Kto nájde priateľa, nájde poklad

• Česko Kdo najde přítele, najde poklad (viac)

Osud zaveje dvojicu dobrodruhov Alana (Terence Hill) a Charlieho O´Briena (Bud Spencer) do Tichomoria, na údajne ľudoprázdny ostrov, kde má byť ukrytý obrovský poklad. Na ich veľké prekvapenie však ostrov vôbec nie je opustený, o čom ich dostatočne presvedčí streľba, pri ktorej ide obom o život. Okrem domorodcov (a krásnych domorodiek) objavia na ostrove aj zabudnutého japonského vojaka Kamasuku (John Fujioka), ktorý netuší, že 2. svetová vojna sa už dávno skončila. Spoločnými silami sa vyberú hľadať záhadný poklad. Čelia útoku pirátov, ktorí po poklade tiež túžia. Kto sa k nemu dostane skôr? Budú Alanovi a Charliemu stačiť iba ich päste, aby premohli na všetko odhodlanú zločineckú bandu? (TV JOJ)

Pitryx

Trošku slabší filmík se slavnou dvojkou. Ne že by to byla úplná nuda, ale prostě to nemá ten švih. Prostě tomu chybí rychlejší spád, nosná hudba a troška více akce. 201502209834/9926 ()

Guran

Další pěkný snímek dvou známých tváří z italské filmografie. Na tu dobu vynikající český dabing a film samotný. Pěkný příběh, zvraty a srandy. Zábava na celý večer! ()

ostravak30

Je pravdou, že od těchto italských klasiků jsem viděl i zábavnější filmy. Tady trochu vázne ta zábava. Té je méně a i povedených rvaček, které se od těchto dvou očekávají, je spíš jako šafránu. Nicméně už jen pohled na tak nesourodou dvojici je zábavný. Vždy se rád podívám na dva skvělé a zábavné herce, jako jsou tito dva. Ale tenhle film je spíše jejich slabší částí filmografie. ()

subic

Film se celkem hezkou výpravou a honbou za americkými penězi ukrytými už od ll. sv. války. Existuje mapa a ostrov, kde je poklad, je potřeba se tam nějak dopravit a poklad najít. ()

Kimkong

Přiznejme si, že po třiceti sedmi letech to už taková pecka není. Nicméně koukat se na do dá. Ústřední dvojice je bezva. Ale čas se podepsal na humoru i na zpracování. ()

DarweyD

je to možná nefér hodnocení, ale za to co, ve mně tenhle film probouzí za nostalgický emoce musim dát pět hvězd. Nesmrtelná klasika. ()

smrtubohem

Konečně jsem se na to znova podíval, a smutně zjišťuji, že už mi to nepřijde tak vtipný jako před patnácti lety. Jde víceméně o klasickou komedii Buda a Terence. Nicméně, vidíme zde několik neotřelých gagů(samozřejěm i řadu hodně otřelých), nové nápady, Buda v americké helmě anebo Japonce, který se zastavil v čase před více něž třiceti lety :D ()

KERUOCOK

Tento film je můj nejoblíbenější ze sekce filmů s touto ulítlou dvojicí. Není nad bláznivou rváčskou komedii, která alespoň mě vždy zvedne náladu a zaručeně pobaví. Nejvíce mě doráží scéna kde T. Hill a B.Spencer jedou v japonském tanku a zpívají americkou hymnu... viva Banzai! ()

waltosin

Když jsou tihle dva spolu tak můžou klidně ztroskotat na ostrově :), ale oni nás budou stejně bavit svými bitkami a smyslem pro humor :) Například ten konec jak zjistěj že ty prachy jsou pravý a zase ho tam honí po ostrově :D :D :D ()

Stanmi

Smolař Alan (Terence Hill) je na útěku před bandou, které dluží peníze, má však u sebe mapu ostrova, která by jej měla dovést k pokladu. Schová se proto na lodi Charlieho (Bud Spencer), který se chystá na cestu kolem světa... Další zábavná komedie mého oblíbeného dua má slušný příběh o bájném ostrově pokladů, takže nesmí chybět exotické lokace, mirumilovní domorodci, hamižní piráti (i když ti vypadají jak hoši z Modré ústřice), fazole, slovní přestřelky, rvačky, chytlavá ústřední melodie (tentokrát od bratrů La Bionde) a fórky všeho druhu. Obsazení je navíc opravdu klasické, Sal Borgese (tentokrát vyjímečně bez kníru) ztvárnil jednoho z domorodců a další věrní herci jako Ricardo Pizzuti nebo Claudio Ruffini si zde záhrali buď piráti nebo členy bandy, která pronásleduje Alana, japonského vojáka, který brání starou pevnost na ostrově, pak ztvárnil John Fujioka. Kdo najde přítele, najde poklad je další povedenou komedií, která nabízí vše, co si od dua Spencer - Hill lze přát. ()

fimler

Můj nejoblíbenější film s Hillem a Spencerem!Líbil se mi krása toho ostrova.Hlavně to mělo dobrou sice klasickou, ale vydařenou zápletku.Film rychle ubíhal a v 100 minutové stopáži jsem se ani jednou nenudil! Bitky jsou dobré jak v každém díle a piráti se bili statečně. :D Takže plných 5*! ()

walkingdead

Tenhle film jsem prvně viděl na začátku 90. let na RTL a nerozuměl jsem ani slovo, ale i tak to byla strašná sranda. Po pár letech v češtině to samozřejmě bylo ještě lepší. Plno geniálních hlášek i klasické bitky. Nejlepší postavy: Anulu, papoušek. ()

Dukekuky

Další skvělý film výborný dvojky Terence Hilla a Buda Spencra. Jako vždy je tu hromada dobrý a vtipných bitek které neomrzí, máme tu taky skvělé místa takže skvělej film o naší staré dobré dvojce. 8/10 ()

Riker

Pro mě nejlepší komedie této nestárnoucí dvojice. Na tento typ filmu ohromná výprava na tropickém ostrově, zabijácké hlášky japonského bojovníka a smršť kvalitních bitek. ()

Tuty

Marmeláda zdraví dává! Klasika dvojice Hill a Spencer, která ale v druhé polovině filmu ztrácí trochu dech a paradoxně část na ostrově je bohužel tou slabší, tedy až na samotný chytrý a vtipný závěr, který dojem nad filmem opět vylepšuje. ()