Za hranice známeho vesmíru. Práve tam smeruje posádka lode Enterprise v pokračovaní legendárneho Star Treku. (CinemArt SK)

ElFifo

Justin Lin je patlal, zpatlal Fast & Furious a teď se rozhodl zpatlat další značku a to Star Trek. Prokousal jsem se hodinou této patlaniny a nějak jsem nenašel důvod v tom pokračovat. 3/10 ()

Deathwing

Skvělé zpracování vosího roje při vesmírných útocích nepřítele. Nic nového to nepřineslo. Stejná akce, stejné vyvrcholení příběhu a skoro stejný záporák, tak to už jsme viděli mnohokrát. Prostě a jednoduše klasické ztvárnění klasického sci-fi. ()

Dawydov

Star trek mám rád a předchozí díly mě bavily hodně. Ale toto bylo bohužel zklamání. Sotva tři hvězdy. Vizuálně i zvukově sice pořád skvělé, ale dějově zcela ploché a prázdné. Nic zajímavého se tam neděje, je to vlastně statické, na jednom místě se řeší ne moc zajímavá zápletka ne moc zajímavými způsoby. Samotný fakt, že tu každých deset minut odehraje nějaký pěstní souboj, rozhodně akční jízdu nepřináší. Spíše naopak. Je to otravné, zvlášť s mihotající se kamerou. Scénář není vůbec sofistikovaný ani rafinovaný pokud jde o hlavní děj. Občas vystoupí nějaký technický dialog či monolog, který ale jen vysvětluje, jak se musí něco složitého udělat proto, aby se vyřešilo něco nezajímavého a banálního - musíme se dostat na nějaké místo, něco z něčeho vyndat, někam donést, odněkud utéct, pomlátit u toho nepřátele... Prostě nuda. Jediná zábava je špičkování mezi Spokem a Bonesem, a taky trochu vnitřní pochyby Spoka a Kirka. Ale to nestačí. Jinak ani ty postavy moc netáhnou, ani žádná super nová prostředí, nové rasy či nepoznané problémy. Tak nějak to tam prostě není. Přitom herci hrají dobře a postavy jsou funkční, ale kdyby tam zažívaly nějaký jiný příběh... :( Spoilery: Není moc uvěřitelné, že by někdo stavěl megastanici zrovna v místě, kde nemá probádané okolí (nezmapovaná mlhovina) a nemůže si být jistý bezpečností. To nedává smysl. Stejně tak není moc uvěřitelné, jak získal ztroskotanec se sto let starou technologií takovou nepřemožitelnou sílu a převahu nad nejmodernějšími zbraněmi federace. No a způsob, jakým byl nakonec poražen, je trapný, béčkový. Chtěl jsem inteligentní Star trek, ne sedmé pokračování Dne nezávislosti, které jde rovnou na dvd... Edit po druhem shlednuti: je to mnohem lepsi, kdyz nemate prehnana ocekavani. V zanru star trek je to vynikajici. ()

mouzi

Jak tak ctu tady ty komentare, tak vidim, jak se tu sinusoidne strida hodnoceni. Jeden da 4 a dalsi 2 a porad dokola. No, ja nejsem zadny skalni fanda ST, ani jsem nikdy ten serial nesledoval, az tyto nove filmy (jsem spis fanda SW). A musim rict, ze se mi to libilo. Nedam ale plny pocet, protoze ta posledni pulhodinka mohla byt sviznejsi, resp. nemusela byt vubec a ten film mohl mit 90 minut a byt naslapanejsi. Bohuzel, dnes se nosi minimalne 120minutove zalezitosti a to je trend, ktery zdaleka neprospiva vsem.. ()

