Učitelka němčiny Maruna (Tatiana Vilhelmová), toho času hospodská, se snad nikdy nevdá. Na malé vesnici je o vhodné muže nouze: nerozhodný starosta (Ivan Trojan) tráví hodně času na posedu a čeká na svého jelena, dětsky naivní Olin (Jaroslav Plesl) je okolím považován za neškodného vesnického blázna a klempíř Kódl (Lukáš Latiňák) se s chutí otočí za každou sukní. Maruně na klidu nepřidá ani její panovačná matka (Johanna Tesařová), o kterou spolu se sestrou Jarunou (Lenka Krobotová) pečují. Když navíc Jaruna využívá první příležitosti a odjíždí po boku postaršího Němce Hanse do Mnichova, zůstává Maruna v „Díře" s matkou i nápadníky sama. Jednoho dne však u Hanušovic dojde k nečekané události... (A-Company CZ)

hroubek

Díra u Hanušovic není špatný film, ale nenabízí nic. Je to prostě pohled na vesnice, kde se skoro zastavil čas a hlavní postavy jsou tady dost jednoduchý a všechny svoje problémy řeší sexem, režnou a pivem. Je to příjemná změna oproti tomu co se běžně vyprodukuje v našich končinách. Krobotovi se krásně podařilo zobrazit naprosté vytržení od reality, kdy postavy nezajímá nic jiného, než jen mít svůj vlastní klid a pivo. Na druhou stranu je to film o ničem, který dokážou pochopit snad jenom Češi. ()

Master19

Bohužel velké zklamání. I když jsem se oprostil od toho, že Hanušovicko mám rád a nevztahoval to právě na tuto oblast, stejně (nebo právě proto) jsem viděl už mnohokrát viděné. Neobjevilo se nic nového či zajímavého, krom perfektně fungujícího dejvického ansámblu. ()

Eleanor05

Až na nářečí, které tady v okolí Olomouce takové skutečně není, působil snímek velmi přirozeně. Zkrátka obyčejný život na vesnici bez jakéhokoli přikrášlování, s výbornými herci. Obzvlášť Simona Babčáková, Jaroslav Plesl, Johanna Tesařová a Tatiana Vilhelmová byli dobří. Úplně proto nechápu Lvy pro Ivana Trojana a Lenku Krobotovou. Skoro tam nebyli a nic extra zvláštního taky nepředváděli, ačkoli jsou to samozřejmě jinak kvalitní herci... Po opakovaném shlédnutí je už ovšem na překážku, že film nemá žádné nosné téma, ani poslání, pouze komentuje život na současné vesnici. ()

zdenny

Netradičně pojatý film o hovnu. Jenže mi připadá, že byl natočen s neobyčejnou chutí (jak režiséra, tak kvalitních herců), že jsem v něm nalezl určité nemalé zalíbení. Věřím, že nám tímto snímkem chtěl pan Krobot něco říct. Marně však hádám co. Snad možná jen prosté to, že u nás ještě existují zapadákovy, kde se nic neděje a vůbec nikoho to nezajímá. ()

Compadre

Nemám rád Krobota před kamerou a teď už ani za kamerou. Tam teda po týhle Díře ještě míň. Marně jsem pátral o čem tenhle film vůbec je. Nejdřív jsem myslel, že se to celý rozběhne když zabili Babčákovou, ale to "dějem" vůbec nepohlo. Všichni v tý vesnici choděj chlastat do hospody (né si povídat, ale jenom chlastat) a nebo seděj doma na prdeli. Na tom se kameraman vyřádil asi nejvíc. Záběr na to jak někdo žere v kuchyni chleba může odteď trvat i minutu. Prostě člověk začne jíst chleba..pak ho dojí, to všechno napjatě sledujeme a pak se může ject dál sledovat další nicnedělání. kromě toho se v Díře u Hanušovic i souloží a to tak že všichni se všema..zkrátka, všichni se tam asi po jistý době znaj opravdu důvěrně..no a jinak nic..o čem to teda vlastně bylo?? A za co ty nominace na českýho lva?? Nechápu.. ()

fabecc1222

Po zkušenostech z Okresního přeboru a Čtvrté hvězdy jsem se s chutí vrhl na další počin Dejvického divadla, a narazil... Tohle totiž není film Dejvického divadla, ale jen jeho člena Miroslava Krobota, jehož režijní styl se dost míjí s mým diváckým. Absence nosného děje, extrémně dlouhé scény bez většího smyslu a humoru, to všechno mě při sledování filmu dost nemile překvapilo. Ve výsledku je to tak spíš další variace na venkovský život, kterou by člověk čekal spíše od Slámy. ()

ghatos

Dejvice u Hanušovic. Taky to podle toho vypadá. Přehnaný hanácký přízvuk, kterým se v dané oblasti mluví minimálně demonstruje nereálnost/nevtipnost Krobotova obskurního terária. Nedá se to vnímat, ani jako nadsázka. Bohužel tam nefunguje genius loci Osoblahy, jako u Divokých včel (ty mají mimochodem společného s Dírou u H. daleko více, než Dědictví - to je hodně velký omyl). Simona Babčáková měla jednu z nejodpudivějších rolí, co jsem za posledních 20 let v českém filmu viděl :) . 46%. ()

KASUGI odpad!

