Ray Donovan

USA, (2013–2020), 74 h 49 min (Minutáž: 45–61 min)

Tvorcovia:

Ann Biderman

Liev Schreiber, Paula Malcomson, Eddie Marsan, Kate Moennig, Kerris Dorsey, Frank Whaley, Jon Voight, Elliott Gould, Ambyr Childers, Devon Bagby (viac)

Vítejte ve světě bohatých a slavných, pro které Ray Donovan dělá špinavou práci. Liev Schreiber v hlavní roli jako likvidátor problémů, díky němuž může losangeleská smetánka v klidu spát. Pravé drama začíná ve chvíli, kdy je Rayův otec Mickey nečekaně propuštěn z vězení, což odstartuje řetězec událostí, jež od základů otřesou Donovanovou rodinou. Ray pracuje se dvěma parťáky: impozantním Izraealcem Avim a lakonickou drsnou lesbičkou Lenou. Většinu zakázek získává od nejmocnější právnické firmy ve městě, jíž vedou Rayův mentor a přítel Ezra Goodman spolu s Leem Drexlerem. Ray dokáže vyřešit téměř jakékoliv potíže s vyjímkou těch, které se týkají jeho vlastní rodiny. Rayův bratr Bunchy byl zneužit farářem a teď nedokáže zůstat střízlivý. Druhý bratr Terr byl ponechán příliš dlouho v boxerském ringu, což mu přivodilo parkinsona. Duch jejich mladší sestry, jež jako dospívající spáchala sebevraždu, je pronásleduje všechny. Navíc, Rayova žena Abby si stále ještě zvyká na předměstský život, zatímco vychovává jejich dvě děti Bridget a Conora. Podle Raye všechny jejich trable mají počátek u jedné osoby: otce Mickeyho, gangstera s vazbou na irskou mafii, který nikdy nedokázal ochraňovat svou rodinu. A tak, když se po dvaceti letech v base objeví v Los Angeles, všechno je najednou vzhůru nohama. Mickey chce pomstu, peníze, nový život a patřičné místo v čele své rodiny! (HBO Europe)

Recenzie používateľa PaTeXx k tomuto seriálu (90)

Season 4 (2016) (S04)

Průměr mi vyšel na čtyři, ale v hlavě to mám uspořádané jinak. První polovina série byla stravitelná a dá se říct, že dobrá, ale poslední epizody byly dost předvídatelné a bez náboje. Žádný snížený počet hlavních postav, mrtvý antagonista jako vždy, prostě nic, co by mě překvapilo. Tvůrcům opravdu docházejí nápady, a já už tak pozitivní příště nebudu. ()

Dievča s gitarou (2016) (S04E01)

Přiznám se, že jsem měl od seriálu trošku větší odmlku, ale první epizoda čtvrté série mě vůbec nepřesvědčila. A zařazení nové postavy Hectora do příběhu se moc nepovedlo. ()

Marisol (2016) (S04E02)

Stejně jako první epizoda, bez momentu překvapení nebo čehokoliv. Dost možná nejpomalejší start do série. ()

Veľká zelená podkova malého Billa Prima (2016) (S04E03)

Ukrývání před Rusáky mělo něco do sebe, to jo. Nezlobil bych se, kdyby to takhle šlo dál, i když Mickeyho indiánská linie mě zatím absolutně nebaví ()

Federálna bradavková inšpektorka (2016) (S04E04)

Plus za lesbický kissing a za návrat Cochrana, který bude hodnocení v dalších dílech určitě zvedat. ()

Vyrovnávanie účtov (2016) (S04E05)

Jsem moc rád, že jsme se zbavili několika postav, ale myslím, že je všem jasné, pro koho příběh nekončí. ()

Ryba a vták (2016) (S04E06)

Souhlasím úplně se vším, co napsal Necrotongue. Včetně toho, že cenu o nejotravnějším členovi rodiny získal suverénně Connor. ()

Norman zachraňuje svet (2016) (S04E07)

Moc kulervoucích situací jsme neviděli, ale Mickeyho štěstí při vyhýbání-se Arménci, mezi ně patřilo. Aby se v homo křídlu nepotkali spolu. ()

Texasan (2016) (S04E08)

Mohla skončit kapitola jménem zmrdská mexická domina, ale teď máme jistotu, že některé pasáže v příštích epizodách budou dost nudné. ()

Zbohom kráska (2016) (S04E09)

Tvůrci nám krásně ukázali, že černošský incest románek je jen ztráta, na rozdíl od Mickeyho vztahu s Primmem. Sonia už mě taky začínala unavovat, ale konečně tady máme pořádnou zápletku. ()

Jazero Hollywood (2016) (S04E10)

Ano, nejslabší epizoda série. Dokonce jsem přemýšlel o dvou hvězdách, protože jediná dobrá věc byl titulkový song. ()

Čínska algebra (2016) (S04E11)

Jednoduše obyčejná epizoda. Jestli tohle mát být navnadění na finále, tak to potěš prdel. ()

Rattus, Rattus (2016) (S04E12)

Nic, co bych neočekával. Na finále je tohle hodně málo. ()

Season 5 (2017) (S05)

Nuda, na kterou bohužel ještě mám trpělivost. Seriál dokončím, ale pravděpodobně s nechutí. Bezpochyby nejslabší série. ()

Abby (2017) (S05E01)

Žádná hitparáda, ale stravitelné to bylo. Uznávám, že v pauze mezi seriály tvůrci konečně zapnuli mozky a u postav něco změnili (aspoň to něco). Jinak by to příště už chtělo zaměřit se na děj a neodkrývat minulost. ()

Las Vegas (2017) (S05E02)

Jeden díl plný flashbacků pochopím, dva už je moc. Jediný dobrý moment byl na konci. ()

Pejskař (2017) (S05E03)

Opravdu nechápu, co se s tímto seriálem stalo. Teď tu máme milion útržků minulosti, ubrečeného Raye a Mickeyho píšící heartbreaking scénář. Achjo. ()

Prodáno (2017) (S05E04)

Několik scén mělo obrovský potenciál, ale ten nebyl vůbec naplněn (hlavně scéna ve vaně mohla být desetkrát dramatičtější). O "flešbecích" už ani nemluvím, jsou osinou v prdeli. My zkrátka víme, že Abby umřela a jsme s tím smíření! ()

Chlapec o Šábesu (2017) (S05E05)

Pořád stejná písnička. Žádné překvapivé momenty, fůra keců. Nuda, nuda, šeď, šeď. ()

Shelley Duvall (2017) (S05E06)

S obrovskou nechutí se dívám na pátou sérii. Tvůrci už nevaří ani z vody, i ta jim došla. ()

Zemřel režisér Michael Apted

Zemřel režisér Michael Apted

09.01.2021

Ve věku 79 let zemřel britský režisér a producent Michael Apted. Rodák z hrabství Buckinghamshire započal svou kariéru v televizi, brzy se však proslavil sérií časosběrných dokumentárních filmů „Up“… (viac)