Kto nájde priateľa, nájde poklad

• Česko Kdo najde přítele, najde poklad (viac)

Osud zaveje dvojicu dobrodruhov Alana (Terence Hill) a Charlieho O´Briena (Bud Spencer) do Tichomoria, na údajne ľudoprázdny ostrov, kde má byť ukrytý obrovský poklad. Na ich veľké prekvapenie však ostrov vôbec nie je opustený, o čom ich dostatočne presvedčí streľba, pri ktorej ide obom o život. Okrem domorodcov (a krásnych domorodiek) objavia na ostrove aj zabudnutého japonského vojaka Kamasuku (John Fujioka), ktorý netuší, že 2. svetová vojna sa už dávno skončila. Spoločnými silami sa vyberú hľadať záhadný poklad. Čelia útoku pirátov, ktorí po poklade tiež túžia. Kto sa k nemu dostane skôr? Budú Alanovi a Charliemu stačiť iba ich päste, aby premohli na všetko odhodlanú zločineckú bandu? (TV JOJ)

MorraEddie

Komediální klasika,která podle mne patří k tomu lepšímu co Terence Hill a Bud Spencer natočili. Scénář je fajn a nabízí velké množství zábavných momentů a zajímavých postav. Samozřejmě není nouze ani o klasické rozdávání facek. Já se zkrátka výborně pobavil a 75% je zasloužených. ()

0kozel

Tenhle film mám rád od dětství, stejně jako skoro všechny ostatní filmy s Hillem a Spencerem. Nevím proč, ale vždycky u těchto filmů dostanu chuť na fazole. :) Jako vždy tu nechybí bitky, které Vám určitě minimálně vyloudí úsměv na tváři a dobrá, taková ta pohodová hudba. Navíc je tu pro zpestření výborná zápletka s hledáním pokladu a Japoncem, který neví, že válka už dávno skončila. Jediný, co se mi nelíbilo byl Anulu, ten je zbytečně moc retardovaný a je tam trochu navíc. Občas si u závěrečné scény říkám, proč ty dva na tom ostrově sakra nezůstali? Co by jim tam chybělo? ()

PeteBuck

Lepšie tri. Viac nie. Priemer, pár dobrých vtipov, ich tradičné bitky, ale nič viac. Dej je trochu trafený, postavy riadne uletené ("náčelník" kmeňa je v podstate detinský idiot, reálne rozhoduje mamča, piráti asi ako karikatúra The Village People) a Spencer-Hill sa od svojich tradičných úloh veľmi neodkláňajú. Akurát Hill je tu asi ako blb, čo všetkým okolo znepríjemňuje život a zatiaľ čo v iných filmoch je to dobrácky smoliar, tu je to skôr naivný blb, ktorého by som najradšej nakopal do riti. Takže dvojka sa tentokrát dá náhodne dokopy, aby skončila na ostrove s pokladom, spriatelila sa s domorodcami a dala na frak pirátom, zabudnutému Japoncovi (inak inšpirované skutočnou udalosťou) a tiež nakopala do riti mafošom, ktorých tam dotiahol Hill. Ako dej pomaly plynul, tak som si rozpomínal na nejaké detaily, keďže som tento film videl naposledy tak 15 rokov dozadu, ale je mi jasné, prečo toto som videl iba raz. Celkovo uťahané, zišla by sa menšia minutáž, lepší spád, viac vtipov a hlášok. ()

PTuranyi

Pohodová komédia. Kopa klasických gagov a bitiek, ale príbeh a celkové prevedenie pokrivkáva a oproti klasikám hlavnej hereckej dvojice stráca na pútavosti. ()

MIHLIK

Teda ted sem se ma to díval po letech znovu a byla to paráda, moc moc srandy a zábavy mě opět tito dva pánové nadělili... ()

Hourec

Pro mě je to taky kultovka z mládí...jako malej jsem si to pouštěl pořád dokola a obdivoval japončíka ve své pevnůstce, kde měl provizorní obranný systém z pušek a provázků XD . Ale jinak skvělý film, kde nechybí od každého něco. Na začátku plavba s marmeládou, potom domorodci, piráti a poklad...a nakonec Budův výraz při odevzdávání pokladu "hromada peněz" americkým vojákům při zjištění, že bankovky nejsou falešné, ale práve :D!!! 97% ()

G3000

Další skvělá komedie od Hilla a Spencera. Prostě klasika - absurdní bitky, domorodci, piráti nebo korejec co ani neví, že válka už skončila před třiceti lety. Jedna z nejlepších komedií Hilla a Spencera. 75% ()

SkeeveTulp

Slabota. Nic moc děj, nudné bitky, většina postav je spíš k pláči. Proč domorodá královna vypadá jako mamina z Bronxu, a "drsní" piráti jako z baru U modré ústřice? Holt nejlepší léta téhle dvojice už jsou tytam. ()

soukyd33

Jak už je zvykem facky létaly vzduchem. Sranda a vtipné situace jsou občas dobré, ale od filmu nic moc nečekejte, a nebudete zklamáni. Příběh honby za pokladem, který skončí neočekávaně jinak než si každý myslí. Hvězdiček 3*** ()

Jasmín

Teda ... Hrubou kostru příběhu by vymyslelo i sedmileté dítě a zbytek dodělali asi na místě a hned to natočili. Spencer neSpencer, Hill neHill, pro mě nuda a jen dvě hvězdy. Ty dávám aspoň za ty občasné duté zvuky, když Spencer někoho praští do hlavy a za jeho marketing s marmeládou - to jediné mě bavilo. ()

Ondrish

Mám rád B. Spencera a T. Hilla, samozrejme sú to geroji mojej mladosti, ale toto bolo trochu vybočené. Vo filme je zopár pekných záberov na tichomorskú flóru a faunu (vrátane sympatických domorodých dievčíc), pohodová reagge pesnička a aj celkom sľubný úvod, ale potom bohužiaľ nasleduje pád do príbehu, ktorému dominuje postava prihlúpleho domorodca Anulla, ktorého eskapády oslovia tak vekovú kategóriu 0 - 6 rokov. Pokial tento film neplánujete pozerať so svojimi ďeťmi, tak sa pripravte na dosť infantilnú zábavu, ktorá bude chvíľami liezť na nervy. ()

nogi

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů se Spencerem a Hillem, jako malí jsme jejich filmy ohrávali pořád dokola... Moc se líbí ta písnička, vykreslení padouchů (i když prostě jen na dětské úrovni), ale i domorodců a dvou hlavních hrdinů. Kdo neviděl tuhle komedii, je pro mě ztracený případ filmůvého znalce... :) ()