Úspešný právnik Hank Palmer (Robert Downey Jr.) dostane správu o tom, že zomrela jeho matka. Z veľkomesta sa preto vracia po dlhej dobe naspäť domov, kde prežil detstvo a kde dodnes žije aj jeho odcudzený otec, dlhoročný malomestský sudca Joseph Palmer (Robert Duvall). Ten je podozrivý zo spáchania vraždy. Palmer sa rozhodne, že aj napriek komplikovanému vzťahu s otcom zistí pravdu a v priebehu pátrania obnovuje spojenie s rodinou, od ktorej pred rokmi odišiel. (TV Markíza)

Chrysopras

Je pravda, že autoři toho na nebohou rodinu Hanka Palmera naložili až běda, takže neni překvapením, že zdaleka všechny motivy nevyužili, respektive nedotáhli do konce. Přesto je to zajímavý snímek a hlavně za Judge Duvalla, který stále hraje jako z partesu dávám ****. Velmi slušně si vede i další ansámbl v čele s Robertem Downeyem... ()

dee-key

Lehce nadprůměrné rodinné/soudní drama. Titulní duo Downey - Duvall hrají samozřejmě fantasticky, ale je to jen jeden z mnoha takových filmů a ta špetka patetiky na konci tomu moc neprospěla. Ale jinak se mi příběh líbil. ()

TheDon

"Kde jsme byli když se rozdávali koule? " . Oba Robertové předvádějí naprosto dokonalej výkon. Jr. občas utrousí i něco vtipnýho,ale pro mě je to film,kterej dokáže chytnout za srdce. Moc se mi to líbilo a nevadila ani ta víc než dvouhodinová stopáž. Nenudil jsem se. Naopak. 80% ()

donvitoso

Ani tak soudní, jako spíše rodinné drama, které se ve finálních fázích lehce (dost možná zbytečně) utápí v sentimentu. Oba Robertové výborní. ()

berusche

Ironman v roli super právníka, co chrání čest rodiny, která se dlouhá rozpadala, ale světe div se, napraví se během týdne, protože je třeba se spojit pro dobrou věc. Jediný, komu jsem to regulérně nevěřila, byl právě Robert, jehož role byla ale vcelku jediná opravdu zajímavá a s potenciálem. Nemohu říct, že by to tedy bylo úplně na odpis, ale chybí tomu trocha více dramatického šmaku a přebývají tomu slova. ()

honajz2

Dost dlouho jsem to na ty slabé tři pořád viděl, ale pak přišel patetický závěr s nejkýčovitější umírací scénou vůbec a hned jsem měl jasno, že půjdu ještě níž. Soudce začne relativně slibně, ale netrvá dlouho a stane se z toho typické hollywoodské drama s velkým srdceryvným klišé příběhem o Hankově znovuhledání cesty ke své rodině, ve které samozřejmě nechybí smrt někoho důležitého, na základě které se vše stane (což mi tolik nevadí) nebo taky postižený brácha, tragédie související s Hankovým povoláním, kvůli které musí u rodiny ještě nějaký čas zůstat (a hlavně se to stane na poslední chvíli, kdy už od nich chce pryč a sedí v letadle) či znovunalezená láska z dob minulých. No a co myslíte, jak to dopadne? Samozřejmě že se všichni usmíří a mají se pak rádi, jen jim do toho zasáhne smrt nejstarší z postav, aby diváci v závěru měli důvod brečet. Až na tu otřesnou scénu to není vyloženě vyděračské, ale hlavně unylé, lacině, tezovité, s vykalkulovanými dialogy a milionkrát jinde (a lépe) řečenými myšlenkami a časem i strašně vleklé, jelikož to časem začne všechny děje protahovat až na maximum, aby to na tu velkolepou, dvouapůlhodinovou stopáž vystačilo. Ten námět na to ale nemá a tak je to jen neopodstatněně dlouhá nuda. Herecky i filmařsky zdařilá, ale to asi není zrovna překvapením. Lepší 2* ()

