Dvaja policajti

• Československo Dvaja ničomníci (viac)

Terence Hill a Bud Spencer nepatria k tým najšikovnejším ľuďom pod slnkom, nevedia si nájsť poriadnu prácu a stíha ich jeden neúspech za druhým. Čo sa však nestane? Keď nastúpia do radov miamského policajného zboru, stanú sa z nich poctiví superpolicajti, ktorí sa so žiadnym kriminálnikom dlho nebabrú. Ich hlavným cieľom je zastaviť výčiny pouličných gangov a tínedžerských gangstrov, vedených Geronimom, mladíkom odetým v indiánskych šatách s insígniami bojovníka. (oficiálny text distribútora)

SNCIS

"Hej! Kde jsou moje francouzský hranolky?" - "Ve Francii." Další fantastická komedie Spencera a Hilla. Tentokrát o tom, jak se ze syčáku stanou poldové. "Hele počkej! ruce vzhůru řekni ty, máš tvrdší hlas!" Jinak rvačky super a scény plynou pozvolna, nikam nespěchá a to je ono. "Tys je nenabil?" - "Řekl jsi vyčistit, ne nabít." Už jsem to viděl snad desetkrát a pustím si to zase, prostě mne vždycky hrozně rozesměje duo Spencer a Hill. - 5 hvězd. ()

bighead

Spolu s Jestli se rozlobíme... nejlepší film ( pro mě) od této dvojice,viděno za komančů v kině, cca v roce 1980 a pak mnohokrát a i teď po 40 letech stále super zábava i pro mé děti,kterým je jako bylo tehdy mě,navíc krásné exteriéry Ameriky 80-tých let,Florida-Miami,placatý káry,policejní Harleye,reklamy na cigára,parádní retro,nelze jinak než napálit plný počet. ()

Jirkacek

Akční komedii Dva výtečníci s legendární dvojicí Terence Hill a Bud Spencer jsem kupodivu viděl poprvé až roku 2022, tedy přesně 45 let od jejího natočení. Sám jsem se tomu divil, že jsem tyhle dva výtečníky neviděl dříve, protože jsem oba měl vždy rád a jiné filmy s TH + BS jsem viděl i několikrát. Třeba Sudá a lichá, myslím že na ní mé oko spočinulo už sedmkrát. Nicméně název filmu Dva výtečníci jsem měl spojený se vzpomínkou na to, že jsem ukecával rodiče, aby mně pustili do kina právě na tento film. Neúspěšně. Byl jsem totiž ještě na prvním stupni základní školy, takže jsem jej tenkrát neviděl. A tak jsem se rozhodl tento rest smazat a jedno odpoledne jsem se na tuto komedii podíval. Na začátku filmu Wilbur Walsh (Bud Spencer) a Matt Kirby (Terence Hill) marně žádali o práci v přístavu v Miami člověka jménem Fred Clyne (Luciano Catenacci), z něhož se vyklubal šéf bandy, která měl celou oblast pod palcem. Nejprve odmítl Walse, který zmlátil šéfa i s jeho nohsledy a pak jim rozbil auto. O chvilku později na stejné místo přišel Kirby a v podstatě proběhlo totéž, včetně rozbití druhého, nového auta. O dalších pár minut později se oba setkali, když je banda začala nahánět, ale naši hrdinové zvítězili a donutili bandu rozbít si třetí auto v pořadí. Tohle mne hodně pobavilo a v podobném duchu se děj odvíjel dál. Walsh a Kirby vzápětí opustili přístav a i když se rozešli, o pár dní později už společně plánovali loupež v supermarketu. Jenže si spletli kancelář vedoucího obchodu s tou policejní a aby nebyli zatčeni, vymluvili se na to, že se chtějí stát policisty. A tak se také stalo. Když pod dohledem kapitána McBridea (David Huddleston) dokončili policejní výcvik, vyrazili do ulic velkoměsta na Floridě. Záhy se seznámili s čínskou rodinou, jejíž strýc byl zabit neznámými útočníky. Při vyšetřování se oba setkali se stejnými darebáky, které zmlátili v přístavu a tak se vydali po jejich stopě. Mezitím museli zvládnout bitku na fotbalovém stadionu s indiány, které Fredova pravá ruka (Riccardo Pizzuti) najal, aby ji polámali kosti. Pak se jim podařilo uniknout dvou atraktivním blondýnám Galině Kocilové (Jill Flander) a Angie Crawford (April Clough) , které je měli svést a opít u sebe doma. A pak už konečně přišla na řadu bitka se šéfem a bandou, která vše rozhodla. Jak to dopadlo a jestli byla smrt chudáka Číňana pomstěna, to si už nechám pro sebe, abych vás nepřipravil o závěrečné překvapení. Když se objevily titulky na konci filmu, byl jsem vcelku spokojený, protože naši hrdinové opět nezklamali a znovu rozdali zločincům pár ran pěstí a to s elegancí sobě vlastní. Komedie to byla svižná, autorský štáb napsal vcelku slušný scénář, který měl hlavu a patu a tak jsem se dobře bavil. A jak to s dopadlo s mým hodnocením ? Suma sumárum, italská komedie Dva výtečníci ode mne získala tři výtečné hvězdičky ***. ()

gggggg

Jeden z vrcholov Spencera a Hilla. V tomto prípade ani nebol taký očarujúci film ako celok, ale mnohé scény a hlášky, ktoré boli nenápadné, ale po tých rokoch si na najviac scén a hlášok spomínam práve z tohto filmu. ()