Prípad zmiznutia majiteľa autobazáru vyšetruje 1. oddelenie už bez Tomáša Kozáka, ktorý pod tlakom okolností odchádza z polície... (RTVS)

Enšpígl

Zazvonil zvonec a seriálu je konec a je to škoda, protože se opravdu jedná o diamant v české seriálové produkci posledních let. Kvalita byla vysoká po všechny díly, včetně posledního závěrečného dílu, který byl atraktivní jak svým případem, tak gradujícím děním kolem vedení prvního odděleni. Postupem času jsem si zvykl na všechny herce a postavy. Seriálu se povedl krásný emotivní konec na více postavách a já jen budu doufat, že první oddělení dostane další sérii, protože takovouhle kvalitu na obrazovkách příliš často nevidám. ()

flanker.27

S Korejsem se to až příliš nabízelo, tam bych ocenil, kdyby to přece jen bylo jinak. Nicméně pak ta scéna v kanceláři s Andělem, to bylo vygradované dokonale. Napřed ruka, pak Korejs, pak zvrat. Andělova studia přece musela mít pro děj význam, no ne? A ředitelka konečně dostala ťafku. Pyšný a dojatý otec Kozák na konci, oko zaslzelo. Případ smutný, když přítel přítele... No a co teď? Prvotřídní krimi (a vůbec prvotřídní seriál) nám asi zase na roky odumře. ()

troufalka

Trochu jsem se obávala, aby poslední díl nebyl příliš banální, ale řekla bych, že jsme se dočkali několika překvapení. Příběhy se pěkně protnuli, posezením u Orlické přehrady se tak nějak uzavřeli i devadesátky, s nástupem nové generace jsme se posunuli do budoucnosti. Za mě spokojenost. ()

Pepinec

Na začátku třetí řady mi vadilo, jak Ondra Vetchý pořád jen řval. Na konci té samé řady jsem řval já na něj, ať řve víc! No a teď budu po pondělních večerech řvát do polštáře, protože musím hledat prvnímu dni v týdnu nový smysl. ()

Frajer42

Velice důstojné zakončení velmi solidního českého seriálu. Snad jen ta závěrečná vsuvka s tou feministickou lesbou nemusela být. Pochybuji, že se mezi diváky našel jediný člověk, kterého by v celém průběhu seriálu rajda Majda jedinkrát zajímala. Jsem rád, že se na píču ředitelku taky uvařila ta pověstná voda. Dost mi její chování připomínalo Danušku Nerudovou, ta také měla zálibu utrácet rozpočet za předražené a nesmyslné píčoviny a celkově tam bylo mnoho paralel. Samotný případ mě znovu moc nebavil, a to zejména proto, že byl pachatel na první pohled průzračně jasný a já měl vyřešeno tentokrát dřív, než jsem se vůbec dověděl o co šlo. Ale chápu, že první oddělení nedosahuje mých kvalit a potřebovali malinko více času. Každopádně moc hezká rada do života, že rozjíždět podnikání s cigošem není vůbec dobrý nápad. Klidně bych si časem dal další sérii. [80 %] ()

honajz

Smutné loučení a dost možná napořád. Fajn, že Korejs dostal ochutnat vlastní medicínky, ale jinak teda mohl za uši dostat víc a pořádněji. "Kvůli téhle fotce si založím Instagram." - dobrá hláška. Skvělý rozbor policejní práce z úst Polívky - Plíška v úvodu dílu. ()

Necrotongue

Ha! Zcela zbytečně jsem si v komentáři / recenzi  k desáté epizodě sypal popel na hlavu. Podceňoval jsem se sice, ale ukázalo se, že jsem pořád bystrouš. Musím ale uznat, že to tvůrci dokonale zamlžili a pěkně si mě povodili. Závěrečné vyšetřování se mi zdálo být mnohem zajímavější než to předchozí, ale jeho zásadním nedostatkem bylo to, že jsem hned v úvodu správně určil pachatele. Ale to nic, za to tvůrci asi nemohou, vždyť už přece všichni víme, jak jsem předvídavý, že jo? S případem a s jeho vyšetřováním jsem byl tedy spokojen, zakončení dějových linií jednotlivých postav mě ale příliš nenadchla. Přišla mi trochu zkratkovitá a málo uvěřitelná, v jednom případě jsem cítil dokonce silné znepokojení, když jsem si uvědomil, kde může skončit člověk, který v životě ve všem selhal. / "Počítám s vámi do čela nově vytvářeného týmu." "A kolik v něm bude lidí?" "Na to stačíte sám." / Poučení: Doživotí nemusíš dostat jen u soudu. ()

