Záznam ozbrojenej lúpeže pri obchodnom centre zaujme bývalého policajného barda Vaška Plíška. Má v zálohe pár tipov na páchateľov... (RTVS)

Nonna

Velmi efektní a elegantní návrat majora Plíška. Tento díl se povedl, vztahy tuhnou a případy jsou opravdu výborně zpracované. Malou, ale významnou roli zde má Svatopluk Skopal, který zraje jak víno a i na malém prostoru dovede vytvořit silnou postavu. ()

redfoxik

Tomuto dílu sice herecky prospěli Polívka s Hanušem, jinak bohužel má stále první místo Loj, který je herecky naprosto prkenný a s příšerným přízvukem. Seriál je špatně napsaný, chybí napětí, detaily. Samotné kauzy nejsou až tak zajímavé. Zatímco předchozí dvě řady byly vynikající, toto je průměrná podívaná se špatně vybranými herci nových rolí. ()

callix

Dobrý, sešla se stará parta. Případ ne už tak zajímavý, ale co mě zkazilo dojem je to, že když ukazují potencionální pachatele a je tam mezi neznámými tvářemi nějaká fotka známého herce, tak už vím dopředu že to je on. Tady to byl Sváťa Skopal, v Nenávisti Polívková. ()

Pepi74

Musel jsem dát pět *. V porovnání s prvními dvěma díly se zde ukázalo, že mladý nadějný je jen namistrovaný blb, který uráží každého, kdo je podle něj níž než on. A tady narazil na Polívku a Hanuše a to mu nevyšlo. Ta průhledná paní pronesla jen asi dvě věty a tak jsem byl ještě víc spokojený. Za to druhá hvězda. Zbytek je za to, že se ukázalo, že je potřeba mít zkušenosti a ne jen sebevědomí. Jediné co mě mrzí, že jsem neviděl Skopala, jak kropí škorpionem tu dodávku. A ještě jedna věc - opravdu by si kriminalisté tak dlouho mysleli, že ten bezdomovec by mohl být pachatelem? Jak by pod tu kuklu nacpal to háro a Krakonošovy vousy?! ()

PenelopaW

!!!POZOR SPOILERY!!! Oceňuji název dílu, který odkazuje hned na několik postav, které se epizodou mihly. Oceňuji samozřejmě výskyt Plíška, na kterého jsem čekala - hodnocení jeho postavy vyšetřovatelem Netíkem pobavilo. Vcelku bych si přála, aby se stejně jako Korejs vrátil do týmu, ale moc tomu nevěřím. Na rozdíl od Korejse je rád tam, kde je, a nemá potřebu se cpát někam, odkud dobrovolně odešel. Co se pachatele týče, když jsem na to od začátku šla metodou, kterou jsou točeny české detektivky, kladla jsem si otázku: Opravdu si někdo myslí, že by zrovna Sváťa Skopal hrál roli obyčejného důchodce o berlích? ()

