Broadchurch

Dráma / Krimi / Mysteriózny
Veľká Británia, (2013–2017), 19 h 20 min (Minutáž: 46–53 min)

Tvorcovia:

Chris Chibnall

David Tennant, Olivia Colman, Andrew Buchan, Jonathan Bailey, Carolyn Pickles, Pauline Quirke, Steve Bennett, Jodie Whittaker, Will Mellor, Arthur Darvill (viac)

Když je na pláži nalezen zavražděný jedenáctiletý Danny, zpráva o jeho smrti zasáhne nejen jeho rodinu, ale i ostatní obyvatele malého městečka Broadchurch. Vyšetřování se ujímá detektiv Alec Hardy (David Tennant) a místní policistka Ellie Miller (Olivia Colman). (kareen)

brkerez

Až na vyjímky sem nevěřil postavy a to co jim lezlo z úst, dílo zkázy bylo dokonáno vyloženě otravnym tlačením na emoční pilu při zobrazení devastace rodiny po úmrtí dítěte. Až moc naivní policistka, až moc morouskej asociál policajt (už dost klišé). Jedinej koho sem uvěřil a kdo mě bavil byl skvělej zahoustlej/zatrpklej trafikant David Bradley a parádní na-zabití-ježibaba z přívěsu. Jak už tady v komentářích zaznělo, tak autoři divákovi dost razantně předhodí několik podezřelejch, aby pak mohlo na konci přijít to nejnepravděpodobnější šokující odhalení. Ale snad nejotravnější jsou ty dlouhý tklivý záběry podkreslený těžkotonážníma houslema a klavírem, který maj ždímat emoce z diváka sledujícího rodinu zasaženou ztrátou dítěte - bylo jich tam moc a strašně přepálený. Podtženo sečteno všechno tak nějak na efekt, jako by se někdo snažil udělat atmosférickou detektivku s detektivem morousem, která se má na poměry žánru hodně věnovat i osudům postav rodiny oběti, ale moc to neuměl a nedostatek skillu/zkušeností kompenzoval tlačenim na pilu ve všech směrech. Jak se to má dělat ukazuje za mě fenomenální The Killing https://www.csfd.cz/film/294212-zlocin/komentare/ ()

pee-jay

Po letech jsem dokoukal nějakej seriál až do konce :) Moc se v tom neorientuju, ale přijde mi, že ITV je něco jako britská Nova - důraz na vizuál, obsah si domyslíte, vždyť to přece znáte... ()

Perdol

Opravdu, nemám co vytknout. Charaktery postav mne uchvátily, zajímavé sidestories, a David Tennant se vyhoupl do pětky mých nejoblíbenějších britských herců. ()

chevronman

Velmi kvalitně pojatá detektivka z příjemného prostředí a lidskými charaktery, které nebyly vyumělkované pro potřeby televizní tvorby a divácké úspěšnosti. K tomu přidejte podmanivou hudbu a milovaného Davida Tennanta a dostanete pět hvězdiček. ()

Isognomostom

Mrazivé, britské, strhující! Jsem vděčný divák detektivek a celou sadu dílů Broadchurch jsem fascinovaně spořádala během jediného dne (polovinu při dlouhé cestě vlakem a druhou před spaním) - prostě jsem musela vědět, kdo je vrah a co s tím mělo kdo společného. A pak jsem na ten poslední díl od jedné do druhé hodiny ráno jen nevěřícně zírala. Strhující, britské vynikající! David Tennant se strništěm a podmanivým hlasem opět nezklamal - ten pán prostě umí! :-) ()

peppe

Naprosto parádní detektivka s tak překvapivým koncem, že jsem jenom zíral s otevřenou pusou! Opravdu povedená věc. Vřele doporučuju milovníkům detektivek. ()

Korra

Mno, tak špatné vyšetřováni vraždy tu už dlouho nebylo. Mám sice ráda Davida Tennanta, ale tady mi nějak nesedne a mám pocit, že roli dostal jen kvůli svému jménu. Olivia Coman je proti tomu fajn a kdyby dostala víc prostoru, bylo by to ku prospěchu věci. Celé je to recepta ala Twin peaks - malé město a jeh o tajemství, která se kvůli vyšetřování vraždy odhalují. Nelze ale upřít, že je to slušně natočené.... Po druhé sérii zvedám 80 %, Kupodivu soudní proces byl zajímavější než celé vyšetřování vraždy. Napětí by se dalo krájet, emoce stoupají a postava DI Hardyho se po zdařilé operaci kardiostimulátoru konečně začne chovat jako vůdce, což je poloha, která Tennantovi svědčí. Eve Myles a D´Arcy tvoří velmi zajímavý pár a po právu si kradou divákovu pozornost. Jsem zvědavá na třetí sérii. ()

Kexina

Obyčejný kriminální seriál, který sice obsahuje sem tam nějakou tu faktickou či filmovou nesrovnalost, ale přesto je to vcelku příjemně ubíhající "seriál pro poklidné sobotní večery". Oba hlavní představitelé zvládli své role skvěle (konečně film, kde vztahy mezi kolegy zůstanou kolegiální a lehce odtažité, aniž by se zde opakovalo to otřepané klišé a skončili spolu v posteli nebo jako nejlepší přátelé), bylo příjemné vidět i známé tváře ve vedlejších rolích. Druhou sérii si určitě nenechám ujít. ()

studentice

Broadchurch mě nesmírně baví po obě sezóny. I když se zdánlivě nic neděje, každá vteřina je napínavá. Je to můj letošní nej seriál. ()

