Úspešný právnik Hank Palmer (Robert Downey Jr.) dostane správu o tom, že zomrela jeho matka. Z veľkomesta sa preto vracia po dlhej dobe naspäť domov, kde prežil detstvo a kde dodnes žije aj jeho odcudzený otec, dlhoročný malomestský sudca Joseph Palmer (Robert Duvall). Ten je podozrivý zo spáchania vraždy. Palmer sa rozhodne, že aj napriek komplikovanému vzťahu s otcom zistí pravdu a v priebehu pátrania obnovuje spojenie s rodinou, od ktorej pred rokmi odišiel. (TV Markíza)

Kusik

Čekal bych od Američanů víc, protože pokud se jedná o tématiku opírající se o soudní pře, pak umí být tento národ velice tvořivý a precizní. Robert Downey Jr. zahrál svou roli stejně tak dobře jako Robert Duvall, ale přesto jsem postrádal to vyšší citové vypětí a silnější viny a projevy emocí. Zkrátka chci říci, že scénář a celkový námět není nic nového pod sluncem a to je asi tím největším mínusem. V soudní síni se odehrává nuda, i když v začátcích to vypadalo na solidní proces. Soukromý život hlavní postavy je zkrátka tak spletitý, až z toho jde hlava kolem. Je to příliš problémů na jeden film, a tudíž i pravdy, které vyvěrají na povrch nejsou pro diváka žádným fopa. No řekněme, že celkově se jedná o průměrné drama, ale mrzí mě to, protože z toho mohl být provotřídní doják a rovněž film plný napětí. Já si nemůžu pomoci, ale toto jsem tu nějak postrádal. ()

Nethar

Ani ne tak o soudním procesu jako spíš o vztahu mezi otcem soudcem a synem právníkem. Typický Robert Downey se svými úšklebky i výborný Robert Duvall. Kupodivu mě tohle drama vůbec nenudilo, i když některé věci byly zbytečné či nedopracované (třeba taková Vera Farmiga story line by ve vší úctě klidně ve filmu být nemusela). 3-4 hvězdy. ()

Marys

Robert Downey Jr. by už potreboval nejakú úlohu, kde by nehral tú istú postavu. Prijal som tento film trochu rozpačito. Je nekonzistentný, nemá väčšiu výpovednú hodnotu v rôznych maličkostiach a strašne sa zvlášť ku koncu naťahuje. Nebavil ma tak ako asi mohol. ()

jarmik

Líbili se mi herci, postavy, propletenost příběhu a vztahů, atmosféra městečka i scénář. RD Jr. hrál svůj typický charakter plný sarkasmu, arogance a zároveň citu, prostě napsáno pro něj. Do role jeho otce asi nemohl být obsazen nikdo lepší než právě Duvall. Farmiga a Thornton rovněž potěšili ve vedlejších rolích. Není to top právnická mozaika, ale v tomhle drama šlo více o vztah otce se synem než o zjištění pravdy. 85 %, super. ()

psychous3

Potenciál, co má soudní síň a v ní Downey Jr., je prostě nevyužitá. Nadbytečná stopáž brzdí plynulost děje, stejně jako zbytečné detaily. Prakticky nejde o soudní proces, ale spíš o vztah otec - syn a tomu je podřízen celý film (rodič - dítě), což podle mě nemuselo být až tam markantně znát. Délka 100 minut, větší akce v soudní síni, míň omáčky mimo ní a hlavní dějové línie a bylo by to o kus lepší. ()

Swoser

Film delší než se dalo čekat od jednoduchého příběhu, ale za celou dobu se na hodinky nepodíváte, protože každá scéna měla něco do sebe. Napětí mezi oběma Roberty přetéká přes okraje soudní síně a přítomnost zmatku a manipulace je tu habaděj. Nepředvídatelné, dojemné a hlavně i zábavné to je, pokud budete dávat celou dobu pozor. Pokud nemáte rádi filmy, které jsou jen o dialozích tak to bude pakárna. Film je dlouhý, ale ani mi to nepřišlo. Robert Downey hrál svojí klasickou arogantní, promiskuitní roli, ale co od něj jiného čekat. Zatímco Duvall svojí roli šedivého, otráveného dědka zvládl na jedničku. 7/10 ()

Hepy13

Zdlouhavé soudní drama, nikoliv však nudné. Velký prostor tu má i osobní, a rodinná stránka postav. Možná bych ale ubral na délce filmu, zato bych rozhodně neměnil herecké obsazení. Co se týče ''soudních'' filmů tak se da zvolit určitě lépe...Vyvolávač deště, Prvotní strach , Lid vs Larry Flynt nebo Philadelphia. ()