M.i.k.e

obsahově není soudce ničím extrémně výrazným a nenabízí nic víc než klasické rodinné drama o hledání ztracených hodnot a rovnání polámaných vztahů.Odehrávající se soudní proces pak film používá pouze jako berličku pro to,aby k sobě rodina začala mít blíž.Na druhou stranu je ale soudce velmi dobře obsazen a hlavně dvojce Robertů film značně táhne kupředu.Už jen kvůli nim stojí za to Soudce vidět a právě kvůli nim nakonec přidávám hvězdu...70% ()

Aljak

Toľko chvály, a pritom úplný priemer v tomto žánri právnických drám. Film ako taký bol až príliš zdĺhavý a doslova sa v niektorých fázach len monotónne vliekol. A v podstate po celý čas sledujeme hlavnú líniu vývoja vzťahu otca (sudcu) a syna (právnika). Síce sa mi v tom páčil ten kontrast a aj po stránke dialógov to bolo kvalitné, ale príliš často sa to utápalo v tej zdĺhavosti, často hraničiacej s totálnou priemernosťou. Naozaj som si od toho sľuboval viac, pretože zamotané filmy z prostredia súdov mám celkom rád. Ale tento si ma veru nezískal... ()

kaposlav

Najviac ma mrzí, že som si tento film nepozrel na jedenkrát. Syn sa zobudil a dopozeral som posledných asi 40 minút o niekolko hodín neskôr. To samozrejme pokazilo súvislosti a dojem, a chcel som udeliť 3*, aj keď pri prerušení to bolo na 4*. Vyspal som sa na to a udelím slabšie 4*. Samotné hodnotenie ovplyvňujú zaisto aj podmienky v akých film pozeram. ()

Figu

Downey je hvězda, Downey je superhvězda, Downey je nejlepší! HEJ HEJ!!! Amerika a soud, to je jako rozhodčí a jeho píšťalka. Tak blízcí a nerozluční. Soudy i rozhodčí jsou kolikrák z nudy k zbláznění a nedá se to poslouchat, natož se na to koukat. Jenže i pan sudí dokáže někdy svými verdikty pořádně rozhecovat a pobavit diváky, obecenstvo a dav na svých sedadlech. Kor když rozebírají právě jeho případ a navíc jde vše proti němu. A stejně tak, jak když se do maléru dostane hlavní sudí na place a kolikrát mu nezbívá nic jiného, než se spolehnout na pomezního parťáka, tak i soudce Palmer musí věřit těm nejbližším. Třeba synům a konkrétně jednomu. Kor když má za syna samotného Roberta Dawney Jr.! Pěknou podívanou... 90% ()

Martin741

Reziser David Dobkin /Nesvadbovi, Rytiri ze Sanghaje/ natocil len taku priemernu konzervacku s Duvallom /Stalin, Kmotr 1 a Kmotr 2/ na cele. Robert Downey je ukecany, ale jeho kecy vyznievaju casto do prazdna, rezia je len priemerna. Strhujucejsieho momentu tu niet, akurat mlady sympatak Daks Shepard /Nekecej a Padluj/ v roli mladeho neskuseneho pravnika mal cosi do seba. Kulisy su vsak len priemerne : 50 % ()

Hees

The Judge je film, kde by som podľa názvu povedal tak tu pôjde o nejaký totálne zamotaný právnicky prípad, ale opak je pravdou tento film je vzťahová dráma medzi otcom (Robert Duvall) a synom (Robert Downey Jr), ktorý sú tvrdohlavý ako mulice bez vody. Film má 141 minút a to je základný problém filmu, kedže iné postavy síce do filmu vstupujú, ale v podstate nemajú pre vyvrcholenie filmu absolútne žiadny zmysel a tak vlastne zdržujú tomu čo sa má na konci stať. Filmov s podobným nápadom som už videl dosť, proste syn a otec sa ani veľmi nestretávajú, ale pre niečo musia spolu znova tráviť čas, aby sa eventuálne znova uzmierili (nenapísal som ako to bude tu čiže žiadny spoiler). Takže film kvalitu má, ale pre svoju dĺžku, občas proste počas filmu niektoré scény nudia a pre koniec sú absolútne zbytočné a možno preto som udelil trocha nižšie hodnotenie. (Hodnotenie 3,5) ()

