Príbeh sa odohráva v Nemecku v apríli 1945. Druhá svetová vojna sa blíži ku svojmu koncu a umierajúcemu gigantovi - nacistickej ríši - už výrazne dochádza dych. Nemecká armáda v posledných kŕčoch čelí americkej armáde, ktorej po niekoľkých rokoch bojov už tiež dochádzajú sily aj zálohy. Američania sú vyčerpaní a bojujú v mätúcom prostredí, kde nepriateľom môže byť každý. Do čaty Dona „Wardaddyho“ Colliera (Brad Pitt) nastupuje mladý Norman Ellison (Logan Lerman), ktorý je na vojnu zúfalo nepripravený. Výcvik absolvoval ako pisár, ale nakoniec ho odvelili na front do 2. obrnenej divízie ako náhradného šoféra, aby nahradil mŕtveho vojaka, ktorý tu slúžil od začiatku vojny. Šokovaný Norman je presvedčený, že muselo dôjsť k nejakému omylu, keď sa ocitol v ostrom boji. Ak chce neskúsený mladík prežiť, bude sa musieť zmeniť a dôverovať radám a rozkazom veliteľa. O tom, či sa mu podarí uspieť, rozhodne osud v priebehu najbližších 24 hodín, kedy piati americkí tankisti - veliteľ Don "Wardaddy" Collier (Brad Pitt), strelec Boyd Swan (Shia LaBeouf), nabíjač Grady Travis (Jon Bernthal), vodič Trini Garcia (Michael Peña) a záložný vodič Norman Ellison (Logan Lerman) - budú musieť čeliť trom stovkám nepriateľských nemeckých vojakov v zúfalom súboji o prežitie. (TV JOJ)

freywar

ach jo myslel jsem si že doba válečných filmů kdy jeden spojenec postřílí 60 neschopných němců je za námi no bohužel ne, škoda mluvit aby jeden sherman vyřídil celou divizi ss to je trošku moc, chvílemi jsem vzpomínal na film pád třetí říše kdy tam Aďa vyznamenával 10-letého kluka že sám zničil tři ruské tanky, no škoda že klučina zrovna bojoval v Berlíně a neměl čas skočit na západ vyřídit jednoho shermana na křižovatce ()

Luciaaas2

Tak tohle bylo hodně slabé, čekal sem větší nátěr. Bylo to utahaný, nezáživný a hvězdičku dávám za závěrečná Rambovská jatka.......jinak zklamání roku a tak sem se těšil ()

s7RanG

Nemusím válečné filmy, ale tento je výjimka. Skvěle natočeno, famozní Pitt ale opět "americký" konec, ten jsem mít nemusel. 4* ()

ELDoctorow

Je mi to ľúto, ale týmto filmom som sa tak nejak prenudil. Nič mi to nedalo, nič to vo mne nevyvolalo, nič som k nikomu necítil, nič to vo mne nezanechalo. ()

Raziel811

Konečně opět drsný, špinavý a zajímavý válečný film. Ayer se mnohem více blíží asijským flákům typu My Way, Pouta války nebo Hrdinové války a to je jedině dobře. I když to dělá na ploše menšího rozsahu, respektive defakto lokální bitvy. Snímek po dlouhé době dokázal ukázat i emoce i napětí. ()

BaseDallas

Vytkol by som iba záverečný fajt, bolo dosť neuveriteľné, že z pobiehajúcich náckov za Bradom sa ho nikomu nepodarilo streliť od chrbta skôr. Navyše pridaná klišé hrdinská vratka k boju (do tanku), tento film vôbec nepotreboval. Do tretice, po vhodení dvoch granátov, bola posádka trošku málo "zdemolovana". (bonus: nezotmelo sa nejak moc rýchlo?) Inak skvelý a dosť napínavý film. Najviac sa mi páčila scéna s nemkami za stolom. ()

BeeKay

Ano, takto fajne urobene tankove suboje tu este neboli, uz len pre ne stoji za to si Fury pozriet, naozaj odporucam. Okrem toho este mozno pekna kamera/obraz a Brad Pitt. Zvysok je uz len zlatanina vsetkych moznych holyvodskych klise, od hispanca v tanku, cez citacie z biblie a par prekopirovanych moralnych pouciek, ktore mali filmu dodat hlbku. ()

SMIRE odpad!

Okopirovany Save Private Ryan, nesympaticke postavy na cele s mladikom, z ktoreho sa z minuty na minutu stane war machine. A ten zaver...ak by jednotky ss bojovali takymto stylom aj naozaj, tak ww2 by skoncila 1.9.1939 drvivym vitazstvom Polska...Zial realita bola o dost ina... ()

Agnostik

Konečně!Po dodnes doposud nepřekonaném válečném kultu jménem Ryan,přišel do kin další skvělý válečný film,který zmíněnému Spielbergovu dítku pěkně šlape na paty.Příběh party tankistů kteří v posledních chvílích války dávají náckům pořádně zatopit.Brad Pitt opět nezklamal a hraje jako o život jako velitel tanku.Vynikající válečné tankové scény které snad jěště nebyli nikde tak dobře natočeny.Film je hlavně sympatický i tím že nemá v sobě jistou teatrálnost jako Ryan/i když je Ryan skvělý/,nýbrž jeho kouzlo spočívá v jisté syrovosti a nenápadnosti.Již skvělá první scéna naznačuje,jeho potenciál.Nechápu proto tak nízké hodnocení! ()

Edrik

Čtyři z tanku a Brad. Asi takhle bych přeložil název filmu do češtiny. Ano máme tu druhou světovou válku v Evropě. Musím uznat, že asi nejhezčí od Bratrstva neohrožených. Moc hezké podzimní počasí plné bláta smíšeného s krví německých vojáků. Skoro to na vás z toho plátna dýchá, až se nemůžete zbavit pocitu, že jste stejně špinaví, jako hlavní hrdinové. Pak tu máme partu amíků, co to spolu táhnou už od Afriky ale je to parta jak hic (mexikánec, drsňák, biblista a seržant Porážka). No pak tu máme bažanta, co přežije a spoustu německých mrtvol. Sečteno a podtrženo jen další americká nalejvárna co má ukazovat společnosti kdo je dobrej, kdo zlej a komu dá Adolf za tabulku čokolády. Ano, je to klišé. To nejklišovatější, ale pořád krásně natočené a popravdě druhoválečných filmů je poslední dobou, jako šafránu, tak proč nepřimhouřit oči a nedat čtverku? Už jen proto, že soundtrack diváka perfektně vtáhne do prostředí a ani nemusíte mít 4D, aby jste cítil ten smrad z kanónů. Závěr: Klišé se seržantem Pittem u kterého zatlačíte slzu a schoulíte se doma v křesle zabalení do americké vlajky. ()

Chadzi

Nejlepší film z 2.sv války od Zachraňte vojína Ryana, možná vůbec ten nejlepší. Zobrazení války tak jak má být, bez přikrášlení a zbytečných keců okolo. Těším se na druhou projekci. "Best job I ever had!" ()

Jincom

Naprosto zbytečný film, který by nejspíš v rámci daného žánru propadl, nebýt tlačen kupředu tváří Brada Pitta. Pro mě nulový filmový zážitek po všech stránkách! ()

breebee

Takže ještě než začnu, musím říct, že absolutně nechápu ty kydy na Logana. Myslím, že je to jen čistá závist a každý kdo ho bezpředmětně uráží by se měl prvně zamyslet, podle mého předvedl perfektní výkon. Ale tak to je jasný, očekávala jsem to, takový herci si vždycky vyžerou to nejhorší. Nicméně. Byl to opravdu silný zážitek. Neskutečně tvrdé, nemilosrdné. Mráz mi běhal po zádech od začátku do konce. A byla jsem sakra napjatá! Emoce to prostě vyvolalo perfektní, protože to bylo tak dokonale přesvědčivé. Samozřejmě to bylo trochu přehnané, ostatně Amerika a její vojáci, to jsme čekali všichni, ale i tak.. perfektní zážitek, skvělé herecké výkony.. mám chuť na to jít znovu. ()

Ivuska71

Konečně si dokážu, i když velmi vzdáleně, představit, jak to s těma tankama vlastně je. Trošku jiná písnička než Čtyři z tanku a pes. Herecké výkony excelentní. Bravo. ()

mahatma

Nesouhlasím. Na konci to nebyla heroická onanie, já to viděl tak, že když už jsem totálně vypatlanej z toho všeho masa, krve a uklízení svých kámošů, tak už nechci domů, nechci manželskou romantiku a vozit děti do školky. Když bych tzv. musel, tak bych se tam za ten kanón postavil taky, protože dožít jako mentální kripl je snad podstatně horší konec. Jde o to vědomí a z toho filmu to čiší a já to tak chytil. Je to též povedené antipromo na válku. Brad zahrál poznamenaného psychopatického intelektuála velmi dobře. Nemám co dodat, všechno sedí. Geniální film. ()

dundu

Milovníkům tohoto žánru jednoznačně doporučuji. Líbí se mi, že je to v jistém směru takové opravdovější než jsem u válečných filmů zvyklá, včetně hromad mrtvol, kusů těl a sexuálně-opileckých orgií v "osvobozeném" městě. Ale na druhou stranu to má (aspoň pro mě) i velké mouchy - hudba mi celý film přišla nevhodně zvolená, dokonalost Pittovi postavy přehnaná, stejně tak naivita nového a zároveň nejmladšího člena posádky a tak dále. Je to sice celé tak nějak nevyrovnané, ale ve výsledku to vůbec není špatné. ()

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Miliardový podvod v Hollywoodu

Miliardový podvod v Hollywoodu

20.02.2022

Hollywood následuje skutečný život, který zase následuje Hollywood. Herec Zachary Horwitz, známý také jako Zach Avery, se v malé roli objevil třeba vedle Brada Pitta ve filmu Železná srdce. Nejspíš… (viac)

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

19.03.2018

Hvězda Transformerů si v posledních letech užila spoustu průšvihů, zároveň však opakovaně dokázala, že před kamerou pořád umí. Ať už se podíváte na válečný akčňák Železná srdce, nezávislák American… (viac)

Comicsoví kriminálníci od Ayera

Comicsoví kriminálníci od Ayera

21.09.2014

Režisér David Ayer se doteď soustředil na policejní thrillery. Letos ale tenhle žánr výjimečně opouští, a po Drsných časech, Street Kings, Patrole a Sabotage uvidíme jeho tankový akčňák Železná srdce… (viac)