Úspešný právnik Hank Palmer (Robert Downey Jr.) dostane správu o tom, že zomrela jeho matka. Z veľkomesta sa preto vracia po dlhej dobe naspäť domov, kde prežil detstvo a kde dodnes žije aj jeho odcudzený otec, dlhoročný malomestský sudca Joseph Palmer (Robert Duvall). Ten je podozrivý zo spáchania vraždy. Palmer sa rozhodne, že aj napriek komplikovanému vzťahu s otcom zistí pravdu a v priebehu pátrania obnovuje spojenie s rodinou, od ktorej pred rokmi odišiel. (TV Markíza)

Ironhead

Slusnej prumer se skvelymi herci, ktery se bohuzel v cca posledni pulhdine zmeni ve straslive klisoidni melodrama, ktere ma hrnout divakum slzy do tvari za kazdou cenu... ()

Franki69

Vztahové drama v rodině nejpřísnějšího soudce v jednom z městeček v americkém státě Indiana (Robert Duvall), které začíná smrtí manželky/maminky tří synů. Dva žijí v rodném domě, poslední (Robert Downey jr.) se s rodinou rozhádal už po pubertě a v době, kdy začíná filmový příběh už je ženatý (rozvádí se), má malou dceru a vcelku luxusní život, zajištěný praxí top obhájce ve Washingtonu. Na pohřeb matky ale přijet musí. A mezi Duvallem a Downeym to začne jiskřit od prvního setkání. Právě sledování souboje vůlí dvou „mužů práva“ jak v domácnosti, tak i v soudní síni, protože do narušeného vztahu otec/syn zasáhne událost, v které je Duvall obviněný z vraždy, tvoří z tohoto filmu zážitek. Oskarem oceněný výkon Roberta Duvalla je neskutečný a Robert Downey jr. je skutečně spoluhráč na úrovni, jakou si tohle drama zasloužilo. Ale není sám, Billy Bob Thornton, Vera Farmiga nebo Vincent D'Onofrio taky odevzdali kus ze sebe a jejich postavy rozhodně nejsou ploché nebo zbytečné. Dávám 90% ()

kolly13

Znovuhledání jednoho z nejdůležitějších citů, životní zklamání, ambice, odvaha i beznaděj. A upřímné slzy od chlapa, který spoustu ztratil a něco nového našel. ()

Eaton_Hunt

Originální drama. Když píšu originální do komentáře, tak většinou myslím, že ten děj není, až tak orginální, je fakt, že dnes je těžké udělal neklišovitý příběh, ale tento snímek nic než originalitu nenabízí (příběh a postavy). Zajímavý vztah celé rodiny nejen mezi soudcem a Robert Downey Jr. Bez úžasného scénáře by to byl podprůměrný film, tady je vidět že k natáčení filmům je pořád nejsilnější zbraní kvalitní příběh, který je napínavý, humorný, smutný v tu pravou chvíli. ()

PTuranyi

Dobrá rodinná dráma vykresľujúca vzťah otca sudcu a jeho "nepodareného" syna právnika, na pozadí súdneho pojednávania. Otec však v tomto prípade nie je ten kto súdi, ale ten kto je súdený za smrť miestneho darebáka. Z tejto témy by sa dal vytĺcť celkom slušný thriller, ale produkcia do dramatizácie nevkladá príliš veľa energie a sústreďuje sa drobné nitky vzťahov medzi členmi rodiny. Hank zrejme v detstve nebol žiadne neviniatko, ale vypracoval sa na špičkového právnika a Robertovi Downey jr. tieto bohorovné typy sedia a Robert Duvall ako mrzutý starý sudca je výborný. 75% ()

wildhoney9

po vcerajsom sklamani roka ( Dracula ) prislo dnes prekvapenie roka. aj ked Downeyho milujem a pozrela by som si s nim cokolvek, toto ma dostalo. podla mna je to praveze jeho netypicka rola, place asi kazdych 5 minut a verim mu to :) Duvall uzasny, zajtra este Gone girl a tri dni v kine za mnou :) ()

R-2

Sice plánované za srdce beroucí drama, ale souhra Duvall-Downey je úžasná. 142 minut je pryč a z kina ani lidi neutíkají masivně během prvních titulků. Za mě 90%, viděl v kině. ()

tereza.k

Šla jsem do kina vlastně z podzimní nudy a když jsem zjistila (po zakoupení lístku) že to má dvě a půl hodiny myslela jsem že to se mnou švihne... Ale šla bych si tam sednout znova. Emocionální výlevy všech herců byly naprosto skvostné. Co ale oceňuji nejvíc, je ten konec. Strašně jsem se bála, že přijde záběr šťastného maloměstského soudce, zeleného trávníku, grilu, sousedského pokecu atd...." naštěstí to ukončili u točení křesla - díky! Edit po shlédnutí s dabingem: Proplesknout, povjesit, vykuchat ... co jim ten film proboha udělal! ()

