Poklad na Striebornom jazere

• Československo Poklad na Striebornom jazere (viac)

V tajomnej jaskyni je ukrytý rozprávkový poklad, ktorý Indiáni už po stáročia chránia pred akýmkoľvek votrelcom. Chamtivý bandita Cornel so svojou bandou sa rozhodne, že sa pokladu zmocní, na scéne sa však objavia Winnetou, Old Shatterhand a skupinka ich priateľov, aby im v tom zabránili. Film Poklad na Striebornom jazere vznikol ako prvá snímka zo série veľmi úspešných adaptácií dobrodružných románov Karla Maya a stal tak pri zrode dodnes úspešného fenoménu šesťdesiatych rokov. (RTVS)

M.I.K.E.

Já nevím prostě všichni milujou Bronsona, Fondu, Tenkrát na západě, Redforda s Newmanem atd..To mi nic neříká. Ale když se řekne western tak si vždy vybavím Vinnetoua a jeho filmy. Pro mě je pravý western Poklad na Stříbrném jezeře. A herci jako Barker a Brice pro mě jsou a vždy budou legendami. ()

čenda

Můj první film s Vinnetouem. Jako dítě jsem z toho filmu byl úplně mimo. A i dneska, když zaslechnu tu muziku, běží mi mráz po zádech. ()

videofil

I když jako malý kluk jsem měl doma několik knih o Vinnetuovi a Old Shatterhandovi, nikdy jsem je nečetl, což je ostuda a já to přiznávám. Nebo si aspoň nepamatuji, že bych to četl. Ale obrázky tam byli pěkné. Nejvíc se mi líbil obrázek nějakého pistolníka, který měl v ruce pistoli a chtěl zastřelit nějakého medvěda. Souhlasím s Vámi všemi, co říkáte, že Poklad na Stříbrném jezeře je nejlepší Mayovka ze všech. To je pravda. I mě se líbí ze všech nejvíc. Když jsem si pročítal zdejší komentáře, měl jsem chvílemi chuť dát tomuto snímku pět hvězdiček, ale nakonec jsem zůstal u původních čtyřech. Herecké výkony jsou skvělé, z herců mě nejvíc vždy pobavil Ralf Wolter (představitel Sama Hawkinse), asi nejkomičtější postava celé série. Skvěle zahraný je také padouch Cornell v podání českého rodáka Herberta Loma. Film se odehrává v nádherném prostředí, hudba Martina Böttchera je dokonalá. O českém dabingu nemluvě. Ten je na svoji dobu prvotřídní. Na tento film vzpomínám nostalgicky i z jiného důvodu. Společně s Vinnetouem 1. jsou to první dva filmy, které jsme si s rodiči na počátku devadesátých let pořídili na originální videokazetě. Tehdy to vyšlo u Lucernafilm Video. Co se týče bonusových materiálů, tak v tomhle směru to Filmhouse zvládl docela dobře. Dozvěděl jsem se například, že těch filmů bylo natočeno celkem 17 (ten poslední nese název Poklad Inků, ale u nás nikdy na VHS a DVD nevyšel, pouze kdysi v kinodistribuci). Z bonusů mě nejvíc potěšili původní české kinotitulky. Také mě těší, že Filmhouse vydal tuto celou sérii také v kvalitním plastovém obalu a nejenom v těch příšerných papírových pošetkách. ()

Movie Gourmet

Asi má nejoblíbenější mayovka na filmovém plátně, je to správně dobrodružné, nechybí tomu patřičná atmosféra a prostě dobře se na to kouká. Verdikt: 5* a 85 %. ()

laepus

Herbert Lom je úžasný záporák a skvěle stačí proti těm dvěma skvělým klaďasům, navíc korba mladého šimanského taky není k zahození a jako mladí jsme chtěli být takoví bouchači. Prostě vzpomínky na malé kino, úžasné barvy a zvuk se vybavují a člověk pod čtyři hvězdy zkrátka jít nemůže. ()

kritiklon

Klasické "Mayovky", hlavně ty od Haralda Reinla, jsou jedním z nejkrásnějších filmových kýčů co znám. O tom samozřejmě není pochyb, jelikož jak romány tak filmy nejsou primárně určené jen a pouze pro děti, protože to celkové vzezření lecos napovídá o mé myšlence ( když se kouknete aspoň na 5 minut tak každý určitě pochopí co tím chci říct ). I ty děti by ale poznali, že jde o Western(y) druhé kategorie, které však svým kouzlem, atmosférou a tradicí mnohdy převyšují desítky jiných, vážnějších a ambicióznějších Westernů. Kdo by totiž neznal Old Shatterhanda, Vinnetoua a řadu dalších postav divokého západu, na které si v dětství víc jak půlka národa s chutí a nadšením hrála??? Velká klasika - pro Čechy a Slováky obzvlášť! A zářný příklad toho, že béčkový snímek může u diváků sklidit kolikrát mnohem větší obdiv a nadšení, než propracovanější film s uměleckou vizí. A to vše díky tomu, jakou obrovskou tradici, fanouškovskou základnu a kult si kolem sebe vybuduje. 4* za 84% ()

filipvrbik

Viděno v přeplněném kině v osmdesátých letech, a mělo to i barvy- s odstupem soudím kritičtěji,ale pořád kvalitní snímek, na který stojí zato se mrknout 80% ()

mira007

Dětská vzpomínka za pět hvězd. Dušínovsky čisté dobrodružné, barevné, dobrá hudba, skvělí ikoničtí herci ( Brice, český Lom, Gotz, a taky Barker ) fantastická příroda. Honba za bájným pokladem v Mayovské představě westernu, který se v Americe nenatáčel. ()

chalp

Neznášam Winnetoua, neznášam Old Shatterhanda, neznášam Maya....zrejme som divný, ale bohužiaľ tieto filmy sú neuveriteľne nenadčasové a dnešnej generácii neponúknu absolútne nič a 180 repríz na markíze tomuto pozitívnu reklamu určite nerobí.Ak započujem ešte raz tú úvodnú zvučku tak si asi odrežem uši. ()

jilda

Z filmových Mayovek nejlepší, krásné lokace a hudba. Perfektní záporák Herbert Lom přehrává oba hlavní klaďase. Prostě nádherná klasika. ()

WinstonS

Nejlepší snímek z celé "velké čtyřky" oldshatterhandovek. A rovnou tady najdete i nejlepší scénu - dobývání osamoceného ranče uvozené příjezdem hrdinů a banditů, které střídavě doprovází odlišný hudební motiv. Jde o první natočený film, proto možná nefunguje chemie dua Barker, Brice tak jako v dalších dílech. Přesto kultovní a nesmírně nostalgická věc. ()

Pierre Brice 1929 - 2015

Pierre Brice 1929 - 2015

06.06.2015

Po těžké nemoci zemřel v pařížské nemocnici herec Pierre Brice. Představitel legendárního Vinnetoua pocházel ze šlechtické rodiny. Vystudoval herectví a v počátcích se živil jako zpěvák. Hereckou… (viac)