou vtipných running džouků a s občasnými gagy přidávam i tu pátou. A to nejsem Sparťan, vy kundy! :D ()

Cesty timem

GENIÁLNÍ. O tomto nic jiného nemohu napsat. A to naprosto nesnáším sitcomy (hlavně díky potlesku, který tady naštěstí chybí). Ale toto je hezky česky, počesku bez potlesku. Některé díly přesahují 5* a těm co jsou snad trochu slabší nemohu dát méně než 5*... Myslel jsem si, že při současné repríze mne to už nebude bavit, protože minule jsem to sjížděl xkrát než mi to po měsíci vypadlo z O2 nahrávek (vůbec nechci dělat reklamu O2!!!). Ale baví mi to stejně a sjíždím to zase xkrát. Všichni herecky vynikající, naprosto pitoreskní hotelová tlupa. A Trojan.... no... tyyvoolle ! ()

jizvoun

Velmi příjemné překvapení od české televize. Nebylo to tak vtipné, jak jsem očekával, ale rozhodně to pobavilo. Postavy byly zahrány bravurně. Dal bych klidně pár dílů navíc. ()

vinducha

Tenhle seriál od pánů Kolečka a Prušinovského mi zatím unikal , a můžu napsat po 3 dílech , že to byla chyba . A pokud bych jim mohl poradit , tak jak kdysi fungovali legendy V.Vorlíček s M.Macourkem a O.Lipský s J.Brdečkou , tak bych doporučoval - zůstaňte spolu , ve 2 se to lépe táhne. ()

Haros69

Když už je nemožné dostat se do Dejvického divadla, musí se člověk spokojit s televizním seriálem plným herců ze zmiňovaného divadla. Naprosto perfektně obsazeno a zahráno, vypíchl bych hlavně Ivana Trojana v roli recepčního, tedy spíše zoufalého “šmelináře”, který si chce prostě a dobře jen maličko přilepšit. Pokaždé jsem se těšil, až se objeví na scéně a rozjede hlášky a herecký um. Dále pak zmíním díl Uran, kde postavu Urana bravurně hraje Radek Holub. Skvělý seriál s humorem, který mi velice sedí. ()

2K12Kub

Za 1. díl jen 3*,chtěl bych i dát víc, ale nějak to nenaplnilo moje očekávání. Doufám, že po dalších dílech budu moct aspoň jednu přidat, myslím, že potenciál to má. Po 7 viděných dílech přidávám onu čtvrtou hvězdu, zasloužil si ji. ()

gerojmanus

Ne,ne, ne...proboha to ne.Proč nejste soudný lidi? První díl se vážně nepovedl. Trapárna hodná stylu alá Nova..Ach jo..Ale ten zbytek byl nečekaně dobrej, takže nedejme na první pohled.::-) ()

ricous

Obrovské zklamání. Po přečtení jmen tvůrců jsem očekával "lepší Okresní přebor", ale tohle bylo hodně špatný... Rád bych napsal, že jsem se alespoň jednou zasmál, ale nebylo, bohužel, čemu. Vysoké hodnocení přičítám hereckým ikonám a režisérům, které mám i já rád - proto alespoň jedna hvězda, jinak zralé na odpad... ()

Exanima

Musím říct, že tenhle seriál mě jakoby nepotěšil, no ano, použil jsem ohavné slovo "jakoby" a to zcela záměrně. On totiž, a řekněme si to upřímně, tenhle seriál stojí za kulové... jenže... tady je stále to slovo, "jakoby" a za tímhle ohavným slovem se u mě schoval Ivan Trojan který, jako starý vůl, stáhne na chomoutu celou tu rozvrzanou a trapnou káru které říkají Čtvrtá hvězda. Ode mě, tři hvězdy pro Ivana, seroš nula a hodně váhám nad Odpadem... ()

lineker

Po první díle bych se nestyděl dát hvězd i pět. Po Bukowském další dramatický počin české televize, který je zahalen do ne zcela tradičního národního hávu. Personalstory jednoho pražského hotýlku byla v prvním díle rozehrána více než zdařile. Neotřelý humor byl vcelku vkusně dávkován a jednotlivé postavy i díky hercům kterým byli svěřeny se mají určitě mnoho směrů kam se v dalších dílech rozvíjet. Po šestém díle dávám plnou palbu. Toto tady ještě opravdu nebylo. Věřím, že některé hláška ze seriálu získají nesmrtelnost. ()

Podhorsky

Po třetím dílu: dialogy nemají chybu, nejlepší ty Šimíčkovy s Trojanem. Dojmy po prvním dílu: konečně seriál ze stáje České televize, kdy jsem si říkal, že nelituju peněz co do ČT strkám. Za břicho jsem se popadal :-). Bezva nápad obsadit ansámbl Dejvického divadla. Etuda Šimíčka s Trojanem byla nezapomenutelná. ()

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz