Príbeh sa odohráva v Nemecku v apríli 1945. Druhá svetová vojna sa blíži ku svojmu koncu a umierajúcemu gigantovi - nacistickej ríši - už výrazne dochádza dych. Nemecká armáda v posledných kŕčoch čelí americkej armáde, ktorej po niekoľkých rokoch bojov už tiež dochádzajú sily aj zálohy. Američania sú vyčerpaní a bojujú v mätúcom prostredí, kde nepriateľom môže byť každý. Do čaty Dona „Wardaddyho“ Colliera (Brad Pitt) nastupuje mladý Norman Ellison (Logan Lerman), ktorý je na vojnu zúfalo nepripravený. Výcvik absolvoval ako pisár, ale nakoniec ho odvelili na front do 2. obrnenej divízie ako náhradného šoféra, aby nahradil mŕtveho vojaka, ktorý tu slúžil od začiatku vojny. Šokovaný Norman je presvedčený, že muselo dôjsť k nejakému omylu, keď sa ocitol v ostrom boji. Ak chce neskúsený mladík prežiť, bude sa musieť zmeniť a dôverovať radám a rozkazom veliteľa. O tom, či sa mu podarí uspieť, rozhodne osud v priebehu najbližších 24 hodín, kedy piati americkí tankisti - veliteľ Don "Wardaddy" Collier (Brad Pitt), strelec Boyd Swan (Shia LaBeouf), nabíjač Grady Travis (Jon Bernthal), vodič Trini Garcia (Michael Peña) a záložný vodič Norman Ellison (Logan Lerman) - budú musieť čeliť trom stovkám nepriateľských nemeckých vojakov v zúfalom súboji o prežitie. (TV JOJ)

Péča

Fury je kvalitní film o tom žádná. Asi jsem od pár scén čekal víc a od celého filmu taky. V ukázkách mi Shia nevadil, ale tam mi prostě nesedl. Nicméně, to musela bejt pěkně zasraná doba, žádná procházka v růžový zahradě, ale pěkně po kotníky ve sračkách a chodit si pro smrt. ()

Mykie

Fury je skvělá válečná podívaná. Špinavá jízda ve špinavém tanku se špinavými tankisty, výborná válečná road-movie, která se snaží podat 2. světovou asi jako Coppola válku ve Vietnamu v Apokalypse (tank/loď - jen ta mise chybí). Rozdíl je však ten, že Pittova posádka se k závěru blíží bezcílně, nikam nesměřuje a jen epizodicky proplouvá dějem a zachraňuje co se dá ve válečném peklu. Paradoxní je, že nejvíc mě dostala scéna u stolu, ne vymazlené tankové bitvy ani lehce přepálený závěr (i když jako snahu o vykoupení to chápu), obsahuje v sobě všechny potřebné atributy a o postavách nám řekne tolik jako celý film. Herci jsou bezchybní, situace bezvýchodné a podání kulervoucí. Fury se řadí mezi nejlepší filmy roku 2014 a rezonuje ve mně i drahnou chvíli po shlédnutí. ()

Von Kempelen

Po vynikajícím souboji Shermanů s Tygrem to sice spadne do americký hry na hrdiny, ale kupodivu mi to ani moc nevadilo, nějak mi to připomnělo filmy z minulýho století, kdy sice historie občas dostávala pěkně na prdel, ale přesto měly ty příběhy svý kouzlo. První film kde opravdu hrál Shia LaBeouf. ()

Ollivander

Tankový bitvy jsou super. Dokud jedou a střílej tanky, tak to nemá chybu, všechno ostatní ale dosti drhne a pokulhává. A ke konci už se projeví i přepálená stopáž. ()

danny79

Tak Fury je pro me zklamanim. Cekal jsem neco jako Das Boot v tankovem provedeni, ale marne. Fury neni o historii, o faktech, o bitvach ale pouze po osadce jednoho americkeho tanku. Snimek je velice setrny na akci a bitvy a je to skoda, protoze prave uvodni utok naznacuje, ze uroven by byla paradni. Rada dialogu byla zvlastni, kostrbata, filmu chybi zaklady ve slusnem pribehu, namisto toho sazi na atmosferu a chemii mezi osadkou - peti kamarady obyvajicich spolu zeleznou kopku a spolehajicich jeden na druheho. Reziserovi se ale bohuzel nepodarilo tuto atmosferu divakovi zprostredkovat. ()

