Hlavný hrdina Milo (Kit Harington), otrok, ktorý sa stal gladiátorom, čaká na svoj posledný boj, aby zničil svojich súperov a dostal sa na slobodu. S výhľadom na slobodný život sa zamiluje do dcéry bohatého obchodníka, ktorá však má byť proti svojej vôli vydatá za skorumpovaného a zhýralého senátora (Kiefer Sutherland). Ich skutočný problém sa ale pripravuje v hlbinách Zeme. V osudových hodinách po erupcii Vezuvu, vo chvíľach totálneho chaosu a desivej skazy sa musí Milo prebojovať von z gladiátorskej arény, a podstúpiť boj s časom, aby svoju Cassii z rozpáleného pekla zachránil. (TV Markíza)

Nethar

Ale jo, tak já jsem se příjemně bavil. Podobné historické filmy mám rád. A že to není úpně přesně podle reality, s tím se asi u podobného akčního kousku počítá. Efekty parádní a velkolepé. Ale přece jenom ten scénář byl až moc trapný, navíc jak se všechny charaktery na konci černobíle vyostřily, ten je zlý a zbabělý, ti jsou hodní a stateční, nebudeme to s těma hvězdičkama přehánět. Ale podíval bych se na podobný film klidně rád znovu, i takovéhhle oddechovky jsou potřeba. Jo a vykrádá to Gladiátora docela důstojně, to se nemůže zapřít :-) ()

drtalec

Laciná slátanina 300, Gladiátora, Spartaka a dalších filmů. Už od poloviny jsem se těšil na konec a doufal, že to aspoň neskončí happy endem, což se mi nakonec vyplnilo...takže hvězdička navíc. Jinak naprostá ztráta času. ()

Zombi

Smál jsem se, hodně jsem se smál jak je to blbé, klišé střídá klišé a vy toužebně vyhlížíte první náznak sopečné činnosti, aby už to láva všechno pohřbila. Ženským postavám tento film vůbec nesvědčí, Carrie-Anne Moss se mi líbí, ale zde vypadá hrozně, stejně tak Emily Browning, v Sucker Punch kočka, zde působí jako elfka, který zapomněli přistřihnout uši, Kit hraje jako v GoT, ale zde je totálně mimo, drsný gladiátor výšky metr sedmdesát a s pohledem štěněte sem prostě nesedí a jeho sixpack to nezachrání. Slabší 2 hvězdy. ()

seko0408

"Postapokalypticky" Gladiator. Hodnotenia mohli byt vyssie nebyt toho prehnaneho love story a neprirodzeneho stastia ked sa vsetko na vokol ruti len hlavnemu hrdinovi a zaporakovi sa neskrivi ani chlp na ruke -_-. Cim viac filmov vidim, tim viac sa mi tieto 2 veci vo filmovom priemysle hnusia. Osobne ma pri hodnoteni dost ovplivni aj koniec filmu. V tomto pripade zase negativne. Tu nekonecnu lasku si mohli aspon v zavere odpustit, hold romanticke duse museli jasat. ()

H4ku11

Herecké výkony boli strašné, rovnako ako dej. Napriek tomu nejakým zázrakom ma v celku bavilo pozerať na rozpadajúcu sa legendu. ()

gumolit

Začína to ako Barbar Conan potom je z toho skoro celý film Gladiátor no a nakoniec máme z toho doslova Titanic akurát zaľúbenci miesto studenej sprchy dostanú trochu teplejšiu lávu zo sopky a najsmutnejšie na tom je že si nestihnú ani zasúložiť a aha už koniec??Čo prinútilo celkom schopného režiséra natočiť film, ktorý nie je ani katastrofický ani romantický??On je totiž nudný.Je nudný aj keď padajú žeravé kamene z neba, je nudný aj keď praská zem v aréne kde prebiehajú zápasy na život a na smrť.Ta skaza Pompeje mi prišla už zbytočná nad tak deravým a naivfným scenárom len som sa tešil kedy to utrpenie skončí.Pán režisér tento pokus nevyšiel a radšej si pustím Pink Floyd hrajúcich v Pompeje na 100% pútavejšie než táto doslova hovadina. ()

Blazin

Tak určitá podoba s Gladiátorem se popřít nedá, srovnávat se to taky nedá, ale i tak mě to bavilo a vizuální efekty jsou na vysoké úrovni. ()

Ant_Antony

Dosti sterilní vykrádačka Gladiátora a seriálového Spartaka jenž ukazuje, že zkáze Pompejí nedokáže zabránit ani Jack Bauer - obzvlášť v tak příšerný roli, jakou tu Keifer dostal, ale za to má tenhle "antickej" katastrofickej film asi nejlepší přeslazenej konec ze všech, co jsem kdy viděl... Kam se hrabe Titanic... ()

filipvrbik

Poměrně solidní pokus o gladiátorský Řím a zkázu Pompejí. Film se naštěstí nesnaží kopírovat Gladiátora (2000), což je rozhodně plus, navíc je tu romantický příběh, zkáza je opravdu efektní a efektivní a za konec, za konec dám jednu hvězdu navíc, ten mě rozsekal....90% ()

mira007

Kanadský film ve formě telenovely s pachutí televizního filmu, který se chytře schovává za jednu z nejimpozantnějších katastrof zničení starověkého města sopkou. Story gladiátora a krásné Římanky proti kterým stojí až téměř parodický záporák senátor v podání jediné známé tváře Kiefera Sutherlanda . Velmi slabé, nevěrohodné film někam na odpoledne a i jako nenáročná pohádka nezajímavé ikdyž v té katastrofické části se tvůrci snaží, tak to prostě vypadá levně. ()

