Dvaja machri medzi nebom a peklom

• Česko Dva machři mezi nebem a peklem (viac)

Plata (Terence Hill) a Salud (Bud Spencer) pracujú ako piloti v Kolumbii. Spočiatku pracujú pre svojho známeho, ale raz sa s jedným jeho lietadlom zrútia do pralesa. Haváriu prežijú bez zranení a dostanú sa do tábora hľadačov diamantov. Tu sa zoznámia so starým prospektorom Mattom (Cyril Cusack), ale aj s pomermi, ktoré výrazne ovplyvňuje gangsterský boss, prezývaný pán Ucho (René Kolldehoff). Salud a Plata sa rozhodnú začať sami podnikať. Zoženú si staré lietadlo, opravia ho a pustia sa do práce. Darí sa im a dokonca si otvoria prosperujúci hostinec. To sa však nepáči konkurencii, ktorou je mocný pán Ucho. Preto pri najbližšej príležitosti vyhodí do vzduchu ich lietadlo a podpáli krčmu. Salud zistí, kto je v pozadí ich problémov, nakúpi zbrane a ide si to s pánom Uchom a jeho kumpánmi vybaviť. S pomocou Plata sa mu podarí gangstrov poraziť a potom bossovým lietadlom odvážajú Matta a jeho psa do Salvadoru, čo je starcovým vysnením želaním. Keď Matt zomrie, priatelia zistia, že jeho historky o diamantovej hore nie sú výmyslami. V jeho veciach totiž objavia obrovský diamant. Zdá sa im, že ich čaká len budúcnosť bohatých mužov. Prsty pána Ucha však sú dlhé a on nezabudol na pokorenie. A tak kuje pomstu... (TV JOJ)

topi80

Tentokrát nečekejte třeskutou komedii. I když ántré, kdy zjistíte, čím se ústřední dvojice živí, hodně pobaví, tak vtip jde v dalším průběhu stranou a film se stává spíše dobrodružným s dávkou naivity, exotiky, výchovného působení a místy spencerovsko - hillovským odlehčením. Nicméně i tady padají facky na úrodnou půdu, tedy na Riccarda Pizzutiho a další lumpy. ()

RAFT

Tyhle dva borci nikdy neomrzí , stará dobrá klasika.Film je spíš dobrodružný než komediální jak jsme u jejich filmů zvyklí. Ty jejich hlášky ve filmu dobré. Průser za průserem ale, co nějak to bylo nějak bude. To je letiště jsme nesmrtelní .Každoročně v telvizi.Nikdy mě tyhle filmy neomrzí. Za mě 80% ()

eFOXsize

Změna prostředí téhle dvojici prospěla, jakási modernizace :-) Ale ať by byli zasazeni do jakéhokoliv prostředí, tu pohodu, ten nevtíravý humor si nesou s sebou. Svým vztahem vždycky pohladí na duši, dlouho mě to učilo o přátelství. Ostudně musím říct - lhostejno jaká zápletka. Úžasné to bylo téměř vždy. Terence Hill a Bud Spencer si prostě sedí, jakési herecké spřízněné duše. ()

Pitryx

Už od počátku děsná nuda, děj přešlapuje jako nemocná koza. Není tu humor, ani slovní ani vizuální, jen sem tam ho trošku ukápne. Navíc má snímek pěkně zprasený závěr. Tuším podruhé dávám vcelku oblíbené dvojce to, co dávám. 201309028909bt.///Souhlas, toto se opravdu nepovedlo, je to druhý film k ničemu. 201502208900/8901 ()

Jardismo

Hodnocení jaký má tenhle film na zdejších stránkách si nezaslouží. Pro mě je to nejlepší film dua S+H. Čiší z něho pohoda. Chápu, že asi některým zdejším erudovaným pisatelům vadí nepřítomnost scénáře. Ale nahodilé scénky a volné proplouvání dějem se mi strašně líbí. Tihle dva budou pro mě vždycky hrdinové mého mládí a tenhle film pro mě bude jeden z nejoblíbenějších. ()

Guran

Jeden z nejslabších filmů této dvojice. Srandy nic moc, jedině jsem se zasmál v tom letadle, jak tam bud Spencer falešně hlásí, ale jinak je celý film i s příběhem o ničem. ()