Aiwcz

Film natočil jiný režisér a je to hodně znát. To, co bylo dobré na předchozích dvou dílech (ty staré opravdu nemusím) je teď klišé. Použití starých prvků, jako zničení lodi, začlenění nového člena posádky, závěrečný souboj ve městě či nudný záporácký zvrat, tady prostě nefunguje, neboť celý film vypadá poněkud lacině. Do očí bijící chabé CGI, opravdu laciné kulisy nepřátelské planety nebo fakt, že kdykoliv se objeví problém, tak je za pět až deset minut nějak vyřešen (a to se opakuje pořád dokola). Nejvíce asi zamrzí destrukce nepřátelské armády, při které sice hraje dobrá hudba, avšak je to celé takové chabé. Když už jsem zmínil hudbu, tak ta je, kromě dvou motivů, taková nijaká a nepodkresluje moc dobře scény. Jo a pokud měl JJ úchylku na odlesky, tak Lin jí má na kameru otáčející se o 270° (asi každý pátý záběr). Celkově zatím nejslabší díl restartované série. Jediné pozitivum je vtipná stránka, která je nenucená (díky, Simone Peggu). 57% ()

rigby

Star Trek jsem sledoval pouze ve filmových zpracováních. Nijak zvlášť mě nikdy neuchvátil a v tomto případě tomu nebylo jinak. Spíše mám takový pocit, že se jedná o velmi slabé pokračování. Už začátek je nudně akční a nepřekvapí ani následný průběh filmu. Není třeba se na to dívat ještě jednou, to už bych opravdu nesnesl. ()

Fuksinka

Další Brit jako padouch. Tentokrát Irdis Elba. Ovšem zde je trestuhodně nevyužitý. Motivace je celkem jasná, ikdyž nudná. Vykašlat se na masku a mohli jsme si aspon užít, jak hraje. Pine už nevypadá jako malý sptatek, ale dospěl nám a konečně mu toho Kirka věřím. Dokonce ho musím pochválit. A musím pochválit nejen jeho, ale všechny hlavní členy posádky. Jinak akce skvělá, vtipy fungují, herci hrají. Co vic si u popcornu přát? ()

andrewXx

Nový Star Trek zmenil režiséra a ostrieľaného, skvelého J.J. Abramsa vystriedal tiež skúsený Justin Lin. Ten čelil neľahkej úlohe, pretože jeho film mal byť akýmsi vrcholom výročia značky a tiež musel rátať s tým, že bude porovnávaný s predchádzajúcimi dielmi, kedy dal Abrams latku najmä pri Into Darkness tak vysoko, že na ňu niektoré filmy môžu pozerať iba ďalekohľadom. Star Trek Beyond je farebnejší, svetlejší a má ľahšiu atmosféru. To v tomto prípade naozaj nie je na škodu, pretože to sérii prinieslo dobré osvieženie. Čo ale na škodu je, že dej síce nie je zlý, je nový, posádka sa rozdelila a prináša celkom iné dobrodružstvo, ako sme videli predtým, no nedokáže vtiahnuť tak, ako tomu bolo v predchádzajúcich dieloch. Idris Elba čoby záporák na svojich konkurentov predtým proste nestačil a finále bolo tiež jemne slabšie. To je za mňa jediné väčšie mínus tejto časti, za ktoré jej strhávam 1*. Inak je Star Trek Beyond zase vydarenou podívanou pre všetkých, ktorí si zamilovali predošlé filmy. Skvelá oddychovka, ktorá má hlavu a pätu, dobré herecké obsadenie, špičkovú vizuálnu stránku a triky (útok na Enterprise bola dokonalá, na 100% zvládnutá scéna, na ktorú budem dlho spomínať). PS: Sofia Boutella by mala takto chodiť namaľovaná už stále :) ()

jjjerry

Zklamání roku=/ "Fast and badly to the end" s Justin Lin. Za každou cenu se tam snažil vnutit Tchajvanské prvky, které cpal do Rychle a zběsile. Proboha proč tam musela být motorka? Šroubované dialogy nemohli být horší, za každou cenu snaha o vtip. Ve výsledu to zní spíše jako komedie, místy jako parodie. Žádná hudba, žádné napětí, postavy ploché a trapné. Musel jsem si pustit Star Trek Into Darkness...abych si zlepšil náladu a zjistil, jeslti jen nemám špatný den. Ve Zpátky do temnoty jsem měl místy husí kůži, užíval si děj..napětí, dialogy a užívám si je asi potřetí...bohužel tohle si znovu nepustím. Výstižný komentáž: Isherwood ()