vampvegetar

mix predošlých vojnových hitov a PC hier, fakt to vyzerá ako "hraná" misia z WW2 PC hry s postavami v tanku okorenená o citové scény a pekne natočená. nie je to zlé, fajn sa na to pozerá, je to drsné a poučné s protivojnovým podtónom a fakt trošku prehnanou "hrdinskou" last scene, no kto by tomu nefandil ? úhľadne a efektne natočené ďalšie WW2 dielo, tentoraz o tankistoch, so snažiacimi sa hercami ( i keď k nejakým Oscarom či Glóbom majú ďaleko ) a pre tentoraz mŕtvym Bradom Pittom. tá vojna musí skončiť, lebo je zlá, ale keď už začala tak obete musia byť, to je jednoduché pravidlo a tak to je s každou zbytočnou rozpútanou vojnou. 3 stars je málo, no čisté 4 už veľa, tak niečo medzitým a bližšie k tým 4-om. ()

janci351

Mám veľmi rád vojnové filmy, takže ma vždy poteší každý nový film z tohto žánru. Rovnako ma potešil aj Fury. Avšak, niektoré veci pri tomto filme nemôžem prekusnúť. Na to, že príbeh je o päťčlennej posádke tanku, tak sme sa o päťčlennej posádke tanku nedozvedeli takmer nič. Dobre, možno postavy "Wardaddy" a Norman boli predstavené ešte ako-tak, ale zbytok posádky tam fakt bol asi iba na to, aby mal kto v tom tanku sedieť. Štve ma to, lebo pri vojnových filmoch bývajú väčšinou charaktery postáv aj vzťahy medzi nimi veľmi dobre vykreslené. Samozrejme, film mal aj veľmi vela pozitívov, Akcia bola výborná a veľkým plusom bola aj surovosť, ktorú sa Ayer nebál použiť. Čo sa týka toho záveru, tak ten bol typický americký, ale mne osobne to neprekážalo. 4/5 ()

Meitee

Pro mne velice příjemný filmový zážitek. Brad hraje skvěle, stupňování napětí je zde také bravurně provedeno, jediné co mě mrzí, je poslední třetina filmu, která mě už nevtáhla. Každopádně rozhodně doporučuji a pro milovníky válečných snímků tuplem. ()

Scott67

Docela mě iritují ty barevné trasírky kulometů. (jedni mají červené a druzí zelené) Člověk pak neví, jestli to nejsou hvězdné války. A taky jejich naprosto rovná, jakoby laserová balistika. To sežere leda tak někdo, kdo nikdy z kulometu nevystřelil. Přemýšlel jsem, jaké bylo poslání filmu. Jestli mi to mělo ukázat, že i amíci byli dobří tankisti, tak jsem ukojen. Ale jestli mě to mělo namluvit, že válku vlastně vyhráli amíci, tak to nežeru a nikdy nebudu. Jejich jediným druhoválečným úspěchem bylo, že se stihli zapojit v Evropě dřív, než byli rusáci v Berlíně. Tank Sherman byl jednoznačně nejslabší a nejhorší tank a proti německým Tigrům se mohl postavit jenom jako cvičný terč. Proto ta scéna - dostat se za Tigra a zezadu mu nasázet díry do nejslabšího pancíře. Leda tak v dubnu 45, kdy za rajčáky německých tanků tahali už jenom sedmnáctiletí nešťastníci. Jinak by se k Tigrovi nemohli vůbec přiblížit. A pak řada nesmyslů: jednou ranou z kilometru ustřelí němec amíkovi celou věž a pak ze šedesáti metrů ho trefí do boku a nic. A pak boj s nepojízdným tankem proti jednotce esesáků, co si zpívajíce za pochodu nesli na ramenou asi desítku pacerfaustů a pak je nikdo nepoužije. To už mě připomínalo staré sovětské válečné filmy s hrdinnými neporazitelnými vojáky proti neschopným němcům. Ale budu-li vnímat film jako celek, pak příznivcům válečných filmů, mezi něž patřím, mohu jedině doporučit. Čtyři z tanku a to  tak,  že  bez psa. ()

