Dvojnásobná vražda s milostným podtextom... (RTVS)

honajz

Přišlo mi to takové slabší. Jako jo, jsou tu skvělé kontrapunkty ("je mladistvá a právě přišla o rodiče" x "zasloužili si to"), ta necitelnost vůči adoptivním rodičům byla děsivá, větší role Plíška potěšila (hlavně jeho rady zelenáčovi a jejich vlastní pátrání na vlastní pěst) a bavilo mě, že jde o jednotu času a děje a částečně místa, takové scenáristické "svítáníčko" (modří vědí), ale jako by to herce moc nebavilo. A kokoti jako jejich šéfka, které zajímá víc instáč než skutečná práce firmy, jsou žel šéfy v mnoha jiných společnostech, kde kazí, na co sáhnou, aby pak byli vykopnuti výš se zlatým padáčkem. ()

Enšpígl

Kvůli přílešenému vyzrazování zápletky se bohužel nemůžu vyjádřit co přesně se mě líbilo na tomto díle z hlediska případu, který na mě působil, že je to s lidma opravdu marný, ale jedna věc, tu říci můžu. Když Odra Vetchý odmítně pustit mladou novinářku ehm vlastně influencerku k natačení místa činu vraždy v rámci PR policie, ona řekně tak o to nejlepší jsme dneska přišli. Ondra jí seřve, když nazývá vraždou dvou lidí to nejlepší za den" a ve finále je špatný on, protože ona má 70 tis sledujících a napsala, kritiku na chování Vetchýho, to je dokonalý obraz v jak pokřivený době s nulovýma hodnotama žijeme. ()

flanker.27

Deprese nejhlubšího zrna. Tohle je horor, strčte si všechny slashery do prádelny. Víme, jak pachatele chytit, když si dokážeme poradit s tím, jak nám systém (někdy právo, někdy svině ředitelka) hází klacky pod nohy, ale neumíme s nimi naložit. Rozhodně ne tak, jak by si zasloužili. Nevím, jak si někdo může myslet, že něco takového se dokáže resocializovat. "Kráva se dvěma lvama" (a 70 tisíci followerů, na to nezapomeňme, soudruzi) aneb ať se novináři o sobě taky něco dozvědí. Snad nejdrsnější díl vůbec. P. S. Afektovaná ředitelka s příručkami "Jak být americkým šéfem" ve stole je zcela ze života. Pár podobných znám, naštěstí nikdo z nich nešéfuje přímo mně, jinak bych se nejspíš sám brzo stal dalším "klientem" 1. oddělení. ()

cheyene

Za Plíška, ale i celkovou mrazivost tohoto případu jasných 5*. Potěšil i Víťa se svými postřehy. Na Netíka jsem si již zvyknul. Korejs měl méně prostoru, ale využil jej, jak se patří. Situace mezi ředitelkou a Kozákem dává tušit, jak tato série asi skončí. ()

Pepinec

Když se tě někdo zeptá "co je to influncer", určitě mu odpověz tím, že má 70 tisíc followerů. A když máš dva lvy nezapomeň, že i tak můžeš bejt kráva. Ještě chvíli mě ta ženská arogance bude točit a jedna z příštích epizod bude o mně. ()

Frajer42

Spoilery! Příjemné osvěžení. Tato epizoda byla uchopena tak nějak jinak a moc se mi líbilo v jakém ďábelském tempu probíhalo vyšetřování. Tentokrát snad i bez návštěvy kanceláře a Korejs si vzal nejspíš dovolenou. Jinak vcelku průzračný případ o dětské naivitě, kde byl pachatel zřejmý prakticky ihned, neboť ho tak trochu vyspoileroval už samotný název této epizody a poté seriál nabízel indicie na každém rohu. Celkem mě baví sledovat i ty sociální války na pozadí, kdy se ředitelka snaží z týmu vyšetřujícího vraždy udělat cirkusovou show. Nejvíce mě však bavila spolupráce Plíška se snaživým zelenáčem. Díl doporučuji zhlédnout zejména všem, kteří plánují adopci potomstva. Připravte se na takový vděk, který snad ani nepřežijete. [82 %] ()

Necrotongue

V deváté epizodě mě asi nejvíce zaujala postava agilního podpraporčíka Marka Hlučího, která je snem snad každého zkušeného kriminalisty. Podpraporčík hbitě odhadl vážnost situace, zjistil, kudy pachatel vnikl do objektu, samotné místo činu nenarušil případným neopatrným konáním, přesně vyhodnotil situaci, při ohlášení zločinu perfektně dodržel služební postup a i během následného pátrání po pachateli zůstal klíčovou postavou týmu. No, a k samotnému ději; já jsem sice cynik, ale způsob, jakým se tvůrcům podařilo vykreslit dvojici pachatelů, ze mě dělá empatického lidumila, který by mohl být dáván skoro za vzor novým generacím. No, to asi ne, těch nedostatků mám přece jen víc, to ale nic nemění na tom, že byl devátý díl krajně nepříjemnou záležitostí, která mě donutila k zamyšlení. Já tedy nejsem příznivcem práva útrpného, které by s přehledem zajistilo upřímné doznání klidně i deseti vrahů k jedné vraždě, ale důvodně se obávám, že v budoucnu nebude možno vyslýchat sprosté podezřelé za absence švédských stolů a nealko baru. / Poučení: "Konečně je po nich. Ale je mi jich moc líto." Za mě jasná polehčující okolnost. ()