jojto

Žiadne prekvapenie a ani sklamanie sa nekonalo. Kirk sa akčne číni ako za mladi, hoc od poslednej časti zostárol tak o 20 rokov. Warpom to určite nebude, skôr chlastom. Rýchlo natočit ďalšiu časť, inak bude už len posedávať vo veliteľskom kresle. Poručik Uhura je iná káva. Tá zrejme prešla pri výsadku cez nejaké "omladzujúce" silové pole, ktoré jej rokmi pridáva na kráse i charizme. Teším sa na jej ďalší výsadok na Pandore v 3 dieloch. No tak šup. šup, rýchlo šikovní čínski majstri pozvárať tanier, motory a trupík a hurá do ďalšieho neznáma. ()

esmoke

Objeví nějaké nečekané nebezpečí, Enterprise letí jako záchrana, posádka je rozprášena, musí se dát dohromady a porazit nebezpečí. Úvod je příjemně Trekovský, akce solidně odsýpá , něco si mohl režisér odpustit. Ale celkový dojem je dobrý, takže příjemná podívaná. Vyplatí se rozhodně vidět na velkém plátně. (2D dabing) Rozpočet: $ 185 miliónů, Tržby: $ 342,898 miliónů. ()

aannemer

Velkolepé, ohromující, úžasné efekty, ale prakticky oproštěno od jakéhokoli děje - ten primitivní příběh, který tam byl, odvyprávím dvěma větama. Výsledek je tedy nafouknuté prd. Ve srovnání s předchozími dvěma Star treky nové generace obrovské zklamání. Jít na to do kina a dát za to dvě kila, tak si dám po tlamě. Až to budou jednou vyprodávat v pošetce u novin za pajdu, tak si to možná (ale opravdu jenom možná) koupím. ()

bmx6

Úplně špatný film to není,ale když to porovnám se všemi předchůdci,tak je tohle slabota.Nevím co na tom ostatní vidí,že to má tak velké hodnocení. ()

Scaevola

Pocta byla složena všem podstatným momentům, hercům i vzpomínkám a zábava to byla přesně v seriálovém duchu, ale původní ohromení z restartu série už vyprchalo. Bohužel se tedy - alespoň z mého pohledu - jedná o standardní sci-fi ozvláštněné pouze místy povedeným konverzačním humorem. A opět se až tragicky nepovedl hlavní antihrdina. ()

Rian_witcher

Zatím co ze seriálů vyvolávaly nadšení postavy a jejich vývoj, doplněné o slušné scénaristické nápady, filmy ohromovaly výbornými efekty a slušným příběhem postav známých ze seriálů. Poslední film je ale jiný. Chaotické akce střídají nesmyslně jedna druhou, nenavazující děj slouží jen k předvedení čím dál barevnějších digitálních efektů. Posádka hraje druhé housle a herci museli zjevně zatnout zuby nad stupiditou scénáře a vydělat si svých pár milionů dolarů bez přemýšlení proč dělají to a ono. Dal bych nejraději díky srovnání s minulými filmy a seriály jen 1*, ale nakonec mě obměkčily vložené vzpomínky na letos zesnulého Leonarda Nimoye (Spocka). ()

ranhojic

Prosté vtipy na první dobrou, nesmyslná naivita postav, plytké a čitelné postavy, děj bez jakéhokoliv zvratu... i takový může být film, který skalní fanoušci vynesou do červených čisel.. ()

littleplayer

Ako tomu môžete dávať 4 či 5 hviezdičiek ? Hrozne slabá časť, dve som dal len preto, lebo jedna mi prišla krutá. Bez nápadu, originality, extrémne prehnané nadľudské výkony.... Proste slabota. ()

Čtvrtý Star Trek možná přece jen dorazí

Čtvrtý Star Trek možná přece jen dorazí

28.03.2024

Filmové pokračování rebootované série Star Treku, jež by navázalo na třetí díl Star Trek: Do neznáma, bylo již několikrát oznámeno, aniž by se práce na něm jakkoliv pohnuly. Do absurdna byly tyto… (viac)

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Tarantino a krvavý Star Trek?

Tarantino a krvavý Star Trek?

08.12.2017

Loňská sci-fi Star Trek: Do neznáma vydělala o 120 milionů méně než její předchůdce, což v Hollywoodu obvykle znamená stopku. Chystaný čtvrtý film s posádkou Chrise Pinea se tak přestal řešit (měl v… (viac)