PanTumnus

ano, je to tak. pompeje prostě hodnotím na 5 a nemůžu se bránit srovnání s mega přeceňovaným pokračováním 300. pompeje zkrátka mají vše, co 3stovce chybělo. třeba funkční příběh (i když plný klišé), sympatické postavy, realističnost (ano, je to tak... rejža resident evil natočil realistický film.) a tak dále. pompeje navíc baví a nebál bych se je označit za nejlepší katastrofický film posledních deseti let (nebojte, 2012 a den poté do toho počítám taky). herci jsou příjemní. efekty jsou nadprůměrné (i když sem tam probleskne trocha nepovedeného digitálního pozlátka, ale není to nic co by vás nějak rušilo) kamera je fajn, zpomalovačky jsou na snesitelné úrovni a hudba burácí naprosto parádně. ze začátku to vypadalo na tři, s propuklou apokalypsou v průběhu snímku pak na čtyři a díky poslední, dejme tomu, minutě nakonec na pět. já se bavil, zdejší hejt nechápu a docela se těším až si pompeje zopakuju na Blu-Ray. :) ()

Martinius

viac by sa k tomuto filmu hodil nazov "pomyje" ako pompeje. v kazdom pripade ide o ukazkovo zahodenu temu na skvely dramaticky historicky film. z katastrofickeho scenaru je tak katastrofalna akcna zlatanina. rimania niekde v britanii najdu zlateho bazanta, ci kelta mila minderbindera, z ktoreho sa vzapati vykluje anticky chuck norris a jednou ranou zlozi celu criedu gladiatorov. a kedze je taky slavny a neporazitelny, odvezu ho rovno do pompeii, ktore boli svojho casu aspon 50x mensie ako rim a preto urcite dolezitejsie a so svojimi 20.000 obyvatelmi ani len trochu provincne. v tomto utesenom mestecku pod vezuvom nam reziser zvysok filmu dava najavo, ako boli rimania zli a kruti a ze vrazdili a zotrocovali dobromyselnych slachetnych barbarov. az zrazu zacne vybuchovat vezuv, ktory rozbombarduje mesto viac ako nemci rotterdam. dokonca aj mestsky amfiteater sa ocitne v horsom stave ako v roku 1971, kedy v nom koncetovali pink floyd. divak sa dalej docka skvostnych momentov ako tsunami, galery v ulici na sposob day after tomorrow, alebo erupcii vezuvu nacasovanych podla dramatickych potrieb scenaru. este by bolo reziserovi treba vysvetlit taku drobnost, ze obyvatelov pompeii spalil bud vulkanicky plyn alebo zadusil jemny popol, ktory zasypal cele mesto, po dazdi stuhol na beton a zakonzervoval cele pompeje. a ze tie tela obeti skrutene na zemi nie su skameneni ludia, ale sadrove odliatky, o ktore sa postaraili archeologovia. nie vezuv. ale co uz s hyperaktivnymi autistami za reziserskou klapkou... ()

BlackHood

Je sice pravda, že Paul W.S. Anderson zkombinoval dramatický film s Andersonovou typickou akcí. Ale to mi nevadilo, protože já mám rád akční filmy. Jestli mě něco na tom štve, tak to, že se Paul W.S. Anderson udělal historický film, místo sci-fi, doufám, že u toho nezůstane. Ale výbuch byl skvěle udělaný, i Pompeje, akce byla, takže jsem celkem spokojený. ()

j0nathan

Nemůžu se zbavit pocitu, že v Pompeii funguje všechno jen na půl a nic není uděláno pořádně. Nechytla mě přírodní katastrofa ani další příběhové lajny v podobě gladiátorů nebo romantického vztahu. Jako bonus je to celé prošpikované tisíckrát viděným klišé. Pompeje mají zkrátka všechno, ale přitom nic. V podstatě ani nevím, proč hodnotím celými dvěma hvězdami. ()

scartino

Těžkotonážní, "klišoidní" podívaná, která však svůj účel plně splnila. Nebuďme ale tak kritičtí a raději se podívejme na veškerá plus, která tento film obohacuje. První velké plus je díky tomu !!! SPOILER !!!, že už od prvních vteřin víme jak to skončí, ano všichni umřou, za což jsem zrovna u tohoto skvostu strašně vděčný. A jako druhé velké plus je trio, které tu vystupuje. O kom mluvím ? O ČERNÉM golemovi po boku Jona SNOWA(hahahaha vidíte ten paradox ?), kteří mají za prdelí Jacka Bauera v nablýskané, zlaté plné polní, který však nezvládne zachránit ani jedno městečko bez 24HODIN(jak smutné). Takže parádní tři hvězdy, jelikož mě to dohromady dokázalo pobavit déle než 20minut, což je v poslední době zázrak. Ámen ()

Illy

Než k něčemu dojde, musíme přihlížet absolutně fádnímu příběhu beze stopy originality. A když už k něčemu dojde....říkáte si konečně. Ale ono je to zase jen fádní a nezajímavé. Anderson vlastně ani nepřekvapil a potvrdil mi že není režisér pro mě. ()

Sutherland a noví Hráči se smrtí

Sutherland a noví Hráči se smrtí

09.07.2016

24ka se na podzim vrátí na obrazovky bez Jacka Bauera. Kiefer Sutherland seriál předal novému hrdinovi, který bude mít tvář Coreyho Hawkinse (Straight Outta Compton), a hodlá se věnovat filmové… (viac)

Lara a Alice ještě ustřelí pár hlav

Lara a Alice ještě ustřelí pár hlav

06.03.2013

Akční kočky z videoher neřekly své poslední slovo. V souvislosti s právě vycházející hrou Tomb Raider se opět mluví o novém filmu. A stejně jako předloha, i film bude „reboot“, takže nám vylíčí… (viac)