Padme_Anakin

Netuším, jak vtěsnat pocity do slov.. Brutální vražda učitelky a jejího manžela mě zaskočila, vyrazila mi dech a v duchu jsem si říkala, kdo tohle udělá? Krutost a bezcitnost mi nahání strach, zařízne se do mě jako nůž.. Plíšek opět potěšil, v tomto případě mi pomohl rozlousknout pachatele jedinou položenou otázkou.. Celkově pro mě nejtísnivější a nejmrazivější díl.. ()

topi

Bez debat zatím nejlepší díl, jaký jsem od Případů viděl. Už jsem to jednou napsal a musím se opakovat, že opravdu moc záleží na tom, kterou epizodu a jaký režisér ji zrovna natáčí. V tomto případě Petr Bebjak opět kraluje! Obdivuji, jak dokáže mezi mrazivou, napínavou a brutální atmosféru napasovat humorné vsuvky, aniž by tím narušoval celkovou strukturu příběhu. Klobouk dolů! Vyloženě si vychutnávám i jednotlivé charaktery 1. oddělení, vedlejších postav včetně. Bolek Polívka v roli Plíška je fakt bezvadnej a určitě nejenom on. Fakt radost sledovat! Co mě vždycky dokáže vytočit, je naše obdivuhodná justice. Pachatel za dva brutálně drsné mordy dostane 25 let, odvolá se, přičemž mu je rozsudek snížen na 15! Co to kurva je???!!! ()

dyfur

.....no táto časť nebola zrovna náborová na adopciu detí.... jedna hviezda navyše za Sabinu Remundovú a jej dialóg s Jurajom Lojom.....15 rokov za vraždu dvoch ľudí...??? to niekomu jebe na hlavu ??? ()

rakovnik

Kozák zřejmě pomalu končí u policie. Větší vliv pro spokojenost vedení při řešení případu má mediální propagace, místo úspěšnosti kriminalistů. Kromě cynismu Shakespearovských "hrdinů" mě mrazilo z okolí, které je buduje. Ať již že strany rodinných vazeb, tak státních orgánů. Jako oběť mnozí necítili ty mrtvé. Influenceři, WhatsApp, instagram... Plíšek by byl rád, kdyby tento případ byl jeho poslední a ani se mu nedivím. ()

sator

Majstrštyk... Skutečný případ se stal v roce 2002 v Praze Běchovicích. Znalci charakterizovali Michala Šťastného jako psychopatickou osobnost, jeho přítelkyni Michaelu Kalvodovou charakterizovali jako submisivní typ, podřizující se dominantním typům. Přestože ji státní zástupce od začátku označoval jako vědomou spolupachatelku, Michale Kalivodové se vražedný úmysl dokázat nepodařilo. Byla odsouzena na 18 měsíců za krádež ve zvláštním nápravném zařízení v Řepích, které vězeňkyním umožňuje pobyt s dětmi. Motiv činu nikdy přesně objasněn nebyl, zřejmě se jednalo o ziskuchtivost. ()

otík

Jeden z opravdu nesmutnějších dílů, který i smutně končí. Smutný osud adoptivních rodičů, který jedna dcera utekla do světa a druhá zapříčinila (zřejmě) jejich vraždu. Velmi smutné je, jak se 16ti letá dívka dokáže vyjadřovat na účet svých zavražděných rodičů a ještě je po vraždě okrást. Smutné až děsivé, co svět přináší. Tento díl zanechá v pozorném divákovi hlubokou stopu. PS: potěší maličká role Kamila Pulce, herce Slováckého divadla v Uherském Hradišti. PS2: paní ředitelka mě neskutečně se...e, Vetchý ji měl dát pár facek. Další věc, která dnes funguje úplně jinak, než by měla - důležitější je skoro počet sledovatelů přiblblých videí na netu než poctivá práce poctivého policajta. ()

fabecc1222

Jsou záporné postavy, které máte vesměs rády, a baví vás tím, jak se chovají, jako třeba Korejs...A pak jsou záporné postavy, které z nitra duše nenávidíte, a přejete jim co nejhorší smrt, jako nová paní Ředitelka, která je teda prototypem moderního vedoucího, který ale o skutečné práci nemá vůbec tucha, a ještě si razí heslo, že když se něco povede, tak se to povedlo NÁM, a když se něco podělá, tak jste to podělali VY. Zajímalo by mě, jestli ta postava dokumentaristky se 70 000 followers je podle nějaké skutečné ženské, to by musela bejt solidní existence...V podstatě stejně zbytečná, jako ta vraždící rodinka, prototyp typických socek, razící heslo, že za všechno můžou ostatní, a vlivem ostatních maj oni svůj bídnej život. Případ byl dost nechutnej, a nejvíc mě zarazily poměrně nízké tresty, však je jasné, že tyhle typy se z toho nikdy neponaučí... ()

Autogram

Epizóda sa úplne vymanila z policajných kancelárií a toľko času v teréne sme v Prípadoch ešte nezažili. Zažili sme ale horor. Aspoňže ten podpráporčík dospel k svojej minúte slávy, keď už musel robiť celý čas niekomu taxikára. –––– Kudy se jede, určuje řidič. –––– Budete bydlet u mě. Já se o vás postarám! ()

LEATHERFAC

Asi nejlepší epizoda druhé i třetí série, která se asi jako jediná vyrovná dílům s první série. Jenom nechápu proč mají tvůrci potřebu tam mít na šéfovských pozicích totální vysírky. V této sérii mi leze na nervy i vyžraná nesympatická paní zástupkyně, která se sere úplně do všeho. Raději bych uvítal většího využití sympatického pana Helšuse. ()