quokam

Hruba chyba. Herec typu Svatopluka Skopala proste nemuze hrat vraha. Ne. Jako ne ze bych mu to neveril, ne ze by to zahral spatne - ale je az moc znamej. V prvnich peti ci deseti minutach se objevi jeho fotka,  mezi noname fotkami - a divak ma jasno. Zvlast, kdyz Plisek se proste nikdy nemyli. A cele ty tanecky kolem tohoto podezreleho byly nejake toporne. Prvni jakoze ano, pak az moc podezrele vehemetne ne a pak zase ano. Scenar drhne a Vetchy to svym prehravanim jeste podtrhne.. Dalsi vec, co jsem nepochopil - BMW pronasleduje dodavku az na dalnici smer Plzen, ale na zadne kamere jej pri odjezdu nenasli? Wtf? Nebo mi neco unika? Namatkovou dopravni kontrolu si taky predstabuji trosku jinak, nez kdyz osobak zablokujou dva policejni auta a vybehnou ozbrojenci s pistolama, pri cemz nejaka zmena planu moc naznacena ci vysvetlena nebyla. To, ze si scenarista ulehcuje praci ruznymi telefonaty, se line vsemi radami serialu. Prazak v garazi si vazne vezme docela dlouhej autodil pod rameno, jen tak s nim odchazi a pani domaci si toho nevsimne? Panu Lojovi jsem dal sanci, dva dily hajeni, ale i ja musim uznat, ze pusobi nejak toporne, duchem nepritomen, krome tedy uznavam jedne sceny. Jestli jsem minule u pani Bockove neprimo odhadoval, ze hraje policistku, ktera se v prubehu serie psychicky sesype, tak u pana Loji si tipnu, ze hraje skryteho homosexuala, jemuz oruentace zkomplikuje karieru ci vysetrovani jednoho pripadu. Co se tyce postavy Srsne, souhlasim s tim, ze se postupne zplostuje a karikatizuje. Mne zarazi jeste jedna vec - ze se na tom oddeleni tak dlouho udrzuje, kdyz uz i krajsky reditel z (!) osobni zkusenosti vi, co to je za policistu. Navic Kozak Korejse v minulych radach kritizoval u nadrizenych i proto, ze na oddeleni slabe policajty, pravda Srsne primo nejmenoval, drzi. A sam se jej nebyl schopen zbavit ani v prubehu 6 let? Blazej Cvacha vyrazil za dil a pul. Secteno a podtrzeno, Za mne 60 proc, i z ucty ke znacce. update: osobne se domnivam, ze pani Polivkova tehdy nebyla az tak moc znama jako je pan Skopal dnes. ()

Kekik

Vynikající díl ! Husí kůži mám z návratu dvou postav. Netík s Korejsem v jedné místnosti- super. Závěr- TOP. Plíšek, bravo ! Srdeční záležitostí je pro mě tento seriál. Nejlepší český detektivní seriál. ()

ABC1

Zatím nejlepší díl, patrně kvůli návratu starých postav...holt Polívka je pan herec, Hanuš taky vynikající, Ondra skvělej jako vždy, jen ten Vladyka je tam snad za trest...to jsem fakt nepochopila, co to má znamenat! ()

Sa.sa

Super díl plný překvapení a zajímavých scén... Jde vidět že Plíšek zde chybí a pan Polívka je opravdu působivý herec... 😀😀  Za to Korejs je ještě pěkně potrápí a bude z něho pěkná svině... 😢😢 Mimochodem ten konec byl fakt dobrý a to selfie opravdu stálo za to...! 😎😎😎 ()

Gareth_Jones

Konečne návrat mjr.Plíška na scénu. Vyzerá, že naozaj zostarol, veď prešlo pár rokov. Druhá séria sice končila s tým, že bude robiť externého poradcu, ale po čase už asi na externistov v polícii došli prachy.... Dej epizody celkom obstojný, pan Skopal zahral vynikajúceho záporáka, čeština Juraja Loja sa už dá počúvať a jeho Netík je už tiež celkom sympaťák. Hlavne od chvíle, keď uznal kvality mjr.Plíška...... ()

martasekm

Po rozporuplných prvních dvou dílech se to konečně pořádně rozjíždí a mám z toho radost. Každý z vyšetřovatelů má svoji roli, kterou hraje dobře a přispívá případu. Pražák se oproti minulým dílům konečně zklidnil, ty jeho výpady v prvním díle jsem nepochopil. Mladá vyšetřovatelka Barbory Bočkové působí až étericky, nejdřív šlo pro mě o silný nezvyk, ale už jsem si na ni vážně zvykl a s Jurajem Lojem jsou pro mě tím, co třetí sérii příjemně oživuje. Zajímalo by mě, jestli v dalších dílech tvůrci rozehrají vedlejší linku Petra Stacha a jeho studií práv. Přijde mi zajímavé, že jde již o druhý díl, kde se ve vedlejší roli objevují známější herci - skoro jako by tvůrci reagovali na kritizované, někdy amatérské výkony těchto vedlejších rolí z předchozích sérií. ()