Všetky cesty vedú do hrobu

• Česko Všechny cesty vedou do hrobu (viac)

Albert (Seth MacFarlane) sa pretĺka ako nie príliš úspešný pastier oviec, býva u rodičov a práve dostal kopačky od okatej Louise (Amanda Seyfried), ktorej vadí jeho celoživotná zbabelosť. K svojej smole totiž žije v dobe, v ktorej sa každý druhý konflikt rieši súbojom a on pritom vôbec nevie strieľať. Aj na notorického outsidera sa ale niekedy môže usmiať šťastie. To Albertovo sa práve prisťahovalo do jeho mesta a volá sa Anna (Charlize Theron). Nielen že trafí desať terčov z desiatich, ale naviac má s Albertom svätú trpezlivosť a neoblomné odhodlanie naučiť ho strieľať. Pre Alberta je „výučba streľby“ životne dôležitá pretože sa pohádal s fúzatým objavom jeho bývalej Foyom (Neil Patrick Harris) a veľmi neuvážene ho vyzval na súboj. Vyhraté ale nemá ani keď vyhrá. Anna, ktorá má pre neho čím ďalej väčšiu slabosť je totiž stále ešte vydatá za najznámejšieho pištoľníka široko-ďaleko Clincha (Liam Neeson). A tomu sa rodiaci sa vzťah medzi vlastnou ženou a pastierom pochopiteľne nepáči. (TV Markíza)

subic

Pár dobrých hlášek tam je, na to že to má být parodie na westerny, což je obecně můj zrovna ne příliš oblíbený žánr. Chtěl jsem to vidět hlavně kvůli obsazení, no ale stačilo to? 5/10 ()

Tominni

Vydařená komedie či parodie na western, občas hodně balancuje na hranici vkusu a nevkusu, ale až překvapivě dobře se nakonec většinou udrží na té hraně a k tomu nevkusu nesklouzne. Zkrátka - bavil jsem se a uměl bych si představit i pokračování. Charlize Theron je pak jako bonus navíc. ()

JosefTomas

Co tak projíždím recenze a názory lidí, tak mám pocit, že jsem viděl úplně jiný film. MacFarlaneho humor mám rád a sedne mi v jakékoliv podobě, ať už seriálové, či filmové a oba dva Tedy považuji za velmi příjemnou podívanou, která neustále baví. Takže já jsem dostal to, co jsem chtěl. Jednoduchou zábavu a s tím by měli počítat všichni. Uznávám, některé fóry vyzní do prázdna, ale nemůžu říct, že bych u nějakého vtipu cítil trapno. A kdyby ano, tak příjdou jiné, které naopak rozsekají tak, že nemůže člověk ani mluvit. Samotná kategorie je obsazení, protože to dotáhl MacFarlane k dokonalosti a třeba Liam Neeson si záporáka užívá jako nikdy, Charlize Theron je krásná jako vždy, Amanda Seyfried nikdy neměla tak krásně "velké" oči a Neil Patrick Harris takový knír. A to jsem ani nezmínil cameo role, které jsou nejpovedenější, co znám a vykouzlí úsměv na tváři nejednomu filmovému fanouškovi, nehledě na fantastickou atmosféru a vynikající hudbu. Já si film užil a zpříjemnil mi dnešní deštivý den, snad se vám taky trefí do noty a zpříjemní ho i vám. ()

ondrazig

Prostě bez debat totální prdel. uplně jsem zapoměl jak je to dobrý a musel si to po dlouhý době pustit znovu a jen se utvrdit v tom, že je to prostě top. ()

Stejšn

Ten film nějak neví, čím chce vlastně být. Jestli komedií, nebo westernem, nebo čím vlastně. Takže vážné momenty se tu střídají se zhulenými úlety, fekálním (doslova a to v detailním záběru) humorem a několikrát chčijícími ovčími čuráky. Já nevím, nebylo to špatné, ale ani nijak dobré. ()

adamix

Ultimátna trápnosť na čele s nezáživným MacFarlanom s nulovým humorom, pri ktorej prítomnosť Neila Patricka Harrisa (a jeho fúzikov) vrátane nečakaných cameočiek sú jedinou záchranou. Slabé 2*. ()

