hony23

Sledovat po 7 dílů nesympatickou dvojici detektivů, jak tápou v případu vraždy 11 chlapce, to je chvílemi dosti nuda. Celé se to dá vydržet hlavně proto, že je divák opravdu zvědavý, kdo z mnoha podezřelých je opravdu pachatelem. 8.díl pak přinese skutečně překvapivé rozuzlení, což výrazně vylepšuje celkový dojem ze seriálu. ()

Streeper

Skvělý seriál, který mě naprosto ohromil nejen napínavým příběhem, ale také hereckým obsazením. Ať už Olivia, David nebo Jodie všichni byli naprosto dokonalí. Líbilo se mi, že se každý díl věnoval někomu jinému a opravu jste měli pocit, že to mohl udělat kdokoliv. S přítelem jsme podezřívali snad každého a vymýšleli si různé teorie a je skvělé, že tohle dokáže v divákovi seriál vyvolat. Nakonec jsme výsledkem byli hodně překvapení. ()

Fido

První sérii seriálu BBC Broadchurch činí pozoruhodným nejen podoba s Forbrydelsen, ale několik dalších skutečností: Výborné psychologické vykreslení rodičů i dalších hlavních postav a podezřelých, dostatek emocí, velmi dobrá hudba a na BBC vcelku netradičně správná řešení několika morálních dilemat, včetně pozitivní role místního duchovního. ()

LadyPupu

"Myslela jsem, že žal je něco, co je uvnitř... Něco, s čím můžu bojovat a porazit to. Ale není tomu tak. Ta věc je venku. Je jako stín. Nemůžete tomu uniknout. On neroste, ale ani se nezmenšuje. Musíte s tím žít, musíte přijmout, že to tak je..." Směs bolesti, smutku, zrady drásající až do morku kostí. Obrovská nálož emocí, které plně vystoupají na povrch v posledním dílu, je podpořena nádhernou hudbou, díky níž je celkový dojem ještě silnější. ()

BoredSeal

Nepříjemný seriál z maloměsta připomínající debilitu lidí, co se s mozky napumpovanými bulvárními teoriemi vrhnou na nejbližší teorii s hořícími pochodněmi a baseballovými pálkami. Nicméně nepříjemný i tím, že jeden z detektivní dvojice je otravný exot a že je v něm minimum sympatických postav - protože divák má díl po dílu hádat teoretického dalšího vraždícího pedofila/pedofilku. Na severské krimi to samozřejmě ani náhodou nemá a obrazově je to naprostá TV nuda, ale série vede k uspokojivému odhalení. ()