Hľadá sa Dory

• Česko Hledá se Dory (viac)

Modrá rybička Dory si spokojne nažíva na korálovom útese s priateľmi Nemom a jeho otcom Marlinom, pričom stále trpí výpadkami pamäte. Jedného dňa si však z ničoho nič spomenie, že kedysi a kdesi mala a stratila svojich rodičov. Z náhleho impulzu sa tak vydáva naprieč oceánom na dobrodružné pátranie s neistým výsledkom. Stopy však vedú do prestížneho Morského akvária v Kalifornii. Tam jej musia pomôcť noví známi - mrzutý chobotničiak Hank, ktorý ušiel zo svojej nádrže a úspešne uniká zriadencom akvária, krátkozraká veľryba Destiny a Bailey, samec bieluhy, ktorý sa domnieva, že trpí poruchou echolokácie. Pri pátraní v akváriu spoločne zistia, že svojich blízkych máme najradšej práve pre ich nedostatky, pričom priateľstvo a rodina sú najdôležitejšie vzťahy na svete. (TV JOJ)

kyblik2

Lepsie nez jednotka. Malokedy sa stava ze druhy diel je takto dobry. Menej vtipne zato viac dojemne. Myslienka o rodine krasne rozvinuta. Pre deti viac menej povinnost vidiet. Kym Zootopia bola sialena Dory si zachovava vodnu hladinu jednotky a medze neprekracuje. :) Tento rok spolu so zootopiou prekvapenie roka. ()

trojkolka

Za Hledá se Nemo to malinko pokulhává, ale jinak krátkoblbá paměť Dory Vás pobaví od začátku dokonce. MĚL BYS PLÁVAT, MĚL BYS PLÁVAT, KDYŽ NEVÍŠ CO TAK PLAV :) ()

kodwin

Řekl bych klasický druhý díl. Nepřináší nic nového. Zpočátku trochu nuda, pak zase přepjatost. Chobotnice byla fajn, bez ní už by mě to nebavilo vůbec. Hledá se Dory je neduživým bratříčkem Finding Nemo. Pořád se ale jedná o celkem vkusnou vícegenerační zábavu. ()

Bobinov

Hodně dobrý film, krásná hudba. Vadilo mi, neustálé opakování MAREK EBEN. Jednou docela vtipné, ale tolikrát už to přestává být vtipem a otravuje to. Navíc malé děti, pro které to bylo natočeno, to stejně nechápou. Dávám pět hvězdiček. ()

koldin

Veliké zklamání. Nemo je srdcovka, ale tohle se fakt nepovedlo. Postrádá to snad všechno, jednu hvězdu si to zaslouží tak maximálně za to, že si znova pustím Nema. Prachsprostá honba za $, vykrádačka všeho, co fungovalo v Nemovi, tady ovšem nefunguje nic. Čekal bych, že za těch 13 let přijdou na něco lepšího. ()

Naby

Byl jsem v kine na 2D. Pro dospeleho cloveka je to zprvu zajimave, ale postupne zacne nudit a ke konci uz se dej preplacava (autor si asi myslel ze graduje), takze je z toho takova zplacina. Moje dcera kvuli ktere jsem na film sel do kina z toho taky nebyla uplne paf a sama rikala, ze to na ni bylo hodne dlouhy. Mozna ty rychly obraty zname z akcnich filmu (ktere to podle me preplacali) asi taky neni to prave pro mensi deti. Celkem tedy ne uplne dustojne pokracovani, ktere uz zadnej dalsi dil mit nemusi. S detma si v klidu pockejte doma, kdy si v obyvaku muzete udelat nekolik pauzicek. Celkem 2,8* ()

Tom_17

Hezký animák, který nám po celý film drnkal na city přes roztomilá očka malé Dory a její vzpomínky na ztracené rodiče. Nebylo to takové jako Hledá se Nemo, ale i tak se mi to moc líbilo.A když si představím, kam všude se dokáže dostat pár rybek, žralok obrovský, běluha a hlavně chobotnice, tak asi už nikdy raději nepůjdu do mořského světa :) - 4 **** ()

