Obľúbený temný hrdina Hellboy sa vracia na plátna kín v plnej paráde. Pod hlavičkou ÚPVO (Úradu pre paranormálny výskum a obranu) sa vydáva do Londýna, kam sa zo záhrobia vrátila obávaná čarodejnica Nimue. „Krvavá Kráľovná“ potrebuje nabrať silu, pretože v dávnych dobách ju zabil samotný kráľ Artuš a kusy jej rozštvrteného tela ukryl v rôznych častiach Anglicka. Hellboy teraz musí zabrániť, aby Nimue na svet ľudí zoslala smrtiacu morovú ranu. Rohatý cynik má našťastie po svojom boku nevlastného otca, profesora Trevora Bruttenholma, a kamarátku Alice, mimoriadne nadané médium. Spolu s nimi odhalí šokujúcu pravdu o svojom pôvode i o tom, aké je jeho skutočné poslanie. (Forum Film SK)

biergof

Pekelný Nihilismus. Bez servítek. Hlášky bez cenzury. Jatka, bitky, atmosféra. Nadčasová pecka! Ano, občas neladí střih filmu, ale jako počátek nové éry Hellboy to nemohlo dopadnout lépe...ledeže si hošánci upláčou, že film není jako Avengers a dokáže být i zlý a proto ho pošleme zpět do pekla a radši podpoříme nějakou přiteplenou sračku, co se tváří jako film, ano, ano, to bude nejlepší. Seru na vás! Tenhle Hellboy má koule a odvahu a ironmana by rozklepal jak nejtek! ()

Zeno

Hmm daleko lepší zpracování než starší dva filmy. Hellboy neni takový idiot, ale zároven si zachovává tu svojí nevycválanost kterou má mít. Atmosféra mnohem líp odpovídá komixům a film se nebojí o rating takže sprostá slova a gore tomu dodají šmrnc. Démoni na konci jsou skoro jak z některých anime (čili nechutně bizardní na hranice představivosti). Každopádně můžu vřele doporučit igonorovat nízké hodnocení zde. ()

Rastabilly

(58%) ERko otevřelo tomuto filmu jedinou možnost pozvednout se z úplných sraček. A právě eRkové propriety jsou tím jediným co zde opravdu funguje. Vše ostatní jinak zamrzlo v půli cesty. Takže hlášek je tu dost, jsou správně suché, kruté a po Hellboyovsku cool. Stejně jako několik opravdu povedených momentů. Odlehčenost a nadsázkovost se tu ale trochu utrhla z řetězu a metastázovala do dramaturgie a smysluplného vyprávění příběhu. Výsledný zážitek je jak na horské dráze. Nevyrovnaný a dosti chaotický. Jako výplachově nostalgická guilty-pleasure jednohubka OK. Jinak spíš povzdechnutí nad promarněnou příležitostí. ()

JohnZ87

Lehce nadprůměrná podívaná, která hraje spíš na efekt a snaží se vytěžit plusové body hlavně z R-kového ratingu - ať už jde krvavé scény nebo účelové vulgarismy, jejichž použití působí občas trochu uměle. Nuda to ale v žádném případě není a film je vcelku kompaktní a slušně odsýpá. 60% ()

Alojs

Nooooo. Materiál by tu byl, ale chybí tomu nějaké kloudné sešněrování, vyšší rozpočet a dost možná i jiný příběh. Zásadní potíž vidím v tom, že si film bere do huby poměrně hutnou komiksovou trilogii, která je sama o sobě dost složitá (mytologicky, dějově). Je tedy jasné, že se muselo škrtat a přepisovat. A v tomto případě hodně. Ve výsledku se tak nejvíce čerpá z druhé knihy, přičemž první je úplně vystřižena a závěrečná třetí část (nebo také grande finále plné ohně a osudového sebeobětování) je naopak totálně překroucena. A to tak, že nezůstal kámen na kameni. Nové postavy a změnu lokací bych ještě pochopil, chování Nimue už vůbec ne. A Hellboy? Ten je divný. David Harbour je sice sympoš na entou, ale pod nánosem latexu svou roli nezvládá. Perlman vtiskl své postavě jednoznačnější identitu - co se chování týče. Harbourova verze je podivně rozpolcená - rádoby drsňácká a rádoby vtipná (pospolu však nefungující). Když si odmyslíme neexistující vazbu na ucelenou předlohu, zůstane nám směska atraktivních scén (návštěva baby Jagy, souboj s Obry, Hellboyova korunovace, čistka v londýnských ulicích), hromada lidských vnitřností a trojlístek doslovných dovětků. Jako adaptace nový Hellboy nefunguje, avšak jako přehlídka různých historek ano. ()

Shitonit

No tak tenhle Hellboj ať táhne do pekla. Nebo radši do prdele. Filmově to je super, jen ten panák s upilovanejma parohama mi přišel dost, dóst, skoro až moc metrosexuálně nevyrovnanej, ve smyslu ... prostě z něj netrčely krom parohů ani pořádně drsňácký koule. ()

Brooks

Svoje béčkové čaro, rovnako ako väčšina filmov Neila Marshalla, Hellboy má, ale úkrok stranou od del Torovej atmosferickejšej, vážnejšie poňatej comicsovke smerom ku komediálnej, predigitalizovanej blbine ma nechytil. Dejovo je to hlúpe, ale aspoň ako tak zábavné, predovšetkým kvôli dostatku odviazaných akčných scén. Rating vyťažený naplno, krvi a hnusu je požehnane. Efekty majú veľmi premenlivú kvalitu, niektoré monštrá sú pôsobivé, niektoré smiešne. Casting skrz naskrz béčkový. 2* . ()