Illy

Jeden z nejhezčích filmů poslední doby. Ach jo, jak snadno se nechám dojmout. Ale pro soudní síně mám prostě slabost a navíc to byl fakt herecký koncert Robertů. ()

Ahsoka

Názov filmu naznačuje, že sa tu jedná o súdnu/právnickú drámu, no realita je taká, že je to skôr sentimentálna rodinná dráma s celkom banálnym, neoriginálnym príbehom tradične doplnená aj o určitú dávku romantiky. Stále som čakala na nejaký zvrat, prekvapenie, výnimočnosť, ale nedočkala som sa. Charaktery postupne mäkli a roztápali sa, zmierovali sa, čo je samozrejme chválihodné, ale bolo to od začiatku očakávané. Vrcholom filmu sú herecké výkony hlavných postáv, no na druhú stranu boli tu aj úplne zbytočné postavy, ako napr. vedľajší právnik, alebo dcéra bez otca, ktorých zmysel v celom príbehu je žiadny, no z nejakého dôvodu im tvorcovia venovali pomerne veľkorysý čas. Pekný, ale zabudnuteľný film. ()

zahadum

Zaujímavé....skrátiť..vynechať niektoré scény....celé postavy....vyhodiť náznaky infantilného humoru a nenechať dar z nebies v podobe B.B.Thorntona zaháľať v tak slabo až nulovo napísanej postave....skrátka a dobre...nevyužitý potenciál sľubného námetu..takto sa to naťahovalo a naťahovalo....škoda. ()

jandula00

Tak se nám po letech Robert Downey Jr. vrátil do justiřního prostředí, a udělal dobře! Komu toto prostředí ale sedí perfektně, je Robert Duvall. Morálně založeného, stárnoucího a neurotického soudce zahrál na výbornou. Až mi přišlo líto, jak věrohodnotně umírajícího starce zahrál. No, doufám, že jej zatím skutečně jen hrál... ()

Matli

Skvělá herecká jízda Downeyho, Duvalla a Thorntona. Čekal jsem ten typickej film ze soundního procesu, ale dočkal jsem se trošku něčeho jiného, takže milé překvápko, kde se do poslední chvíle neví jak to dopadne. 72% ()

adriane9

Robert Duvall exceloval aspoň dle mého emočního napětí. Vadila mi ta nepřiměřená stopáž, má to hluchá místa a ani Downey to moc nezachránil. Každopadně skvělá myšlenka a doporučuji počkat si na vyústění filmu. Tím spíš že mě naprosto odrovnaly dvě poslední závěrečné skladby a to od Bona Ivera a jeho Holocene a při závěřčných titulcích Willie Nelson, The scientist což je snad ještě lepší než originál. ()

avitakova

Hrozně hezky zpracovaný a natočený film s velmi zajímavým příběhem. Skvělé herecké obsazení. Robert Downey Jr. byl vážně úžasný a o Robertu Duvallovi ani nebudu mluvit. Konec filmu byl hodně emotivní a myslím, že skvěle zakončený, ikdyž celkem smutně, tak to do celého kontextu příběhu krásně zapadalo. ()

SidneyP

Já vám nevím. Večer jsem se vrátil z projekce a nechal jsem si to trochu uležet, než o tom něco napíšu a upřímně pořád nevím, co si o tom mám myslet. Jestli by se mě někdo zeptal, zda na mě udělal film dojem, tak bych asi odpověděl, že ano. Nevím ale ani tak moc čím. Dílko jsem si představoval trochu jinak, myslel jsem, že do něj dá Robert alespoň ždibek toho svého humoru a taky, že třeba další postavy dostanou víc prostoru. Mám totiž pocit, že vše, co souviselo s jinými postavami tak nemělo pro příběh vůbec žádný smysl - dcera bývalé přítelkyně, samotná přítelkyně, autonehoda v mládí, nevěra v mládí,... tvůrci tam prostě mrdli co nejvíc takových vedlejších malých dějových linek, aby se nemuseli alespoň na chvíli zabývat tou hlavní. A to mě štve, protože pak by film nemusel mít dvě a půl hodiny, ale třeba standardní 100 minutovou délku, a to by - dle mého názoru - filmu velmi pomohlo. No, nakonec tedy slabé čtyři hvězdy, zachraňuje to fakt jen Robert a trochu i Vera, ta tam taky sedla parádně. 70%. ()

Komedii Santa je úchyl! čeká pokračování

Komedii Santa je úchyl! čeká pokračování

31.10.2015

Billy Bob Thornton se momentálně vůbec nefláká. Loni se objevil v Downeyho Soudci nebo v seriálovém Fargu a letos se po Vincentově světě zastaví ještě v kriminálce London Fields a politickém dramatu… (viac)

Soudce Downey Jr. a jeho lotrovský fotr

Soudce Downey Jr. a jeho lotrovský fotr