Bomba, umiestnená v aute vietnamského podnikateľa, ťažko zraní jeho manželku. Vyšetrovanie komplikuje hradba mlčania v komunite. (RTVS)

mira007

Jakmile tam mimochodem bez důvodu řekli, že se pán rozvedl, tak byl pachatel jasnej, takže případ zase jakýsi slabý, ale začíná skvěle fungovat všechno kolem. Hlavně Korejs a jeho kalendář. ()

LachtanShows

Propletení nelehkostí vietnamské komunity do klasické české společnosti cením, rozhodně víc než v nepříliš záživném celovečeráku Miss Hanoi. Na ten jsem si při sledování tohoto bohužel párkrát vzpomněl a zejména to trochu kazí celkový dojem případu. ()

Mlle

Nové díly jsou sice docela příjemným společníkem večerů, ve kterých chce divák vypnout, ale bohužel nedosahují kvalit předcházejících sérií. Na české poměry stále dobrý průměr, tento díl byl však nejslabší, neadekvátní stopáž znásobila hluché momenty. ()

Raaavenek

V rámci nastavené laťky zde působí První oddělení neskutečně amatérsky, když až do půlky dílu vůbec nezačnou přemýšlet nad možností, která je jako jedna z hlavních vyšetřovacích verzí naprosto jasná už od začátku. Závěrečná šaráda u výslechu je něco, po čem by byli rádi, kdyby mohli zůstat aspoň jako pochůzkáři. Bonusové body za Korejse, který si nakonec utrhl celou show sám pro sebe. ()

tomlanda

Patrně nejslabší díl seriálu. Napětí nula, nezajímavý případ, kriminalisté většinu dílu působili jak hlupáci... Jestli nedojde k razantnímu zlepšení, bude třetí série bohužel jen prach na jinak vynikajících prvních dvou ()

milwaukee

Korejs bodoval a stačilo, že v poslední chvíli dostal nápad. Prostě ještě nepatří do starého železa. Ono se přece, ne nadarmo říká, že starý kolo nejlíp šlape. A nejlepší byli ti dva maníci z večerky. To mě rozsekalo. A ještě by mě zajímalo, jestli se někde dá koupit ten kalendář. Ten musím mít, i kdybych si pro něj musel zajet do Dánska :-))) ()

subic

Vietnamská komunita mě moc nebere, protože u nás na ulici a v celé městské části jich snad bydlí víc jak v celém zbytku Brna. Když si starej doveze z Vietnamu o víc jak 20 let mladší, tak to nemusí dobře dopadnout, navíc když má ona techtle i mechtle s někým jiným, to si žádá přímo hrdelní trest. Ale ten trik s eskortou do Vietnamu zabral a jak rychle. A čí to byl nápad? Hm no Kozáka ne, ale Korejse. A Korejsův kalendář nakonec, to nevymyslíš. ()

Gig

Ne každý díl je kriminálka, ne každý je detektivka. V tomto díle musel každý vědět, kdo je pachatel. Jen ho bylo třeba usvedčit. A pokud se jedná o vietnamskou komunitu, o to je to někdy těžší. Tentokrát pomohl starý pardál Korejs. Mezi Netíkem a “zakomlexovaným” nebo spíš frustrovaným Pražákem to pořád bouchá. Netík se sice snaží vycházet s Pražákem. Ale on v něm hold vidí soka, který je vzdělaný a ač je na vraždách “chvíli”, tak je na tom líp díky tabulkám atp. Dále jsme poznali rodinu Anděla. Trochu mi vadí, že Korejs se chvíli chová jako Korejs a chvíli spíš Hložánek z Ulice. Jen chci říct, že někdy Korejs balancuje na pokraji parodie. Tak opatrně pardále, ať seriál nepotopíš. I když vím, že to nebude jen tebou. ()

sharka.68

vidět Sábu Remundovou,jak hejká nad kalendářem s Korejsem, to byl pohled pro Bohy..kdyby ten kalendář byl k mání,beru 2 kousky!!! A teď k ději - dost dobrý..jen ty dva vyšeptalý operativce ,co maj super nápady a pak vyvedou takovou pitomost, bych asi vynesla v zubech..a Sršně s nimi... ()

heavy66

Povídka o vystrašeném Vietnamci. Případ se stal na pomezí pražských Petrovic a Horních Měcholup, pamatuji si na to. Vcelku nudné vyšetřování osvěží Korejsův kalendář nebo Petr Anděl v roli nadporučíka Mazurka, a jeho rodina. Závěrečná podbaba na pachatele dobrá! ()

jungewolf

Víťa Sršeň (M.Vladyka) a Pepa Korejs (M.Hanuš) zase perlí. V roličce manželky Petra Anděla (P.Stach) se mihla Petra Hřebíčková. Oběť vražedného útoku, paní Dang si zahrála Ha Thanh Špetlíková , známá z kriminálky Miss Hanoi . Jasně 5 * a 86 % . ()