Jestli tohle je komedie, tak k tomu zapoměli přibalit nějaký dekodér, který ty vtipy rozšifruje. Znáte tu situaci, když čekáte dvě hodiny u lékaře v čekárně? Kachličky na zemi máte spočítané, reklamní banery na zdech přečtené a hlava už vám taky párkrát upadla do mikrospánku. Když na vás konečně pomalu přichází řada, příjdou tři důchodci, kteří jsou předobjednaní a mají náramnou chuť si s doktorem ještě povídat. Vy to nedáváte a jdete pryč, protože vám jede autobus. Tak to je přesně výpovědní hodnota tohoto filmu. Kde tohle přišlo k nominaci na nejlepší film roku, je mi záhadou. ()

Autogram

Možno taká Díra aj existuje, aj takíto ľudia v nej, ale prečo by ma mal zaujímať ich tragicky fádny život? To som si hovoril na začiatku filmu. A možno ani nie je taký fádny, sledovanie telky (hlavne ČT) v krčme je zábava, toho sexu si užijú ako na swingers párty, len tá možnosť výberu partnera... A aj to dvorenie a zvádzanie je akési „iné“. Nakoniec tie osudy neboli až také márne, a od polovice mi neboli vôbec ľahostajné. Akurát silne pochybujem o tom, že film má na to, aby umelecky prezentoval dlhé statické zábery krajiny alebo čakanie na kvapku vody z odkvapu. –––– Von je Hans hrozně pozorné a milé. To je úplně něco jiné, jako tady ti křupani. ()

JKL

Občas, když se rozvášním, mluvím jako kanál. Jsem tedy asi poslední člověk, co by se měl nad tím pozastavovat, ale kromě plytkého děje se tvůrci zmohli jen na retardo-moravský akcent, omílání zápachu z bezdomovce (kdo by to čekal?) a absenci textu. Zkrátka, dialogy neobsahují takřka nic. Jsou to mosty, přechody... až vycpávky. Skvěle tam "fungují" právě vulgarismy. Schéma je: ČURÁK - ČURÁK - ČURÁK - KURVA - ZMRD - ČURÁK - ČURÁK - ČURÁK - KURVA - PIČA. Miluju český filmy poslední dekády. Kvalita, kam se podíváš. A bez šukání, co pět minut stopáže, se to dneska asi holt neobejde. ()

Ravi

Větší krávovinu jsem už dlouho neviděl. Ale když se sejde příležitost a čas, tak to tak dopadá. Film absolutně o ničem, bez jakékoli špetky čehokoli, co by dokázalo nějak zaujmout, snad vyjma těch, kteří se považují za městem zcivilizované a mají za to, že za cedulí konec obce jejich města je jen džungle a běhají tam divoké opice. Zapomeňte na komedii, jestli tohle něco je, tak možná drama, a to jen na základě některých indicií. Co se do filmu podařilo promítnout, že se některé věci prostě dějí a život jde dál, aniž by kvůli tomu musel kdo extra významně hnout brvou. Myslím, že jestli existoval nějaký záměr pro natočení tohoto filmu, tak to byla snaha odradit měšťáky od stěhování se na venkov, jinak si to neumím vysvětlit. Pokud to tak je, tak tedy ano. Takový je, milí měšťáci, život na venkově. Nic zvláštního, jeden podivín vedle druhého. Šeď, nuda, chcíp' pes. Nestěhujte se sem! Díky. 15% = 1/5 ()

vyfuk

Taková nijaká, neslaná, nemastná něco jako komedie od pana Krobota, který popisuje příběh jedné nijaké díry někde v českém pohraničí. Je to až zvláštní, že někdo v podstatě z ničeho vytvoří takovýto film. Tak či onak, nejde o nic průlomového, ale krása asi hádám tkví v tom, že jde o jenom jednoduchý opis něčeho, co se lehce děje, ale ne nijak, aby to člověka bohužel zaujalo. Nijak mě to o čas neokradlo. Kupodivu. ()

MI-380

Miroslav Krobot drsnějším a děsivějším pokračovatelem Bohdana Slámy. (Pod) hodnocení vypadá, že kdo nezná reálie některých našich vesnic, ten podobný naturalismus nemůže nebo nechce pochopit: 75% (7887 hodnotících je na 48%). ()

venca163

Stokrát stejně tentokrát od Krobota, upřímně musím ale přiznat, že jsem se (hlavně uprostřed) docela i nasmál. Opusťte už ale tohle téma tvl. Docela vtipně - v konfrontaci se současným hodnocením 56% - působí Krobotem v diskusi několikrát opakovaná věta "Byla to ode mě, přiznávám, tak trochu sázka na jistotu." PS: Tak se současnym hodnocenim 49% to působí ještě vtipnejc =) (60%) ()

