Úspešný právnik Hank Palmer (Robert Downey Jr.) dostane správu o tom, že zomrela jeho matka. Z veľkomesta sa preto vracia po dlhej dobe naspäť domov, kde prežil detstvo a kde dodnes žije aj jeho odcudzený otec, dlhoročný malomestský sudca Joseph Palmer (Robert Duvall). Ten je podozrivý zo spáchania vraždy. Palmer sa rozhodne, že aj napriek komplikovanému vzťahu s otcom zistí pravdu a v priebehu pátrania obnovuje spojenie s rodinou, od ktorej pred rokmi odišiel. (TV Markíza)

LakiyL

Downeyho vysnený projekt uzrel svetlo sveta. Vzťah otca a syna, ktorý sa odohráva na pozadí súdneho procesu ma vôbec nechytil za srdce a ako to už býva, človek rýchlo pochopí kam sa táto rodinná "dráma" bude uberať. Prehnane dlhá stopáž. Film ako celok nie je vo svojej podstate zlý, no ide o úplný priemer. ()

Lilien

Downey je vlastne Tony Stark bez kostýmu Ironmana, čiže úloha mu sadla na telo. Inak je to príjemná rodinná dráma s trošičku pomalým tempom. ()

hero_bk

Nikdy jsem Downeyho neměl rád, ale právník je konečně role, do níž jeho arogance pasuje jako prdel na hrnec. Velmi kvalitní právnicko-rodinné drama, které stojí za to vidět. Jen škoda, že ten dabing byl tak bídný... P.S. Nechápu, jak udělali z Very Farmigy takovou kočku oproti Batesu Motelu. ()

Maniik88

Hodne ťažký film o vzťahu medzi otcom a synom, medzi bratmi, manželmi, exfrajerkami atď. Downey konečne zahral niečo iné ako IronMan a že mu to šlo. Skvelý bol aj starý Duvall. Príbeh popri svojej zložitosti a vážnosti bol miestami vtipný a odľahčený. Zaujímavý bol aj proces, ktorý vlastne odhaľoval postupne rany z minulosti medzi sudcom a jeho synom právnikom. Postupne sme sa dozvedali stále viac o ich minulosti, dôvodu ich chovania a mňa to stále držalo v záujme a nenudil som sa. Fajn film, ale ako som písal, hodne ťažký film. ()

0811

Samoúčelná hovadina. Film se slabým, téměř nulovým scénářem. Příběh o procesu a vztazích v rodině je jen pozadím pro samolibé přehrávání hlavního hrdiny, který se snaží sám sebe přesvědčit o svém herectví. Tomu nahrává i ignorance režiséra Davida Dobkina. Drobná pozitiva jsou Robert Duvall a Vincent D'Onofrio. ()

3mates33

RDJ dostal to. po čom túžil. Zhostil sa toho fantasticky a to isté sa dá povedať o Duvallovi. Nebyť toho klišé, srdcervúceho scenáru, by to mohol byť top film. No bohužiaľ. Niečo medzi 3a4. ()

Looka

60% Americká naivita o prozření a nalezení správných hodnot jednoho zazobaného leč v osobním životě nešťastného právníka. Podobné propagandistické výlevy se točili svého času v Sovětském svazu. ()

mac000

Možná 3 1/2 *, ale po slédnutí filmu jsem měl smíšené pocity. Rozhodně se nejedná o soudní drama a la "A spravedlnost pro všechny" či "Verdikt". Film navršuje tolik motivů a problémových situací, že by to vydalo na několik dramat - vztah mezi manželi v rozvodu a otázkami kolem jejich malé dcery, vztah mezi synem a otcem, pozamenaný tragédií z dětství, vztahy mezi sourozenci a jejich mentálně retardovaným bratrem, vztah k lásce z dob studií a (možná?) matce nemanželské dcery, vztahy mezi právníky v rámci profesní rivality ... A to je asi jistá slabina tohoto, jinak výborně zahraného filmu. Aby se vypořádal se všemi zmíněmými rovinami kondliktů a dramat, natahuje děj až za jeho logický zenit a neví, kdy skončit. Proto ke konci působí zdlouhavým dojmem. I zde zřejmě platí - méně je někdy více. ()