Stejšn

Mnohem, mnohem lepší třeba po dialogové, ale i dějové stránce, než ztřeštěné komedie typu "Jestli se rozzlobíme...". Je to prostě úplně jiné - není to taškařice, je to dobrodružný film s prvky komedie. A má to kupodivu i hlavu a patu. ()

subic

Tohle je přeci takový příjemný kousek dvojice Spencer+Hill. Jsou bratři a v kapse ani floka, jeden je mechanik a druhý pilot, ten pro kterého létají, zrovna moc neplatí. Takže hned ze začátku žuchnou kamsi do džungle, kde v řece hledá spousta týpků drahé kameny. Takže taky hned následuje první rvačka. A nakonec ten zlatý důl najdou, ale i tak stejně nemají nic, nic jiného. Akorát těch rvaček a fackovaček je trochu málo. Za to ta titulní melodie je neskutečná odrhovačka, co lehce vklouzne do hlavy. 7/10 ()

ostravak30

Dva machři se vcelku vymykají jejich běžným filmům. Ti dva toho spolu nenamlátí tolik jako jinde. Celkově mi přijdou až moc racionální. V jiných snímcích často moc nepřemýšlejí a vrhají se do bitek, zde jsou trochu váhavější a snímek navíc obsahuje i vážnější momenty. Navíc...v džungli po havárii stráví pár týdnů, ale to se dozvídáme až po střihu od vesničanů. Zajímavé momenty jsou tedy střiženy a děj je posouván uměle. A je to teprve podruhé, co ty dva vidím se rvát mezi sebou. A úvodem zazní slavná píseň. Druhou pozitivní stránkou mince je neobvyklé prostředí džungle, kde se opravdu příliš často nevyskytovali. ()

Chladek

Trošku slabší ze série jejich filmů. Žádná pořádná bitka, žádný pořádný děj. T. Hill nijak moc výrazný, naproti tomu B. Spencer konečně trochu zářil. Tak trochu v tomhle filmu strhl pozornost na sebe. ()

Klemi

Klasická italská dvojka Bud Spencer a Terrence Hill, tentokrát v trochu vážnějším tónu a v krásném prostředí jižní ameriky. Jeden z těch lepších kousků, které jsem od nich viděl. ()

smrtubohem

Standardně dobrá zábavná mlátička s našimi dvěma darebáky, která sice kromě létajících scén ničím novým nepřekvapí, ale rozhodně ani nezklame. ()

Stanmi

Dvojice pilotů Salud (Bud Spencer) a Plata (Terence Hill) se rozhodnou podnikat a začnou dovážet zásoby prospektorům v málo přístupných oblastech, což se však nelíbí místním pohůnkům bohatého obchodníka Earse... První společný snímek slavných Italů, který není z žánru westernu, je opravdu povedená dobrodružná komedie. Bud a Terence už zde mají rozděleny své klasické herecké polohy, takže Bud je zde dobrácký bručoun a Terence mazaný filuta. Snímek nabízí prakticky vše, co si od správného spencer-hill movie přát. Nechybí zde rvačky (a to i mezi Terrencem a Budem), vtipné slovní přestřelky mezi hrdinama, nějaké ty dramatické momenty, věrný Ricardo Pizzuti a to vše v exotickém prostředí Jížní Ameriky spolu s jako vždy povedenou hudbou bratrů De Angelis. Režisér Giuseppe Colizzi zde ukázal, že není jenom expertem na spaghetti westerny (koneckonců s ústřední dvojící natočil hned celou trilogii), ale že mu nedělá problém natočit ani poctivou komedii s dobrodružným nádechem. Dva machři mezi nebem a peklem jsou tak naprosto pohodovým filmem, na který se vždy rád a s chutí podívám. ()

Mikecat

3* dávam za scenérie pralesa a lietadlá. Bud a Terrence sa snažia prebiť ako poistný podvodníci, neskôr ako letecká spoločnosť v miestach kde podľa legendy je v horách ukrytý poklad. Zopár heftov: "však oni uhnou..." "Není tam žádna cesta, ale nemúžete ji minout..." "Měj si strach, hm". Humoru tu je menej, zato potešil havkáč: salašnícky bernský. ws ()

4567arthur

"Napište mě na ten papír!... Už tam jste!... Kdo vám dal ten plán letu ?... Včera večer někdo zavolal... Kdo ?... Já sám! Řekl jsem si prostě, co když si to Salud rozmyslí. Neříkals, že letíš taky ?... Ne! Vlastně jo! Nech to laskavě na mě!... Buďte tak laskav a vyškrtněte ho!... Jo!... Dej mi pero!... Žádný nemám!... Já mám!... Od tebe ho nechtěl!" Od westernových rolí se poprvé dvojice přesouvá do současnosti a na plátně pospolu jim to jde opět výborně! Musím také zmínit skvělého režiséra, který tuto dvojku doslova spojil a tím je Giuseppe Colizzi. Snímky jako Trumfové eso a Bůh odpouští, já ne! patří mezi nejlepší westerny ve svý době, který si i nadále budu připomínat. Poslední spolupráce režiséra a hlavní dvojky je rozhodně za pět čerstvých hvězd! ()