Bernhardiner

Tak jsem po měsíci opět zavítal do Prahy, abych sestře a švagrovi pohlídal byt. Abych se trochu odregoval od koček domácích, které buď spí, nebo syčí a lezou do ledničky, aby si daly sekanou, kterou jsem rozhodně nepřivezl jim, a obrazovky notebooku, od které se už měsíce nemůžu odtrhnout, jsem se rozhodl, že zase jednou navštívím kino. Vzhledem k tomu, že v Praze studuju už skoro pět let, vím, že Praha je nesmírně složité město, a proto jsem se rozhodl pro Cinema City Flora, jelikož vím, kde se nachází, a tak ho nemusím hledat podle adresy a polohy na mapě. Bezzubý mladík (vidíš pse, takhle dopadneš, jestli budeš zase ujídat čokoládu!) mi prodal lístek a já se rozhodl, jelikož jsem měl ještě čas, že se trochu projdu. Bohužel jsem narazil na partu lenochů, kteří si šetřili nohy a jeli výtahem, který se jim jaksi zasekl. Z jejich gestikulace jsem pochopil, že bych měl někoho zavolat. A tak jsem šel hledat někoho kompetentního, které jsem našel o dvě patra níž. Ten mi řekl, že kolega už to řeší (oni ti lenoší nejsou tak blbí, alespoň jim z toho pobíhání nebolí nohy a nemuseli naběhat celkem čtyři patra navíc). Jelikož už se osmá hodina večerní blížila, vzal jsem nohy na ramena a posadil se do poloprázdného sálu. Trpělivě jsem přečkal minimálně půltucet reklam na kafe a na auta a těšil se, že už konečně uvidí ten film, jehož propagační plakát jsem málem našel i v ledničce. Bohužel přišly na řadu trailery, který mě úspěšně odradily od zhlédnutí několika českých a hollywoodských filmových produktů. Pak už přišel na řadusamotný film... Bylo vidět, že Krobot vsadil vše na strohost, díky čemuž úplně chybí úvodní titulky a hudby jsem si všiml pouze v závěru. Sprostých slov jsem však slyšel požehnaně, a to i v místech, kde se to opravdu nehodilo. Ve snímku se také hojně souložilo, naštěstí byl sex zachycen pouze ve zvukové formě. Publikum se sice smálo poměrně často, ale velkou část smíchu obstarali chroničtí chechtalové. Vtipné situace však ve snímku přítomné jsou, částečně se jedná o vhodné využití sprostých slov (v té menšině případů) - "píča", "kurva", "hovno" a podobné výrazy se vyskytují každou minutu minimálně dvakrát, částečně se jedná a využívání německého jazyka a částečně se jedná o obličejové výrazy vesničanů. Největším problémem snímku však nejsou sprostá slova, ale to, že celý film vlastně vede odnikud nikam, a jediné štestí je, že se tuhle buranskou povídku Krobotovi podařilo ve vhodném okamžiku ukončit. Na režisérský debut je to sice slušné, ale žádný zázrak se opravdu nekoná. 50% ()

deckardx

Otřesný zážitek. Film o tom, jak si žije partička naprostejch vidláků někde daleko od civilizace. Hrozím se jenom toho, že to tak někde opravdu je. Děj žádný, pointa žádná, překvapivý moment žádný. S takovými herci bych čekal minimálně průměrný film. Totální ztráta času. ()

jamalka

Těžké zklamání, film naprosto o ničem, totální ztráta času. Inspirace Divokými včelami je očividná, ale výsledky nesrovnatelné. ()

22. Český lev - výsledky

22. Český lev - výsledky

22.02.2015

22. ročník cen Český lev má za sebou vyhlášení vítězů. Za favorita bylo považováno Fair Play Andrey Sedláčkové, jež šlo do boje s patnácti nominacemi, nakonec ale neproměnilo ani jednu a získalo… (viac)

22. Český lev a Cena filmových fanoušků

22. Český lev a Cena filmových fanoušků

14.01.2015

Česká filmová a televizní akademie vyhlásila nominace na 22. ročník výročních cen Český lev. Vybírala z 32 celovečerních hraných filmů a 23 dokumentů, uvedených do distribuce v roce 2014. Nejvíce… (viac)

Best Film Fest 2014

Best Film Fest 2014

09.12.2014

49. MFF KV – záblesky ze soutěžních sekcí

49. MFF KV – záblesky ze soutěžních sekcí

05.06.2014

Po tiskové konferenci zaplavily web MFF KV v intervalu pouhých pár minut dlouho očekávané programové zprávy. Hlavní festivalový program přinese sedm světových a pět mezinárodních premiér. O… (viac)