El.Negros

Jako jednotlivé zkazky dnes již legendárního komiksového klučiny z pekla téměř nepřekonatelné. Uvidíme tu mnoho oblíbenců jako fakt hnisavě olezlou Babu Jagu, tupého Gruagacha a nemrtvými opěvovanou Nimue. Výborné zpracovaní efektu a gore, které k filmu hodně sedne.Jen škoda že z toho neudělali minisérii a neprodali nějakému streamovacímu plácku za menší kopu zlata. Jako celek totiž působí hrozně nesourodě a špatně sestříhaně připomínajíc spíše tělo Frankensteina poskládané hyperaktivním děckem podle návodu z Ikei (v rumunštině). Herecké zpracování Hellboye Davidem Harbourem mi připadalo místy hrozně přemrštěné, a tak nějak ubrečeně hysterické. Rozhodně se nevyrovná předchozímu, věčně nabručenému a opravdu namáklému Ronovi Perlmanovi. Jinak paráda, love story staré oplzlé čarodějnice (bývalé slavné lovkyně zombií) a jednoho z nejznámějších démonů světa. ()

incognito

Jako fanoušek předešlých dvou filmů jsem se po pravdě trochu bál jak tohle dopadne. A bál jsem se naprosto oprávněně. Maska Hellboye za mě vypadá jako by se jim latex nějak roztekl a obličej se mi prostě nelíbil. Děj je celkem průhledný nečeká na nás žádné velké překvapení, kromě původu Hellboye, které ale má naprosto opačný účinek než tvůrci předpokládali. Je tady spousta krve tarif eRko. Na papíře to zní lákavě. Ale realizace už kulhá a to dost. Nemám rád digitální krev. Hrozně bije do očí, ale tady je to asi ten nejmenší problém. Digitálního"bordelu" je film plný a je jasný, že při rozpočtu 50 mil dolarů tady nebudeme na úrovni Avengers. Možná, kdyby ubrali na množství CGI tak by ten zbytek mohl vypadat lépe. Například proč se duše zemřelých musí objevit jako nechutný CGI červ, který vyleze z úst média? Tohle je snad nejhorší zobrazení komunikace s mrtvými. ()

papadoce

Nový Hellboy je ....... rapídne krvavejší 👍 ..... mierne cez čiaru digitálnejší 👎..... väčšinovo divákmi neprijatý 👍..... nie veľmi kvalitne v cz nazvučený 👎..... Rkovo sympaticky vulgárny 👍..... vizuálne škaredý až je krásny 👍..... dosť na p*** zostrihaný 👎..... v rámci žánru komiks originálny 👍 ..... Neviem čo sa sťažujete. PS: No nezamiluj sa do baby jagy 💗. ŠTYRI pekelné. ()

himor

Chvíľku som si myslel že pozerám remake jednotky. Potom sa čosi udialo, čo v jednotke nebolo a utvrdil som sa v tom, že je to iba sračkoidné pokračovanie s total inými hercami. Dve hviezdy sú za celkom trefné hlášky a bitku s obrami. Ostatné je žumpa. Škoda preškoda. 40% ()

Anomiska

Hellboy je môj oblubený "hrdina". Mám prečítané komiksy a film z mnohých z nich vychádza. Napriek tomu sa ma jeho osud nedotýka. Neviem, či za to môže scénár, réžia alebo samotný Harbour, ale obávam sa, že zajtra si nebudem pamätať, o čom film je. ()

Lyriq

Včera jsem filmu dal čtyři hvězdičky, protože tu svítilo dle mě vcelku adekvátních 79 procent. Dnes ráno už je nový Hellboy na 62 procentech, takže nemůžu nepřidat, tenhle film si totiž zaslouží vyšší hodnocení. Skvěle přenesený duch komiksů (ano, lépe než u předchozího zpracování), super akce (hlavně závěr s Mötley Crüe), spousta krve a David Harbour,který jako už zkušenější Hellboy dovede být zároveň tak trochu ťuňťa. Je to béčko jako kráva a to je skvělý. Fandím Dark Horse a doufám ve film ÚPVO. P. S.: Uznávám, že Milla mi moc nesedla, ale kvůli tomu nového Helboye rozhodně hanit nebudu. :) ()

whysoserious

Je to skutečně hodně jiné, než filmy Del Toreadora s panem Perlou. Budiž ke cti autorům to, že příběhová linka skutečně vychází z comicsu, ale kdyby se filmaři nesnažili do filmu tak násilně za každou cenu tlačit humor, tak by udělali líp. V tomhle ohledu mi to nesedlo a nejspíš to nesedne hodně lidem, kteří viděli předchozí filmové ztvárnění. Musím ale i tak pochválit Dejva H., že pro tu roli udělal co mohl. ()

Hellboy se brzy dočká dalšího rebootu

Hellboy se brzy dočká dalšího rebootu

19.02.2023

Po posledním Hellboyovi z roku 2019 od režiséra Neila Marshalla (epizody Hry o trůny) to vypadalo, že se rudý ďábel z pera Mikea Mignoly na pár let zase uklidí někam stranou. Snímek totiž narazil u… (viac)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Nový Hellboy je oficiálně fiasko

Nový Hellboy je oficiálně fiasko

24.05.2019

Reboot Hellboye od režiséra Neila Marshalla (Centurion, Hra o trůny) byl po pěti týdnech definitivně stažen z kin. Snímek za tu dobu utržil 21,9 milionů dolarů na domácím trhu a jen necelých 40… (viac)

Hellboy v kinech zklamal

Hellboy v kinech zklamal

15.04.2019

Společná snaha studií Lionsgate a Millennium vrátit do kin komiksového Hellboye s novou tváří a v novém, předloze věrnějším pojetí, tragicky nevyšla. Snímek obdržel v diváckém hodnocení CinemaScore… (viac)