Dvaja policajti

• Československo Dvaja ničomníci (viac)

Terence Hill a Bud Spencer nepatria k tým najšikovnejším ľuďom pod slnkom, nevedia si nájsť poriadnu prácu a stíha ich jeden neúspech za druhým. Čo sa však nestane? Keď nastúpia do radov miamského policajného zboru, stanú sa z nich poctiví superpolicajti, ktorí sa so žiadnym kriminálnikom dlho nebabrú. Ich hlavným cieľom je zastaviť výčiny pouličných gangov a tínedžerských gangstrov, vedených Geronimom, mladíkom odetým v indiánskych šatách s insígniami bojovníka. (oficiálny text distribútora)

NiaWolf

Jedna z mých nejoblíbenějších Spencerovek&Hillovek, samozřejmě s se starším dabingem, kde byly parádní hlášky, oproti novější verzi. Celkově film krásně ubíhá. ,,Řekni to radši ty, máš silnější hlas!" ,,Chceš žvejkačku?" ,,Jakou máš?" ,,Formaldehydovou." • ,,Nechte ho bejt, je retardovanej!" •  ,,Už mi zbyla jenom vanilková!" • ,,Blázníš? Jsem odkojenej whiskou!" ()

PavelZava

Z dřívějších dob jsem znal jako "Dva výtečníci" a vždycky jsem měl rád spíš Terence Hilla než Buda Spencera, dneska (jak tloustnu) to vidím spíše obráceně, je to legrace. Pár ftípků : Hele kámo jedeš po špatný straně. Traktory jezdí vpravo. | Uhni ty prcku ukecanej ! | Já jsem Matt Kirby.Já ne ! | Naskoč si baloune tlustej. | Máme rande s dvěma kočkama a né s takovým tučňákem ! ()

AxelWers

Celkom podarená komédia, ktorá má miestami niekoľko hluchých miest, ale inak som sa bavil a maximálne hodnotenie odo mňa si zaslúži. Výrazne lepší film ako ich neskorší Superpolicati z Miami. ()

tranquill

"Proč jste neřekli, že je tu auto do šrotu?" Tohle je definice komedií dvojky Terence Hill a Bud Spencer. Přímočaré, akční, komické až groteskní. Neřešte příběh, prostě se bavte! ()

Schlierkamp

Italský komediální film odehrávající se v Miami, v níž se potkávájí dva nezaměstnaní mužové Matt Kirby (T. Hill) a Wilbur Walsh (B. Spencer), kteří neúspěšně hledají práci a nakonec skončí jako nováčci u miamské policie. Oba frajeři, kteří nejdou pro ránu daleko, se ihned dostanou do konfliktu s místními mafiány, mezi nimiž mě zaujal kníratý R. Pizzuti, ale přesto se ve službách policie pod velením kapitána McBridea (D. Huddlestone) necítí dobře. Snaží se tak vyvolávat neshody a šarvátky s úmyslem dostat výpověď. Čím více se však snaží dělat problémy, tím víc si je jejich kapitán předchází. Ve vedlejší roli se představí L. Gemserová jako asijská příbuzná muže, kterého zabili mafiáni a kterého chtějí Kirby a Walsh pomstít. K závěrečné potyčce dochází ve fitcentru, kde pochopitelně přesila protivníků nemá šanci. Nejzdařilejší rvačka se však v mých očích odehrává v baru, který přišla vykrást banda primitivů a Kirby předstírá, že je chromý a Walsh simuluje hluchotu. Dle mého názoru se jedná o jeden z nejlepších filmů režiséra E. Barboniho s touto zábavnou dvojicí, čemuž nasvědčuje jednoduchý a poutavý příběh, kultovní nezaměnitelné rvačky s mnohonásobnou přesilou či rošťácká hudba. ()

Odpadlik

Tenhle film jsem měl kdysi hodně rád - je v něm několik dobrých scén, např. dvojitá nakládačka končící zničením auta gangsterů nebo samotný "policejní výcvik" dvou hlavních představitelů. ()

boni

První jejich film z velkoměsta, aneb od westernů až do Miami. Je škoda, že když to teď dávají v televizi, tak s novým dabingem. Je dost podobný tomu starému, ale některé hlášky a scény teď vyzní jinak, čti hůře. ()

Saimon

Ono je pravda,co se rika..A to,ze jejich filmy jsou stale o tom samem. I presto se mi to libi a ani film jako Dva vytecnici cloveka neurazi. Za Buda,Terence a Budovu krevni skupinu AB - negativni davam ***. ()

