Dvaja machri medzi nebom a peklom

• Česko Dva machři mezi nebem a peklem (viac)

Plata (Terence Hill) a Salud (Bud Spencer) pracujú ako piloti v Kolumbii. Spočiatku pracujú pre svojho známeho, ale raz sa s jedným jeho lietadlom zrútia do pralesa. Haváriu prežijú bez zranení a dostanú sa do tábora hľadačov diamantov. Tu sa zoznámia so starým prospektorom Mattom (Cyril Cusack), ale aj s pomermi, ktoré výrazne ovplyvňuje gangsterský boss, prezývaný pán Ucho (René Kolldehoff). Salud a Plata sa rozhodnú začať sami podnikať. Zoženú si staré lietadlo, opravia ho a pustia sa do práce. Darí sa im a dokonca si otvoria prosperujúci hostinec. To sa však nepáči konkurencii, ktorou je mocný pán Ucho. Preto pri najbližšej príležitosti vyhodí do vzduchu ich lietadlo a podpáli krčmu. Salud zistí, kto je v pozadí ich problémov, nakúpi zbrane a ide si to s pánom Uchom a jeho kumpánmi vybaviť. S pomocou Plata sa mu podarí gangstrov poraziť a potom bossovým lietadlom odvážajú Matta a jeho psa do Salvadoru, čo je starcovým vysnením želaním. Keď Matt zomrie, priatelia zistia, že jeho historky o diamantovej hore nie sú výmyslami. V jeho veciach totiž objavia obrovský diamant. Zdá sa im, že ich čaká len budúcnosť bohatých mužov. Prsty pána Ucha však sú dlhé a on nezabudol na pokorenie. A tak kuje pomstu... (TV JOJ)

shantim

Tenhle film sice nepatří mezi nejlepší s Hillem a Spencerem, ale ruku na srdce: co my od těch dvou týpků vlastně chceme a očekáváme? Dobrodružství, honičky, mlátičky, nadhled, legraci, a ještě si u toho oddychnout. A to nám film dá, takže není co řešit. ()

lykan9

Jeden z mých vůbec nejoblíbenějších filmů budyhill. Je to skvělý přechod z westernů do klasických budyhill komedií. V tomto jejich společném filmu nechybí vůbec nic. Rvačky jsou úžasné a zábavné, jejich vzájemné popichování je snad nejlepší ze všech jejich společných filmů vůbec a celý film doprovází dokonalá hudba. Mimo to po celou délku filmu není ani chvíle hluchého místa. ()

Spock

Staří známi tentokrát v rolích protřelých letců. Po tom, co jsou nuceni nouzově přistát v pralese a seznamují se s místní komunitou hledačů diamantů, se dají na nový způsob podnikání. Dodávají místním lidem potraviny a na oplátku dostávají diamanty, bohužel však nejsou sami. Celý spor je tak nutno vyřešit tradičním způsobem, vždy fungující pěstní domluvou. :-) V tomto případě možná trošku slabší děj, který naštěstí vyvažují oba dva „komici“, jsou ve vrcholné formě. Jako nejvtipnější scénku v tomto případě navrhuji scénku testování „nového“ letounu, před začátkem komerčního využívání. :-) ()

Kosmik 1

Pro mě jsou filmy s Budem Spencerem a Terencem Hillem kult, já prostě nemohu hodnotit hůř než pět hvězdiček, i přesto že si dobře uvědomuju, že zrovna tento snímek s mými oblíbenými chlapíky je poněkud slabší. Ale ta neuvěřitelná pohoda, která z nich vyzařuje, je dechberoucí. :-) A miluju to prostředí, ve kterém se děj odehrává. ()

ranp

Asi nejomílanější film této dvojice, teda aspoň mi to tak přijde, že to v bedně chodí furt. Ale určitě to není špatnej kousek, ba naopak, mám tenhle film celkem rád a hodnotím ho na 70%. ()

Han22

Tenhle film jsem nikdy neměl moc rád. Až na pár podařených scén (závěrečná bitka mezi Spencerem a Hillem, zvedání hlavního bosse) tomu chybí šťáva. Bez pořádného příběhu, záporáka, hlášek a bitek se Hill a Spencer plácají ve svém leteckém byznysu v líném a velice pomalém stylu. ()

Fordzy

Není to moc velká sranda, ale hlavním problémem je divný střih, jakoby chyběli části filmu a to dost kazí zážitek. Problém je v české verzi, která je shodná s americkou - zkrácenou verzí. ()

Teg

Spolu s "Jestli se rozzlobíme budeme zlí" to nejlepší, co vám může tahle dvojka nabídnout. Při druhém a třetím zkouknutí se nenudíte, ale naopak pochopíte mnohem víc vtípků, než předtím. Optimistmus. Hlavně pozor na správný dabing! ()

Paity

Mě to docela bavilo, upocení chlapi uprostřed džungle se pachtící po alespoň trochu toho jmění. Nakonec vše musí vyřešit pěsti a zase zavládne mír. ()

ThomasCrown

Beztarostné užívanie si života obkolesený prekrásnou prírodou a k tomu nad všetkým náhľad z vtáčej perspektívy. Pre mňa jeden z najlepších filmov Buda a Terenca. ()

bobstock

Nejslavnější ranaři filmového světa opět v akci, tentokrát s příjemně linoucí se jihoamerickou hudbou a upoceným deštným pralesem. 80% ()

Stocki

Výborná klasika se skvělou hudbou, hláškami a bitkami. Terence a Bud sice mají na kontě ještě lepší společné filmy, ale já je prostě od dětství zbožňuji a tak v tomto případě nemohu hodnotit jinak. ()