Učitelka němčiny Maruna (Tatiana Vilhelmová), toho času hospodská, se snad nikdy nevdá. Na malé vesnici je o vhodné muže nouze: nerozhodný starosta (Ivan Trojan) tráví hodně času na posedu a čeká na svého jelena, dětsky naivní Olin (Jaroslav Plesl) je okolím považován za neškodného vesnického blázna a klempíř Kódl (Lukáš Latiňák) se s chutí otočí za každou sukní. Maruně na klidu nepřidá ani její panovačná matka (Johanna Tesařová), o kterou spolu se sestrou Jarunou (Lenka Krobotová) pečují. Když navíc Jaruna využívá první příležitosti a odjíždí po boku postaršího Němce Hanse do Mnichova, zůstává Maruna v „Díře" s matkou i nápadníky sama. Jednoho dne však u Hanušovic dojde k nečekané události... (A-Company CZ)

Mona-Lisa

Ale když já nechci u filmu nechápavě zírat v transu. A tento stav nebyl jistojistě způsoben dojetím, radostí, strachem, hnusem či napětím, tzn. správnými parťáky k plátnu. Ve 102 minutách v režii pana Krobota to bylo jen útrpné čekání na odpověď, co tím chtěl vlastně mistr říct. A jestli to má být ukázka stereotypu, znuděnosti či jakéhosi vegetování a přežívání v díře (ze které je těžko se vyhrabat) až do smrti, tak uctivě děkuji, ale toto si pod slůvkem FILM, co mám doslova vyryté pod kůží, nepředstavuji. ()

louisa

Paródia komédie. Bezútešné, depresívne. A primitívne - ľudia nie sú až takí "nasprostastí", ako sa im to tu, v tomto "epose" po lopate servíruje. Miroslav Krobot vie možno dobre hrať a režírovať divadlo. Ale táto réžia asi nie... Uvidíme na Českých levoch... Ak - tak jedine za kameru. ()

dragoliz odpad!

#RÁDOBYŤAŽKÝMORAVSKÝSLANG... Grcám... Neviem, či to mal byť pokus o paródiu filmu alebo to malo byť zámerne stelesnením hnusu a nudy. Ak by som ale hľadal najlepší spôsob, ako zabiť skoro dve hodiny času a nechať sa popritom poriadne znechutiť, tak by som neváhal a tejto pí***ine dal veľmi rád 5*. ()

Everyone

To by mě zajímalo, zda jsou všichni Moraváci, potažmo i jiní vesničané (ať už jsou odkudkoliv) tak dotčeni, nebo zda hodnocení filmu se hodnotí kladně nebo záporně podle toho, jak moc spadne do průměrného diváckého, čti televizního, vkusu. Nutno podotknout, že kde nic není, tak se veškeré životní peripetie točí kolem nezbytného, tj. pudového. Mimo vesnici, jako by nic dalšího neexistovalo, lidé jsou zakořeněni na svém metru čtverečním a žijí svůj život rostliny, která se hnojí večerními dávkami alkoholu, celodenním přídělem vlastnoručně zabitých zvířat a náznak kosmopolismus se omezuje na kurvení napříč celou vesnicí. Nikdo se zde nepozastavuje nad (jinde běžně společensky) tabuizovaným životním uspořádáním. Všichni vědí všechno o všech. Realismus vesnice se v průběhu staletí moc nemění, pouze se vyměnily koně za auta. ()

Mlle

Snad až příliš nepostižitelné. Abstraktní svět fiktivních vesnických poměrů soutředěných do několika typizovaných předsudků. Na půl hodinu, jako specifický druh meditace, by to bylo příjemné vytržení – ostatně nejeden ze zde předestřených vztahů je přes všechnu mělkost ryzejší a pochopitelnější, než spousta komplikovaného měšťáckého pokrytectví. Na hodinu a půl ale těžko hádat, co dílem básnici vlastně chtěli říct. Pokud měla být oblomovina extrahována ad absurdum, aby se ve svém vrcholu stala tou nejbáječnější zvyklostí, záměr se zčásti jistě zdařil. Pro silnější výpověď by ale možná bylo lépe zaplout hlouběji do artových vod (a tím si odradit širší publikum). Pokud šlo o to podtrhnout rurální „cizokrajnost“ a ploše se zasmát na její účet, moc se nepovedlo – takového Bohdana Slámu bych z pokusu o podobně přízemní humor nepodezřívala, u Krobota si tím však nejsem jistá. Nakonec tedy ani ryba ani rak. Snímek je ale relativně příjemný, nese se zdánlivě až v realtime tempu, což jeho kvality umocňuje, a ani někteří herci, na které si moc nepotrpím, mi tu výjimečně nelezou na nervy – ostatně pro naši venkovskou Táňu je to role víc než na míru. Nejsem zrovna fanouškem moderní české kinematografie, ale tenhle film patří u nás určitě k těm lepším. S hodnocením jsem někde mezi třemi a čtyřmi hvězdami. ()

Lapacka

Na filmu je bohužel až příliš vidět, že si v něm herci z Prahy užívají filmování na venkově. Přičemž by se jim snad mohlo říci, že pražské problémy, které do venkovského prostředí s sebou přinášejí, jsou holt pražské problémy. Film vzhledem k tomu příliš nefunguje, měli to natočit někde v Nuslích nebo tak. ()

mh.mail

40% — Film se se mnou nějak minul. Je sice možné, že takováhle beznaděj a soubor figurek někde na vesnici najdeme, příběhy se v tom dají rozpoznat, ale i tak netuším, co mi vlastně film chtěl sdělit. Asi ne každý je Hrabal a Menzel. ()

