Úspešný právnik Hank Palmer (Robert Downey Jr.) dostane správu o tom, že zomrela jeho matka. Z veľkomesta sa preto vracia po dlhej dobe naspäť domov, kde prežil detstvo a kde dodnes žije aj jeho odcudzený otec, dlhoročný malomestský sudca Joseph Palmer (Robert Duvall). Ten je podozrivý zo spáchania vraždy. Palmer sa rozhodne, že aj napriek komplikovanému vzťahu s otcom zistí pravdu a v priebehu pátrania obnovuje spojenie s rodinou, od ktorej pred rokmi odišiel. (TV Markíza)

subic

Velmi solidní obsazení v tomhle filmu nepomohlo celkovému dojmu. Příběh je celkem zvláštní, každý má nějakého toho kostlivce ve skříni. Ale tady nikdo neexceloval, přehrávající Robert Downey Jr., ani Robert Duvall, Vera Farmiga vypadala jak štětule a ani Billy Bob Thornton tu nijak nezaperlil. 53% ()

MirkaP

Drama spíš rodinné než justiční. Poněkud předvídatelné dějové zvraty, ale tak už to v životě bývá. Super oba Robertové (dědkovi bylo 83 let, když to točil) i BBT. ()

Pete

Místy zábavné, někdy dojemné, a výjimečně i hodně dobré a silné scény výborných herců - avšak ve filmu, který je jinak tolik plný klišé, že to výsledný dojem hodně sráží. ()

PlysovyMacko

Film úspešne kombinuje rodinnú drámu s kriminálnou zápletkou o obvinení z vraždy. Páči sa mi keď Downey hrá seriózne úlohy pretože na to má. Vytkla by som nedostatok napätia na súdnom pojednávaní a prehnanú dĺžku filmu. Tiež sa mi páčilo zmierenie. ()

IZFNP

Dalo by sa spísať celý zoznam vecí, ktoré Sudca nedokázal predať, ale inak je to kvalitne natočené rodinné drama z právnického prostredia. Downey svojou charizmou a tentokrát i prvotriednym hereckým výkonom na plátne rozohral zaujímavú partiu s rovnako výborným Robertom Duvallom, s asistenciou jasnej réžie. Už stokrát ohraná látka podaná vlastne už stokrát videným spôsobom, ale za to bezchybne natočená. ()

BradleyT

Dbry, ale pouze dobry. Fillm misty nudi a celkova zapletka neni vubec slozita, takze jde spis o zamereni se na psychologii rodiny nez na samotny dej. ()

Jadro

Mr. Iron Man až neuveriteľne zvládol veľmi, ale veľmi neľahkú úlohu. Tú detailnosť tvorcov ani spomínať nebudem. V každej minútke sa nájde niečo, čo emočne pohladí a často núti sa zamyslieť, kde som to počul, resp. videl? A tie hlášky, to by nebol pán Downey, komu by pristali viac. Vývoj celého príbehu, ktorý vrcholí prakticky nakoniec, je fakt dokonalý. Možno to niekomu príde ako klišé, možno niekomu vadí dĺžka, možno bývalá láska (ktorej dcéru samozrejme musel trhnúť), mohla byť iná exotickejšia dáma z hollywoodu, možno aj ten úplný koniec nemusel byť taký, aký bol - no nič nepokazí dojem z filmu, ktorý bol fakt fenomenálny. TOP scéna : pomoc tatkovi v kúpeľni.. 90%. ()

sterovsky

Počáteční hodina a něco, kdy film jen tak klouže po povrchu a snad se ani nesnaží jít do hloubky, byla skoro k uzoufání nudná. O zbytku stopáže lze bohudík pronést přesný opak, i když k dokonalosti chybělo daleko. Strašně jsem se těšil na chemii mezi oběma Roberty na plátně – ta nakonec fungovala více než dobře, a právě ona je hlavní důvod výsledného hodnocení. Slabší 4* jsou naprosto adekvátní. ()

seban123

Dvě hvězdičky za herecké obsazení a výkony. Je to film, který se bude líbit spíše "pravému" americkému občanovi. Děj byl protáhlý, snažil se hrát na city a dostat vás marně do situace. Soudní prostředí, mrzutý soudce a rozvrácené rodinné poměry, přesně to si odnáším z kina. ()

Facerr

Nebyla to sice žádná dělovka, ale měla svoje silný místa. Komplikovanej vztah mezi otcem a synem, soudní proces a Robert Jr, kterýmu nechali všechny jeho herecký trumfy v rukávu (jo, takhle si představuju Iron mana u soudu). To všechno se zasloužilo určitě o dost silný hodnocení, který je za mě trochu přehnaný .. ale jenom trochu;) ()

a0001

Únavná, otravná, klišoidná trapárna o USA rodinke ktorá si navzájom vyčíta p...viny. Súdca z diery a jeho úspešný syn obhájca z velkomesta. Celý film zaplnený zbytočnými kecami a hádkami. 25% ()

S3MIR

Neviem presne nakolko je to dobry film, ale rozhodne su v nom skveli herci. Robertovia a Vincent si idu silnu zalezitost. Bez nich by to asi bola pomerne nuda, ale su tam, takze to rozhodne ziadna nuda nie je. ()

Domajzlik

Jsou filmy, které vás vezmou za srdce a jsou filmy, který s vámi neudělají nic. Musím přiznat, že u tohohle filmu jsem přesně mezi. Chvilkama to na mě působilo emotivně chvilkama jsem si říkala, že je to zase splácání více žánrů do sebe, kde se řešily –rodinné vztahy vs. zločin vs. romantika, ale jedno určitě nejde upřít Robert Downey Jr. svým charisma, opět nezklamal a taťkovi soudci Robertu Duvallovi věříte i to že si vůbec nic nepamatuje. ()

maxcold

Milovníci leteckých pohledů na město a lány s obilím si přijdou na své. Na své jsem si přšel i já. Příběh nemusí být nutně příšerně zamotaný a mít tisíc dalších paralel, aby stál za to. Není zapotřebí být v každém směru originální, ale dát něčemu, co už tu bylo další přidanou hodnotu, je prostě fajn. Za mě velká spokojenost. ()

dudo24

Recyklovaná zmes otrepaných rodinných a iných medziľudských vzťahov. Ale vôbec to nevadilo. Veľmi dobre spracované. Dobrý herci. Robert Downey Jr. zahral zase v úlohe trochu namyslenej, egocentrickej postavy, okrem iného a ide mu to ako zvyčajne super. Rozdal som trochu emócií do vzduchu a vyliečil si svoj zapchatý nos. ()

Komedii Santa je úchyl! čeká pokračování

Komedii Santa je úchyl! čeká pokračování

31.10.2015

Billy Bob Thornton se momentálně vůbec nefláká. Loni se objevil v Downeyho Soudci nebo v seriálovém Fargu a letos se po Vincentově světě zastaví ještě v kriminálce London Fields a politickém dramatu… (viac)

Soudce Downey Jr. a jeho lotrovský fotr

Soudce Downey Jr. a jeho lotrovský fotr