BDMarty007

Úplná klasika. Lehká "akční" komedie, která si vůbec na nic nehraje, nekonstruuje nějaké rádoby vtipné zápletky jenom gagy, hlášky a hlavně fantastické bitky dua Bud Spencer & Terence Hill. Funguje to v podstatě jako groteska nebo sitkom - pořád stejné schéma, postavy bez vývoje a bez překvapení, přesně víte jak to bude dál a stejně už se nemůžete dočkat další skvělé bitky. Asi je to tím, že jsem na tom vyrost, ale ani na okamžik mi to nepřijde trapné, což se ještě žádnému soudobému dílu toho žánru nepovedlo. ()

Grogan

Dobrý film, i když víc než ústřední zápletka mě bavilo pozorovat přerod obou výtečníků na policajty. Edit: Po znovushlédnutí před pár dny zvyšuji hodnocení na 4 hvězdy ()

Ceberus

Jednoznačně nejlepší Spencer-Hillovina. Prostě legenda - demolice aut, "zbyla mi tu jenom vanilková" atd. atd. Bitky v přiměřené míře, žádné zbytečné postavy, legendární scénky, které si pamatuju ještě z dětství, a plno maličkých drobností, kterých by si člověk málem nevšiml (třeba šilhání záporáka, když mu Hill míří mezi oči) :-). ()

Agarwaen

Tenhle film jsem viděl asi stokrát a musím říct, že se po tom čase trochu okoukal:) Nic to ale nemění na tom, že je to jeden z nejlepších (ne-li nejlepší) film dvojice Spencer - Hill, které jsem kdy viděl. A scéna s hnuchoněmým Spencrem v hospodě je prostě nezapomenutelná. ()

Armin82

Oni jsou stejně borci. BS a TH,kultovní a legendární to filmová dvojice,která rozesmívá několik generací naráz. Dva zevlové,co nemají do čeho píchnout,na sebe náhodou narazí v přístavu při hledání práce. Několik okolností je nakonec dostane až do policejní služby. Bláznivej příběh a bláznivé scénky,pro tyhle dva pány běžná rutina a pro nás zase záruka úsměvu na tváři --->80% ()

Wyrdas

Naprosto pohodová komedie k odpolednímu oddechu. Perfektní situační humor, který přežil svou dobu. EDIT: Dnes po dalším náhodném shlédnutí přidávám hvězdu na plný počet. Jasně, je to asi přepal... ale jak se naši výtečníci stále podráží (zejména u šéfa policie), to je prostě morda. ()

Likan7

Jedna z nejpříjemnějších komedií této dvojice. Určitě jim "současnost" sedí víc než western, akce je fajn, je jí hodně a humor ujde. Prostě naprosto klasická fackovaná dvojice Hill - Spencer, kteří tehdy byli v nejlepší formě. Pokud já těm dvěma dám 3*, tak to už je co říct. ()

Belmondicek

"Kde ses naučil tak střílet?...Já mám totiž střílení v krvi!" Matt Kirby a Wilbur Walsh se náhodně poznají poté co zdemolujou pár aut a nařežou skupince mafiánů, kteří kontrolujou přístav v Miami. Domluví se, že vyloupí banku, aby si vylepšili špatnou finanční situaci, ale nakonec to tak nevyjde a shodou okolností se nechají naverbovat k policii, kde jim velí kapitán McBride. Poté co projdou výcvikem, seznámí se s okouzlující čínskou emigrantkou, jejíž rodina se stala obětí sítě intrikánských zločinců. Matt a Wilbur odhalí spojení s bandou v přístavu, zapojenou do mezinárodního obchodu s drogami a řeší záležitost svým velmi osobitým způsobem... Tahle akční komedie patří bezesporu k nejlepším a nejúspěšnějším snímkům, které Bud Spencer a Terence Hill společně natočili. Spencer opět svým protivníkům uštědřuje přehlídku tvrdých úderů se znuděným výrazem ve tváři a Hill znovu jako jeho vychytralý, usměvavý a hbitý parťák. V kinech se to kdysi hrálo s titulkama, jako malého mě to tehdy neodradilo, byl jsem na každém promítání. Od té doby ten film miluju a viděl jsem ho nesčetněkrát. Velmi podařený je dabing čt se Skopalem a Schánilcem, ten co vyšel na dvd, zabíjí všechny hlášky. Nechybí tu pohodová atmosféra, fungující hlášky, nezapomenutelné bitky a nakažlivá titulní melodie bratří De Angelisů. "Ten kdo najde přítele, najde poklad....Jo, ale když najde tebe, stane se z něj polda!" ()