Saur.us

Název mluví za vše. Hvězdně obsazené vesnické drama bez barev a bez přetvářky. Nominace a ceny posbírané na Českém Lvu mě ale přece jen příjdou přehnané, zvlášť u L. Krobotové, která zas takový zázrak nepředvedla. ()

Brtniik

Jsem chytrý, úspěšný a bohatý muž, který žije v nadstandardně harmonickém vztahu obklopen velmi hodnotnými lidmi. Díky pane Krobote! Už se těším na film Já, Olga Hepnarová, zase se budu cítit platnějším členem společnosti. Děkuji mým „Ovčačkám“: troufalka a sofiapetra , že to za mne zmákly. ()

Eratashi

Typický český film s českou náladou. Viděla jsem na fesťáku v češtině s anglickými titulky, o to víc to bylo vtipnější. Parodické pojetí venkova na nejvyšší úrovni. Perfektně zpracovaná realistická atmosféra s ironickou nadsázkou. ()

adriane9

Dvě hvězdy. Asi proto že jsem ze stejné díry :).. Ne beze srandy to bylo fakt beze srandy. Krom pana statika, ten mě sejmul to uznávám, jinak nuda, projev nářečí otřesný ani Vilhelmová mě nezaujala tak jak to u mě vždy umí. ()

Chundys odpad!

Je mi líto, že českému filmu musím dát odpad, ale tohle byla fakt totální nuda. Tolik dobrých českých herců si zahrálo v takové sr..ce bože... Jako co se tam dělo? Buď chlastali a nemluvili, nebo málo a nebo žrali, mlaskali a nemluvili nebo málo a řešili hrozný hovadiny. Totální česká nuda!!! ()

Bozvav

Už dlouho jsem se tak nenudila. Za mne zůstal tento filmový počin zcela nedoceněn. Pokus o zpodobnění venkova velmi depresivním způsobem. Jistě, jistá malost a stereotyp možná, ale taková haluz, to už není ani nadsázka, to je stupidita pro pražské rádoby intelektuální, maloměšťácké kacálisty, kterých je v Praze většina. Za mne 30%. ()

ladno

K tomuto filmu neexistuje jednoznačné hodnotenie. Vlastne sa v ňom nič nestane. Nepríde žiadna zápletka, žiaden zlom. Je tam len prázdnota, prázdnota v postavách, prázdnota v obci. Asi tak vyzerá aj reálny život niekde v "Díře u Hanušovic". A pritom niektoré scény sú nápadité, majú vtip aj dobré hlášky. Ale medzi nimi je tiež prázdnota. Hodnotenie tak veľmi osciluje, miestami je film na 5 hviezdičiek, miestami na 1. Takže urobím kompromis. Hodnotenie: 55%, miestami 10%, miestami 90%. ()

Gastovski

Dalo by se říct, že je to absolutně o ničem, ale v podání dejvické party mě tahle melancholicky laděná podivnost neskutečně sedla. Krobot velmi civilně, skoro až formanovsky vypráví příběh malých vesnických lidí a jejich průměrných životů. P.S. Jestli si někdo myslí, že herci úlohu vesnických zevlů těžce stereotypizují, tak doporučuji shlédnout film o filmu s rozhovory se skutečnými lidmi z oné vesničky - to uvidíte teprve panoptikum. ()

Jurkodak1

Výjevy z díry odkudsi ze severní Moravy. Celkem sranda, ale moc se tam toho neděje, postavy jsou zajímavě vykresleny a po překonání nudného začátku mě to i vcelku bavilo. Jediné co bych vytkl je, aby bylo více příběhových linek dotaženo dokonce, i když se možná jednalo o záměr, aby bylo ukázáno, že se na vesnici jen občas něco změní. ()

danek22

Moc postav, málo děje, hodně nudy, nic moc herecké výkony, přesto zde hrají špičkový herci. Krobot je skvělej to ví každej, ale tohle dopadlo jako studentský pokus s velkým rozpočtem. Příště vyprávět příběh, dát jasné téma a někdy míň je prostě víc. A hlavně nesnažit se obsadit celé Dejvické divadlo na úkor děje. ()

22. Český lev - výsledky

22. Český lev - výsledky

22.02.2015

22. ročník cen Český lev má za sebou vyhlášení vítězů. Za favorita bylo považováno Fair Play Andrey Sedláčkové, jež šlo do boje s patnácti nominacemi, nakonec ale neproměnilo ani jednu a získalo… (viac)

22. Český lev a Cena filmových fanoušků

22. Český lev a Cena filmových fanoušků

14.01.2015

Česká filmová a televizní akademie vyhlásila nominace na 22. ročník výročních cen Český lev. Vybírala z 32 celovečerních hraných filmů a 23 dokumentů, uvedených do distribuce v roce 2014. Nejvíce… (viac)

Best Film Fest 2014

Best Film Fest 2014

09.12.2014

49. MFF KV – záblesky ze soutěžních sekcí

49. MFF KV – záblesky ze soutěžních sekcí

05.06.2014

Po tiskové konferenci zaplavily web MFF KV v intervalu pouhých pár minut dlouho očekávané programové zprávy. Hlavní festivalový program přinese sedm světových a pět mezinárodních premiér. O… (viac)