Ako dostať otecka do polepšovne

(TV film)
  • Československo Jak dostat tatínka do polepšovny (viac)

Luboš (František Němec) a Anna (Jana Preissová) – Vaškovi rodičia – sa ocitnú v zložitej situácii. Jeden druhého sa snažia pochopiť a rešpektovať rozdielnosť pováh. Nie je však ľahké upevniť už raz narušený vzťah. Situácia, ktorá nastala, je dosť kuriózna: dvaja ľudia – muž a žena – sa po ôsmich rokoch stretávajú, aby sa lepšie spoznali. A potom je tu Vašek (Tomáš Holý), ktorý tak veľmi túži po otcovi, s ktorým by mohol prežiť úžasné dobrodružstvá. Ibaže práve vtedy, keď sa jeho túžby a sny začínajú napĺňať a Vašek prežíva snáď najkrajšie obdobie svojho života, jeho mama začína zisťovať, že spoločný život s Lubošom zrejme nie je realizovateľný. A to je pre Vaška rana, ktorej rozhodne nemieni podľahnúť... (TV Markíza)

Mirokukii

Je výborné, že se po úspěchu tvůrci nebáli a vytvořily tak, minimálně stejně skvělé, pokračování. Což o to, to se tvůrci povětšinou nebojí, ale jak to někdy dopadá. Vem to čert. Skvěle zvládnuté pokračování, ve kterém k triumfální trojici přibyl neméně skvělý děda. Krásné, sluncem prozářené, prázdninové dobrodružství, které ke každoročnímu televiznímu letnímu reprízování přímo vybízí. Kopec zábavy, a z oblíbených postav snad konečně stane rodinka. ()

Zdeňka

Nejlepší rodinná komedie všech dob. Strašně ráda si ji pouštím. Je zde skvělé herecké obsazení, které vás nenechá ani minutku nudit... Luboš je dokonalý tatínek a děda je strašně fajn, ačkoliv by si měl uvědomit, že by se děti pod pumpu strkat neměli:-) ()

Nihlathak

Klasika, která nestárne - jak prověřila léta a léta. Navíc Tomáš Holý, který byl ve své době nadměrně obsazován (ač jako nejlepší herec své věkové kategorie - to bez debat) je zde naprosto a ultimátně fajn. ()

pytlik...

Když vidím tenhle film, mám vždy slzy v očích... Ach, kde jsou ty krásné doby, kdy ženské hezky doma lítaly po domácnosti, vařily, uklízely, zastaly zkrátka všechny ty otravné práce, a muži se mohli pouze vesele bavit. Zatracené feministky! ()

lennyd

Vašek (Tomáš), s maminkou (Jana Preissová) a tátou (František Němec) se chystají na první rodinnou dovolenou. Maminka by sice někam k vodě, ale aktivní Luboš vymyslí dovolenou na kolech - a kam jinam než za svým otcem, Vaškovým dědou. Vašek je existencí dědy překvapen, ale ne tolik, jako děda tím, že má osmiletého vnuka... Druhé pokračování je o maličký chloupeček horší, než první díl - sice příběh jako takový mne docela bavil (trochu mi připomínal Svěrákovu Na samotě u lesa), ale trochu moc mne iritovaly vedlejší postavy (Nárožný, Sobota, Poloczek), které zbytečně do zajímavého filmu vkládali infantilní vtipy. Nebýt tohoto, nechat jen samotný příběh a hlavní postavy, tak bych klidně i hvězdu přihodil - ale tohle byl krok vedle. I když - jak jsem viděl novější Poledňákové filmy - tak na podobně infantilních postavách bohužel své pozdější filmy staví ... ()

Micione

Jedna z nejlepších československých komedií 70.-80tých let. Svižnost, vtip a spousta neuvěřitelných hereckých talentů. Paní Poledňáková měla svůj den a v tomto filmu předvedla i svůj velký talent - načež dneska obzvlášť - díky za něj :) ()

progression

Volné pokračování legendární TV komedie "Jak vytrhnout velrybě stoličku" se ze zimních Krkonoš přemístilo do letních Prachovských skal do okolí rybníku Věžák. Hlavní představitelé zestárli opravdu jen málo, přibyl děda ve výborném pojetí Josefa Karlíka. Nespočet situací humorných i vážnějších a všemu opět "kraluje" ohromně bezprostřední malý Vašek v neodolatelném podání Tomáše Holého. Je opravdu ohromná škoda, že herecký i životní příběh Tomáše Holého skončil tak záhy, a že nám nemohl předvést daleko více ze svého nesporného talentu. ()

MIGHTTREE

Film ukazující mnoho krás naší země, jak v rodinném kruhu, tak přírodních úkazů. Improvizace v těchto dřívějších filmech dostávala svůj prostor a na hercích bylo znát uvolnění a energie. Hodnota některých filmů se nedá odhadnout procenty ani hvězdičkami. Hlavní je to cítit. ()

IdentityS73

Jaktože dokázali Češi (ČSR) natočit tak vynikající film před 30 lety a teď to prostě nedokážou?! Čím víckrát to vidím, tím víc se mi to líbí :). ()

lykan9

Nejsem zrovna fanouškem české filmografie a přesto, že uznávám, že čeští filmaři odvádí skvělou práci, tak i ty nejlepší počiny shlédnu jednou a víckrát je vidět nepotřebuji. Existují však tři vyjímky. Jsou to Pelíšky, S čerty nejsou žerty a Jak dostat tatínka do polepšovny. Poslední zmiňovaný jsem viděl asi tisíckrát a vždy se u něho skvěle pobavím. Jestli bude na CSFD vytvořen žebříček nejlepších českých filmů, tento tam u mě určitě bude. ()

Master19

Výjimka, kdy pokračování přebijí první díl. Většina stojí a padá na Tomáši Holém, ale ohromnou devizou je také Jana Preissová (toho času skutečně k nakousnutí) a pak exteriéry Českého ráje, které jsou zakomponovány tak přirozeně, že na diváka ta pohoda a atmosféra přímo padá. ()

horacko

Z českých filmov pre mňa jeden z tých najlepších. Videl som to už minimálne 5krát a vždy som sa nato díval s radosťou. A ak mám povedať pravdu, teším, keď to bude opäť v televízii a ja si to tento výborný film opäť pozriem. ()

Autogram

Mať za manžela horolezca je dobrý adrenalín a keď to po ňom zdedí chlapec, tak je z toho mama úplne nadšená. Vo filme si svoje nájde celá rodina, ale nejako mi celý tento film v detstve ušiel. Možno nie je až taký výrazný, ako ho tu všetci chvália, ale ako relax môže byť. Chlapec je herecky nadaný, na mamu sa pozerá príjemne, otec aj dedo púšťajú hlášky, tak všetko je v poriadku. –––– Síla, mrštnost, rozum, to jsem já. –––– Zdolat naší maminku, to je horší než zdolat vosumtisícovku. –––– Když mužskej není chlap, je s ním nuda. –––– Ale dědo, víš ty vůbec, jak přichází na svět dítě? ()

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

08.11.2022

Ve věku jednaosmdesáti let v úterý v dopoledních hodinách zemřela česká scenáristka a režisérka Marie Poledňáková, autorka populárních rodinných komedií včetně dodnes extrémně oblíbené „české komedie… (viac)

František Peterka 1922 - 2016

František Peterka 1922 - 2016

25.11.2016

Ve věku 94 let zemřel herec František Peterka. Narodil se do rodiny bankovního úředníka a modistky. Narozdíl od svých kolegů, kteří museli v rodině bojovat o své místo na divadelních prknech, u něj… (viac)