Nalito

Mna len tak film nerozplace, ale pri tomto sa veru nie len jedna uronila. Perfektne herecké vykony, uveritelne, nenutene. Je to natocene pre bezneho divaka, ocami beznych ludi, na jednu stranu nic, co by ste necakali, dopredu som sice tusila ako to cele dopadne, no dojem a akesi prekvapenie to na mne zanechalo napriek tomu. Ako povedala Susan Downey, "In telling the story, we really wanted to make sure it felt like real people going into real situations. It is not the movie version of it. So whether it was one of the leads or down to even our day players, it was just important that they felt authentic." A presne takto som sa citila. Jednoznacne jeden z najlepsich filmov poslednych rokov, ktory si iste rada pozriem znovu, a nie len raz. Vsetkym odporucam. ()

svatem1

Tenhle film by mohl byt mnohem vic, kdyby RDJ v urcitych chvilich nehral uplne sejnyho saska jako v Ironmanovi a kdyby scenar neodbihal holywoodskym zpusobem od centralniho motivu - vztahu otce a syna. Protoze pokud nekde velmi funguje, tak je to prave ve vaznych momentech, kde RDJ svym herectvim exceluje. Prepinani mezi temito dvema polohami velmi rusive a spolecne s nekolika dalsimi scenaristickymi stereotypy/klise (byvala laska na malomeste) posila film kamsi k pohodove skorofeelgood romanci/rodinnemu softdramatu. Ne spatny film, ale taky nic extra. ()

Mangus

Chytilo ma to za srdce. A to je hlavné pri takýchto filmoch. Nemusí byť všetko geniálne, ani žánrovo uniformné. Z kina som odchádzal rozcítený, s hrejivým pocitom pri srdci. 9/10 ()

Acinore

Já toho chlápka a miluju a možná to ovlivňuje můj úsudek...ne, tohle bylo prostě super :-) nemám co dodat, jo, místama klišoidní až přehnaný, ale krásně to sedlo páč to emočně citlivej divák (jako já) chtěl. Semlelo se tam všechno potřebný a úplně to člověka vcuclo/vycuclo. Amen ()

66pepo66

Na tento film som sa tešil prakticky od oficiálneho oznámenia. Bol to taký odlišný krok pre Downey Jr. vzhľadom na jeho predchádzajúce projekty. Musím povedať, že som s výsledkom spokojný. Páčilo sa mi, že to nebolo vždy úplne vážne, pochmúrne. Páčilo sa mi, že sa tam našli chvíľky, ktoré to všetko trochu odľahčili. Čo sa týka hereckých výkonov, za mňa sa nie je na čo sťažovať. Bolo tu niekoľko silných momentov, boli tu scény kedy som sa dobre zasmial. Ani napriek dlhšej stopáži som sa nenudil. Keď sa tak zamyslím nad tým vzťahom syna a otca a všetkým čo sa v tomto filme medzi nimi odohralo, tak mi to príde dosť ľúto. Downey mal pravdu keď povedal, že je to film, ktorý prinesie dramatickosť, pochmúrnu náladu, no taktiež odľahčené situácie, humor. Je to naozaj typ filmu, kedy sa človek zamyslí nad svojim vzťahom s rodičmi, či rodinou celkovo. Kvôli tomu a už len kvôli takej tej spomínanej vyváženosti, dialógom, hereckým výkonom, myšlienke, to nemôžem ohodnotiť ináč ako plným počtom. *5 ()

NeverEver

Na muj vkus trosku moc prekombinovane, mrtva matka, rakovina, demence, ozarovani, zle rodinne vztahy, stara krivda, skolni laska, boj o dite z rozpadajiciho se vztahu.... No to vyda klidne na 4 filmy. Kdyz se tohle snazite nacpat do jednoho filmu je jasne, ze proste divak to prestane vnimat, prestane citit (jinak by si to sel radeji "hodit") a film dokouka v takovem "stand-by" mode. Kde uz jen cekate na zodpovezeni tak banalni a troufam si rici dokonce nepodstatne otazky "tak udelal to nebo ne?". A zaver je tak mozna do urcite miry zklamanim i vysvobozenim z te silene prehlidky depresivnich okolnosti. Je skoda, ze se scenar zameril vice na okolnosti a vztahy nez na detektivni zapletku, ktera by byla aspon jednou z mala veci, ktere by film mohli "drzet pohromade". Herecke vykony jsou na vysoke urovni a je velmi zajimave jak oboum Robertum slusi vazna poloha a jak se navzajem sroubuji k lepsim a lepsim vykonum. Nicmene vice nez 3*** dat nemohu, film si uz nikdy nepustim a ani si nevybavim co presne jsem pri filmu citila, krome "konecne uz je konec". ()

Komedii Santa je úchyl! čeká pokračování

Komedii Santa je úchyl! čeká pokračování

31.10.2015

Billy Bob Thornton se momentálně vůbec nefláká. Loni se objevil v Downeyho Soudci nebo v seriálovém Fargu a letos se po Vincentově světě zastaví ještě v kriminálce London Fields a politickém dramatu… (viac)

Soudce Downey Jr. a jeho lotrovský fotr

Soudce Downey Jr. a jeho lotrovský fotr