Oudee33

Tak to je hodně silná dráma. Nejspíš kvůli tématu, který se mě hodně týká a zpracování téměř bez chybičky málem na plnou palbu. Jediným mínusem budiž až příliš rychlá přestřelka při výměnách názorů a nestíhačka titulek. Právě proto si zaslouží další shlédnutí a možné vystřelení o hvězdu výš. Dosti lidské, charaktery vymazlené, v jistých momentech zmaru s komediální vložkou skvěle odlehčené. Výborná herecká promenáda všech zůčastněných. Downey Jr. ovšem vládne. Prozatím tedy 89%. ()

Uesbe

super, super, super.......tento film ukazuje, ako môže byť inteligentný človek neskutočne blbý........syn blbý, foter blbší k tomu dvaja naivní bratia, vôbec nie naivné ženy, možnovražda na poslednú chvíľu, teraz vidím, že v tagoch je spoiler ako kráva.....no, nič, ehm, výborne zahraté,oceňujem, že je možné sa slobodne rozhodnúť či vám blbého a blbšieho bude ľúto ()

Scraffy

Strašne dlhý film v ktorom v podstate nejde o nič, než otca a syna. Dráma je super a nápad na ňu tiež, ale nie je to dotiahnuté dokonca. Veľa premárnených príležitosti tam je, ako napríklad Billy Bob Thornton, ktorý mohol toho zahrať viac. Mohli z toho jednoducho dostať viac, no bohužiaľ sa to akosi stratilo. Priemerné 3 hviezdičky. ()

1mArc0

Divák si môže predstaviť, že Hollywood už nemôže prekvapiť. Zapamätajte si jedno: „Nikdy nehovor, nikdy!“ Dokonca ani dĺžka 141 minúť neprekáža a nenudí. Niekedy ma udivuje ako môže režisér natočiť prepadák ako Šanghajskí rytieri, a potom toto. Povinnosťou recenzistov je zrozumiteľne vysvetliť čitateľovi politiku, ktorá vládne vo filmovom priemysle. Nie ich presviedčať o svojej pravde. Hold, raz keď podpíše tvorca, pracovník, technik, herec zmluvu, musí ju dodržať. Po poriadku: Po prvé, osviežujúce vidieť Roberta, mimo Marvellovských, Sherlokových „zverstvách“, v normálnej úlohe. Ak by si bral viac, zaslúžil by si aj rešpekt v artovom svete filmu. (V takom, kde sa neuznáva keying, green screen, a rôzne blbosti) Vera Farmiga mi pripomínala v tomto filme krétsku speváčku Marina Perazić zo skupiny Denis i Denis (pozrite si tu----> https://youtu.be/muYIhfV0cTI ). Vincenta D'Onofria si ho môžete pamätať vo filme Olovnená vesta (1987, S. Kubrick). Robert Downey Jr. vo svojej nezabudnuteľnej úlohe Charlieho Chaplina (1992). Robert Duvall (Dni hromu /1990/, Krstný Otec I. & II. /1972/ ; /1974/, Šarlatové písmeno /1995/). Film má jednoducho obsahovať osobnosti, pred kamerou alebo za. Po druhé, čo upúta vašu pozornosť je prepracovaná kamera Janusza Kamińského. Dovolím si tvrdiť, že odskočenie od Spielberga mu evidentne prospelo. Dnes už je takmer nereálne natočiť hlboko dojímavý film, ktorý by nepôsobil melodramaticky. Po tretie: tento film je presným zrkadlom toho, aká je dnes uponáhľaná doba, ničí rodinné vzťahy, viac sa cenia peniaze, domy a vlastná pýcha. Ak má človek príliš veľké očakávania, prídu veľké sklamania. To, čo robí tento film tak dobrým, sú práve tie medziľudské vzťahy (otec =syn), (brat =brat), (muž=žena), (dcéra=otec). Priestor pre komorné chvíle, a osudové momenty. Všetko v správnej mierne. Po štvrté, zapamätateľné scény: obzvlášť nechutná, reálna scéna na toalete v noci. Menšia výmena názorov so zavraždeným. Pľuvnutie na okno. Hádka s manželkou, ohľadom dcéry. Po dlhom čase vidím film, kde nie je jediná sexuálna scéna. Čítate správne, NIE JE, to je úspech. Po piate: Lepší výkon od Billyho Boba Thorntona neuvidíte. Tento film mi bol doporučený známou, tak pred piatimi rokmi. Vtedy som na moderný Hollywood nebol ochotný, ani pozrieť, a film ma míňal. Za mňa pochvala, aj v tom, že mi Hollywood nespôsobil infarkt. Nie každý, kto má talent je ochotný živoriť. Momenty, kde sa používajú akustické pesničky, typické pre béčkové filmy (za toto * dole). Konsenzus: +: Herci, réžia, scenár, kamera. - : hudba, strih, výroba. Český dabing neskúšajte, je to katastrofa. /75 %/ ()