topi

Zakončení třetí série, kde do sebe všechno krásně zapadne. Scéna, ve které Kozák s Plíškem rybaří a povídají si o policejní práci a následně kamera zabere Žďákovský most, je naprosto fascinující. Moc bych si přál, aby vznikla čtvrtá řada. Tenhle seriál by si to opravdu zasloužil. ()

dyfur

........tak Kozák dokozákoval....aspoň bude mať z rodiny niekoho u polície....škoda, že z Korejsa zasa urobili sviňu ....a Andel bude to "uandelu"... krimi rovina celkom dobré dokazovanie viny - ale páchateľ sa sám ponúkal - gambler, viackrát trestaný, klame kde by nemusel...... ()

rakovnik

Protože poslední díl sloužil především k vyrovnání se s osudy postav, byl poněkud neprávem upozaděn zajímavý případ s cynickým vrahem. Uznávám ale, že tvůrci umí skvěle stupňovat napětí, byť se jedná třeba jen o soukromé záležitosti kriminalistů. Předčasným vrcholem posledního dílu byl "případ donašeč", i když mohl dopadnout drsněji. Telefon už nezazní, ale kamarádi se mohou scházet u vody nebo u piva. ()

otík

Pecka na závěr to sice nebyla, ale byl to super díl, kterým do sebe vše pěkně zapadlo. Ředitelka konečně out, Pražák na svém místě, Kozák si spokojeně mne ruce, neboť doma mu to konečně funguje a může chodit s Plíškem na ryby, nezmar Korejs stále ve službě a Anděl jako čerstvě vystudovaný magistr zamířil tak trochu očekávaně vejš. I případ stál za to, takový průměrný a pachatel sice od začátku jasný, ale přeci jen to trvalo, než se přiznal. Hezký a příjemný závěr super seriálu. ()

fabecc1222

Tak paní ředitelka byla ojebávačka na druhou. Zkušeně vyjebala s Kozákem, s kterým nakonec dle očekávání vyjebával Korejs, s kterým následně také vyjebala paní ředitelka, no karma :) Naštěstí se zjevila dobrá duše Dušan, a vše hodil do pohody, abychom dospěli k velkému finále a šťastnému závěru pro všechny ty, kteří si to zaslouží. Pěkná generační předávka u Kozáků. Herecky, dialogově, hudebně, tenhle díl jede na plné obrátky. Vědomí toho, že jsme zřejmě v definitivním závěru z toho čiší na všechny strany, tvůrci jsou na lehkou notu nostalgie, na těžkou dráhu emocí, jaké jsme snad v našem prostředí ještě neviděli. "Korejs mi volal ještě ze sanitky" ()

Autogram

Všetko dopadlo dobre, aj prípad bol náročný, ale nie až tak zaujímavý, ako by sa na posledný diel patrilo. Priestor sa musel nechať ukončeniu všetkých osobných liniek, a to sa podarilo dokonale. –––– Kamaráde, bejvalej policajt, to neexistuje. To je protimluv. To je jako bejvalej alkoholik. Obojí nelze vyléčit. –––– Staré myšlení, neperspektivní typ. Vy si ani neumíte srovnat mikrofon k videokonferenci. ()

mira007

Samotný případ vraždy autobazaristy byl slabší, ale prostě mne rozsekaly závěrečné titulky, kde je uvedena hlavní záporačka i se svými tituly, které se shodují s opravdovým předobrazem .... plk. Judr. Radka Drápová M.B.A. ()