FR4NK

Velké zklamání. Pitt hraje největšího drsňáka všech dob, ale absolutně mu tahle role nesedla. Do půlky filmu jsem si říkal, že to bude spíš psychologický film, páč to byla děsná nuda. Nicméně jsem se děsně bavil co přišlo potom. Absolutní nedomyšlenost všech bojových scén. Idioti v tanku nechají vymaštěný skopčáky přijít na krok a pak je začnou střílet. Na záběrech když pochodují směrem k nim, drží každý 3tí Panzerfaust, ale potom najednou je mají v krabici a hlavně jen asi 3ks. Vymaštěný skopčáci nedovedou oběhnout tank zezadu a padají jak hrušky. Trasírky střel jsou jak z Hvězdných válek a ze dne se náhle udělá během jednoho střihu noc a němci dále padají. A když už si říkám, že Pitt bude na kaši po té co mu do uzavřené věže tanku spadnou do klína 2 granáty, tak je kupodivu mrtvý, ale má jen na tváři škrábaneček. NE NE NE ! Dávám 10% za scénu s Tigerem ()

Ynhoj

Film sráží spoustu věcí...nereálností neschopností německých vojáků/dělostřelců až po závěrečnou scénu, kdy jeden vyřazený tank udělal z němců naprosté idioty.. Skoro mám podezření, že část scénáře dělal Wargaming a implementoval část World of Tanks do filmu.... ()

onevoice

Klišé a chýb v tomto filme je požehnane, ale od vojaka Ryana lepší masaker z druhej svetovej som nevidel. Má to poriadne gule. Ruky a nohy lietajú vzduchom jedna radosť. Scéna jeden tiger proti štyrom shermanom bomba. Pitt opäť kraľuje ako neohrozený veliteľ tanku. Pre milovníkov vojnových filmov povinnosť vidieť. ()

floppy4

Do momentu kedy sa Brad Pitt postavi na pokazeny tank a zahlasi "ostavam drzat poziciu, ale vy chodte", ide hodnotenie prudko dole, lebo sa z toho stava beckovy Expendables a az dokonca je dej absolutne prvoplanovy a film strati uplne vsetko pozitivne co si dovtedy pracne vybudoval. Inak si to zozaciatku razi super vykonmi, autentickostou a emociami, ale viem, ze David Ayer neni nejaky skvely rozpravac, cize pokazeny zaver az tak nesklame. ()

Helllboy

Já asi viděl jiný film, protože jinak to vážně nechápu. Co to sakra bylo? V tomhle hrál Pitt? Proč střely vypadaly jak ze Star Wars? Kam se jen poděly válečné filmy? No nic, radši si spustím zase World of Tanks, abych si užil trochu realističnosti a logiky... ()

Edwin44

Film byl parádní, ale je třeba vytknout několik věcí. První je, proč jsme sakra neviděli víc tankových soubojů, je tu sice jeden skvěle natočený fight 1 tiger vs 3 amíci, ale tím to tak nějak hasne bohužel. Čekal jsem epesní finálovou bitvu, ale tak snad příště. Druhá věc...proboha to se nikdo lepší než Logan Lerman nenašel do hlavní role mladýho ucha? Ježiš jak on byl nesympatickej. Třetí věc je sakra proč proboha vždycky takovýhle válečný filmy musej mít postavy, který opovrhujou válkou a odmítají zabít nepřátele apod. (stejně jako Zachrante vojína Ryana) Vůbec to do toho drsnýho filmu nezapadalo. Poslední věc je tak trochu spoiler im sorry, ale proč proboha ten největší pitomec to musí přežít a proč hlavní postavy totálně postrádají pud sebezáchovy. Nebýt těhlech věcí tak by to bylo za 5* ale tak nějak doufám že přijde snad i lepší. PS. Na to kolik Brettovi je let, tak klobouk dolů v jaký byl formě :-D ()

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Miliardový podvod v Hollywoodu

Miliardový podvod v Hollywoodu

20.02.2022

Hollywood následuje skutečný život, který zase následuje Hollywood. Herec Zachary Horwitz, známý také jako Zach Avery, se v malé roli objevil třeba vedle Brada Pitta ve filmu Železná srdce. Nejspíš… (viac)

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

19.03.2018

Hvězda Transformerů si v posledních letech užila spoustu průšvihů, zároveň však opakovaně dokázala, že před kamerou pořád umí. Ať už se podíváte na válečný akčňák Železná srdce, nezávislák American… (viac)

Comicsoví kriminálníci od Ayera

Comicsoví kriminálníci od Ayera

21.09.2014

Režisér David Ayer se doteď soustředil na policejní thrillery. Letos ale tenhle žánr výjimečně opouští, a po Drsných časech, Street Kings, Patrole a Sabotage uvidíme jeho tankový akčňák Železná srdce… (viac)