Attta

Začnu tímhle: "Genius, Millionare, Playboy and Philanthropist" a platí to o železném muži i tady. Jelikož na mě tady to novodobé městečko Twin Peaks se soudcovskou tématikou velice zaujalo musím se zeptat......to jste všichni zpomovatěli nebo co? .....vytýkat tomuhle klišoidnost a podobné věci, je tady prostě těžce od věci. Charaktery postav, herci a hudba s příjemným příběhem a mírným dojákonismem mě dostaly a rozhodně nikomu nedoporučuju aby tomu vzdoroval a počítal na prstech filmařské mouchy. Hned jak budu mít příležitost, tak se na to mrknu v blízké době znovu. ()

Streeper

Příběh jedné rodiny, kde je obrovsky zkažený vztah mezi otcem a prostředním synem. Zatím co prvorozený se snaží tvářit statečně, ten nejmladší všechno filmuje a ten prostřední se snaží zachránit nemocného otce před vězením a tím zpevnit jejich vztah. Film plný lásky, zrady, emocí a rodinného dramatu. Robert Downey Jr. versus Robert Duvall, oba proti sobě bojují statečně, ale stejně vztah mezi otcem a synem musí skončit pevný. Film jsem si užila, stejně tak jako herecké výkny již zmíněných herců. ()

carlos 2010

Skôr rodinná ako súdna drama, ale dobre zahrané a dobre odsýpajúce. Je pravda, že Billy Bob mohol dostať väčšiu úlohu, ale niekomu by museli trocha ubrať, čo by bola asi škoda. Mne sa páčili všetky herecké výkony a casting bol veľmi vydarený. ()

zuzinka2

Spíše rodinné drama než film z právnický film typu Obhájce, Rainmaker, aj., které bohužel doplácí na to, že se jeho tvůrci snažili v jednoho filmu obsáhnout až moc témat (vztah hlavního hrdiny s otcem, jeho rozvod, rakovinu, návrat do rodného města, vztah se starou láskou a do toho všeho z toho ještě chtěli udělat právnické drama) a bohužel jim to úplně nevyšlo. Na druhou stranu má film velmi dobré obsazení a obzvlášť herecké výkony od R. Downey jr. a R. Dovalla posouvají tento film výše. Pro mně lehce nadprůměrný film, který si ráda pustím někdy znovu, ale který mi v hlavě zas tak neutkví. 70% ()

laik_60

film napoly rodinyy napoly "sudcovský", svojim námetom možno priláka diváka, ale dlžkou a nudnými dialógmi - napriek sympatickému hereckému podaniu napokon len šedý priemer. ()

C0r0ner

Nějaké dějové linky se daly pominout, což by mělo za efekt zrychlení děje, protože takhle se mi stopáž zdála dost likvidační. Příběh to ale byl silný a zajímavý, a protože mám rád filmy od soudu, bavilo mě to. Strašná škoda těch sto čtyřiceti minut, protože to mohla být fakt bomba. 75% ()

Komedii Santa je úchyl! čeká pokračování

Komedii Santa je úchyl! čeká pokračování

31.10.2015

Billy Bob Thornton se momentálně vůbec nefláká. Loni se objevil v Downeyho Soudci nebo v seriálovém Fargu a letos se po Vincentově světě zastaví ještě v kriminálce London Fields a politickém dramatu… (viac)

Soudce Downey Jr. a jeho lotrovský fotr

Soudce Downey Jr. a jeho lotrovský fotr