walkingdead

- Vy jste to s Ruth ještě nedělali? - No, ona chce počkat až po svatbě, to víš, je to křesťanka. - A nedělá to v bordelu s asi 10 chlapama za den? - Jo, ve slabší dny jo. - A dělal jsi to už vůbec někdy? - Jo, něco proběhlo se strejdou, ale nevzpomíná se mi na to zrovna hezky. / - Před týdnem mi jedna ovce zdrhla do bordelu, když jsem si pro ní došel, tak měla vyděláno 20 dolarů. MacFarlane nezklamal. Škoda, že to na Divokém západě nevypadalo opravdu takhle. ()

haribo11

Těch posledních 10 vteřin u titulků je super.. Pokud se toho člověk za ty 2 hodiny dožije...milionkrát vás totiž napadne se radši odpravit než to dokoukat... ()

Alex126

Film se mi úžasně trefil do not a smál jsem skoro celou dobu. Nevěřil jsem, že by z toho něco mohlo být, ale je to úžasný komedie a opravu si nemohu vzpomenou, kdy jsem se naposledy takto zasmál. Hodnocení ostatních uživatelů příliš nechápu. ale co už. Někteří asi hodnotí podle ostatních a nechtějí dávat zbytečně moc ''špatným'' filmům. Za mě 80% ()

IZFNP

Seth pre mňa nikdy nebol vyslovene vtipný, skôr má gagy, ktoré mu občas vyjdú. Pri Tedovi mu u mňa väčšina nevyšla, tu sa ale jedná o slušný priemer. Dochutené o nenáročnú romantiku, skvelé miniúlohy a cameá a hriešne krásnu Charlize (ktorá prekonáva už tak obľúbenú Amandu), takže vo výsledku ide o pohodový, príjemný film. Z kina som odchádzala spokojná, western a McFarlaneov ostrovtip k sebe idú až tak, že som vydržala i fekálny humor. Krásna krajina + hejter Albert = podarená komédia. 70% ()

Jadro

Tak takú uvoľnenú jazdu, pri ktorej keď sa cítite: "aaa klišéé a zrazu boom", vždy sa niečo stane :-) Už len fakt ako si Seth plní detské sny a s akou dávkou radosti si to ešte aj zahrá, klobúk dole. Úplne iný žáner, úplne nevtieravé vykresľovanie doby, zamestnaneckých pomerov a zyvkov vtedajších ľudí... No už len to ako fungovala prostitúcia, šerifovia, obyčajní ľudia... Tak to sparodovať mohol len jeden človek, a to sa mu aj podarilo. O hĺbke, aj vulgárnych dialógov ani nevravím. Bol som na tom v kine 2x a ešte raz určite idem, lebo toľko výbušného inteligentného smiechu sa len tak skoro nevidí :D ()

Azrael

Oproti Tedovy výrazně horší věc. Čekal jsem skrze název že tam bude požehnaně komických úmrtí no dočkal jsem se jich sotva 5 a zbytek filmu kupodivu neplnil fekální nebo stupidní humor jen to buď bylo vtipné nebo ne a tady bohužel převládá to ne. Jako film to nebyl špatný jen víc jak polovina toho co má být vtipné prostě vtipné není. Ale už jen kvůli těm dvou EPICKÝM cameo a Silvermance jako děvce by se na to měl každý podívat. 3*=60% ()

valesv

Ale jo... mix Scary Movie, Návratu do budoucnosti 3 a 96 hodin:-) nezklamal. Sice se zde jako v každé komedii tohoto typu nevyvarovali pár trapných scén ve stylu humor za každou cenu, ale pár vtípků zase dokázalo dobře pobavit (viz. Barneyho průjem i s detaily nebo arabská modlitba na konci). Lepší 3 hvězdy. ()