Meev

Soudce pečlivě a důvěrně řeší problémy rodinné, tak i soudní. Celkem realisticky podaný film, po vizuální stránce nic výjimečného, ale na to se ani film nesoustředí, zato scénářem se chlubit může zcela oprávněně a ačkoliv se děj odehrává jen na pár místech a na první pohled může působit nezajímavě, rozhodně tomu tak není. ()

Mrs.Vader

je to takové nemastné neslané, neurazí, ale ani nenadchne, kdyby tam byli jiní herci, tak o to asi ani nezavadím, od začátku se to totiž strašně táhne, solidní po herecké stránce, celkově ale lehké zklamání ()

borohub

Pro mě to bylo dost příjemné překvapení, čekal jsem že to bude nudnej shit u kterého si zdřímnu a reklamy před tím nasvědčovaly že to opravdu nuda bude (protože ty reklamy jsou dost často tématicky podobné k tomu filmu a byly ukázky na nějaké připodělané francouzské srajdy). Každopádně jak jsem psal, byl jsem překvapen. Film má sice dost "nudných" scén, ale jsou prostě potřeba. Ale jinak děj byl super a dohromady to dávalo fakt skvělý film.. 90% ()

Uberlord

Abych byl úplně upřímný, tak film ve mně vyvolává dosti nejednotné pocity. Proč? Hned vysvětlím. Po technické stránce je skvěle zpracovaný. Minimálně co se kamery týče, tak určitě ano. Výprava mi úplně neseděla, ale nemyslím si, že by to bylo kdoví jak otřesné. Průšvihem je ovšem scénář, který na mě hodně působil dojmem, že někoho napadla vcelku slušná zápletka, kterou se následně rozhodl zdramatizovat. A tak se objevují další a další patálie, se kterými Hank bojuje. Pro mě bohužel mínus, neboť tak film působil až moc uměle a vykonstruovaně. Ovšem na straně druhé, je fenomenální Downey, který společně s Duwallem, vytváří na plátně koukatelnou dvojku. Pár vtipných gagů sice první polovinu odlehčuje. Ovšem ve druhé polovině, je již film mnohem dramatičtější a upřímně, jsem se často bránil slzám. Co naplat, když máte tak dlouhou stopáž a celou dobu věříte, že přijde Hankův dramatický právnický projev, ze kterého všichni padnou na zadek, ale on nepřijde. Místo toho pokračuje silná hra na city. Rozhodně to není špatný film. Člověka dost zasáhne a donutí přemýšlet. Ovšem na takovou stopáž, bych očekával důmyslnější scénář, spíš než spoustu střípků slepených faktem, že Hank kdysi ono město opustil a po letech na něj, v okamžik návratu, dopadá vše, co tam zanechal. Včetně dávných prohřešků. Škoda :o) ()

Komedii Santa je úchyl! čeká pokračování

Komedii Santa je úchyl! čeká pokračování

31.10.2015

Billy Bob Thornton se momentálně vůbec nefláká. Loni se objevil v Downeyho Soudci nebo v seriálovém Fargu a letos se po Vincentově světě zastaví ještě v kriminálce London Fields a politickém dramatu… (viac)

Soudce Downey Jr. a jeho lotrovský fotr

Soudce Downey Jr. a jeho lotrovský fotr