alevy

Myslim, ze to je dobre natoceny serial, jen ten konec mi prijde nesmirne smutny, a i kruty. Pravda je, ze lidem do hlavy nikdo nevidi, ale nektere veci bych tam zavrel na sto zamku - radeji opravdu nevedet. Mozna je to pokrytectvi, mozna obrana, ale lide vnitrne vedi, ze veci nejsou v poradku, jen je nechteji pojmenovat. ()

pedruska.n

Ellie a Alec sú parťáci ako Saga a Martin. Sympatickí, uveriteľní, rešpektujúci sa. Príbeh je dobre napísaný a napätie stúpa až do poslednej časti. Pre mňa príjemné prekvapenie, keď si odmyslím poslednú 5-minútovku 1.série, kde to trošku prehnali so sentimentom. 1.séria: 100%, 2.séria 85%. ()

dalia

Po 1. sérii jsem velmi spokojena, seriál má atmosféru i napětí, postavy jsou mnohorozměrné, všichni včetně hlavních vyšetřovatelů mají nějaká ta tajemství a kapitoly ve své minulosti, které by nejraději pohřbili hodně hluboko. Podezřelých zde bylo mnoho, ale zároveň i mnoho slepých uliček při vyšetřování, a velmi oceňuji právě ten motiv, že ne vše je takové, jak se při zběžném pohledu může zdát. David Tennant i Olivia Colman ztvárňují zvláštní dvojici detektivů, nejsou to prvoplánoví sympaťáci, ale postupně se sehrávají a vzniká mezi nimi zvláštní dynamika. Oba předvádějí výborné výkony. Poslední díl byl velice působivý i překvapivý, skutečného pachatele jsem nepodezírala. V seriálu bylo méně humoru než bývá u britských krimi zvykem, připomínal mi spíše skandinávské detektivky. Po 2. sérii - tato série mi přišla ještě trochu lepší než první, i na 5 hvězdiček. Napínavé soudní drama a zároveň s ním se prolínající vyšetřování starého případu, rozuzlení nakonec opět velice působivé, Tennant i Colman byli vynikající. Po 3. sérii měním na 5 hvězdiček, opět výborné, ne moc předvídatelné, postavy jsou "obyčejné", že života, působí přirozeně a věrohodně. Skvělý seriál. ()

Ekdahl

Nevim, esi je tohle ta "kvolity tývý", co se o ní teď tak mudruje, ale jestli jo, tak to věru není žádnej zázrak. Největší problém (mimochodem typickej pro veškerou komerční "tvorbu", chci říct spotřební zboží): redukce všech postav, motivace a dění na tu nejprimitivnější, nejbanálnější vrstvu animality, afektivity. Sledovat postavy - spíše by se mělo říct loutky - v těchhle komerčních věcech je utrpení, protože ve svým životě neznají žádný zajímavější motivy a cíle než banality typu držet se někoho za flígr, někoho ojet, pomstít se, splašit nějaký chechtáky apod. Plusem tohohle seriálu - kromě řemeslný kvality, o který si produkce např. ČT může nechat jen snít, to jsou úplně jiný světy - je to, že ukazuje utrpení takovýho života. S uměleckou tvorbou ale zboží tohoto typu nemá moc společnýho, protože skutečná tvorba netematizuje to nejprimitivnější v člověku, cílí na něco s prominutím vyššího. Tyhle seriály jsou jak žrádlo - člověk se nažere, za čas to vyloučí a může se jít nažrat znovu. Jde jen o to vybudit nízký afekty strachu, sentimentality apod. To je trochu málo. (P.S. a bod dolu za tu skotštinu hl. hrdiny, to poslouchat je čirý utrpení) ()

poppy75

hodnotim po zhliadnuti 1. serie...producenti by si za svoju tuzbu po prachoch,ktora vyustila do neskutocne natiahnuteho pribehu,zasluzili zhodit z toho utesu...po poriadku:policajtka millerova bol najvacsi fail.osobka,ktora neveri,ze by ktokolvek bol schopny zlocinu,objimajuca kazdeho,navyse vyzerajuca,ze nevie ani poriadne malu nasobilku,proste vysmech policajta ako vysity...david tennat je ten typ,od ktoreho cakate,ze kazdu chvilu zacne tancovat ci spievat a aj seriozna vec v jeho podani je groteska...na spracovani bol za mna najvacsi prieser,ze pribeh bol malo,ale naozaj malo anglicky-amerika z toho trcala aj cez monitor...klise ako hovado-malinke idylicke mestecko a bum zrazu je kazdy nejaky vysinuty curak...absolutne nerealne ,nasilne,smiesne dialogy,sustali papierom...matka po smrti syna preukazala tolko emocii ako ja,ked si vyfukam nos-nedoveryhodny herecky vykon...aj ostatni riadne,az teatralne prehravali...uplne zbytocne odbocky,len aby sa pribeh,ktory by ako miniseria o 3 castiach bol sledovatelny,natahoval az do meganudy...vraha ste s troskou inteligencie odhalili uz hned v uvodnej casti,ale dufala som v aspon nejake necakane rozuzlenie,ze preco ...ale sklzlo to do sklamania...a vrcholom trapnosti bol zaver s ohnom a odpustanim-to bol nejaky odkaz k tomu co sa deje vo svete? mozno nakuknem,ze o com tocili este dalsie serie,ale preco ma toto 85 % vazne nepochopim... ()

Seriálový Duch, Beowulf, Hell on Wheels 4...

Seriálový Duch, Beowulf, Hell on Wheels 4...

22.11.2013

Zkrátka za hrstí televizních novinek. Studio Paramount chystá masivnější útok na malé obrazovky. Především by chtělo proměnit několik svých klasik v seriály. Třeba Duch, oscarový trhák s Patrickem… (viac)