Prípad zmiznutia majiteľa autobazáru vyšetruje 1. oddelenie už bez Tomáša Kozáka, ktorý pod tlakom okolností odchádza z polície... (RTVS)

JosefTomas

Trochu zklamání, nikoli však kvůli slabšímu případu, ale završení. Čekal jsem lepší ukončení všech linek a hlavně hmatatelnější definitivnost. Což o to, jisté vyvrcholení tu je, ale třeba poslední díl druhé série to zvládá o poznání lépe. Navzdory zdárné kritice jde ale stále o to nejlepší na našich tuzemských obrazovkách s kultovním statusem. A to není málo. ()

MirkaP

Už začátek dílu hlásil, že se nás čeká nával emocí - Plíšek s Kozákem rybaří pod Žďákovským mostem a povídají si o práci, KOU-ZEL-NÉ. Situace a dění na 1. oddělení předčilo svou zajímavostí vlastní případ. Dokonce i já, tupoň, jsem si pachatele správně tipla někde v polovině. Tvrdil, že se setkali s těma bitkařema ještě jednou u autobazaru a ti vyhrožovali vypálením, a bitkaři potom tvrdili, že se potkali, ale úplně někde jinde a o autobazaru nic nevědí. Což mě zaujalo, že tenhle rozpor nikdo z vyšetřovatelů nezaznamenal. Chudák snoubenka, jak jí to pak došlo při čekání během časového a prostorového testu. /// Všechno se uzavřelo, e-krávu zpacifikoval Dušan, kterej ji tam nainstaloval. Boží mlýny domlely. Korejs dostál svému výrazu z prvního dílu. Chytrej, zlej a zákeřnej, mistr Hanuš ho vystřihnul skvěle. Hezký bylo, jak se záporáci vykousali vzájemně. Před Andělem klobouk dolů - čtyři děti a studium při práci, to není žádná legrace ani v seriálu. /// Na co se teď budu dívat? Po takovéhle jízdě všechno další vypadá jako blbina. ()

subic

A máme tu vyvrcholení všech 3 řad. Jak řekl Korejs, dneska, dneska je všechno pičou ke zdi. A navíc se hledá mrtvola. Gambler zabil svojeho šéfa autobazaru, když mu nechtěl půjčit další peníze, picnul ho a zakopal někde za Prahou. No a nakonec, rok po odchodu Kozáka, mladá Kozáková skládá slib na policejní akademii a nastupuje do řad krajského ředitelství v Praze. ()

Gig

Tak tento díl byl pěkný veletoč emocí a výborně zrežírován. A ač byl případ tajímavý a výborně vystavěn a opět ukázána práce kriminálky, tak jistě každého zajímal jiný případ a to, kdo je udavač. A autoři nás krásně natahovali kdo jím je. Stejně tak, jak to dopadne s krizovou manažerkou. No a Anděl vs Korejs mě na konci taky dostali. A ještě k případu. Dnes se mluvilo o rčení Plíška, že když nevíš, tak si spis přečti ještě jednou. Jenže když jsem zjistil, kdo je vrah, tak jsem si uvědomil, že kruh s prvním dílem první série se uzavřel ještě jedním rčením Plíška: Co oznamovatel, to pachatel. No a dcera a závěr? To už si klidně mohli autoři odpustit. Ale na druhou stranu to bylo milé. ()

Daniel2003

Případ už tady bohužel hraje druhé housle, protože to hlavní je vygradování vztahů v prvním oddělení. Korejs nepřekvapil a jeho zrada byla precizně připravovaná. Kozák to naprosto pochopitelně položil a jeho náhradník je až dokonale pasující tečkou za tímto příběhem. Strašnej nářez a to nejen na naše poměry. 10/10 ()

Pepi74

Pražáka bych jako šéfa viděl radši ale Anděl si to taky zasloužil. Majka z Gurunu ve výsledku byla v týmu jen do počtu a kvůli těm pár větám co pronesla tam vůbec nakonec nemusela být. Korejs má Saturninovu školu a umí při roztahování se v Kozákově kanceláři vysunout čelist bojovně vpřed. :-) Nakonec to bylo fajn a i jsme se těšili. Za 5* ()

quido_zidle

Proč??????? Proč na jeden vskutku kvalitní počin se u nás musí natočit kýble sraček typu Policie Modrava, Pozadí událostí, Kriminálka Anděl, Boží mlýny atd. atd. atd. atd.??? V tomto díle byly geniální 4 věci: Zpověď Plíška ke Kozákovi na začátku, Miroslav Hanuš a jeho ztvárnění emocí Korejse, výslech vraha na konci a ta směs nostalgie a hořkosti na rozlučkové párty Kozáka. Ďakujem pán Bebjak, díky pane Mareši, Malindo a další a další! Jen tak dál! ()

callix

Bylo to super, celá třetí řada. Pomáhat a chránit, jsi spravedlivá a když se do něčeho dáš, tak to děláš naplno, tyhle dvě nápovědy, kudy se bude ubírat kariéra Majdy, mě prostě nedošly. Až když jsem viděl nové policejní tváře v řadě, tak mi to došlo a hledal jsem mezi sedícími Kozáka :) Anděl jako nový vedoucí dobrý, ale já tam čekal spíš Pražáka. Jinak případ ušel, nevěřil jsem, že to udělal oznamovatel. Těším se na Docenta! ()

fafejt001

DOBRÝ  závěr  celé  série  . Bylo  to  o  hodnocení  vztahů  jak  na  pracovišti  tak  mimo  něj .  A  do  toho  ten  případ  zmizení  spolumajitele  autobazaru . Konec  je  otevřený  ,  ale  tady  bych  to  uzavřel . I  když  dcerka  Kozáka   nastupuje  u  policie  a tu   kráááávu   , co je nadřízenou  Kozáka a  jeho  týmu      ,  konečně  ,  vyhodili . Tak  uvidííííme . ()

Dawe2

Vynikající díl a pěkné zakončení. Skvělé hodnocení je zasloužené. Rád bych podobně kvalitní věci v české tvorbě občas viděl dál ... Jak je vidět, tak to jde a lidem se to líbí. SPOILER! Obrat Korejse zpět ve svini. A já už myslel, že ne, byl tak fajn. Ale svině zůstává sviní. ()

Ironhead

Jak mě celá třetí série bavila a přišla mi nejlepší ze všech, tak poslední díl byl dost podprůměrný. Chápu, že potřebovali nějak uzavřít linky většiny postav, ale bylo takové malinko krkolomné a někdy až dějově naivní. Třeba odkopaný a zrazený Korejs, to nebyla ta samá postava z předchozích dvanácti epizod. Linka Kozákovi dcery taka taková... hmmmm... aby to jakože za každou cenu dojalo. Ale nejvíce to v této epizodě odnesl případ, o který tady ale asi až tak moc nešlo, vrah to hrál opravdu amatérsky (nevím jestli záměrně nebo špatný herec). Prostě po skvělé sérii bylo její zakončení pro mě celkem zklamáním. ()

pold odpad!

Kdo si chce zachovat dobrý dojem ze seriálu, nechť tuhle epizodu vynechá. Pan scénárista zjevně nevydýchal, že se jeho nadřízenou stala osoba schopná a narozdíl od něj vzdělavatelná, a musel si s ní vyřizovat účty. ()