AAVATARR

Opäť komédia na, ktorú som bol nútený ísť do kina. Seth Macfarlane je mi známy ako autor family guy a master roaster Charlieho Sheena a Davida Hasselhoffa. Nič viac nič menej. Očakával som pár vtipov od Ribbisiho (dočkal som sa sklamania v podobe chudáčika, ktorý ešte aj ochotne počúva tie Silvermankyne historky). Liam Neeson - taktiež sklamanie, keďže z Lásky nebeskej a aj akčňákov je v mojej pamäti vrytí ako najväčší klaďas, nie pruďas. Vzťah, ktorý sa buduje medzi Ch.Theron a MacFarlaneom ma presvedčil o kvalitách oboch hercov. Veľa vtipov je zbytočných a vulgarizmami preplnených, no napriek tomu ide o klasický kick-man-out-of-that-piece-of-shit-film v častokrát krásnom prostredí kaňonov, takže celkový dojem je mierne povznášajúci nad každodennú realitu. ()

baclajean

Pri tomto filme nemožno hodnotiť kvalitu príbehu, musím však tým najlepším spôsobom hodnotiť dialógy a humor, ktorý obsahuje. Je to vlastne paródia na western, paródia na Divoký západ ako taký. Napriek tomu, že Seth MacFarlane sa mi nezdal ako vhodná tvár do hlavnej úlohy, predsa len som si postupne na jeho tvár "zvykol". Smial som sa prakticky neustále, niektoré vtipy boli očakávané, no väčšina nie, navyše krásna Charlize Theron len pridáva na hodnote filmu ako celku. Keď som videl titulnú fotku, vravel som si, že to zase bude Liam Neeson v pozícii neohrozeného pomstiteľa, o to väčšmi ma prekvapilo, že hral záporáka. Miestami som mal pocit, že pozerám westernovú verziu filmu Blbý a blbší, až natoľko absurdné boli niektoré situácie. A práve to spravilo z toho filmu vynikajúci počin, v dnešnej dobe je totiž dobrý humor naozaj vzácnosťou. ()

harvy

tak neviem preco tolko negativ ja som sa velmi dobre zabavil az som z toho sam prekvapeny. Pre mna jedno z naj prekvapeni v tomto roku. Od cias Mavericka som sa tak dobre nezabavil na ziadnej westernovej komedii. A Charlize je fakt ... No proste je :) ()

Blazis34

Westernovská komedie mě celkem bavila. Bylo jasné, jak vše asi dopadne a jakým vývojem hlavní "hrdina" Albert projde, ale i tak pohled na plátno byl pozitivně koukatelný. Některé scény byly zdařilé, některé trapné. Po boku Alberta se mi líbila Charlize Theron, filmová Anna. Působila velice příjemné a sympaticky. Naopak do role nejobávenějšího pistolníka se mi, vždy akční hrdina, Liam Neeson vůbec nehodil, mám ho zaškatulkovaného na jiné role. Přes všechny klady a mínusy mi vychází 65% - tři hvězdy, ()

elanista1

Nahlas som sa smial, keď Neil Patrick Harris sral do klobúkov, a to sa nepodarí každej komédii...pri zvyšných vtipoch som sa teda aspoň usmieval, kde to šlo...ale príliš veľa úsmevov som aj tak nerozdal. Režisér filmu Seth MacFarlane sa dosadil do hlavnej role; režírovať a písať možno vie, ale ako herec bol suverénne najnudnejšou postavou bez charizmy. Ch. Theron, L. Neeson a N.P. Harris sú tí, ktorí to tiahnu tým správnym smerom. No nájdu sa tu vtípky rôzneho druhu; či už sexuálne, fekálne, násilné, možno niektoré trápne a niektoré až zbytočne silené, ale aj tak považujem tento film za celkom podarený. Prekvapilo ma tu relatívne veľa násilia a brutalít, čo som teda nečakal ani omylom. Návrat do budúcnosti a Divoký Django boli cool! ()

Hvězdy ve dvojce Médi

Hvězdy ve dvojce Médi

25.09.2014

Když Seth MacFarlane (Griffinovi) chystal svůj celovečerní debut s názvem Méďa, těžko mohl tušit, že se z komedie za 50 milionů dolarů vyklube půlmiliardový hit. Oživlý plyšový medvídek Marka… (viac)

Divoký západ bez Fassbendera, ale s Neesonem

Divoký západ bez Fassbendera, ale s Neesonem

15.03.2013

Komerční úspěch Opravdové kuráže nebo Nespoutaného Djanga (ten už má na kontě 400 milionů dolarů a jako první Quentinův film v dubnu zamíří do čínských kin) naznačuje, že western není tak mrtvý žánr,… (viac)