Euros

Začátek pěkný, prostředek jsem prospal a konec dobrý...Nemo měl lepší příběh a zpracování a víc mě to bavilo. Dory furt nic nevěděla a blablabla...slabší průměr. ()

Chaospunx

Po prvním nápaditém snímku, tu máme opakovačku se vším všudy. Stejné dialogy, stejné postupy, stejné všechno. A "Dobrý den jmenuji se Marek Eben..." WTF? To si režisér dabingu myslí, že jsou děti kreténi a musí jim předhodit jméno naší známé osobnosti v Americkém animáči? To je něco co je naprosto nepochopitelné a nesnesitelné. To ale na hodnocení filmu nemá vliv. ()

Chlo0opek

Jediné, co mně zde nesedělo, byla to, že se příběh odehrává v takovém jakémsi divném "rybím sanatoriu", to bylo takové dviné a ze začátku i trochu obtěžující neustálé připomínání špatné paměti u Dory. Jinak je to vtipné, svěží, hezky udělané, s dobrým příběhem, zkrátka takový dobrý standard made in Pixar. ()

KraLuban

I napodruhé to funguje, i když už méně, než u Nema. Pokud by se srovnávalo s ostatními animáky, klenot, pokud srovnám s ostatními Pixary, spíše slabší. Navzdory opět nádherné animaci, příjemným postavičkám (hlavně chobotničáh Hank). Extra body za závěrečnou scénu s autem, která je legen...wait for it...daaary:). Zajímalo by mě, kdo je "Marek Eben" v originále. Na hranici 4*, 70%. ()

Pavlo

Príjemné osvieženie a tak trochu retro spomienka na Finding Nemo. Kvalitou nadpriemerné, no už nie tak originálne ako jednotka. Rozhodne však nesklame. ()

Malda26

Dobrodružné, zábavné, po 13 letech se vrací Nemo, Marlin a Dory, tentokrát ale se nehledá Nemo, ale Dory, která si začíná vzpomínat na útržky ze svého dětství. Tento film skvěle doplnil příběh minulého dílu, film vysvětluje okolnosti kolem Dory (kde, co jak). U mě si film udržel stejnou úroveň, jako minulý díl, tedy 5 hvězd. ()

PoprockCZ

Veselý film, jen bych možná o cca 20min zkátila jeho délku. Je hezky propojený s prvním dílem Nema. Hodnotím mezi 3/4*, ale scény jako: řeč kosatek, Naděje narážející do zdí a "Ahoj, já jsem Dory a trpím výpadky krátkodobé paměti." mě naprosto dostaly. ()

pichta

Pekná rozprávka, pokračovanie toho istého, len v modrom a zabudlivom. Malá Dory bola milá, však veľké oči. Na taký relax dobré. Vlastne nič nové oproti Nemovi... ()

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

10.10.2022

Scenárista a režisér Andrew Stanton (Hledá se Nemo, WALL-E) se po letech pauzy chystá vrátit za kameru svého nového celovečeráku. Stanton naposledy natočil animák Hledá se Dory pro Pixar, předtím měl… (viac)

Pixar se vydá cestou originality

Pixar se vydá cestou originality

16.05.2019

Pouze jeden z pěti posledních filmů od studia Pixar nebyl pokračováním zajeté značky. Tím snímkem byl Coco, zbylé tvořily Hledá se Dory, Auta 3, Úžasňákovi 2 a letošní Toy Story 4: Příběh hraček. To… (viac)

Dvojka Úžasňákových trhá rekordy

Dvojka Úžasňákových trhá rekordy

04.09.2018

Pokračování velebeného hitu Úžasňákovi 2 je nyní oficiálně nejvýdělečnějším animovaným filmem v Americe. Nejen to, jsou zároveň prvním animákem, který si tam došel pro 600 milionů dolarů. Celkově pak… (viac)

Úžasňákovi trhají rekordy

Úžasňákovi trhají rekordy

18.06.2018

Na pokračování oblíbeného animovaného hitu Úžasňákovi čekali fanoušci něco málo přes čtrnáct let. Letos se však téhle superhrdinské rodinky konečně dočkali a už můžou být klidní, protože film… (viac)