Nevinné lži

• angličtina Innocent Lies
Česko, (2013–2014), 16 h 21 min (Minutáž: 70–82 min)

Aňa Geislerová, Tomáš Pavelka, Roman Luknár, Daniela Kolářová, Vojtěch Dyk, Tatiana Dyková, Jitka Čvančarová, Matěj Ruppert, Boris Hybner, Jiří Langmajer (viac)

„Každý má někdy důvod neříct pravdu"

Recenzie používateľa claudel k tomuto seriálu (11)

Pod hladinou (2013) (S01E01)

U prvního dílu jsem si především vychutnal hereckou parádu Ani Geislerové v hlavní a Daniely Kolářové ve vedlejší roli. Téma je hodně bolestivé a smutné, ve vztazích je to sakra těžké, zvláště pokud si partneři lžou v zásadních věcech. ()

Lež má rozbité auto (2013) (S01E02)

Po hodně vážném prvním tématu přichází odlehčená pohodovka, skutečně "nevinná lež", jež s sebou nenese žádné tragické důsledky. Vilhelmové a Dykovi to spolu sluší, jiskří to mezi nimi a zkrátka se k sobě hodí. Povinné vedlejší postavy kamaráda/kamarádky v podání Ruppert-Čvančarová nepůsobí zas tak trapně. Slušné tři hvězdičky. ()

Druhý dech (2013) (S01E03)

Jo, jo, přesný obraz dnešní doby - vyždímat člověka na maximum, využít a zneužít jej do poslední chvíle, a pak jej odkopnout. Skvěle zahrané, skvěle napsané a závěr akceptovatelný z reálného pohledu. ()

Klukovina (2013) (S01E05)

K tomuto tématu představuje absolutní vrchol Vinterbergerův Hon, nicméně česká inscenace z cyklu Nevinné lži se nenechala ničím zahanbit. Příběh je velmi uvěřitelný, výtečně napsaný a zahraný. Konec důstojný. Vše funguje tak, jak má. Jeden z nejlepších dílů celého cyklu. ()

Čistá práce (2013) (S01E07)

Podle mě nejslabší díl cyklu, první i druhé série. Lež nijaká, příběh nulový, většina stopáže nuda, o to víc mě pak překvapuje, když se podívám na jméno režiséra a scénáristy v jedné osobě. ()

Byl lásky čas (2013) (S01E08)

Tři slavné herečky se nám pěkně herecky vyřádily a přimotal se jim k tomu vždy skvělý a bezchybný Javorský a byl toho jeden z těch spíše veselejších, lépe řečeno hořko-sladkých dílů. ()

Zrádce (2014) (S02E01)

V tomto případě si přišli na své především pánové a to zase spíše jen ti, kteří sledují sport, prožívají fanouškovství a hlásí se k příslušnosti k nějakému klubu. Fandění a sportem nedotčené jedince tenhle díl nemůže absolutně bavit, my ostatní jsme si přišli na své a náramně se pobavili. Kryštof Hádek exceluje a skvěle mu nahrávají Plesl s Májem. Jana Pidrmanová je tradičně sexy a předvede ukázkovou povrchnost v celé kráse. Patrně nejzábavnější díl celého cyklu. ()

Vedlejší příznaky (2014) (S02E02)

Po zábavném Zrádci přišel naopak hodně psycho díl, který mnou docela dost otřásl a utvrdil mě v názoru, že člověk nemůže vždy bezmezně podléhat ošetřujícím lékařům a vše řešit pouze medikamenty. Kodetová se nám objevila ve více dílech, ale tento patřil vysloveně pouze jí. ()

Na dně skleničky (2014) (S02E03)

Bohdan Sláma opět nezklamal a rozehrál zatraceně dobrou partii se Stanislavem Majerem, který doslova září. Silný a tragický příběh se spoustou dalších vedlejších proudů. ()

Moje pravda (2014) (S02E04)

Moje pravda není na první zhlédnutí žádné terno, ale když se mi celý příběh rozležel více v hlavě a přečetl jsem si komentář uživatele Helmutek, dávám mu zcela za pravdu, pokud jde o vyústění celého příběhu, byť jsem si v průběhu kolikrát říkal - tohle je zbytečné, přehnané, za hranou. Na druhou stranu lidské vztahy nám nabízejí někdy i ty nejroztodivnější varianty, takže vlastně se scénáristům vztahových dramat nemusí klást žádná omezení. ()

Hra (2014) (S02E05)

Hodně varovný díl v dnešní internetové době, kdy se i malé děti dostanou k čemukoli nechutnému a zvrácenému velmi snadno a může to mít neblahé a dalekosáhlé následky. Jan Hájek si s chutí zahrál další z řady kontroverzních postav. ()